reklama

Počas štvorhodinovej preventívnej akcie zistila polícia 179 priestupkov

Na území Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave sa vo štvrtok  popoludní uskutočnila preventívna dopravno-bezpečnostná akcia zameraná najmä na nemotorových účastníkov na cestách. Základný cieľom akcie bolo podľa slov hovorcu krajskej polície Ľ. Homolu pozitívne ovplyvnenie vývoja dopravno–bezpečnostnej situácia na cestách a zníženie počtu závažných dopravných nehôd so smrteľnými následkami, pri ktorých je neraz zistené aj požitie alkoholických nápojov.

„Od 15. do 19. hodiny bolo v teritóriu KR PZ v Trnave zistených 179 dopravných priestupkov. Vodiči motorových vozidiel sa dopustili 59 priestupkov. Z celkového počtu bolo až 120 priestupkov (teda 67%) na mieste vyriešených napomenutím a vysvetlením dôvodov, prečo je potrebné dôsledne dodržiavať pravidlá cestnej premávky,“ informoval Ľuboš Homola.

Hliadky skontrolovali aj viacero cyklistov. Až šiesti z nich požili pred jazdou alkoholické nápoje. Zistené hodnoty sa pohybovali od 0,16 až do 0,95 mg/l. Počas kontroly bolo zistené požitie alkoholu aj u vodiča nákladného vozidla vo výške 0,79 mg/l.

Riaditeľ KR PZ v Trnave – mjr. Mgr. Imrich Puha uviedol: „Dopravno – bezpečnostnú akciu hodnotím pozitívne a verím, že sme takýmto spôsobom do budúcna a možno aj práve včera zachránili nejeden ľudský život “.

Ulož ako PDF
Napísal 22. novembra 2010 2:10. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.