reklama

S primátorom Petrom Bročkom o Zelenom kríčku, bývalom Tatraskle, Prachárni či Kukučínovej

Primátor Trnavy Peter Bročka odpovedal na tlačovej besede s novinármi na otázky týkajúce sa viacerých ohlásených investičných akcií mesta, ktoré doteraz neboli zrealizované. Témou rozhovoru boli okrem iných projektov aj Zelený kríček, Pracháreň, rekonštrukcia Hajdóczyho či Kukučínovej ulice.

V projekte modernizácie a komplexnej rekonštrukcie Zeleného kríčka došlo podľa slov Petra Bročku k obštrukciám s výrubovými povoleniami.

“Moje predstavy sú také, že hneď po tom, ako budeme poznať výsledok záverečného účtu za rok 2018, by sme sa pustili do rekonštrukcie Zeleného kríčka. Ide o projekt, ktorý nebude lacný a pripravenosť zo strany mesta je vo veľmi vysokom štádiu. Verím tomu, že sme blízko získaniu stavebného povolenia a nastavenia podmienok verejného obstarávania,” zhodnotil primátor.

Zámer obnovy Zeleného kríčka pripravuje mesto od roku 2016, kedy vznikla architektonická štúdia.

V rámci rekonštrukcie Zeleného kríčka dôjde ku komplexnej obnove nielen komunikácií, ale aj autobusových nástupísk, parčíka, chodníkov, spevnených plôch, zelene, ako aj k inštalácii nového verejného osvetlenia a mobiliáru.

Architektonická štúdia obnovy Zeleného kríčka

Zdroj: Mesto Trnava

Od roku 2016 plánuje trnavská radnica vybudovať aj archeopark za Bazilikou sv. Mikuláša.

Ku karneru pod múrmi “hrubého kostola” by mali pribudnúť prezentácie ďalších objavov v lokalite, či už formou náznakových nadstavieb základov bývalých stavieb alebo informačných tabúľ.

“Pri archeoparku sme použili rovnakú metodiku ako v prípade prezentácie Dolnej brány. Čaká nás stretnutie s Krajským pamiatkovým úradom. Rád, by som, keby sme túto akciu rozdelili na minimálne dva segmenty – karner a všetko ostatné. Lokalitu chceme prezentovať iným spôsbom, ako sú predstavy pamiatkárov. Náročná je aj diskusia s cirkvou ohľadne pozemkov, ale verím, že sa napokon dohodneme,” priblížil Bročka s dovetkom, že termíny pri tomto projekte radšej dávať nebude.

“Ja operujem s časovým harmonogramom týždeň, mesiac, rok, štyri roky. Niekto operuje s harmonogramom večnosť, čo ja nedokážem,” podotkol.

Na tlačovej besede odpovedal šéf trnavskej radnice aj na otázky týkajúce sa budovy bývalého Tatraskla, bývalého kníhkupectva na Hlavnej ulici či objektu Prachárne.

“Čo sa týka Tatraskla, som zástancom predaja budovy. Samosprávny kraj stále verí tomu, že získa eurofondy na kreatívno-kultúrne centrum. Môj názor je, že tadiaľto cesta nevedie. Ale fandím každému optimistickému projektu. Predaj sme pozdržali do júnového zasadnutia mestského zastupiteľstva (MZ). Dovtedy musí byť jasné, či takáto výzva bude zverejnená, či je šanca na to získať peniaze. Následne sa rozhodneme,” ozrejmil.

V priestore bývalého kníhkupectva na Hlavnej ulici prebieha podľa Bročku dočisťovanie. Na najbližšom zasadnutí MZ chce mesto predložiť návrh týkajúci sa úpravy výšky prenájmov v centre Trnavy.

“Cieľom je výrazne znížiť výšku nájomného v mestských priestoroch. Dnes na to, aby sme priestory prenajali, musíme mať tri neúspešné súťaže a trvá to veľmi dlho. Ceny prenájmov už absolútne nezohľadňujú reálnu situáciu na trhu,” myslí si Peter Bročka, mieriac na navyšovanie nájomného v centre mesta o vysoké percentá za takzvanú exkluzivitu lokality.

Peter Bročka

FOTO: archív

Dlhodobo neriešeným problémom zo strany radnice je aj opustený objekt Prachárne. Situácia sa nepohla ani za ostatné štyri roky.

Otázka, akým spôsobom naložíme s Prachárňou, je jedno z rozhodnutí, ktoré musí padnúť v prvej polovici roka 2019. Som jednoznačne proti predaju tejto nehnuteľnosti. V aktualizácii rozpočtu budem chcieť vidieť položku na projektovú dokumentáciu rekonštrukcie tohto priestoru. Aj keby to malo byť spočiatku vo variante napríklad prízemie a neskôr čokoľvek ostatné. Už nie som ochotný ďalej sa na toto pozerať,” prezentoval jasné stanovisko.

Ako však Bročka druhým dychom pripomenul, veľmi sa mu prieči predstava, že po niekoľkých rokoch od rekonštrukcie (zatiaľ posledná prebehla v druhej polovici 90. rokov a stála asi 2,5 mil. eur – pozn. red.) bude mesto “nalievať” viac ako 1 milión eur do tej istej budovy – a s neistou návratnosťou.

“Budem rád, ak sa nájde zmysluplné využitie Prachárne, aby z toho niečo mala verejnosť, aj keby to nemalo byť ziskové,” uviedol.

V tomto roku chce mesto podľa Bročku posunúť aj dlhé roky odkladaný zámer vytvorenia priestoru medzi Synagógou a Domom hudby. V aktualizácii rozpočtu na rok 2019 by sa mala objaviť finančná položka na vypracovanie projektovej dokumentácie.

“Stále platí vôľa spolupracovať na projekte s Trnavským samosprávnym krajom,” poznamenal.

Témou debaty bolo aj budúce riešenie pripravovanej rekonštrukcie Hajdóczyho ulice. O tom, v akom modele bude cesta fungovať v budúcnosti, zatiaľ primátor špekulovať nechcel.

“Rozhodovanie o modele premávky – či bude obojsmerná alebo jednosmerná – ide mimo mňa, odkázal by som na odbor dopravy na mestskom úrade a Okresný dopravný inšpektorát. Ja nebudem rozporovať ich rozhodnutie,” vyjadril svoj postoj.

Kukučínova ulica

Na záver sa novinári dotkli aj témy rovnako dlhý čas pripravovanej rekonštrukcie Kukučínovej ulice, ktorá sa chystá už niekoľko rokov.

“Bol by som rád, keby bola ulica hotová už v roku 2017. Aktuálne prebieha na žiadosť Výboru mestskej časti úprava projektovej dokumentácie kvôli umiestneniu autobusových zastávok. S tým priamo súvisí aj riešenie okružnej križovatky so Špačinskou. Potom už musíme v priebehu tohto roka dospieť k absolútne finálnemu projektu,” informoval.

Investičné náklady predpokladá mesto do 1 milióna eur, stavebné práce však začnú zrejme najskôr v roku 2020.

“Všetko bude závisieť od Hajdóczyho, pretože investičný plán aj dopravná mapa sú nastavené tak, že najprv sa bude riešiť rekonštrukcia Hajdóczyho ulice a až po jej ukončení a sprejazdnení môžeme pristúpiť k riešeniu Kukučínovej,” uzavrel primátor Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 19. februára 2019 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

57 komentárov pre “S primátorom Petrom Bročkom o Zelenom kríčku, bývalom Tatraskle, Prachárni či Kukučínovej”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Tehla na prezentácii Dolnej brány sa Vám už rozpadá, pán primátor. Treba zohnať kvalitnejšiu firmu aj tehlu…

 2. 2
  Parva Roma says:

  Archeopark – všetky pozemky sú na LV 5000. Prečo je náročná diskusia s cirkvou ohľadne pozemkov?

 3. 3
  Kimenen says:

  Mna by zaujimalo co teda bude s “ružákom”, a kedy radnica investuje do rekonstrukcie fasady Kalokagatie, ta to uz roky potrebuje, deti tam chodi neurekom a činnosť tam funguje.

  • 3.1
   Larab says:

   Rekonštrukcia Kalokagatie sa chystá, ale po nej sa tam už nevrátia deti. Vraj ich chcú presťahovať do základnej školy v Jame. Budova Kalokagatie má byť potom reprezentačný priestor mesta.

   Osobne si myslím, že to nie je dobré riešenie. Rovnako, keď základnú umeleckú školu presťahovali pred rokmi na Prednádražie, stal sa výtvarný odbor nedostupný pre deti z opačného konca mesta – nemajú sa tam po škole ako dostať. Rovnako to môže pre časť detí dopadnúť pri Kalokagatii.

   • 3.1.1
    Kimenen says:

    Presne tak Larab, budova sluzi detskym volnocasovym aktivitam vyse 60 rokov, stacilo by ju zrekonstruovat. Deti resp. rodicia tam maju dobry prístup zo vsetkych kutov mesta a deti sa tam mozu hravat a robit aktivity aj vonku. Aky zmysel bude mat “reprezentacna” budova, neviem…v com bude reprezentovat? Dalsia hovadina, ktora postupne nebude k nicomu.

 4. 4
  erik says:

  ten clanok snad nepotrebuje ani komentar, na vsetkom sa pracuje vsetko je v plane,nic nemozeme ovplyvnit a podobne, a ten zeleny kricek? (ake obstrukcie niekto bol proti vyrubu?) ved sa mal zacat robit uz na jesen ale sa pisalo ze kvoly zime(asi tu mame sibir :-) ) sa to presune na jar…a teraz zistujeme ze este neni ani stavebne povolenie?

 5. 5
  Baba says:

  Jedna baba povedala bla bla bla
  Je to potrava pre tých čo žerú seno.

 6. 6
  FurTT nyšTT says:

  Takže sme sa dozvedeli to, čo sme vedeli už na začiatku: furt nyšt

 7. 7
  Klobucnik says:

  Ja tomu fandím a verím tomu vy by ste všetci chceli aj aby mestská kasa bola plna aj všetko nové a spravene bolo ale to proste nejde. Naozaj by som to nezavrhoval dám jednu situáciu kamenac bol zatvorený kúpalisko všetci “pindali” prečo to nieje otvorené na žiadosti ľudí bolo znova sprístupnené s tým že je tam zákaz sa bicyklovať a čo ľudia robia? No predsa chodia sa tam bicyklovať takze dementi sú všade a koli pár blbcom sa všetko mení. Vy z obývačky vidíte čo by sa malo a vo malo byt ale naozaj všetko chce svoj čas

  • 7.1
   skeptik says:

   ja tomu tiež fandím. No s tým vtipkovaním na téma ako sa nám všetky plány naťahujú, tak tam si nabehol primátor sám. Keby dávali do tlačových správ reálnejšie výstupy a sami pre ostatných nestavali vzdušné zámky, čo všetko a ako rýchlo sa spraví a pritom na to mesto nemá ani peniaze a ani kapacitu to zodpovedne pripraviť, mnohé veci sú šite horúcou ihlou, opravujú a menia sa za pochodu, atd. aj keď stará múdrosť káže dvakrát meraj a jednou rež….tak si mohol teraz ušetriť kopu nevyberaných poznámok.

  • 7.2
   Otázka says:

   Ešte múdro a celou vetou vysvetli, keďže podľa teba všetko chce svoj čas, načo je pri tomto slimačom tempe zmien potrebných také obrovské množstvo všelijakých štúdií. Pri tomto tempe zmien niektoré štúdie prídu na rad o 37 rokov. Otázka znie, že načo sú tie štúdie o 37 rokov dobré.

 8. 8
  Škoda says:

  Čakal som že pred novinármi bude odprezentovaná nejaká zásadná štúdia. Taká, čo tu ešte nebola. Taká, že všetci by valili oči.
  Nebola.
  Škoda.

  • 8.1
   vtáčiky na strome says:

   a si počul ako by bolo super keby sa celá hlboka cesta dala do zeme (samozrejme s odbočkou k poliklinike) a miesto cesty by vznikol pod hradbami park. Vieš to by bola ozaj silná káva, niečo také na slovensku ešte nikto nemá (cesta v tunelu a nad tým park) a opätovne by bola možnosť isť ostatným príkladom. Aj keď na druhú stranu by stratilo opodstatnenie zazelenanie lávky u polikliniky, ale na tretiu stranu by sa tam dali robiť aj atrakcie ako stredoveké obliehanie mesta. Tak teraz neviem čo je lepšie lávka či tunel?

  • 8.2
   tak tak says:

   Tak tak nebola ani nebude chlapec na to nemá

 9. 9
  jana says:

  Mna by napriklad zaujimala otazka ohladne skladky pri Zavare. Mesto Trnava tam ma 50% (FCC Trnava sro) a ja som pocula od cloveka co tam pracuje, ze ta jama kde sa dava komunalny odpad, ma zivotnost max 2 roky. A vraj mesto to neriesi a aj keby zacalo teraz, tak ten cely proces (nova jama, papierovacky a tak) nestihne do 2 rokov. To by zaujimalo urcite nie len mna. Lebo ked sucasna jama respektivne kopec stacit nebude, tak sa komunalny odpad bude vyvazat napriklad do BA a tym padom nam obcanom TT narastu naklady za komunalny odpad.

  • 9.1
   maja says:

   To preto lebo zásadne veci sa vôbec neriešia iba pitloviny.

  • 9.2
   ABC says:

   Riešením je neriadená spalovňa, len sa musí vystihnúť správny smer vetra, aby to nešlo na Trnavu. Možno to hrajú úmyselne tým smerom, aby mali mesto viac v moci a mohli si diktovať podmienky. Tá skládka mala SLÚŽIŤ,len mestu Trnava a obciam v dosahu 10 km. Ale keď chce niekto zarábať tak to dopadne presne takto ako to má riadene dopadnúť. Povyberané hrozienka z koláčikov to áno. Smeti v Trnave dlhodobo vyvážajú zahraničné spoločnosti,pôvodne Rakúske, ktoré však viackrát zmenili majiteľov, aby ten zvoz odpadu nebol taký lacný. Trnava predbehla dobu o viac ak 25 rokov, jedna spoločnosť kúpi druhá predá dá sa to do nákladov a občan to zaplatí a tento systém sa opakuje do kolečka dokola.

   • 9.2.1
    Roland says:

    Mna by zaujimalo ze ked mesto Trnava zakadalo tuto spolocnost preco pribrali ktomu dalsieho investrora a nesli dotoho sami a malo by tam mesto 100%. Na to vies odpovedat?

    • 9.2.1.1
     LL.M. says:

     Tu ide o to že bolo potrebné a je potrebné presunúť financie do Rakúska a tam sa už porozdeľujú. zrkadlový prípad je nakladanie s teplom v meste Trnava. Vidím že máš dosah na súčastných mocipánov, tak povedz Bročkovi a Viskupičovi nech dajú poametať komunikácie v ich pôsobnosti ich mienkotvorný portál Aktuality.sk, upozorňuje na zlú kvalitu ovzdušia v meste, z dôvodu prachu.

     • 9.2.1.1.1
      Smog says:

      http://www.shmu.sk/ File/oko/vystrahy/nove/1550609404_19022019_2100_upozornenie _smog_trnava.pdf
      Hlavne priciny vykurovanie pevnym palivom

      • 9.2.1.1.1.1
       LL.M. says:

       Áno tak sa to robí ,poviem len čo vyhovuje, Povedzte tým Rómom na Hlbokej, Študentskej nech prestanú vykurovať pevným palivom.

       • 9.2.1.1.1.1.1
        DPH says:

        Už sa to začalo, FCC Trnava s.r.o na Hospodárskej začalo zametať komunikácie. Včera večer na STV v relácie ,,Predpoveď počasia,, moderátor konštatoval že že teploty sa vyšplhali na úroveň polovice apríla, čakáme na ďalších kompetentných a zodpovedných za čistotu cez mesto prechádzajúci komunikácií. Viskupič prestať snívať samé sa to neurobí a šup ,šup poďme zametať. Veď ako sa vraví dobrá metla dodre metie ,alebo to neplatí pre nového direktora.

     • 9.2.1.1.2
      jozef says:

      Veru už mohli dávno zametať komunikácie, a nemuselo by byť toľko prachu, listí a bordélu, zaujímalo by ma čo robia teraz tieto mechanizmy

      • 9.2.1.1.2.1
       Mat says:

       Naberajú energiu aby mohli vyraziť do ulíc a ukázať čo stroje dokážu. Stroje super, dodané cez Europske fondy, len tá organizácia práce je jedna katastrofa. Minulý rok ešte v máji bol na námestí posypový materiál zo zimy. Potreba posunúť cyklus prác vychádza z toľko omieľaných klimatických zmien na planéte Zem. Kde sa hodí táto argumentácia použije sa , kde nie prechádza sa mlčaním.

      • 9.2.1.1.2.2
       Pat says:

       Pre inšpiráciu ako môže vyzerať starostlivosť o mesto- služby mesta piešťany https://m.facebook.com/profile.php?id=265776003757490&ref=content_filter

       • 9.2.1.1.2.2.1
        LL.M. says:

        Takto podobne to fungovalo aj v Trnave do nástupu nového vedenia, kosilo sa 4-5 krát na jeseň a na jar sa celé mesto vyčistilo. Počas predvolebnej kampane kritizované prepúšťanie zamestnancov dotknutých firiem v zimnom období. Robili sa práce požadované vedením mesta a podľa potreby aj výsadba letničiek a polievanie vysadených stromov. Celé to viacmenej sa zabezpečovalo v režime úkolovej práce v cenových reláciách aj s 15 ročným oneskorením podľa cenníkov. Už len zriadenie vlastnej skupiny v mestskej réžii podražilo práce o minimálne o 20% z dôvodu že pracovníci sa stali zamestnanci majú kratší pracovný čas a viac dovolenky. V čase nepriaznivého počasia sa hrajú schovávačku, pracovníci v súkromnom sektore keďže pracujú v úkole idú na ťarchu zlých a škaredých podnikateľov. Týmto spôsobom je navýšenie nákladov na mzdy o 50%, to ešte nespomínam organizáciu práce a prax novoprijatých pracovníkov. Aj keď sú to jednoduché práce predsa získať pracovné návyky v tomto druhu prác niečo trvá. Zamestnanci by vedeli rozprávať keď si primátor vzal kosačku v akom stave ju vracal a koľko trvala jej oprava, a to už mal nejakú prach z predvolebných kampaní.

   • 9.2.2
    Mexiko says:

    Majitelia sú jedna z najbohatších rodín na svete. Mexiko. Nie Rakúsko. Rodina Carlosa Slim Helu. Pred pár rokmi bol najbohatší človek na svete. Teraz je v TOP 10.

    • 9.2.2.1
     Mat says:

     Som šťastný že mesto je tak bohaté že aj pre tak bohatého človeka je to zaujímavý biznis. Verím že posiela domov tie financie, aby podporil rodiny prechádzajúcej cez Mexiko v pochode do zeme zasnúbenej. Musíš pozrieť na chronológiu vývoja o predaji a kúpe, porovnať ceny za zametanie komunikácií v iných mestách a pochopíš prečo možno sa nič nerobí napríklad s budovaním skládky. A vôbec všetko je otázka ceny , v prípade že sa uplatní toľko krát proklamovaná metóda ,, Hodnota za peniaze ,, bude iná metodika cenotvorby, tak môže nastať aj takáto situácia. Štátne cesty patria a za údržbu zodpovedá TSK a majú pomerne nový zametač značky Mercedes. Bolo by zaujímavé porovnať ceny za čo zametá správa ciest TSK , ktorá dostala zametač od štátu a za koľko firma ktorá na svoju činnosť používa mestský majetok okrem zametača. Zametač TSK môže v 3 zmennej prevádzke zametať aj mestské cesty a usporené prostriedky požiť na podporu prevádzky zariadení pre dôchodcov. Kvalifikovaný odhad úspory predpokladám tak 300 tisíc €. Samozrejme mesto vzniknuté náklady uhradí.

   • 9.2.3
    františek says:

    Ja som si naivne myslel, že zlá je iba strana smer ale ako čítavam svinstvá robia všetky politické strany a najmä podnikatelia.

 10. 10
  100 dní says:

  Ubehlo prvých 100 dní novej vlády-nevlády.
  Je jasné že nebude :
  – nebude Južný obchvat – nikto na tom nerobí
  – nebude Západný obchvat – nikto o tom ani nesníva
  – nebude rezidenčné parkovanie
  – nebude karta Trnavčana
  – nebudú parkovacie domy
  – nebudú nájomné byty
  – nebude integrovaná doprava

  Je nejasné že bude :
  – bude cykloveža – najdôležitejšia investícia storočia
  – bude plošina pre kačice
  – budú sa rúbať stromy na Zelenom kríčku
  – budú sa rúbať stromy v staničáku
  – budú internetové stromy na Medziháji
  – budeme snívať a kšeftovať s Prachárňou
  – budeme blúzniť o Tatraskle
  – budú sa robiť vizualizácie, štúdie, posudky, fantasmagórie čohokoľvek za účelom vytvorenia virtuálnej reality že sa niečo podstané robí

  Už ti to nežereme !

 11. 11
  Keci keci keci says:

  Lenon za nič nemôže. Presne, ako sa vyššie uvádzajú predvolebné sľuby, prezentované štúdie a fakebookové polúcie Kenona. Takmer nič splnené, a to už beží piaty rok,
  Verím horeuvedeným vetám, že sa čakalo vo veľa veciach na správny čas a ľudí. Iba bro ovce veria týmto ničnehovoriacim výhovorkám a sľubom.
  Kedy sa začnú v Trnave riešiť podstatné veci ?
  Tento pán mohol ostať aktivistom, mohol si založiť okrášľovací spolok, ale mestu mal dať pokoj.
  Nemá na rozvoj mesta. 5 rokov sľubov- viď. Volebné sľuby a skutek nám utek.

 12. 12
  Klobucnik says:

  Súčasného človeka charakterizujú tieto veci a pozorujem to už dlhšie( nervozita) som nervózny ak sa veci nedejú ako ja chcem mám malo času na nič nechcem čakať chcem mat všetko hneď egocentrizmus potrebujem toto a tamto samozrejme hneď a za každú cenu materializmus mat stále niečo nové … iné som chcel ľudia majú tendenciu vidieť iba nedostatky a vnímať alebo memorovať negatívne veci je to obraz tejto doby zapnete si večer správy a zistite aký nepríjemný pocit po nich máte proste nás programuju aby sme boli v úpadku v “blbej” nálade nepozitivny a to sa deje aj v meste idete zožrať primátora že sa veci nedejú tak si pozrite mtt spred 20rokov ako Bošnák hovoril že na budúci rok budú hotové strky opakujem že budú! A sú?praveze mám pocit že teraz každý viac sleduje toho druhého ako sám seba sledujeme kto čo povie čo napíše zverejní a tvrdo sa snažíme ísť po ňom prestávame žiť svoj vlastný život a sledujeme životy druhých súdime odsudzujeme. Opakujem ja mám radosť idem cez slávou okne ihrisko basketbalové pekná atletická drahá miesto pre crosfit každý deň vidím ako je to využívané detské ihriska rastu ako huby po daždi každý deň vidím využitie cyklochodník ktorý aj tvojmu dieťaťu môže zachrániť život ak by išlo po ceste nikto si to neuvedomuje ..

  • 12.1
   mozog says:

   Klobučník načo tu vyťahuješ veci spred 20 rokov, je to trápne.
   Keď sa schovávate za to že Oni boli takí istí tak aj ON lenON je taký istý ako Oni
   Žiaden rozdiel a o tom to je.
   Ja sa pozriem z okna a vidím špinu neporiadok, hromady hnijúceho lístia, ranné zápchy, neriešené zásadné problémy.
   Len výhovorky ako sa to nedá.

 13. 13
  František says:

  Treba súhlasiť. Tento princíp by mal platiť pre všetkých. Trnava sa buduje stáročia nikto nie je spasiteľ, každý primátor je v službe a nemal by ohovárať tých, ktorí mu nesedia. Nik nie je dokonalý ani tí pred tým, ani ten dnes. Tí pred tým i ten dnes by si mali byť vedomí, že ak začnú nekorektne proti sebe hovoriť vráti sa to a nik už nikomu nebude veriť. Žiaľ pred desiatkami rokov sme si povedali, že iba mi sme najlepší a ostatní sú zlí a zlodeji. Bude nám asi dlho trvať kým ten, s kým nesúhlasím nemusí byť nepriateľom. Služba znamená aj zniesť iný názor a počúvať. Sme tak v situácii kde si nevieme vybrať ani prezidenta, pretože každý už je začiernený, alebo o ňom vieme iba z médií, ktoré preferujú čiernobielu optiku. Hold prestaňme bojovať začnime tvoriť.

 14. 14
  LenTak TT says:

  A ten Zelený kríček vyskladaný z mačacích hláv a dlažby, tak to je bomba! Stačí ako dlaždiči dovrzali najskôr Halenársku a roky ju opravovali, ledva dofušovali nejako Holého a teraz budú na autobusovej zastávke. Asi pánko, čo nemá ani vodičák a ani auto a rozváža ho šofér mesta, tak ten si nepamätá, že nie dávno to tu už bolo na hlavnej autobusovej stanici a je to totálna blbosť. Hlavne nech to pekne vyzerá na fejsbučíku a na vizualizáciach.

 15. 15
  svazák says:

  Celá tá trápna tlačovka slúžila iba na prekrytie veľkej hanby a neschopnosti zabezpečiť riadny chod jedálne základnej školy. Následna panika a zbrklé hlasovanie o úvere ktorý nie je potrebný iba podčiarkuje nekompetemtnosť tohoto staršieho zakomplexovaného mládenca.
  Schválne si pozrite jeho aktuálne blúznenie na jeho fakebúkových stránkach a správy o svetlých budovateľských zajtrajškoch.
  Nikto nemôže toľko dať čo hipster môže sľubiť.
  Práci česť.

 16. 16
  maxim says:

  V roku 2019 sa nezrealizovala sa ani Hajdócyho, ani Kukučínova, ani Pracháreň, ani Zelený kríček, ani Tatrasklo, ani archeopark…

  • 16.1
   Tárajsko says:

   plynie nám z toho poznatok že hranice tárajstva nepoznajú hranice
   niektorí táraji by si zaslúžili aj povýšenie do stavu korunovaných

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.