reklama

Agátka, mólo a vyhliadková veža v Kamenáči, Štefánikova… S Petrom Bročkom o aktuálnom stave pripravovaných projektov

Trnavská radnica v minulých rokoch zverejnila viacero investičných zámerov a štúdií, ktoré sa doposiaľ neuskutočnili. O aktuálnom stave niektorých ohlásených projektov, ako aj o čerpaní eurofondov pre mestské investície, sme hovorili s primátorom Trnavy Petrom Bročkom.

Po schválení rozpočtu ste povedali, že “v budúcom roku bude mesto čerpať aj ďalšie prostriedky z eurofondov na už pripravené projekty, preto rozsah investícií, ktoré v tejto chvíli nie sú uvedené v rozpočte, bude výrazne iný”. Je možné špecifikovať, o ktoré projekty by malo ísť?

– Skúsim to zovšeobecniť, pretože vždy ide o možnosť, ktorá však závisí od viacerých vecí, ktoré ale mesto nemá vôbec pod kontrolou. Rozbehnutých je niekoľko vnútroblokov, napríklad aj za Kysucou Na hlinách, tesne pred vydaním stavebného povolenia je aj niekoľko cyklotrás aj obnova Ružového parku, ktorá spadá do možnosti prefinancovania cez európske peniaze na zelenú infraštruktúru. V súhrne sa bavíme o projektoch, ktoré budú pripravené na realizáciu v budúcom roku – bez športovej a školskej infraštruktúry – , na úrovni 10 až 12 miliónov eur.
To, na o čakáme už veľmi veľmi dlho a chcem veriť, že sa to udeje na prelome novembra a decembra 2020, je presun eurofondových peňazí v Integrovanom regionálnom operačnom programe (IROP). Vďaka tomu, že samosprávny kraj nebol schopný dokončiť a podať kompletný projekt na kreatívne centrum, nebude čerpať celý balík peňazí. Stále tam zostalo približne 8 až 9 miliónov eur pre funkčné územie Trnava, čo by v praxi malo znamenať, že celý tento zostatok by mal byť presunutý na zámery týkajúce sa zelených projektov, rekonštrukcie vnútroblokov, škôl a podobne.Lávka a mólo na rybníku v Kamennom mlyne

Vizualizácia: Mesto Trnava

V rozpočte na rok 2020 je zahrnutá rekonštrukcia Zeleného kríčka. V akom štádiu prípravy je tento investičný zámer?

– Zelený kríčok má vydané stavebné povolenie, tam ideme v roku 2021 do rekonštrukcie za každých okolností.

Aká je situácia s Prachárňou?

– Pre Pracháreň by mala byť dokončená projektová dokumentácia pre stavebné povolenie a budeme hľadať ďalšie možnosti. Takisto máme program, ktorý je určený na investície do obnovy národných kultúrnych pamiatok, pod ktorý spadá aj Pracháreň. Sme pripravení a v okamihu, keď príde výzva, budeme sa uchádzať o zdroje.

V roku 2017 vyhlásila trnavská radnica výsledky krajinársko-architektonickej súťaže, predmetom ktorej bol návrh riešenia obnovy sídliskového a školského dvora „Agátka“ na sídlisku Družba v priestore medzi ZŠ Spartakovská, zimným štadiónom, bytovými domami na Hlbokej ulici a objektom VÚC. V roku 2018 si nechalo mesto vypracovať projektovú dokumentáciu. Aká je súčasná situácia s týmto veľkým projektom?

– Tento projekt by som rozdelil na vnútroblok a priestor v smere k VÚC pod kopcom. Oba projekty sú veľmi blízko k dokončeniu stavebného povolenia a rovnako sú zaradené do zásobníka projektov pre budúci rok, keď za uvoľnia peniaze v rámci IROP-u.

Pomerne dlho sa hovorí aj o rekonštrukcii Štefánikovej ulice.

– Pre mňa ideálny stav by bol taký, keby sme boli schopní do konca roka 2021 uzavrieť a mať hotovú projektovú dokumentáciu pre územné rozhodnutie. Pri realizačnej dokumentácii by som bol opatrnejší. Je to zložitá historická ulica, preto počítame s tým, že pri tomto projekte bude viacero diskusií.

V Kamennom mlyne je už niekoľko rokov avizovaná výstavba vyhliadkovej veže, ako aj lávky a kruhového móla na hornom rybníku. AKo pokročilo mesto v týchto zámeroch?

– Vyhliadkovú vežu pripravujeme a tesne pred ukončením dokumentácií je aj kruhové mólo s lávkou. Vo vysokej fáze pripravenosti je aj chodník a cyklochodník popri rybníku v smere do Bieleho Kostola. Vežu by sme teoreticky mohli riešiť z vlastných prostriedkov, mólo a chodník s cyklochodníkov chceme financovať z eurofondov. V týchto prípadoch je cenovka výrazne vyššia.

Mnohé projekty väčšieho rozsahu chce mesto financovať z európskych peňazí, na ktoré sa často čaká aj niekoľko rokov. Očakávate, že sa táto situácia zmení, tak ako to avizuje súčasná vláda?

– Do konca roka 2023 máme čas na to, aby sme čerpali teraz dobiehajúce eurofondové obdobie. Je jasné, že bude pretlak peňazí, ktoré treba minúť. Ale administratívne je presun peňazí stále extrémne pomalý. Trnava je schopná dať na stôl do konca budúceho roka bez problémov projekty za 15 miliónov eur, ktoré sú prefinancovateľné cez existujúce schémy. Stačí len preliať peniaze. Niekedy mám pocit, akoby sme niekomu ‘tam hore’ strpčovali život len preto, že na nich tlačíme v snahe, aby sa niečo konečne posunulo ďalej. Sú pripravené projekty, sú tu peniaze a ja nevidím žiadny logický dôvod čakať.
Možem povedať, že po nástupe novej vlády sa procesy začali zrýchľovať a sú dynamickejšie, ale tie kľúčové, ako je relokácia, teda presun peňazí, sa zatiaľ neudiali. Očakávali sme, že sa tak stane v septembri, tak ako bolo deklarované na jar tohto roka, medzitým sa však vymenili ľudia. Bohužiaľ, mnohí z nich vedeli, že odídu, a preto nerobili nič. Na ministerstvách sú noví ľuďia, sú pod veľkým tlakom, mám pochopenie pre ťažké začiatky, no najneskôr v decembri 2020 musí prísť k relokácii peňazí. Prísľuby sú jasné, že sa to udeje a toho sa držíme.

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2020 9:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

47 komentárov pre “Agátka, mólo a vyhliadková veža v Kamenáči, Štefánikova… S Petrom Bročkom o aktuálnom stave pripravovaných projektov”

 1. 1
  maxim says:

  …a kedy posadíte tých 73 stromov na Kukučínovej, ako ste prisľúbili na FB?

 2. 2
  TT says:

  Prečo na kruhaci Zelenecska ktorý sa práve opravuje nikto po 14 tej nepracuje? Nemajú byt takéto opravy prijoritou aby bola doprava obmedzovaná čo najkratší čas?

  • 2.1
   Jack says:

   Naschval ides offtopic, alebo fakt netusis ze to ma pod palcom VUC nie mesto?

   • 2.1.1
    Obcan says:

    Odkiaľ má bežný občan tušiť pod koho spadá oprava?Je to na území mesta,je. Ľudí zaujíma,keďze sú obmedzení prečo sa tam nepracuje a niekto si dáva pekne na čas.Preco nemôže firma pracovať nonstop aby sa to čo najskorej spravilo.Vieš,takto je to bežné v krajinách západnej EU,len u nás budeme tolerovať opak.

    • 2.1.1.1
     TTSK says:

     Napis na VUC TTSK a mozno dostanes odpoved. Mestske akcie sa robia rozumnejsie. Napr cyklo Spartakovska je pracovny cas od 7 do 17.

     • 2.1.1.1.1
      Obcan says:

      To akože mesto nekomunikuje s krajom,keď sa niečo robí na území mesta?Prečo by mal občan písať na kraj,načo tam sedia úradníci.

      • 2.1.1.1.1.1
       TTSK says:

       Nerozumiem, čo chceš. Mesto o tom informovalo, úradníci si splnili povinnosť, ale ty tu podsúvaš otázku ako keby nerobili a neinformovali, čo nie je pravda. A úplne zbytočne, pretože ty chceš odpoveď prečo sa nepracuje po 14 hod a to už nie je starosť mesta, pretože táto info pochádza z plánu práce z projektovej dokumentácie, ktorú riešila VUC TTSK. Ak ťa to zaujíma, tak napíš VUC TTSK, ale nezavzdušňuj sa pod článkom, ktorý s tvoju otázkou vôbec nesúvisí a nehľadaj zbytočne nekompetentnosť v meste, pretože tam si splnili všetky úlohy.

  • 2.2
   Otázka. says:

   Kde na linčianskej ulici je tabuľa s dopravným značením, že ten kruháč je neprejazdný? Autá idú po celej linčianskej, aby na jej konci zbadali zákaz!!!
   To kde sme??? V Burkina Faso?

 3. 3
  vízie 1 says:

  vycucané z webu vizionára 1
  V Trnave pribudnú zariadenia, ktoré budú rátať cyklistov
  https://mytrnava.sme.sk/c/22526926/v-trnave-pribudnu-zariadenia-ktore-budu-ratat-cyklistov.html
  konečne niečo o bicykloch :) :):)
  úžasné

 4. 4
  vízie 2 says:

  vycucané z webu vizionára 2
  Vianočné trhy nebudú, na Trojičnom námestí zostane letný záhon
  https://mytrnava.sme.sk/c/22527787/vianocne-trhy-nebudu-na-trojicnom-namesti-zostane-letny-zahon.html
  a namiesto stromčeka bude bicykel ovešaný hustilkami
  fantázia

 5. 5
  vízie 3 says:

  vycucané z webu vizionára 3
  Pozor pozor NOVÉ TECHNOLÓGIE PRI REKONŠTRUKCIÁCH
  Pomocou špeciálneho recykléra opätovne spracovávame tuhé vrstvy podkladu vozovky za studena, kedy sa do rozomletého podkladového materiálu pridáva hydraulické spojivo.
  Vizionári techniku ktorá sa desaťročia používa vyhlásili za novú :):):)
  Práve vynálezca Nero objavil táčky a koleso
  Európske mesto vynálezcov
  gratulujeme

 6. 6
  vízie 4 says:

  vycucané z webu vizionára 4
  PRVÝ Z DVOROV NA HOSPODÁRSKEJ
  ešte nie je úplne hotový, ale po otvorení určite poteší všetkých, ktorí majú radi drevo a netradičné konštrukcie herných prvkov
  Tá arogancia ale zabudol dodať info pre tých čo majú radi drevo že ide rúbať 40 stromov
  https://www.trnava.sk/sk/uradny-oznam/informacia-o-zverejneni-oznamenia-o-zacati-konania-na-vyrub-drevin-na-webovej-stranke-obce-cifer-ku-trnava-vnutroblok-hospodarska-od-sladkovicovej-po-studentsku-dvor-4
  smutné falošné farizejské zbabelé

 7. 7
  Rendy says:

  Stromy sa nejdú rúbať v aktuálne revitalizovanom dvore ani v ďalších 3 dvoroch na Hospodárskej, ktoré budú realizované budúci rok, jedná sa o výrub v dvore medzi Sládkovičovou a Študentskou a predpokladám, že príčinou je ich zdravotný stav a budú nahradené tak, ako sa pravidelne robí. Pripomínam enviro ocenenia a tituly, ktoré Trnava získala pod súčasným vedením a to hlavne Európske mesto stromov 2017 a slovenské enviromesto rroka 2017.

  • 7.1
   Parva Roma says:

   A titul za likvidáciu pagaštanov?

  • 7.2
   DPH says:

   Tie tituly sú výsmech občanov a zdravého rozumu. Veď si len spomeňme, koľko stromov novo vysadených vyschlo. Niektorí tvrdia že vypilované a vyschnuté stromy v tom roku 2017 jasne v počte prevyšujú tie novo vysadené. O tých 500 stromoch pagaštanoch zbytočne hovoriť. Metóda informovania používajúc praktiky z 30 rokov v Nemecku má za následok krásne vykreslenie zajtrajškov. Tohto ročný titul Európske mesto športu. A v čom sme taký výnimočný, čo sa vylepšilo vo športe v Trnave. Šport hodený cez pomyselnú palubu, len bla, bla, bla ako v rokoch 30 v Nemecku, len úradníci písali a vyhodnocovali zaslané tabuľky. Pardon skoro som zabudol vytvorenie nových mestských firiem, navýšenie úradníkov, finančne vykázané ako investícia do športu. Tak sa to robí, aby sme boli v laufe v súboji o európske mesto kultúry s výhodniarskymi v pomeroch zorientovanými odborníkmi, niektorí v predstihu už prehajdákali s požehnaním vedenia mesta melónik. Ta ne !!!

   • 7.2.1
    Rendy says:

    Tituly nie su výsmech ale ocenenie. Podľa štatistík prežilo vyše 92% stromov. Hod mi iné dáta a móžme sa bavit, ne len “jedna babka povedala”.

    Europske mesto športu je ovlyvnene pandemiou a, bohužial, sa museli zrušiť medzinárodné podujatia. Ale Trnava je príkladom v revitalizácií športovísk. ZŠ J.Bottu, Atomova a Vančúrova maju TOP nové športoviska + štadión na Slávií dostal nový povrch a aj nové športoviská v.podobe nohejbalovývh a basketbalových ihrísk. Na jar k nim pribudne nové športovisko ZŠ Gorkého.

    Chybou tejto vlády je, že napriek sľubom Ledeckého zi Za ľudí, Trnava do dnes nedostala prisľúbené 3 milióny ako odmenu Európskeho mesta športu 2020. Ak by ich dostala, športoviská na ZŠ Gorkého, Limbovej a Spartakovskej a bežecká dráha na Slávií mohli byť realizované z týchto peňazí.

    • 7.2.1.1
     Acu says:

     Akú chybu urobila vláda?

    • 7.2.1.2
     pseudošport says:

     Vybudovanie – rozhajdákanie peňazí za predražené ihriská nemá nič spoločné zo športom. Mesto športu nie je súťaž v investičnej výstavbe.

     Oblbuj na FB nie tu a odpovedz na tieto jednoduché otázky :
     Koľko športovcov a nových športovcov aktívne a pravidelne a koľko hodín v týchto areáloch trénuje a preteká ?
     O koľko sa zvýšil počet registrovaných členov jednotlivých klubov a športov ?
     Koľko neregistrovaných športovcov využíva a koľko hodín športoviská ?
     Koľko pretekov, súťaží, domácich, medzinárodných, medzištátnych ste zorganizovali, uskutočnili ktoré sa tu doteraz nekonali pred r. 2014 ?
     Aké nové športové podujatia a športové odvetvia vznikli ?
     Koľko divákov sa zúčastnilo takýchto podujatí ?
     Koľko je tých nohejbalistov a basketbalistov žiakov, dorastencov, juniorov koľko mužov a žien ?
     Údaje daj pred pandémiou od 2014 doteraz január 2020 nevyhováraj sa.

     Stali sa z vás otrasní papaláši iba sa hráte na šport.
     Klamete ľudí iné vám neostáva

     • 7.2.1.2.1
      hokejista says:

      Podľa pravidelne predkladaných správ o využívaní športových areálov vo vlastníctve mesta tak npr. športová hala bol využívaná v rokoch 2014 – 2016 – 34%, v rovnakých rokoch plaváreň Zátvor využitie priemerne – 34%,kúpalisko Castiglione v rovnakých rokoch ročná návštevnosť priemerne 22 450 návštevníkov. Mestský zimný štadion pod súkromníkom využitie 93,8% a návštevnosť kúpaliska Kamenný Mlyn v rovnakých rokoch priemerná návštevnosť 38 132 návštevníkov. Po nástupe nového vedenia SKaŠZ ktorá vyhodnocuje a spracúva danú správu aj ju predkladá MZ bola predložená v roku 2017 a potom pre istotu, aby sa nedala porovnať nebola zverejnená. Z vyhodnotenia rozpočtu za druhý polrok roku 2018 a rok 2019 vynaložilo mesto o 1 074 tisíc eur viac na prevádzky MZŠ a KKM, ako predchádzajúci prevádzkovateľ.

     • 7.2.1.2.2
      Pseudoargumenty says:

      Staci sa ist pozriet na Sláviu a na nové športoviská. Slávia bola.mŕtva a teraz cez sezónu sú ihriska plné. Obdobne aj školy. Počas prvej vlny pandemie boli zavrete a node sportoviska na skolach – konkretne na Atomovej – som videl furt plne deti jak hraju futbal. Obdobne aj na novych sportoviskach na sidliskach, vodaren 1 a zatvor 2 boli plne cele leto.

      Mimochodom v roku 2018 tu bolo asi 7 roznych majstrovstiev v mensich sportoch. Obdobne v 2019 tu boli rozne zaujimave turnaje. Nebyt pandemie tak by sa nezrusili rozne turnaje a sutaze nie len domacich.

 8. 8
  Jano says:

  Za to nový asfalt na matovičovej ulici už je položený a to ani nebol v dezolátnom stave,ako iné ulice.Pravdepodobne preto,lebo pán Bročka je tak dokonale nezávislý.Dodnes napríklad nechápem tú storočnú panelovú cestu pred žoskou,lebo Poór?

  • 8.1
   Fakty says:

   Koniareková a Bernoláková patria VUC nie mestu, budúci rok sa bude opravovať a mesto prispeje 60 tisíc, lebo VUC nevie hospodárit tak, ako mesto. Mimichodom VUC neprispela na ziadnu investicnu akciu mesta a aj cyklo do Bieleho Kostola, Hrnciarovies a do Smolenic bude realizovat mesto, lebo na VUC na to kaslu, aj ked presne na toto su – na zabezpecenie prepojenia medzi obcami.

   Neni to “Matovičova” ulica, ale mestska a jej rekonstrukcia bola davno naplanovana aj pred volbami

   • 8.1.1
    Jano says:

    Jasné ,lebo pred voľbami tam matovič barák nemal ,že.To sú také argumenty jak poďme na jahody ani sám tomu neveríš čo píšeš.

   • 8.1.2
    Joffo says:

    Tento Peťov koment patrí zrejme Neštickému a Pekarčíkovi a Joffovi ktorí teda kašlú na VUC aj Trnavu aj cyklochodníky čo je najvyšší priestupok v čase núdze.
    Daj im doživotie.
    Jofo okadieva ťa kade chodí a ty čo si v kararanténe slepý a hluchý alebo plné gace ? Načo je ti hentaký vice keď ťa nechá okiadzať ?

    • 8.1.2.1
     Fakty says:

     To si fakt myslíš, že som primátor? :-D akože nič v zlom, ale mať prehľad o diani v meste v digitálnej dobe a za podmienok, ako mesto všetko transparetne a otvorene komunikuje a zverejňuje nie je problém a nie je moja chyba, že si nevieš obhájiť názor.

  • 8.2
   sprava says:

   Aj Nero hneď po nástupe položil nový povrch na vnútro sídliskovej ceste ,lebo ide pod oknami jeho babky. Vážiť si starých rodičov sa patrí a pomáhať zlepšovať prostredie je povinnosť vnúčat. Minimálne nový povrch zníži hlučnosť. To isté platí aj o premierovej ulici, tie isté benefity, len je tu nádej že sa revanšuje za dobrý spánok. Čo už môže byť lepšie ako dobre oddýchnutí šéf. Mohol by síce využívať aj manželskú posteľ na úrade vlády, zrejme sa nechce opičiť a opakovať čo už tu bolo. Slávia nie jej mŕtva už od 70 rokov minulého storočia, keď sa spravil nový 740 m povrch po dokončení atletickej dráhy, tak korčuľovať tam chodili až z Bratislavy pre bezpečnosť a výborný povrch. Teba nech trápi tá 34% využiteľnosť športovej haly, navýšenie nákladov na športoviskách ktoré ste sľúbili spravovať efektívnejšie a kvalitnejšie. Kamenáč vám úrad verejného zdravotníctva nedovolil v roku 2020 z dôvodu vašej totálnej neschopnosti ani prevádzkovať.

   • 8.2.1
    Fakty says:

    Ty ho musis asi milovat, ked vies kde byva jeho babka.

    Este mi, prosim ta, povedz, ze aky jeho znamy byva na tychto uliciach: Šrobarova, Kukucinova, Mikoviniho, Starohajska, Olympijska, Okruzna, Salezianska, Dedinska, Zapadna, Polna, Horne Basty, Slovenska, Mytna, Terezie Vansovej(pridaval sa pruh na odbocenie na ulicu Jana Bottu), Hviezdoslavova, Sasinkova, … Vsetky tieto ulice a mnoho dalsich preslo upravami, tak mi povedz kto na nich byva? Lebo z tych uz aj stoviek upravenych ciest(ratam aj pridanie pruhu, obnovu alebo upravu krizovatiek) rozpravas ako papagaj len 2 ulice, kde nahodou niekto znamy byva.

    Aha, takze ked vlada da podmienky, aby sa nemohol otvorit Kamenac, tak je to chyba mesta? Aj ine obce neotvoeili kupaliska. Ale pre porovnanie, vlada uz roky dotuje elektromobily, kupil si si? Lebo ak nie, je to tvoja neschopnost. Uplne rovnake scestne porovnanie ako pouzivas ty. Nezohladnujes podmienky ale iba vysledok a ignorujes vstupne parametre.

    Neporovnavaj 70 roky s rokom 2020. Kto z BA chodil medzi rokmi 2000 a 2014 na Slaviu?

    Kvalita sportovisk sa neda ani porovnat, su kvalitnejsie. Ked neveris, chod sa pozret na ZŠ Vancurova, Jana Bottu, Atomova a na dvory na Vodarni, Zatvore a na Slaviu na novy umely travnik, nove sportoviska pre nohejbal a basketbal a nove 2-ihrisko pre futbalistov. Je to nespochybnitelnejsie kvalitnejsie ako bolo predtym.

   • 8.2.2
    Jano says:

    To sa bavíš s kým prosím ťa ,ty si kladieš otázky a hneď na ne aj odpovedáš,alebo sa ti ,len brada trasie.

   • 8.2.3
    Fakty says:

    Stale nerozumiem, kde je problem, ze sa opravila ulica, na ktorej byva nejaky znamy clovek? Ved meato opravilo svoju ulicu. To by si bol radsej, keby ju neopravilo?

    Skopirujem ti moju odpoved, ktoru som dal pouzivatelovi sprava k tejto teme:
    “Este mi, prosim ta, povedz, ze aky jeho znamy byva na tychto uliciach: Šrobarova, Kukucinova, Mikoviniho, Starohajska, Olympijska, Okruzna, Salezianska, Dedinska, Zapadna, Polna, Horne Basty, Slovenska, Mytna, Terezie Vansovej(pridaval sa pruh na odbocenie na ulicu Jana Bottu), Hviezdoslavova, Sasinkova, … Vsetky tieto ulice a mnoho dalsich preslo upravami, tak mi povedz kto na nich byva? Lebo z tych uz aj stoviek upravenych ciest(ratam aj pridanie pruhu, obnovu alebo upravu krizovatiek) rozpravas ako papagaj len 2 ulice, kde nahodou niekto znamy byva.”

    • 8.2.3.1
     sprava says:

     Ja netvrdím že som proti, že sa opravila cesta kde býva dáky známi človek. Ja len poukazujem na papalášizmus, Zmajkovičová keď bola v laufe opravili sa na jej ulici chodníky, Bročka ml. opravil vnútro blokovú cestu pod oknami svojej babky, známemu človekovi opravíme cestu na ulici kde býva. Stále dokola to isté už la..lala rokov tá istá pesnička, ako za Stalina, Hitlera, Gotwalda, Brežneva,…..!!! Pokiaľ to boli cesty, chodníky v tom najnúdznejšom stave, tak tých náhod je veľmi veľa.

     • 8.2.3.1.1
      Fakty says:

      Zasekol si sa a už je zbytočné viesť túto diskusiu. Pokiaľ prídeš s novými argumentmi, môžeme podebatovať. Ja som ti jasne napísal, že pomer obnovených ciest ke oveľa väčší než pomer ala “papalášizmus” ako píšeš. Cesty na opravujú a viac sa opravuje sídliskových ciest, kde ke veľká hustota obyvateľov – Starohájska, Okružná, Saleziánska, … – poprípade najhoršie cesty – Šrobárova, Mikoviniho, Halenárska, Hollého – a je pochopiteľné, ak mesto opravuje cesty takýmto tempom – ročne vyše 20 000 metrov štvorcových – tak na nich môže niekto známejší bývať. Keby sa opraví len premiérova cesta, ok, nepoviem na tvoj argument nič, ale tento rok sa opravilo ďalších tucet ciest a to ti nesedí do vzorčeka.

      • 8.2.3.1.1.1
       antifakty says:

       A ty si myslíš že za 6.000 € budeš s dvoma mobilmi riadiť mesto a oblbovať na FB že voľačo voľakedy v svetlej budúcnosti urobíš ?
       A že bežná údržba je niečo geniálne čo tu nikto 30 rokov nerobil iba TY zakladateľ Trnavy a tvoja banda neschopných ste rodinka úžasných ?
       To máme akože tlieskať bankomatu že nám vydal naše vlastné peniaze ?

      • 8.2.3.1.1.2
       sprava says:

       Človek by aj bol náchylný veriť že sa snažíš objektíve zhodnotiť prácu nášho dobrodinca. Ty chceš povedať že pokračovanie Mikovíniho je lepšom stave ako tá cesta kde býva v súčastnosti najznámejší občan Slovenska. Snažíš sa obhájiť neobhájiteľné, ale to je tvoj problém. Dobrá správa je že gaštany v promiške po dažďoch vyhnali minimálne 3 stromy, zelené listy ako na jar. Hurá možnosť záchrany je tu, ešte živoria hurá, hurá, hurá. Po výmene vo vedení mesta síce stratíme nálepku, mesto bez pesticídov, ale gaštany verím že v množstve 500 ks zachránime.

    • 8.2.3.2
     šport says:

     Peťko obhajuješ neobhájitelné. Klameš.
     Mesto športu znamená koľko ľudí reálne športuje aké nové akcie, súťaže vznikli, koľko pribudlo organizovaných aj neorganizovaných športovcov.
     Nie koľko peňazí od daňových poplatníkov sme prešustrovali.
     Na Sláviu chodilo násobne viac detí športovať a násobne viac pretekov sa realizovalo pred rokom 1989 aj na úrovni republikových a medzinárodných majstrovstiev vtedy ČSSR.
     Klameš sám seba a stádo na FB.

     • 8.2.3.2.1
      Fakty says:

      Tvoje porovnanie je scestné. Vedenie mesta tu neboo od roku 89 a ak chceš objektívne porovnávať, porovnávaj aspoň 21.storočie.

      Akcie sa organizujú, mesto dokonca zvýšilo dotácie pre mládežnícke kluby a vytvára im lepšie podmienky kvalitnými športoviskami.

      • 8.2.3.2.1.1
       antifakty says:

       Fakty – Nero si na aktuálne na práškoch ?
       Zúrivo tlačíš ale fakty nedávaš iba fejky.
       Mizerná komunikácia vráť sa na svoj FB tam ti to zožerú.

       • 8.2.3.2.1.1.1
        Preco Nero? says:

        Mohol by mi niekto vysvetlit preco Nero? :-D fakt ma to zaujima, lebo ked to citam, mam pocit, ze to pise jedna osoba pod inymi menami :-D

      • 8.2.3.2.1.2
       šport says:

       Počty športovcov nerastú a nerastú ani počty klubov ani počty súťaží ani počty bicyklistov.
       Neklam sám seba žiadne mesto športu neexistuje iba bublina na tvojom fejkbúku. Ovce nešportujú iba lajkujú to je ich šport.
       Ty iba rozhadzuješ naše dane. To je všetko.

 9. 9
  • 9.1
   no coment says:

   No coment.
   Palášizmus, riťolezectvo, úbohosť, tragédia …
   Treba sa vopchať lebo potrebujem eurofondy – to je celé-

 10. 10
  Dáta says:

  Počty cyklistov rastú, dôkazom je aj cykloveža, ktorá bola v lete plná.
  Daj dáta. Zatiaľ iba píšeš bez argumentov a bez údajov.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.