reklama

Zrenovujú amfiteáter v Kamenáči, na Prednádraží má vzniknúť nový herný areál

Na základnej údržbe zelene na území mesta chce trnavská samospráva v nasledujúcich dvanástich mesiacoch ušetriť v porovnaní s uplynulým rokom viac ako 120-tisíc eur.

Kým vlani dosiahli výdavky 877-tisíc eur, na rok 2013 je vyčlenená suma 755-tisíc eur.

V rovnakej kvantite ako v minulom roku bude mesto dotovať údržbu zelene okolo areálu automobilky PSA Peugeot Citroen (20-tisíc eur), na údržbu nových investičných akcií vynaloží päťtisíc eur.

Z vlaňajších 66-tisíc eur klesne rozpočet na sanácie, asanácie a riešenie havarijných stavov drevín na 54-tisíc eur. Predpokladané dotácie na projekty v oblasti ekológie a životného prostredia dosiahnu 6-tisíc eur.

amfiteater-kamenac
Mesto čakalo niekoľko rokov na peniaze z európskych fondov. Napokon sa radnica rozhodla zrevitalizovať amfiteáter z vlastných prostriedkov

FOTO: archív mesta Trnava

Na výsadbu stromov vynaloží mesto dvakrát viac peňazí ako vlani – spolu 12-tisíc eur, na výsadbu trvaliek a inej zelene bude z rozpočtu použitých 6500 eur.

Trnavská radnica tiež plánuje v roku 2013 investovať 5000 eur na projekt ozelenenia IBV Za traťou, 1500 eur vyčlení na realizáciu alejovej výsadby pri cyklochodníku na ulici Terézie Vansovej.

Sumou tritisíc eur podporí mesto rekonštrukciu jazierka v Parku Janka Kráľa.

V roku 2013 by sa mala uskutočniť revitalizácia amfiteátra v Kamennom mlyne s plánovanými výdavkami 200-tisíc eur, rozpočet počíta aj s výstavbou herného areálu v parku Ludwiga van Beethovena v celkovom náklade 61-tísíc eur vrátane výdavkov za projektovú dokumentáciu.

Plánovaná obnova verejného priestoru na Univerzitnom námestí vyjde mestský rozpočet na 40-tisíc eur, radnica vynaloží 60-tisíc eur na dokončenie Univerzitného parčíka.

Suma 10-tisíc eur poputuje v tomto roku aj na revitalzáciu parčíka na Okružnom námestí.

V rozpočtovej kapitole mestského rozpočtu na rok 2013 sa počíta aj s výdavkami vo výške 21-tisíc eur na realizáciu projektov humanizácií obytných súborov na Linčianskej a Spartakovskej ulici č. 11-19.

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2013 2:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Zrenovujú amfiteáter v Kamenáči, na Prednádraží má vzniknúť nový herný areál”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.