reklama

Do rozpočtu na rok 2013 sa dostala obnova pešej zóny aj amfiteáter v Kamenáči

Mestský rozpočet bude v roku 2013 operovať v porovnaní s rokom 2012 s príjmami nižšími o približne osem miliónov eur.

Návrh rozpočtu s predpokladaným prebytkom vo výške približne 130-tisíc eur mesta Trnava schválili mestský poslanci na utorňajšom zasadnutí.

Hospodárenie trnavskej samosprávy podľa slov primátora Vladimíra Butka spĺňa Memorandum podpísané Vládou SR a Združením miest a obcí SR, v ktorom sa partneri zaviazali znížiť výdavky samospráv na tovary a služby o 10 percent a výdavky na mzdy o päť percent.

Tvorba budúcoročného rozpočtu bola jedna z najťažších, aké si pamätám. Dôležitou skutočnosťou je, že v roku 2013 nezvyšujeme žiadne dane a poplatky pre obyvateľov, mesto si neplánuje brať úvery. Napriek zložitej ekonomickej situácii budeme pokračovať vo viacerých silných investičných akciách,“ zdôraznil trnavský primátor.


Prvú etapu obnovy priestorov na pešej zóne majú začať v priebehu jari 2013

Vizualizácia: mesto Trnava

Najväčšou investičnou akciou v roku 2013 bude I. etapa rekonštrukcie Hlavnej ulice, na ktorú plánujú vyčleniť asi 1,5 milióna eur.

Mesto chce v budúcom roku opraviť Rajčurskú ulicu v Modranke za 250-tisíc eur, na opravy miestnych komunikácii a chodníkov chce vyčleniť takmer pol milióna eur.

Viac ako 260-tisíc eur sa má použiť na rekonštrukcie parkovísk. V budúcom roku investujú aj do prípravy projektovej dokumentácie na rekonštrukciu Halenárskej a Hviezdoslavovej ulice, spolu ide o 39-tisíc eur.

V oblasti životného prostredia má byť zrealizovaná II. etapa Univerzitného parčíka za 60-tisíc eur, plánuje sa tiež obnova Univerzitného námestia v hodnote 40-tisíc eur.

V rozpočte sa nachádza aj zámer revitalizácie parčíka na Okružnom námestí za 60-tisíc eur.

Dvestotisíc eur má v budúcom roku vynaložiť mesto na rekonštrukciu amfiteátra v Kamennom mlyne.

Takmer 30-tisíc eur pôjde z mestského rozpočtu na rekonštrukciu verejného osvetlenia na Špačinskej ulici, dobudovanie verejného osvetlenia na Chovateľskej bude stáť asi 16-tisíc eur.

Viac ako 500-tisíc eur plánuje v roku 2013 vynaložiť mesto do rekonštrukcií budov základných a materských škôl.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2012 12:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Do rozpočtu na rok 2013 sa dostala obnova pešej zóny aj amfiteáter v Kamenáči”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.