reklama

Pozrite si investičné a projektové zámery trnavskej radnice v oblasti dopravy na rok 2013

Výdavky mesta Trnava v oblasti dopravy dosiahnu v budúcom roku objem približne 4,5 milióna eur.

Najväčšou investičnou akciou bude prvá etapa rekonštrukcie pešej zóny, na ktorú plánuje mesto vynaložiť v roku 2013 asi 1,5 milióna eur.

Okrem bežných výdavkov na opravy a rekonštrukcie chodníkov, parkovacích plôch a miestnych komunikácií v objeme viac ako pol milióna eur investuje trnavská samospráva aj do vypracovania projektových dokumentácií a štúdií zámerov, ktorých realizáciu plánuje absolvovať v nasledujúcich rokoch.


Most pri Bernolákovej bráne potrebuje rekonštrukciu. So zásadnými zmenami sa počíta aj na križovatke Študentská – Hospodárska

Jedným z projektov, ktorý by mala uzrieť svetlo sveta v roku 2013, je vypracovanie štúdie prepojenia Prednádražia s Coburgovou ulicou prostredníctvom mosta. Mesto investuje do vypracovania štúdie, ktorá by mala naznačiť aj rámcový rozpočet projektu, približne 10-tisíc eur.

V budúcom roku má byť vypracovaná projektová dokumentácia novej obslužnej komunikácie, ktorá má odľahčiť Sereďskú ulicu v Modranke od kamiónovej dopravy smerujúcej z cesty R1 do Emparku.

Radnica vynaloží v roku 2013 rozpočtové prostriedky aj na projekty rekonštrukcií troch ulíc v historickom centre – Štefánikovej, Halenárskej a Hviezdoslavovej ulice.


Trnavskí vodiči čakajú na rekonštrukciu Halenárskej ulice už veľmi dlho

ILUSTRAČNÉ FOTO

Projektovú dokumentáciu dostane zámer rekonštrukcie Dedinskej ulice v Modranke.

Trnavská samospráva uvažuje do budúcnosti so zásadnou úpravou križovatky ulíc Študentská – Hospodárska pri Bernolákovej bráne. Na vypracovanie dokumentácie vynaloží v roku 2013 dvadsaťtisíc eur. Súčasťou projektu bude aj renovácia mosta ponad Trnávku.
Prostriedky vo výške asi 300-tisíc eur na jeho rekonštrukciu plánuje radnica investovať v roku 2014.

Niečo z rozpočtu sa ujde aj cyklistom: formou dopravného značenia vznikne prepojovací cyklochodník z Trstínskej na Kalváriu, označené budú aj cyklocesty na Hviezdoslavovej ulici a pešej zóne. Mesto tiež prepojí novou cyklocestou Bernolákov sad a Park Janka Kráľa. Tento projekt bude stáť 70-tisíc eur.
V rozpočte sa počíta aj s budovaním cyklostojanov v hodnote 10-tisíc eur.

Stavebné úpravy v investičnom náklade 30-tisíc eur čakajú križovatku Nerudova – Bratislavská na okraji mesta v smere od Hrnčiaroviec nad Parnou.

Dobudovanie pripojenia Národného streleckého centra na Štrkoch bude stáť v budúcom roku 65-tisíc eur, štvrť milióna eur investuje mesto do rekonštrukcie Rajčurskej ulice v Modranke.

Na rok 2013 sú vyčlenené rozpočtové prostriedky na realizáciu rekonštrukcií parkovísk na Mozartovej 4-9, v Kamennom mlyne, na Spartakovskej 11-19 a na rohu križovatky ulíc Veterná – Olympijská.

Na nové autobusové státia, vybudovanie prístreškov a inštaláciu informačných systémov pre autobusové zastávky vynaloží mesto v budúcom roku spolu 125-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 19. decembra 2012 11:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pozrite si investičné a projektové zámery trnavskej radnice v oblasti dopravy na rok 2013”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.