reklama

Prinášame podrobný prehľad plánovaných výdavkov mesta v oblasti dopravy v roku 2022

V budúcom roku počíta trnavská radnica s výdavkami v oblasti dopravy vo výške 10,3 milióna eur.

Výdavkový rozpočet mesta Trnava v oblasti dopravy je naplánovaný na rok 2022 v objeme 10 miliónov 292-tisíc eur.

Najviac peňazí plánuje mestská samospráva v budúcom roku vynaložiť na vyplatenie investičných nákladov prebiehajúcej rekonštrukcie Zeleného kríčka a na rekonštrukciu Hajdóczyho ulice.

Dva milióny stotisíc eur z rozpočtového programu Doprava predstavujú výdavky na Mestskú autobusovú dopravu.

Ilustračné foto

Výdavky na zaplatenie prebiehajúcej rekonštrukcie Zeleného kríčka v hodnote 2,57 milióna eur sú zahrnuté v rozpočte na budúci rok. „Predpokladaný termín odovzdania diela je december 2021 a predpoklad použitia finančných prostriedkov je začiatkom roka 2022,“ približuje mesto.

S investíciou vo výške 1,4 milióna eur počíta radnica pri komplexnej rekonštrukcii Hajdóczyho ulice. Stavebné práce majú začať v jarných mesiacoch a potrvajú do jesene, približne pol roka.

Približne 700-tisíc eur má vynaložiť mesto na opravy a údržby miestnych komunikácií. Z tejto sumy je v rozpočte 300-tisíc eur na opravy miestnych komunikácií a parkovacích plôch, 100-tisíc eur na opravy chodníkov, 200-tisíc na dokončenie sanácie na hornej a spodnej stavbe lávky na Starohájskej ulici.

Na údržbu a opravy vodorovného a zvislého dopravného značenia je vyčlenených 120 -tisíc eur

Tristotisíc eur je v rozpočte určených na rekonštrukcie a stavebné úpravy ciest a chodníkov, ktoré sú zaraďované do návrhov rozpočtu na základe evidovaných požiadaviek od občanov, interpelácií poslancov, výborov mestských častí a v súčinnosti so správcami sietí na základe ich predpokladaných investičných plánov.

V roku 2022 chce mesto postaviť na ploche bývalých zberných surovín na Ulici Generála Goliána na sídlisku Linčianska parkovací dom formou jednoduchej modulárnej stavby nad nad jestvujúcou spevnenou plochou, ktorá je využívaná v súčasnosti ako parkovisko. Na realizáciu zámeru je v rozpočte 350-tisíc eur.

Vzniknúť by mala aj lávka pre cyklistov a peších na Hornom rybníku v lokalite Kamenný mlyn po vytvorenom násype s investíciou vo výške 75-tisíc eur.

Rovnaká suma je rozpočtovaná na nasvietenie priechodov pre chodcov v rôznych častiach mesta.

Na jeseň 2021 získal stavebné povolenie projekt vybudovania cyklochodníka od staničného parku po Ružindolskú ulicu na uliciach Jána Bottu a Štefana Moyzesa. Na rok 2022 vyčlenilo mesto na stavebné práce sumu 117-tisíc eur. Táto čiastka je určená na spolufinancovanie investície z mestského rozpočtu v prípade schválenia financovania zámeru z európskych zdrojov, ktoré majú pokryť 95 percent nákladov.

Projektové dokumentácie

Mesto Trnava si nechá v budúcom roku vypracovať desiatky projektových dokumentácií (PD), výdavky na mnohé z nich sú zahrnuté aj v rozpočte v oblasti dopravy.

Najvyššiu sumu plánuje vynaložiť mesto za vypracovanie projektovej dokumentácie západného dopravného prepojenia Trnavy medzi cestou I. triedy pri Hrnčiarovciach – Rekreačnou ulicou v Bielom Kostole a cestou II. triedy medzi Bielym Kostolom a Ružindolom. V rozpočte je na projekty vyhradených 320-tisíc eur.

V roku 2022 by mali vzniknúť aj PD viacerých ďalších zámerov.

Spomenieme PD pre zámer vybudovania prepojovacej komunikácie medzi ulicami Tajovského – Bottu, rekonštrukciu námestia v Modranke ((Dedinská – Ivana Krasku), rekonštrukciu cesty a vybudovanie cestičky pre cyklistov Botanická ulica a Ovocná ulica, preferenčné jazdné pásy MAD na Hospodárskej ulici, rekonštrukciu Olivovej ulica, Jarnej ulice, výstvbu okružnej križovatky J. Bottu – Študentská, výstavbu spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov Bratislavská ulica (od Strojárenskej po kataster obce Hrnčiarovce nad Parnou), PD lávky pre peších a cyklistov pri ZŠ s MŠ Modranka, cyklocesty Beethovenov park, vybudovania parkovacích miest na sídlisku Hlboká, parkoviska pri cintoríne na Kamennej ceste, parkovísk na Nerudovej 4 – 5, ulici gen. Goliána 12 a 28-42, parkoviska pred Pavilónom chirurgických disciplín FN Trnava či projektovú dokumentáciu cestného obchvatu, ktorý má v budúcnosti spojiť Orešiansku ulicu s Trstínskou.

Ulož ako PDF
Napísal 23. novembra 2021 14:55. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.