reklama

Návrh rozpočtu v oblasti dopravy. Kde plánuje radnica investovať v roku 2018?

Návrh rozpočtu mesta Trnava na rok 2018 predpokladá s výdavkami v oblasti dopravy v objeme 7,9 milióna eur. Rozpočet budú schvaľovať mestskí poslanci na rokovaní 12. decembra 2017.

Aktuálny rozpočet na rok 2017 očakával podľa poslednej aktualizácie celkové výdavky v oblasti dopravy vo výške 10,6 milióna eur, z toho kapitálové výdavky na investičné akcie mali dosiahnuť takmer 7,5 milióna. Na koľko sa radnici podarí tohtoročný rozpočet naplniť ukáže záverečný účet, ktorý zverejnia vo februári 2018.

Aktuálne ku koncu novembra je celkový výdavkový kapitálový rozpočet mesta Trnava na rok 2017 naplnený na necelých 30 percent. Z celkového rozpočtu na investičné akcie vo výške 19,1 milióna eur sa podarilo radnici preinvestovať k 29. novembru 5,6 milióna eur, teda 29,5%.

Do konca roka má byť odovzdaných ešte niekoľko ďalších investičných akcií, preto sa očakáva, že aktuálne čísla sa posunú smerom nahor.

Návrh rozpočtu Trnavy na rok 2018 predpokladá s celkovými výdavkami v hodnote 7,9 milióna eur, z toho kapitálové výdavky na investičné akcie majú dosiahnuť 5,5 milióna eur.

Ilustračné foto

Bežné výdavky v doprave sú na budúci rok plánované v objeme jedného milióna eur.

Pôjde najmä o výdavky na realizáciu opráv porúch poškodených miestnych komunikácií a parkovacích plôch, ktoré predstavujú nebezpečenstvo z hľadiska bezpečnosti cestnej premávky na pozemných komunikáciách na území mesta (420-tisíc eur), opravy chodníkov (200-tisíc), údržba a opravy vodorovného a zvislého dopravného značenia (105-tisíc), opravy povrchov vozovky na križovatkách (50-tisíc), sanáciu lávky na Starohájskej ulici (75-tisíc), opravy súčastí miestnych komunikácií ako sú zábradlia, zvodidlá, múriky.. (20-tisíc eur) a podobne.

Kapitálové výdavky počítajú v roku 2018 v oblasti dopravy s viacerými investičnými akciami.

Približne 700-tisíc eur má stáť rekonštrukcia Hollého ulice, 340-tisíc eur plánuje mesto investovať do projektovej dokumentácie a I. etapy rekonštrukcie Hajdóczyho ulice, necelých 100-tisíc eur chce radnica investovať do rekonštrukcia námestia na uliciach Dedinská – I. Krasku v Modranke.

V budúcoročnom rozpočte je plánovaná aj realizácia rekonštrukcie mosta a cesty na Mikovíniho ulici za 1,5 milióna eur.

V budúcom roku sa plánuje tiež dokončenie cestičky pre chodcov a cyklistov na Hlbokej ulici za 150-tisíc, pričom prvá etapa je rozpočtovaná aj plánovaná v rozpočte na rok 2017.

Parkovacie plochy majú pribudnúť na uliciach Nerudova 12-13 a Vl. Clementisa 21, spolu do štyridsať kolmých parkovacích miest za 70-tisíc eur, ďalších 106-tisíc eur je vyčlenených na realizáciu nových parkovísk, ako aj na rekonštrukcie a stavebné úpravy parkovísk z bývalých stojísk na komunálny odpad.

V roku 2018 plánuje mestská samospráva zrealizovať aj viacero nových chodníkov a cyklochodníkov, spolu za asi 250-tisíc eur.

V návrhu rozpočtu sú uvedené napríklad chodník Zavarská cesta, chodník k divadlu DISK – Kopánka, spoločná cestička pre chodcov a cyklistov Bratislavská ulica – od Strojárenskej po kataster obce Hrnčiarovce, cestičky pre cyklistov Piešťanská, Spartakovská, Špačinská I. etapa, Zelenečská – A. Žarnova – Nám. SNP, J. Bottu – Š. Moyzesa a Veterná ulica.

Ďalších 35-tisíc eur chce mesto vynaložiť na vypracovanie projektových dokumentácií na chodníky a cestičky pre cyklistov vo viacerých lokalitách.

Mesto v spolupráci so súkromnými investormi uvažuje v roku 2018 aj o zavedení systému verejného požičiavania bicyklov – Bike Sharingu vo vyhradených lokalitách. Systém má byť prístupný širokej verejnosti – teda obyvateľom ako aj návštevníkom nášho mesta. Predpokladaná investícia mesta je 50-tisíc eur.

Pätnásťtisíc eur majú dosiahnuť na budúci rok výdavky na inštaláciu cyklostojísk pri základných a stredných školách a ostatných verejných inštitúciách.

Ulož ako PDF
Napísal 29. novembra 2017 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Návrh rozpočtu v oblasti dopravy. Kde plánuje radnica investovať v roku 2018?”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.