reklama

Aké investície plánuje mesto Trnava v oblasti dopravy v roku 2021?

V oblasti dopravy počíta Trnava v roku 2021 s rozpočtovými výdavkami 6,66 milióna eur, čo je presne o milión eur menej v porovaní s nedávno aktualizovaným rozpočtom na rok 2020.

Najväčšou investičnou akciou mesta Trnava v budúcom roku v oblasti dopravy bude rekonštrukcia Zeleného kríčka. V schválenom rozpočte je vyhradených 1,4 milióna eur, vo verejnej súťaži bola na základe projektovej dokumentácie vypočítaná predpokladaná hodnota investície vo výške takmer 2,7 milióna eur.

Na menšie operatívne opravy, odstraňovanie porúch a údržbu miestnych komunikácií, chodníkov a parkovacích plôch je v rozpočte vyčenených 400-tisíc eur.

Ďalších 300-tisíc eur je vyhradených na nevyhnutné rekonštrukcie povrchov miestnych komunikácií a chodníkov na základe vyhodnotenia ich konštrukčne-technického stavu, kedy bežnou opravou a údržbou nie je možné zabezpečiť bezpečnosť cestnej premávky, schodnosť chodníkov a bezpečný pohyb peších.

Do realizácie sa v budúcom roku má dostať ešte obnova povrchov na Priemyselnej ulici pri priemyselnom parku za 20-tisíc eur, výstavba parkoviska na Zelenečskej ulici 61-91 v hodnote 60-tisíc eur, predĺženie chodníka na Jarnej ulici v Modranke s pokračovaním popri Seredskej ulici za 59-tisíc eur či verejné osvetlenie spoločnej cestičky pre chodcov a cyklistov Zelenečská – Hraničná popri Trnávke za 115-tisíc eur.

Čiastku 20-tisíc eur chce použiť mesto na výmenu asfaltových povrchov za cementobetónové na niektorých zo svetelných križovatiek.

Ilustračné foto

Aj v budúcom roku bude trnavská radnica investovať do projektových dokumentácií plánovaných investičných akcií.

Medzi najzaujímavejšie zámery z pohľadu vodičov patria štyri okružné križovatky.

Mesto počíta v budúcom roku s vypracovaním, resp. spracovaním projektových dokumentácií pre územné rozhodnutie alebo stavebné povolenie pre okružnú križovatku pri ZŠ Bottova (14-tis. eur), na novú kruhovku medzi Lidlom a Kauflandom na Clementisovej (10-tis. eur), na okružnú križovatku Bratislavská – Coburgova (12-tis. eur) a napokon projektovú dokumentáciu si nechá mesto vypracovať aj pre novú kruhovku na Kopánke na križovatke ulíc Hlubíka – Slnečná – Ustianska (5000 eur).

V roku 2020 majú byť spracované aj projektové dokumentácie pre nové parkovisko na Hlbokej ulici 12-14 a úpravu parkoviska pred obytným domom 24-26, parkovisko na ulici generála Goliána 12 a 28-42, Nerudovej 4-5, počíta sa aj s vypracovaním PD pre rozšírenie parkoviska pri cintoríne na Kamennej ceste či projektovou dokumentáciou pre úpravu parkoviska pred Pavilónom chirurgických disciplín FN Trnava.

V budúcom roku chce mať mesto spracovanú dokumentáciu, ktorá má riešiť výmenu autobusovej stanice a parkoviska pred železničnou stanicou. Zámerom je zväčšiť kapacitu parkoviska pre osobné automobily a zároveň vybudovanie prestupného terminálu pre autobusovú a železničnú dopravu.

Radnica pokračuje v zámere vybudovania spoločnej cesty pre chodcov a cyklistov na Bratislavskej ulici – od Strojárenskej po kataster obce Hrnčiarovce. Po spracovaní dokumentácie pre územné rozhodnutie má byť v roku 2021 vypracovaná PD pre stavebné povolenie s podrobnosťou realizačného projektu.

Ďalšie plánované projektové dokumentácie sa týkajú cyklociest na Stromovej a Bratislavskej ulcici a úseku od Cukrovej po Národné strelecké centrum.

Z ďalších v rozpočte schválených výdavkov v oblasti dopravy a rok 2021 spomenieme 62-tisíc eur na servis a údržbu elektrobicyklov, náhradné diely a licenciu na softvér a licencie na elektrobicykle v rámci trnavského Bikesharingu, 120-tisíc eur je určených na údržbu a opravy vodorovného a zvislého dopravného značenia, 32-tisíc eur si vyžiada prevádzka a údržba cestnej svetelnej signalizácie križovatiek, 20-tisíc eur má mesto použiť na na zabezpečenie stavebných úprav spojených s realizáciou prestavby pôvodných spevnených plôch stojísk na kontajnery komunálneho odpadu na parkovacie státia pred bytovými domami, kde boli stojiská umiestnené.

Ulož ako PDF
Napísal 16. novembra 2020 10:18. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Aké investície plánuje mesto Trnava v oblasti dopravy v roku 2021?”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.