reklama

Na sídlisku Hlboká pripravuje mesto zmeny v parkovaní

Obyvatelia a majitelia áut na Hlbokej ulici sa zrejme dočkajú stavebných úprav jestvujúcich a výstavby nových parkovacích miest. Mesto si na základe vlastnej štúdie nechá vypracovať projektovú dokumentáciu zámeru.

Odbor územného rozvoja a koncepcií na Mestskom úrade v Trnave vypracoval vo februári 2020 štúdiu návrhu parkovania na sídlisku Hlboká.

Návrh počíta s výstavbou viac ako 50 nových parkovacích miest a tiež so stavebnými úpravami, ktoré sa dotknú vyše 70 súčasných miest určených na parkovanie.


Vjazd na sídlisko od Hlbokej ulice

Ilustračné foto: Google Street View

Najväčšou navrhovanou zmenou je vybudovanie približne 50 nových parkovacích miest na mieste starého detského ihriska pred bytovým domom číslo 12 – 14, ktorý sa nachádza v susedstve daňového úradu.

Súčasťou projektu je návrh na odstránenie detského ihriska, susediaceho parkoviska s prístupovou komunikáciou a chodníka.

Druhá časť zámeru sa týka stavebnej úpravy existujúceho parkoviska pred bytovým domom číslo 24 – 26, ktorý sa nachádza súbežne s Hlbokou ulicou.

Úpravy majú spočívať v odstránení chodníka situovaného pri zelenom páse oddeľujúceho štvorprúdovú cestu od parkoviska a posunutí parkovacích miest do zelene. Tým by mali pred bytovkou vzniknúť dva rady kolmých parkovacích miest.

Tretia fáza spočíva vo viacerých drobnejších stavebných úpravách už existujúcich parkovacích miest na sídlisku, ktorých cieľom je zvýšenie ich počtu.

Mesto Trnava aktuálna hľadá dodávateľa kompletnej projektovej dokumentácie pre územné rozhodnutie aj stavebné povolenie.

Od spracovateľa projektov požaduje mesto spoluprácu s projektantom so špecializáciou na krajinnú a parkovú architektúru a certifikovaným arboristom. Požiadavkou mesta je zabezpečiť maximálne ohľaduplný prístup k pôvodnej vegetácií predovšetkým k drevinám v súlade s platnou legislatívou. Z dôvodu umiestnenia parkovísk nesmie dôjsť k výrubu perspektívnych a životaschopných drevín – stromov.

ŠTÚDIA (pre zväčšenie kliknite):

ZDROJ: OÚRaK

Priestor pri bytovom dome Hlboká 12-14:

Priestor pred bytovým domom Hlboká 24-26:

Ulož ako PDF
Napísal 9. júla 2020 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na sídlisku Hlboká pripravuje mesto zmeny v parkovaní”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.