reklama

Mesto pripravuje systém zdieľaných parkovacích miest s rezidentskou kartou na sídlisku Podjavorinská

Mesto Trnava už pred časom aj slovami primátora Petra Bročku avizovalo, že ohlasovaný projekt rezidentského parkovania na území mesta Trnava plánuje spustiť v pilotnej alebo skúšobnej verzii v lokalite sídliska Ľudmily Podjavorinskej.

V snahe zefektívniť jestvujúce riešenie parkovania, definovať plochy pre statickú dopravu, ale aj realizovať nové parkovacie miesta, si nechá mesto vypracovať projektovú dokumentáciu trvalého zvislého a vodorovného značenia parkovacích miest na sídlisku Podjavorinská.

Súčasťou zámeru bude aj projektové riešenie nového parkoviska na ulici Ľ. Podjavorinskej 4-9, kde sa dnes nachádza čiastočne poškodená zatrávňovacia dlažba či osadenie parkovacích automatov.

Domáci obyvatelia budú parkovať s použitím rezidentskej karty.


Parkovanie na sídlisku Podjavorinská

Zdroj: Mesto Trnava

Na území sídliska Podjavorinská má fungovať parkovisko v novom režime rezidentského parkovania.

Zjednodušene povedané to znamená, že všetky parkovacie miesta budú fungovať systémom zdieľaných pakovacích miest – domáci rezidenti budú mať k dipozícii parkovaciu kartu, návštevníci zaparkujú za úhradu buď formou SMS správy alebo zaplatením poplatku v parkovacích automatoch, ktoré na sídlisku plánujú inštalovať.

Radnica uvažuje aj s vybudovaním dvoch parkovacích miest vyhradených prednostne pre elektromobily s možnosťou nabíjania.

V priestore zamýšľanej výstavby nového parkoviska (viď situácia na konci článku), je plánované aj nové verejné osvetlenie LED svietidlami.

“Zámerom vytvorenia projektovej dokumentácie je vyhodnotiť súčasné možnosti parkovania na jestvujúcich spevnených plochách sídliska a ich efektívne využitie trvalým dopravným značením pre potreby parkovania,” približuje mesto v textovej časti zákazky, pre ktorú hľadá dodávateľa prostredníctvom verejnej súťaže.

Podklady zabezpečia mestu ako investorovi aj geodetické zameranie a vyhodnotenie spevnených plôch za účelom zistenia možností umiestnenia parkovacích miest a zabezpečenia vyjadrení dotknutých správcov inžinierskych sietí. Z nich vyplynú informácie o existencii inžinierskych sietí, o aktuálnom technickom stave sietí, vrátane ich zariadení a o podmienkach ich ochrany.

Vypracovaný projekt tiež zabezpečí, že navrhované plochy a prvky zelene (napríklad nové stromy) budú priestorovo zosúladené s vedeniami inžinierskych sietí a ich ochrannými pásmami.


Vyznačenie dotknutej lokality aj s novým parkoviskom

Ulož ako PDF
Napísal 16. marca 2018 11:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto pripravuje systém zdieľaných parkovacích miest s rezidentskou kartou na sídlisku Podjavorinská”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.