reklama

Pripravovaná rekonštrukcia parkoviska pred chirurgickým pavilónom nemocnice má zdvojnásobiť jeho kapacitu

Parkovisko pred Pavilónom chirurgických disciplín Fakultnej nemocnice Trnava by malo mať v budúcnosti dvojnásobnú kapacitu. Priestor pred budovou plánuje mesto zrekonštruovať.

Parkovisko pre budovou chirurgického pavilónu na ulici Andreja Žarnova by malo dostať novú tvár. Mesto chce zmeniť neefektívne využitie priestoru, upraviť spôsob vjazdu a výjazdu vozidiel, trasovanie peších trás a doplniť zeleň.

Kapacita parkoviska by po rekonštrukcii mala zo súčasných 25 miest narásť na 49.

Mesto Trnava v prvej fáze hľadá dodávateľa projektovej dokumentácie.

„Prístup k parkovisku pred Pavilónom chirurgických disciplín a vstup do objektu je tvorený celkovo štyrmi vjazdmi a výjazdmi pre vozidlá, čo vytvára množstvo kolíznych bodov. Uvedeným riešením sa nevyužíva efektívne celý dostupný priestor. V súčasnosti je kapacita parkoviska pred Pavilónom chirurgických disciplín 25 parkovacích miest. Parkovisko je však riešené tvarovo nevhodne, čím vytvára možnosti pre živelné parkovanie vozidiel všade, kde je to možné a to aj na ďalších obslužných plochách pri prístupe k vedľajšiemu vchodu do budovy a lekárne. Pešie trasy nie sú prepojené, peší prístup je po komunikácii parkoviska či zeleni, priechody pre chodcov nie sú riešené bezbariérovou úpravou a nespĺňajú normy,“ konštatuje Mesto Trnava.

Projekt nového parkoviska bude riešený v súlade s platnou legislatívou, zákonmi, normami a technickými podmienkami a „v úzkej spolupráci s projektantom so špecializáciou na krajinnú a parkovú architektúru už pri koncipovaní plôch pre stromy a podkladných vrstiev spevnených plôch nadväzujúcich na navrhované stromy a ostatnú vegetáciu“.

Časť parkoviska na južnej strane má byť riešená len výmenou dlažby za vsakovaciu, väčšia časť však bude prestavaná komplexne a doplnená.

Zo štyroch pôvodných vjazdov a výjazdov chce mesto po rekonštrukcii zachovať dva. Úpravou sa získa 49 parkovacích miest a vytvoria sa trávnaté plochy a priestor pre stromy.


Štúdia vypracovaná Odborom územného rozvoja a koncepcií. Pre zväčšenie kliknite na obrázok.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2020 8:46. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pripravovaná rekonštrukcia parkoviska pred chirurgickým pavilónom nemocnice má zdvojnásobiť jeho kapacitu”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.