reklama

Rozpočet Trnavy v oblasti dopravy: najväčšou akciou bude v roku 2019 rekonštrukcia Mikovíniho

Mesto Trnava plánuje vynaložiť v rozpočtovom programe Doprava v tomto roku celkom 5,5 milióna eur. Bežné výdavky predstavujú sumu 2,3 milióna, kapitálové výdavky do investičných akcií sú rozpočtované v hodnote 3,1 milióna eur.

Vlaňajší rozpočet mesta v programe Doprava bol nastavený na takmer 9,7 milióna eur, z toho 6,9 milióna mali predstavovať kapitálové výdavky. Hoci zatiaľ nie je spracovaný záverečný účet za rok 2018, predpokladáme, že tento plán radnica nenaplnila.

Najväčšou investičnou akciou v oblasti dopravy v roku 2019 bude zrejme rekonštrukcia časti Mikovíniho ulice za takmer 1,3 milióna eur. Práce majú trvať približne sedem mesiacov.

Ďalšou plánovanou investičnou akciou je vypracovanie strategického dokumentu pod názvom Plán udržateľnej mobility krajského mesta Trnava a jeho funkčného územia v hodnote 600-tisíc eur. Dokument sa komplexne zaoberá dopravou motorovou, nemotorovou, alternatívnou a všetkými druhmi dopravy a ich integráciou. Projekt bude financovaný do výšky 95 % európskych fondov.

Mesto aj v tomto roku zaradilo do rozpočtu realizáciu parkovacieho domu pre bicykle pri železničnej stanici v hodnote 580-tisíc eur. Výstavba začne po úspešnom ukončení procesu verejného obstarávania. Pol milióna eur na projekt získalo mesto vo forme nenávratbého finančného príspevku z EÚ.


Mikovíniho ulica

Ilustračné foto

Mestský rozpočet počíta v roku 2019 aj s vybudovaním cyklotrás na Saleziánskej ulici (389-tisíc) a Bučianskej (312-tisíc).

Na oba zámery získala radnica nenávratné príspevky z Integrovaného regionálneho operačného programu vo výške 95 percent nákladov.

Autobusová doprava

V roku 2019 plánuje mesto poskytnúť v rámci zmluvy o výkonoch vo verejnom záujme na pravidelné mestské autobusové linky dopravcovi – spoločnosti ARRIVA – 1,5 milióna eur.

Prostriedky z rozpočtu mesta sú náhradou preukázanej straty, ktorá vznikne dopravcovi pri realizovaní výkonov a predstavuje rozdiel medzi ekonomicky oprávnenými nákladmi a skutočnými tržbami.

Ostatné (bežné) výdavky v doprave

Na opravy a údržbu miestnych komunikácií je v rozpočte na rok 2019 vyhradená suma 250-tisíc eur, na opravy chodníkov 100-tisíc, čistenie kanalizačných vpustov a olejových lapolov je plánované v hodnote 60-tisíc eur.

Pätnásťtisíc eur plánuje mesto vynaložiť v tomto roku na údržba a opravy súčastí miestnych komunikácií ako sú zábradlia, zvodidlá či stĺpiky. Na bezbariérové úpravy chodníkov je vyhradených 5000 eur, 90-tisíc majú stáť sanačné práce na lávke Starohájska, 20-tisíc mesto investuje do opráv na lávke Kollárova – Dohnányho.

Mesto chce pokračovať v diagnostike ciest, v rozpočte je vyhradených 60-tisíc eur.

Za 30-tisíc radnica v tomto roku upraví povrchy na križovatkách, 22-tisíc eur bude stáť prevádzka cestnej svetelnej signalizácie križovatiek a päťtisíc eur investuje do jej údržby a opráv.

Na údržby a opravy dopravného značenia je rozpočtovaných v tomto roku 100-tisíc eur. Na území mesta je evidovaných asi 5 000 kusov trvalých zvislých dopravných značiek, ktoré si vyžadujú permanentnú opravu a údržbu. Minimálne jedenkrát v priebehu roka sa realizuje aj obnova vodorovného značenia.

V tomto roku by mala byť spustená aj služba zdieľaných bicyklov so súkromným investorom. Radnica systém už niekoľko mesiacov pripravuje a testuje. Bikesharing má stáť mesto v roku 2019 asi 15-tisíc eur. Finančné prostriedky sú plánované na servis a údržbu elektrobicyklov, administratívne zabezpečenie prevádzky a propagačné aktivity projektu.

Ulož ako PDF
Napísal 17. januára 2019 7:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rozpočet Trnavy v oblasti dopravy: najväčšou akciou bude v roku 2019 rekonštrukcia Mikovíniho”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.