reklama

Radnica získala príspevky vo výške 600-tisíc eur na vybudovanie cyklochodníkov na Saleziánskej a Bučianskej

Mesto získalo dva nenávratné finančné príspevky na vybudovanie cyklotrás na Saleziánskej a Bučianskej ulici v celkovej výške 602-tisíc eur. Zmluvu o poskytnutí príspevkov s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR podpísala trnavská radnica v prvej polovici novembra.

Mesto Trnava sa bude na oboch projektoch podieľať aj vlastnými prostriedkami vo výške päť percent nákladov, spolu pôjde o približne 31-tisíc eur.

Radnica predpokladá, že oba cyklochodníky v celkovej dĺžke takmer 1000 metrov budú hotové do leta 2019.

Realizácia projektov je financovaná z Integrovaného regionálneho operačného programu, prioritnej osi Bezpečná a ekologická doprava v regiónoch, s cieľom „zlepšenia atraktivity a prepravnej kapacity nemotorovej dopravy – predovšetkým cyklistickej – na celkovom počte prepravených osôb“.Vizualizácie cyklochodníka na Saleziánskej ulici

Zdroj: Mesto Trnava

Cyklotrasa na Saleziánskej ulici s celkovou dĺžkou vyše 380 metrov povedie po trase jestvujúceho chodníka od križovatky so Špačinskou cestou po okružnú križovatku s Veternou ulicou.

Súčasťou investičného zámeru bude aj vybudovanie nového chodníka pre peších. Na križovatkách budú jestvujúce priechody pre chodcov upravené tak, aby k nim mohli byť realizované aj priechody pre cyklistov.

Na Saleziánskej má byť vybudované aj nové verejné osvetlenie a prebehnúť má aj rekonštrukcia autobusových zastávok v oboch smeroch.

Celkové oprávnené výdavky na Saleziánskej ulici predstavujú sumu 383-tisíc eur, nenávratný finančný príspevok bude poskytnutý vo výške maximálne 364-tisíc eur, 19-tisíc eur zabezpečí mesto Trnava z vlastného rozpočtu.

Cyklotrasa na Bučianskej ulici vznikne v úseku od okružnej križovatky s ulicou Veternou po Špačinskú ulicu.

Dĺžka tohto úseku dosiahne 594 metrov a spojí jestvujúcu cyklotrasu na Veternej s plánovaným cyklochodníkom na Špačinskej.

Z projektu vyplýva, že cyklotrasa povedie po jestvujúcom chodníku, preto bude súčasťou stavby aj úprava komunikácie a vybudovanie nového 1,5 metra širokého chodníka pre peších, ktorý bude na určitom úseku oddelený od cyklotrasy pásom zelene.

Prostredníctvom nového chodníka a priechodu pre chodcov sa vytvorí aj prepojenie s Univerzitou Cyrila a Metoda. Na Bučianskej sa počíta aj s rekonštrukciou verejného osvetlenia a sadovými úpravami.

Predpokladané výdavky na realizáciu projektu na Bučianskej dosiahnu 250-tisíc eur, maximálna výška príspevku je takmer 238-tisíc eur, 12-tisíc eur zaplatí mesto z vlastných zdrojov.

Investíciu do prepojenia s univerzitou, verejné osvetlenie či sadové úpravy v celkovej hodnote približne 80-tisíc eur bude financovať mesto zo svojho rozpočtu.

Bučianska ulica

Ulož ako PDF
Napísal 28. novembra 2018 10:40. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica získala príspevky vo výške 600-tisíc eur na vybudovanie cyklochodníkov na Saleziánskej a Bučianskej”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.