reklama

Očakávané výdavky mesta na platy a odvody zamestnancov majú narásť o vyše 600-tisíc eur

Výdavky mesta Trnava na ľudské zdroje – teda v zásade na platy a poistné odvody za vlastných zamestnancov – narastú v roku 2020 podľa predpokladov rozpočtu v porovnaní s minulým rokom vyše 600-tisíc eur. Súvisí to s rastom miezd aj novými zákonnými povinnosťami zamestnávateľov.

Mesto Trnava počíta v roku 2020 s výdavkami na rozpočtovú položku Ľudské zdroje v objeme takmer 5,5 milióna eur. Pre porovnanie očakávané výdavky na rok 2019 predstavujú 4,9 milióna eur.

Na platy a poistné odvody štatutárnych zástupcov mesta, útvaru hlavného kontrolóra a poslancov je vyčlenená v tomto roku čiastka 597-tisíc eur (predpoklad 553-tisíc v minulom roku), zamestnanci úradu budú stáť mestský rozpočet v tomto roku 4,9 milióna eur, kým minuloročný rozpočet očakáva výdavky v objeme 4,3 milióna eur.

Ilustračné foto

V roku 2020 vzrastú výdavky na platy a poistné odvody troch štatutárnych zástupcov mesta (primátor a dvaja zástupcovia) o približne 23-tisíc eur na 205-tisíc, na platy a odvody útvaru hlavného kontrolóra pôjde 180-tisíc, čo je medziročne o 19-tisíc viac.

Na odmeny a odvody poslancom mestského zastupiteľstva a členom výborov mestských častí je v rozpočte vyhradených 164-tisíc eur, o 22-tisíc viac ako v roku 2019.

Najväčšiu čiastku v rozpočtovej položke Ľudské zdroje tvoria platy a poistné odvody zamestnancov mestského úradu – 4,4 milióna eur. Pre porovnanie očakávaná skutočnosť za rok 2019 je necelých 3,9 milióna eur, teda o pol milióna menej.

Približne dvojnásobné výdavky v porovnaní s vlaňajškom predpokladá mesto na odchodné (20 000 eur), odstupné bývalým zamestnancom (50-tisíc eur) a odmeny pri dosiahnutí životného jubilea (21-tisíc), novou položkou vo výške 38-tisíc eur je príspevok na rekreácie zamestnancov.

Na približne rovnakej úrovni zostanú výdavky napríklad za stravné, sociálny fond, náhrady za choroby či starostlivosť o zamestnancov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2020 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “Očakávané výdavky mesta na platy a odvody zamestnancov majú narásť o vyše 600-tisíc eur”

 1. 1
  ??? says:

  205.000-, traja ludia?

  • 1.1
   kvalita says:

   A to akí kvalitní
   Jeden dal mesto do kolien, Mr arrive derči, hlásateľka
   k tomu ešte neschopný kontrolór čo kontroluje bločky od toaletného papiera a spinky za ďalších 180.000

   • 1.1.1
    fraška says:

    Je to fraška.
    Smerom nominovaný kontrolór ktorý zbankrotoval Piešťanské letisko a nemá hanbu si za to pýtať odstupné kontroluje bývalého Smeráckeho zamestnanca a lokaja ktorý zbankrotoval mesto a tiež si pýta.
    Aká charakterová zhoda.
    Obidvaja tvrdia že všetko je ok. Nemajú kožu na ksichte.
    Vedia že brovce to za nich zacvakájú.
    Potom spolu kontrolujú hustilky.

  • 1.2
   hejter says:

   Kľudne môže byť. Je treba si uvedomiť, že to je tzv. superhrubá mzda – ak si číslo 205000 vydelíme troma (ľudmi) a dvanástimi (mesiacmi), dostaneme superhrubú mzdu cca. 5695 eur. Keď odpočítame odvody zamestnávateľa, dostaneme priemernú hrubú mzdu 4212€ a čistú 2916€.

 2. 2
  berija says:

  Najprv vypustíš klamstvo :
  …. Mesto Trnava v prvom kroku pristúpilo k zefektívneniu chodu mestského úradu. Aj po nedávnej zmene organizačnej štruktúry a racionalizácii pracovných miest je však nevyhnutné uskutočniť ďalšie opatrenia …
  potom sa zistí že sa konajú nové výberové konania viď aktuálne úradne oznamy 3x referent.
  Čiže klame že niečo racionalizuje a následne tie isté počty naberá.
  V skutočnodti Berija robí čistku alebo sa mu to rozpadá a ľudia utekajú, nikto rozumný s nim nechce robiť
  Jeden z najdôležitejších útvarov – Útvar meststkého architekta je v troskách.

  • 2.1
   Nezmar says:

   🦍🕵️🚲
   Útvar mestského architekta nemôže byť už principiálne v troskách. Najsámväčší architekt stále intenzívne a svojsky maká na fasabuku.

 3. 3
  Občan says:

  Odmeny pri dosiahnutí životného jubilea – toto je nadstavené len v celej verejnej a štátnej správe vrátane súdov.
  Kde si môže podnikateľ, hlavne fyzické osoby vyzdvihnúť odmenu pri dovŕšení životného jubilea ?
  Podnikatelia makajú, zamestnávajú, platia 8 druhov daní, samé zvyšovanie, len a len pribúdajúca administratíva a odmenu a odstupné ak skončí podnikanie mu vyplatí kto ?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.