reklama

Očakávané výdavky mesta na platy a odvody zamestnancov majú narásť o vyše 600-tisíc eur

Výdavky mesta Trnava na ľudské zdroje – teda v zásade na platy a poistné odvody za vlastných zamestnancov – narastú v roku 2020 podľa predpokladov rozpočtu v porovnaní s minulým rokom vyše 600-tisíc eur. Súvisí to s rastom miezd aj novými zákonnými povinnosťami zamestnávateľov.

Mesto Trnava počíta v roku 2020 s výdavkami na rozpočtovú položku Ľudské zdroje v objeme takmer 5,5 milióna eur. Pre porovnanie očakávané výdavky na rok 2019 predstavujú 4,9 milióna eur.

Na platy a poistné odvody štatutárnych zástupcov mesta, útvaru hlavného kontrolóra a poslancov je vyčlenená v tomto roku čiastka 597-tisíc eur (predpoklad 553-tisíc v minulom roku), zamestnanci úradu budú stáť mestský rozpočet v tomto roku 4,9 milióna eur, kým minuloročný rozpočet očakáva výdavky v objeme 4,3 milióna eur.

Ilustračné foto

V roku 2020 vzrastú výdavky na platy a poistné odvody troch štatutárnych zástupcov mesta (primátor a dvaja zástupcovia) o približne 23-tisíc eur na 205-tisíc, na platy a odvody útvaru hlavného kontrolóra pôjde 180-tisíc, čo je medziročne o 19-tisíc viac.

Na odmeny a odvody poslancom mestského zastupiteľstva a členom výborov mestských častí je v rozpočte vyhradených 164-tisíc eur, o 22-tisíc viac ako v roku 2019.

Najväčšiu čiastku v rozpočtovej položke Ľudské zdroje tvoria platy a poistné odvody zamestnancov mestského úradu – 4,4 milióna eur. Pre porovnanie očakávaná skutočnosť za rok 2019 je necelých 3,9 milióna eur, teda o pol milióna menej.

Približne dvojnásobné výdavky v porovnaní s vlaňajškom predpokladá mesto na odchodné (20 000 eur), odstupné bývalým zamestnancom (50-tisíc eur) a odmeny pri dosiahnutí životného jubilea (21-tisíc), novou položkou vo výške 38-tisíc eur je príspevok na rekreácie zamestnancov.

Na približne rovnakej úrovni zostanú výdavky napríklad za stravné, sociálny fond, náhrady za choroby či starostlivosť o zamestnancov.

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2020 7:59. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Očakávané výdavky mesta na platy a odvody zamestnancov majú narásť o vyše 600-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.