reklama

Župa vybrala vyše tridsať projektov, ktoré z Fondu na rozvoj Trnavského kraja podporí sumou 600-tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj vyhodnotil vyhlásenú výzvu a zverejnil zoznam úspešných projektov, ktoré získajú financie z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Oprávnenými žiadateľmi boli mestá, obce, organizácie a ich aktivity, ktoré výrazne prispejú k propagácií kraja, a majú nadregionálny, celoslovenský alebo medzinárodný význam. Župa dokopy rozdelí 600-tisíc eur medzi 34 projektov. O prostriedky sa uchádzalo viac ako 100 projektov, požadovaná suma všetkých zámerov presiahla sumu 3,9 milióna eur.

„Napriek tomu, že sme nútení šetriť financie v rozpočte, aj v tomto roku podporíme kvalitné projekty, ktoré prispejú k rozvoju nášho kraja. Dokopy bolo do výzvy prihlásených 107 projektov, z ktorých komisia vybrala najlepších 34. Medzi najvyššie hodnotenými zámermi je v tomto roku napríklad aj projekt mesta Holíč, na pokračovanie revitalizácie židovského cintorína, ale aj pokračovanie rekonštrukcie hradu Korlátka. Prispejeme napríklad aj na rekonštrukciu Námestia Bélu Bartóka vo Veľkom Mederi,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič, s tým, že zoznam všetkých projektov župa zverejnila na svojej webovej stránke.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Medzi úspešnými projektmi je aj obnova fasády zvonice v meste Vrbové, ktorú župa podporí sumou 45-tisíc eur. Zvonica je Národnou kultúrnou pamiatkou, pričom vďaka grantu prinesie zveľadenie, funkčnosť a prinavrátenie jej historickej hodnoty.

Spoločnosť Apimed z Dolnej Krupej iste obci uspela s projektom doplnenia a rozšírenia záhrad s cieľom vytvoriť atraktívny priestor pre širokú verejnosť v ktorom budú rastliny kvitnúť počas celého roka. Priestor rozária doplnia o výsadbu ruží tak, aby počet ruží v Medolandii v tomto roku dosiahol 2500 kusov.

Medolandia sa v programe zážitkového vzdelávania zameriava aj na prácu s deťmi a mládežou, navštevujú ju zdravotne či mentálne postihnuté skupiny. Vo vnútorných priestoroch plánujú nainštalovať technologické inovácie, ktoré budú podporovať neformálne vzdelávanie a aj senzorický zážitok.

Z fondu získali na svoje zámery 10-tisíc eur.

Farnosť Trnava – Prednádražie získala 15-tisíc eur na vybudovanie Komunitného centra, trnavská župa sumou 15-tisíc eur podporí pokračovanie rekonštrukcie Synagógy Šaštín – Stráže. Financie budú určené na pokračovanie výskumných prác, zabezpečenie budovy pred vnikom holubov, ale aj na zhotovenie stálej výstavy fotografií a na vytvorenie interaktívnej webstránky.

Obe Boleráz získala 17-tisíc eur na dočasné vytvorenie premostenia cez potok Trnávka, vďaka ktorému bude zabezpečený prístup na letisko Boleráz počas uzávierky jestvujúceho klenbového mosta.

Obec Chtelnica uspela so zámerom vybudovania cyklotrás vo svojom katastrálnom území. Financie vo výške 25-tisíc eur využije na vypracovanie projektovej dokumentácie a po získaní grantu vybuduje 50 kilometrov cyklotrás.

V Maduniciach vďaka podpore 10-tisíc eur zrevitalizuje verejné priestranstva pri Pamätnej izbe Jána Hollého.

Ulož ako PDF
Napísal 7. júla 2023 12:07. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.