reklama

V meste a blízkom regióne župa finančne podporí viacero projektov z Fondu na rozvoj Trnavského kraja

Trnavský samosprávny kraj zverejnil zoznam projektov, ktoré získali finančnú dotáciu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. Spomedzi 111 doručených žiadostí získa podporu 51 projektov, na ktoré bude rozdelených celkom 900-tisíc eur.

„Aj v roku 2022 podporíme výnimočné aktivity, ktoré budú prínosom pre rozvoj našej župy v rôznych tematických oblastiach. Podporou 51 projektov sledujeme obnovu historických pamiatok, rozmach kreatívneho priemyslu, tvorbu zelenej krajiny, vzdelávanie mládeže, fungovanie IT start-upov či rozvoj elektromobility. Najlepšie hodnoteným projektom sa stala záchrana hradu Korlátka pri Cerovej v okrese Senica,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že

Ako doplnil, cieľom projektu je urobiť hrad bezpečnejším pre návštevníkov, a to dobudovaním zábradlí, terénnych schodíkov a altánku alebo kosením areálu. S dotáciou 22-tisíc eur pribudnú aj informačné tabule.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

V Trnave a blízkom regióne získalo finančnú podporu hneď niekoľko projektov.

Dotácia z fondu (10-tis. eur) poputuje okrem iného na prezentáciu kaplnky na hrade Dobrá Voda, ako aj na ďalšie pokračovanie stavebných prác na záchrane hradu, rovnakú sumu poskytne župa na projekt obnovy havarijného stavu fasády národnej kultúrnej pamiatky „Fara a pamätná tabuľa“ Juraja Fándlyho v Naháči.

Sumu 30-tisíc eur na na vytvorenie zázemia pre ženský futbal v súčinnosti s rozvojom komunitného športu získali Trnavské futbalistky, ktoré chcú vyvoriť v areáli Strednej odbornej školy elektrotechnickej v Trnave prvé centrum ženského futbalu na Slovensku.

Trnavčania isto poznajú aj neutešený stav kaštieľa v Jablonici. Župa poskytne 19-tisíc eur z fondu na projektovú dokumentáciu a realizačný projekt pamiatkovej obnovy a adaptácie západného krídla kaštieľa.

Združenie obcí mestskej oblasti Trnava získalo 25-tisíc eur na rozšírenie siete náučných chodníkov vo viacerých obciach pri Trnave, podporu 10-tisíc získal projekt vybudovania siete smart skriniek („LOX-ov“) so športovými a voľnočasovými predmetmi dostupnými cez mobilnú aplikáciu. Tie budú umiestnené na verejných priestranstvách so zameraním na šport hry a trávenie voľného času a z ktorých si obyvatelia a návštevníci miest budú môcť prostredníctvom mobilnej aplikácie za drobný poplatok požičať predmety a športové pomôcky využiteľné v konkrétnej lokalite.

Tvorcovia tréningovej aplikácie Vyskilluj z Trnavy, určenej na športový tréning v spojení so zapojením herných prvkov získali 10-tisíc eur, sumu 15-tisíc pridelil fond obci Križovany nad Dudváhom na revitalizáciu verejného priestoru pri Románskej Rotunde, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou.

Podporu dostanú aj organizátori festivalu Dračie dni na Smolenickom zámku (10-tis.), či Trnavská asociácia sluchovo postihnutých na projekt zefektívnenia a skvalitnenia tlmočníckej služby pre nepočujúcich na území Trnavského kraja (30-tisíc eur).

Kompletný zoznam podporených projektov nájdete na webovej stránke župy.

Oprávnenými žiadateľmi vo výzve boli mestá a obce, právnické a fyzické osoby (podnikatelia), ktoré majú sídlo, trvalý pobyt alebo pôsobia na území Trnavského kraja, respektíve poskytujú služby obyvateľom Trnavského kraja.

Cieľom podpory z Fondu na rozvoj Trnavského kraja je prispieť k zvýšeniu kvality verejnoprospešných a inovatívnych iniciatív, ktoré sa týkajú všeobecného rozvoja regiónu, zlepšenia podnikateľských zručností, udržania zamestnanosti alebo rekonštrukcie infraštruktúry.

Finančne podporené boli projekty aktivity, akcie a činnosť organizácií a obcí s celoregionálnym a nadregionálnym charakterom, ktoré potrebujú väčšie finančné krytie. Minimálna výška grantu bola stanovená na 10-tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 24. mája 2022 9:21. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.