reklama

Z Fondu na rozvoj Trnavského kraja župa rozdelí ďalších 150-tisíc eur

V druhom kole prideľovania dotácií z Fondu na rozvoj Trnavského kraja bude rozdelených 150-tisíc eur. Zber žiadostí je do 31. augusta 2021, pričom minimálna výška grantu je 10-tisíc eur.

„Fond na rozvoj Trnavského kraja sme zriadili ako nástroj na podporu organizácií a ich aktivít, ktoré výrazne prispievajú k propagácií kraja a napĺňajú jeho rozvojový potenciál. Cieľom je prispieť na projekty s nadregionálnym, celoslovenským alebo dokonca medzinárodným významom. Aj v druhom kole výzvy sa zameriavame na finančnú podporu väčších iniciatív a akcií s výnimočným prínosom pre obyvateľov a návštevníkov Trnavského kraja,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že môže ísť o oblasti všeobecného rozvoja regiónov, zlepšenia podnikateľských zručností, udržania zamestnanosti alebo rekonštrukcie infraštruktúry.


Úrad TTSK

Ilustračné foto: trnava-live.sk / Patrik Pokorný

Vítané sú jedinečné nápady a návrhy inovatívnych riešení zamerané na zlepšenie kvality života v jednotlivých regiónoch Trnavského kraja.

„Príspevok z fondu je určený aj na projekty spojené s revitalizáciou verejných priestranstiev, podporou práce s mládežou alebo adaptáciou na zmenu klímy. Finančne podporené budú väčšie projekty a podujatia s nadregionálnym charakterom,“ priblížil Viskupič.

Oprávnenými žiadateľmi sú obce a mestá, či právnické a fyzické osoby (podnikatelia), ktoré majú sídlo, trvalý pobyt alebo pôsobnosť na území Trnavského kraja, respektíve poskytujú služby obyvateľom Trnavského kraja.

Záujemcovia môžu žiadosti predkladať elektronicky prostredníctvom formulára dostupného na web stránke župy (link tu). Termín ukončenia druhého kola zberu žiadostí je 31. augusta 2021. Minimálna výška grantu je 10-tisíc eur.

V prvej polovici roka bolo zo 72 predložených projektov vybraných 12 najlepších, ktoré boli z fondu podporené sumou od 12 do 60-tisíc eur. Celkovo 300-tisíc eurami boli podporené projekty aktivity, akcie a činnosť organizácií a obcí s celoregionálnym a nadregionálnym charakterom, ktoré potrebujú väčšie finančné krytie.

Ide napríklad o rekonštrukciu synagógy v Šaštíne-Strážach, rozvoj vzdelávania žiakov s poruchou autistického spektra v Trnave, realizácia vodozádržných opatrení v parku v Kráľovom Brode, či projekt neformálneho vzdelávania stredoškolákov.

Ulož ako PDF
Napísal 20. augusta 2021 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.