reklama

Výdavky mesta na dopravu prevýšia 4 mil. eur

Mesto Trnava plánuje v roku 2010 vynaložiť zo svojho rozpočtu viac ako štyri milióny eur (123 mil. Sk) na výdavky spojené s riešeniami v doprave. Z tejto sumy poputuje viac ako 2,3 milióna eur na realizáciu konkrétnych projektov. Ostatné prostriedky budú použité napríklad na opravy a údržbu ciest a chodníkov, dopravného značenia alebo aj na vypracovanie projektov pre ďalšie plánované aktivity v oblasti dopravy v budúcich rokoch.
V priebehu tohto roku chce mesto zrekon­šturovať miestnu komunikáciu na Chova­teľskej ulici za 332-tisíc eur, opraviť plánuje aj Ružovú ulicu (medzi Stromovou a ul. 9. mája) za 120-tisíc eur a Hraničnú ulicu s rozpočtom 133-tisíc eur.
Rekonštrukcia povrchov ostatných miestnych komunikácií si vyžiada rozpočtové prostriedky vo výške asi 166-tisíc eur.
Do konca roku 2010 by mal byť realizovaný aj nový chodník s cyklochodníkom spájajúci ulice Bottova a Botanická na Prednádraží. Tri metre široká komunikácia spolu s verejným osvetlením bude stáť mesto asi 83-tisíc eur. Formou spoluinvestorstva v hodnote 26-tisíc eur sa bude samospráva podieľať na výstavbe cyklochodníka do výrobného závodu automobilky PSA Peugeot Citroen.
Až 1,3 milióna eur použije mesto Trnava na zlepšenie parkovania v jednotlivých častiach mesta vybudovaním nových alebo rozšírením súčasného počtu parkovacích miest. Ďalších 66-tisíc eur vynaloží na nevyhnutné opravy povrchov existujúcich parkovísk.
Ešte v tomto roku chce mesto realizovať aj prestavbu križovatky ulíc Suchovská cesta – Ružindolská na kruhovú križovatku. S rozpočtom necelých 100-tisíc eur predpokladá spolufinancovanie Trnavského samosprávneho kraja.
Križovatka by mala byť realizovaná formou nenáročných stavebných úprav pomocou plastových obrubníkov podobne ako tomu bolo na jeseň 2009 na Špačinskej ulici pri obchodnej akadémii.
Na bežné výdavky spojené s opravami ciest a chodníkov v majetku a správe mesta počíta v roku 2010 použiť trnavský magistrát asi 440-tisíc eur. Finančné prostriedky vynaložia na opravy výtlkov, poškodených komunikácií, opravy chodníkov, renováciu zábradlí,  kanalizačných vpustov a cestnej zelene. Viac ako 16-tisíc eur z celkovej sumy je vyhradených na vybudovanie ďalších bezbariérových vstupov na chodníky, vrátane hmatných pásov pre slabozrakých a nevi­diacich. Údržba a oprava vodorovného a zvislého dopravného značenia vyjde mesto na 76-tisíc eur, prevádzka a servis parkovacích automatov bude stáť 17-tisíc.
Rozširovanie počtu modernizovaných kontajnerových stojísk vyjde mestskú pokladnicu v tomto roku 124-tisíc eur, osadenie nových prístreškov na zastávkach Mestskej hromadnej dopravy 18-tisíc.
Zo svojho rozpočtu poskytne mesto Trnava na základe zmluvy s SAD Trnava dotáciu na vykrytie strát mestskej autobusovej dopravy vo výške 863-tisíc eur.
Ulož ako PDF
Napísal 1. mája 2010 21:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.