reklama

Dlhy mesta Trnava predstavovali ku koncu roka 2010 takmer 21 mil. eur

Mesto Trnava dlhovalo k 31. decembru 2010 na úveroch celkovú sumu takmer 21 miliónov eur.

Z tejto čiastky predstavujú bankové úvery 14,4 milióna eur. Štátnemu fondu rozvoja bývania zostáva zaplatiť za prijaté úvery na výstavbu šiestich bytových domov takmer 6,5 milióna eur.

Podľa pravidiel stanovených Zákonom o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy „obce a vyššie územné celky môžu na plnenie svojich úloh prijať návratné zdroje financovania, len ak celková suma dlhu obce alebo vyššieho územného celku neprekročí 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka a suma ročných splátok návratných zdrojov financovania vrátane úhrady výnosov neprekročí 25 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka“.

Ilustračné foto

Bežné príjmy mesta Trnava dosiahli v roku 2009 čiastku 37,94 milióna eur. Dlhy z prijatých bankových úverov tak dosahujú úrovne necelých 38 percent ročných príjmov, čo je 22 percent pod maximálnou hranicou stanovenou zákonom.
Celková suma ročných splátok bankových úverov predstavovala v minulom roku 1,25 milióna eur, suma úhrad výnosov z bankových úverov  dosiahla 349-tisíc eur. Splátky dlhov a úhrad výnosov z bankových úverov boli vlani na úrvoni 4,21 percenta z bežných príjmov, čo je približne šesťkrát menej ako povoľuje zákon.

Mesto v súčasnosti spláca dvanásť bankových úverov. Najstarší z nich sa datuje k roku 2001 a bol použitý na rekonštrukciu zimného štadióna. Trnavská samospráva použila peniaze z úverov na prefinancovanie viacerých investičných akcií, rekonštrukciu radnice či výstavbu Mestského priemyselného a technologického parku.
V roku 2010 prijala mestská samospráva úverové prostriedky z bankového sektoru vo výške 2,3 milióna eur.

V rokoch 2000-2007 získalo mesto viac ako 7,5 miliónov eur na výstavbu spolu 330 nájomných bytov v šiestich bytových domoch na uliciach Veterná, Clementisova, Františkánska, Tajovského a Coburgova.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2011 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dlhy mesta Trnava predstavovali ku koncu roka 2010 takmer 21 mil. eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.