reklama

Dlhy mesta Trnava predstavovali ku koncu roka 2010 takmer 21 mil. eur

Mesto Trnava dlhovalo k 31. decembru 2010 na úveroch celkovú sumu takmer 21 miliónov eur.

Z tejto čiastky predstavujú bankové úvery 14,4 milióna eur. Štátnemu fondu rozvoja bývania zostáva zaplatiť za prijaté úvery na výstavbu šiestich bytových domov takmer 6,5 milióna eur.

Podľa pravidiel stanovených Zákonom o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy „obce a vyššie územné celky môžu na plnenie svojich úloh prijať návratné zdroje financovania, len ak celková suma dlhu obce alebo vyššieho územného celku neprekročí 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka a suma ročných splátok návratných zdrojov financovania vrátane úhrady výnosov neprekročí 25 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka“.

Ilustračné foto

Bežné príjmy mesta Trnava dosiahli v roku 2009 čiastku 37,94 milióna eur. Dlhy z prijatých bankových úverov tak dosahujú úrovne necelých 38 percent ročných príjmov, čo je 22 percent pod maximálnou hranicou stanovenou zákonom.
Celková suma ročných splátok bankových úverov predstavovala v minulom roku 1,25 milióna eur, suma úhrad výnosov z bankových úverov  dosiahla 349-tisíc eur. Splátky dlhov a úhrad výnosov z bankových úverov boli vlani na úrvoni 4,21 percenta z bežných príjmov, čo je približne šesťkrát menej ako povoľuje zákon.

Mesto v súčasnosti spláca dvanásť bankových úverov. Najstarší z nich sa datuje k roku 2001 a bol použitý na rekonštrukciu zimného štadióna. Trnavská samospráva použila peniaze z úverov na prefinancovanie viacerých investičných akcií, rekonštrukciu radnice či výstavbu Mestského priemyselného a technologického parku.
V roku 2010 prijala mestská samospráva úverové prostriedky z bankového sektoru vo výške 2,3 milióna eur.

V rokoch 2000-2007 získalo mesto viac ako 7,5 miliónov eur na výstavbu spolu 330 nájomných bytov v šiestich bytových domoch na uliciach Veterná, Clementisova, Františkánska, Tajovského a Coburgova.

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2011 9:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dlhy mesta Trnava predstavovali ku koncu roka 2010 takmer 21 mil. eur”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.