reklama

Trnava plánuje v budúcom roku čerpať úver na investičné akcie vo výške 5 miliónov eur

Mesto Trnava plánuje v roku 2024 čerpať päťmiliónový bankový úver s desaťročnou splatnosťou. Finančné prostriedky chce použiť na pokrytie kapitálových výdavkov pripravovaných investičných akcií.

Konkrétne investície, ktoré chce mesto prefinancovať z tohto úveru, radnica zatiaľ nešpecifikovala.

Schválenie čerpania úverového rámca je v kompetencii mestského zastupiteľstva, ktoré má o návrhu hlasovať na najbližšom zasadnutí 12. decembra 2023.

Ilustračné foto

Ako vyplýva z dôvodovej správy materiálu, splácanie sa má začať po dočerpaní úveru v priebehu roka 2024.

Úverová zaťaženosť mesta Trnava je aktuálne na úrovni necelých 18 miliónov eur a predstavuje 23,60 % bežných príjmov mesta z predchádzajúceho roka. Splátky úverov sú na úrovni 3,83 % bežných príjmov.

Zákon o rozpočtových pravidlách územnej samosprávy určuje mestám a obciam povinnosť dodržiavať zásady, podľa ktorých celková suma dlhu nesmie prekročiť 60 % skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka a suma ročných splátok úverov neprekročí 25% skutočných bežných príjmov predchádzajúceho rozpočtového roka.

V prípade čerpania nového päťmiliónového úveru má v roku 2024 dosiahnuť úverová zaťaženosť Trnavy odhadovanú úroveň 26,17 % a splátky dlhov budú predstavovať necelých 4,7 % bežných ročných príjmov.

Ulož ako PDF
Napísal 8. decembra 2023 9:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.