reklama

Mesto podpísalo zmluvu so zhotoviteľom 600-metrového cyklochodníka na Bučianskej ulici

Možno ešte do konca roka bude dokončený nový takmer 600-metrový úsek cyklochodníka na Bučianskej ulici. Mesto Trnava zverejnilo 11. októbra 2019 zmluvu o dielo so zhotoviteľom stavebných prác. Bude ním košická spoločnosť Eurovia, ktorá predložila v tendri najnižšiu sumu 276-tisíc eur s DPH.

Z celkovej sumy zaplatí mesto päť percent, zvyšných 95 percent na financovanie zámeru získalo mesto ako nenávratný finančný príspevok z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR v rámci výzvy financovanej z Európskej únie.

Stavebné práce majú trvať tri mesiace. Okrem cyklochodníka sa stavebné práce dotknú aj časti chodníka pre peších.


Bučianska ulica

Cyklotrasa na Bučianskej ulici vznikne v úseku od okružnej križovatky s ulicou Veternou po Špačinskú ulicu.

Dĺžka tohto úseku je 594 metrov a spojí jestvujúcu cyklotrasu na Veternej s plánovaným cyklochodníkom na Špačinskej ulici.

Z projektu vyplýva, že cyklotrasa povedie po jestvujúcom chodníku, preto bude súčasťou stavby aj úprava komunikácie a vybudovanie nového 1,5 metra širokého chodníka pre peších, ktorý bude na určitom úseku oddelený od cyklotrasy pásom zelene.

Prostredníctvom nového chodníka a priechodu pre chodcov sa vytvorí aj prepojenie s Univerzitou Cyrila a Metoda.

Na Bučianskej ulcii sa uskutočnia aj sadové úpravy, preložia aj jeden stožiar verejného osvetlenia, ktorý bude osvetľovať nový priechod k univerzite.

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2019 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto podpísalo zmluvu so zhotoviteľom 600-metrového cyklochodníka na Bučianskej ulici”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.