reklama

Na Paulínskej ulici začína rekonštrukcia 350-metrového úseku chodníka

Na Paulínskej ulici štartuje v týchto dňoch rekonštrukcia chodníka, vedúceho po prave strane ulice od OD Jednota po budovu VÚB Banky. Životnosť chodníka je už prekonaná a podľa zistení odborníkov technický stav nevyhovuje bezpečnému pohybu peších. V úseku sa nachádza množstvo prasklín, čiastočných rozpadov vrchného krytu či priečnych a pozdĺžnych nerovností.

Podľa informácií trnavskej samosprávy práce na komplexnej rekonštrukcii približne 350 – metrového úseku, ktorý vedie od Jednoty okolo budovy bývalého Tatraskla, mestského úradu, pred kinom Hviezda a končí pri budove banky na križovatke s ulicou Dolné Bašty, potrvajú od 10. apríla do 30. júna 2019.

Zničený asfalt nahradí povrch zo zámkovej dlažby.

„Namiesto asfaltu, ktorý neprepúšťa dažďovú vodu do podložia, na slnku sa rýchlo prehrieva a zvyšuje teplotu ovzdušia nielen cez deň, ale aj v noci, dostane chodník nový, ekologicky priaznivejší povrch zo zámkovej dlažby, podobne ako to je už na iných miestach v centrálnej mestskej zóne,“ informuje trnavská radnica.


Paulínska ulica
Reprofoto: Google Street View

Stavebné práce budú postupovať v etapách po jednotlivých úsekoch.

„Práce sa budú uskutočňovať v etapách, počas ktorých nebude možné využívať priľahlé parkovacie miesta, aby autá nebránili prístupu stavebných mechanizmov,“ upozorňuje mesto Trnava.

Stavebné riešenie spočíva v kompletnom vybúraní súčasného povrchu spolu s podkladovou vrstvou konštrukcie chodníka, zhotovením nových konštrukčných vrstiev a výškovou úpravou jestvujúcich kamenných obrubníkov.

V miestach priechodov pre chodcov bude v telese chodníka uložený vodiaci a varovný pás.

Mesto Trnava sa ospravedlňuje vodičom aj chodcom za dočasne zhoršené podmienky, prosí všetkých o zvýšenú opatrnosť pri prechádzaní Paulínskou ulicou počas stavby, a ďakuje občanom za rešpektovanie dopravného značenia, toleranciu a porozumenie.

Ulož ako PDF
Napísal 10. apríla 2019 12:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.