reklama

Začína rekonštrukcia ďalšieho úseku mestského hradobného systému

V týchto dňoch začína Mestský úrad v Trnave realizovať pamiatkovú obnovu severnej časti východného úseku hradobného systému, ktorý je pamiatkovo chráneným objektom.Rekonštruovaná bude veža ako súčasť mestského opevnenia na Michalskej ulici v Trnave.

Severovýchodná časť hradobného systému od Hlbokej ulice

„Práce budú realizované v súlade s projektovou dokumentáciou a metodickým usmernením Krajského pamiatkového úradu, ktoré spracoval Ing. arch. Ivan Staník. Časť dlažby zo strany Michalskej ulice bude zdemontovaná. Základy budú ručne odkopané a dobetónované príp. domurované. Vykonaná bude aj hydroizoláciou. Veža sa domuruje zo starej tehly, zrekonštruujú sa strieľne a smolné nosy. Nové murivo bude zaškárované, izolovaná bude aj ochodza,“ informovalo mesto Trnava v tlačovej správe.
Po ukončení stavebných prác sa zrealizujú aj vhodné terénne úpravy. Rekonštrukcia má byť ukončená do konca septembra a celkové náklady predstavujú sumu približne 50 tisíc eur.

Ulož ako PDF
Napísal 4. augusta 2010 11:13. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.