reklama

Jedinečná ponuka: Prenajmite si severnú vežu trnavského hradobného systému

Unikátne priestory novopostavenej severnej veže mestského hradobného systému a želiarskeho domčeka môžete získať do prenájmu.

Štvorhranná veža s výmerou 165 metrov štvorcových je dôveryhodnou reprodukciou. Zasadená je do systému trnavských hradieb z 13. storočia.

Veža spoločne so želiarskym domčekom vyrástli na pôvodnom mestskom opevnení. Projekt bol vybudovaný pod dohľadom pamiatkovej inšpekcie, tak aby sa zachoval pôvodný charakter veží, ktorých je v Trnave niekoľko.

Pri výstavbe veže bol zachovaný tradičný spôsob výstavby a použitý pôvodný materiál s citlivým použitím moderných prvkov. Vďaka tomu si objekt zachoval tvár originálnej historickej architektúry so spojením sviežeho a moderného nádychu súčasnej doby.


Pohľad na vežu a želiarsky domček z Michalskej ulice

Steny originálnych múrov, ktoré dosahovali hrúbku až dva metre, sú z pálenej tehly, ktorá je tradičným materiálom trnavského regiónu. Pri realizácii sa nepoužívali omietky, ale technika zvaná škárovanie maltou.

„Múry severnej veže sú vybudované o niečo užšie ako tie pôvodné. To umožnilo vybudovať plnohodnotný a štandardný komerčný priestor, ako aj sprístupniť doteraz neprístupné priestory pre verejnosť, ktoré si môžu dať za cieľ pozdvihnutie kultúrneho a sociálneho života v Trnave,“ priblížila Ivana Horváthová zo spoločnosti NEOREAL, ktorá je splnomocnená získať nájomcov severnej veže a želiarskeho domčeka.

Ponúkaný priestor má tri nadzemné podlažia vrátane strešnej terasy. Podlaha v celom objekte je zo smrekového dreva a schody z dubu.

Najspodnejšia časť začína na druhom nadzemnom podlaží. Nachádza sa tu spoločenský priestor s výmerou 50 metrov štvorcových a je tu vybudované sociálne zariadenie a kuchyňa.

Na treťom nadzemnom podlaží nájdeme spoločenský priestor s výmerou 50 metrov štvorcových.

„Strecha s rovnakou výmerou ponúka neopakovateľné pohľady na mesto Trnava. Zachytáva atmosféru akoby dvoch svetov, ktoré oddeľujú mestské hradby. Na jednej strane výhľad na veže kostolov a strechy starých meštianskych domov a na druhej ruch preplnených ciest a panelákov moderného mesta,“ opisuje Horváthová.


Výhľad z veže na historické centrum Trnavy

V priestoroch na prízemí veže by mala vzniknúť kaviareň, ktorej špecifikom bude sklenená podlaha s výhľadom na základy pôvodnej stavby.

Vhodným konceptom prevádzky pre severnú vežu by mohla byť napríklad vináreň, rum bar či tapas.

„Kreatívnym návrhom sa nebránime, skôr ich veľmi uvítame,“ zdôraznila Ivana Horváthová z NEOREAL-u.

Pod hradbami v smere k Rybníkovej ulici vyrástol novovybudovaný polyfunkčný komplex. Vznikla tu reštaurácia Elements, mestské parkovisko a parčík.

Cena za prenájom veže je 2290 EUR bez DPH. Energie sa účtujú podľa nameranej spotreby.

Ak máte záujem o prenájom tohto jedinečného priestoru alebo ďalšie informácie, kontaktujte spoločnosť NEOREAL, www.neoreal.sk, tel. 0902 609 359, e-mail: horvathova@neoreal.sk.

(PR)

ĎALŠIE FOTOGRAFIE:


Interiéry


Pohľad z Rybníkovej ulice

ZDROJ FOTO: Ivana Horváthová

Ulož ako PDF
Napísal 25. septembra 2019 14:31. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.