reklama

Severnú vežu, želiarsky domček aj parčík s ihriskom investor odovzdal mestu. Na podpis nájomnej zmluvy sa zatiaľ čaká

Mesto Trnava odkúpilo vlani v novembri a vo februári tohto roka na základe zmluvy z roku 2015 stavebné objekty vybudované spoločnosťou north tower, s.r.o. Za cenu 1 euro prešli do majetku mesta dostavaná severná veža hradobného systému, želiarsky domček, ako aj parkovisko a detské ihrisko s parčíkom.

Projekt začala realizovať trnavská spoločnosť north tower na základe zmluvy s mestom po schválení mestským zastupiteľstvom.

Súčasťou zmluvy bolo vybudovanie objektov severnej veže, želiarskeho domčeka, ako aj vybudovanie parkovacích miest či detského ihriska so zeleňou na náklady investora a následné odovzdanie stavebných objektov do majetku mesta za cenu 1 euro.

Poslanci na jeseň 2015 zároveň investorovi schválili predaj časti pozemkov pod hradbami s výmerou 300 metrov štvorcových za cenu 25 500 eur, na ktorých sa nachádza novostavba objektu s občianskou vybavenosťou.


Pohľad na dokončenú severnú baštu a želiarsky domček

Spoločnosť north tower mala po realizovaní týchto krokov získať dokončené objekty veže a domčeka do prenájmu na obdobie 30 rokov s možnosťou predĺženia nájmu o 10 rokov za nájomné 1 euro ročne.

K podpisu nájomnej zmluvy však zatiaľ neprišlo.

Ako poznamenal pred časom hovorca mesta Trnava Pavol Tomašovič, keďže zákony sa neustále menia, a od podpísania zmluvy uplynul už istý čas, mesto si z preventívnych dôvodov nechá zmluvu preveriť odborníkmi, napríklad príslušným ministerstvom.

„Zmluvu samozrejme považujeme za platnú, schválilo ju mestské zastupiteľstvo. Ale chceme preventívne predísť prípadnému nedorozumeniu,“ poznamenal.

„Nedávno sa objavili sa informácie o tom, že by mohlo ísť o nedovolenú štátnu pomoc. Náš právny odbor aktívne v tejto veci komunikuje s úradmi. Pokiaľ nie je jasné, či všetko prebehlo v súlade so zákonom, si nemôžem dovoliť podpísať nájomnú zmluvu,“ vysvetlil primátor Peter Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2019 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Severnú vežu, želiarsky domček aj parčík s ihriskom investor odovzdal mestu. Na podpis nájomnej zmluvy sa zatiaľ čaká”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.