reklama

Severnú vežu, želiarsky domček aj parčík s ihriskom investor odovzdal mestu. Na podpis nájomnej zmluvy sa zatiaľ čaká

Mesto Trnava odkúpilo vlani v novembri a vo februári tohto roka na základe zmluvy z roku 2015 stavebné objekty vybudované spoločnosťou north tower, s.r.o. Za cenu 1 euro prešli do majetku mesta dostavaná severná veža hradobného systému, želiarsky domček, ako aj parkovisko a detské ihrisko s parčíkom.

Projekt začala realizovať trnavská spoločnosť north tower na základe zmluvy s mestom po schválení mestským zastupiteľstvom.

Súčasťou zmluvy bolo vybudovanie objektov severnej veže, želiarskeho domčeka, ako aj vybudovanie parkovacích miest či detského ihriska so zeleňou na náklady investora a následné odovzdanie stavebných objektov do majetku mesta za cenu 1 euro.

Poslanci na jeseň 2015 zároveň investorovi schválili predaj časti pozemkov pod hradbami s výmerou 300 metrov štvorcových za cenu 25 500 eur, na ktorých sa nachádza novostavba objektu s občianskou vybavenosťou.


Pohľad na dokončenú severnú baštu a želiarsky domček

Spoločnosť north tower mala po realizovaní týchto krokov získať dokončené objekty veže a domčeka do prenájmu na obdobie 30 rokov s možnosťou predĺženia nájmu o 10 rokov za nájomné 1 euro ročne.

K podpisu nájomnej zmluvy však zatiaľ neprišlo.

Ako poznamenal pred časom hovorca mesta Trnava Pavol Tomašovič, keďže zákony sa neustále menia, a od podpísania zmluvy uplynul už istý čas, mesto si z preventívnych dôvodov nechá zmluvu preveriť odborníkmi, napríklad príslušným ministerstvom.

“Zmluvu samozrejme považujeme za platnú, schválilo ju mestské zastupiteľstvo. Ale chceme preventívne predísť prípadnému nedorozumeniu,” poznamenal.

“Nedávno sa objavili sa informácie o tom, že by mohlo ísť o nedovolenú štátnu pomoc. Náš právny odbor aktívne v tejto veci komunikuje s úradmi. Pokiaľ nie je jasné, či všetko prebehlo v súlade so zákonom, si nemôžem dovoliť podpísať nájomnú zmluvu,” vysvetlil primátor Peter Bročka.

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2019 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

20 komentárov pre “Severnú vežu, želiarsky domček aj parčík s ihriskom investor odovzdal mestu. Na podpis nájomnej zmluvy sa zatiaľ čaká”

 1. 1
  Parva Roma says:

  Možno som nepostrehol…kde je to detské ihrisko, ktoré bolo súčasťou zmluvy? Okrem tej nefunkčnej zvonkohry – https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/55631/rusiva-hudba , tam žiadny herný prvok nie je.

 2. 2
  maxim says:

  A to už nemohli opraviť aj ten padajúci kus hradieb?

 3. 3
  Rocky says:

  naozaj nebolo mozne spravit tych par metrov schatraleho mura? to je ako past na oko…to nech budu dodatocne robit akokolvek kvalitne, uz to nebude vyzerat tak, ako keby sa to urobilo naraz. toto je cista haluz!

 4. 4
  CS says:

  Spoločnosť north tower je Marcián :)

 5. 5
  hnilý múr says:

  Je to výborný nápad toto celé. Historický paškvil typu disney land. Tá veža určite takto nikdy nevypadala. Hlavné že pamiatkový úrad a slávny trnavskí architekti rýpu do všetkého a toto pustia.
  Otázka je prečo ? Dostali to rozkazom ?
  Marcinčín móže šecko to je najnovšá 4ka ?
  To čo je aký bíly dom vedla hnilého múra ? Dajte to do súťaže architekt roka Nobelová cena – za špatný múr roka.
  Idem friško zobrat šecky dzeci nech sa idú hrať na ihriščo na najsmradlavejšej križuvatke v meste. Mamičky bročkovoličky rýchlo tam utekajte. Nezabudnite si dať štuple do uší, je tam rambajz, dzeti vás nebudú očut.
  Ešče aj tá zmluva smrdzí.

  • 5.1
   smog says:

   Presne tak je to hanba architektúry.
   Na ihrisku by sa mali vydávať aj plynové masky pre deti. CS by bol sponzor.
   Bročka by tam mohol sedieť celých 30 rokov a robiť čiarky koľko prejde okolo áut. Je ťažko vymyslieť väčšiu sprostosť, chce to fakt kreativitu.

   • 5.1.1
    sprava says:

    Prosím nekritizovať realizovaný najnovší krajinársky zámer klimatických kúpeľov v našom meste.Sadneš na cyklistický stroj po cyklistickej ceste sa dovezieš do klimatických kúpeľov, tam sa nadýchaš splodinami aut a postupným otužovaním organizmu budeš sa pripravovať na výdobytky prinášajúce nám realizácia najväčšej skládky odpadu na Slovensku. Trnava sa stáva mesto nad ktorou slnko nezapadá, očakávanie svetlejších zajtrajškov máme predurčené na generácie dopredu. Ten zámer realizovať nový obytný súbor oproti ŽOS by sa mohol realizovať pri skládke odpadu a byty prideliť Pekarčíkovej celej rodine a samozrejme VODCOVI a nebrániť ani záujemkyniam a záujemcom z LT a MZ .

  • 5.2
   LL.M. says:

   Súčasťou areálu je aj Trnavské Bonaparte , mám za to že asi zmenilo majiteľa po zverejnení podozrenia. Pohybovali sa tam dáky chlap zrejme s manželkou a obhliadali si to akoby to išli kupovať. Peťo to je iný Fico, ten vie čo má robiť.

 6. 6
  gubernia says:

  trochu svetla k parkovaniu na železničnej stanici, k značke “zákaz zastavenia” osadenej na vstupe na parkovisko, viď link:

  https://mytrnava.sme.sk/c/22080086/ide-vraj-o-nelogicku-znacku-statni-policajti-tam-pokutuju-mestski-nie.html

  citát z uvedeného príspevku:
  “Podnet sme preverili. Najskôr sme sa obrátili na štátnu políciu. Tam sme sa dozvedeli, že iniciátorom dopravného značenia bolo mesto, dopravný inšpektorát to iba odobril.”

  Takže iniciátorom debilnej značky “zákaz zastavenia” na železničnej stanici v Trnave je mesto Trnava.
  Tá značka je debilná, ale totálne debilná. Toto nie je normálne, aké iniciatívy odchádzajú z MsÚ.
  Navyše uvedená iniciatíva ohľadom osadenia tejto značky bola na diskusii v tomto plátku popretá a zodpovednosť bola prenesená na dopravný inšpektorát. Toto klamstvo je tiež nechutné. Niekto už nemá ani chrbtovú kosť, aby priznal svoj diel zodpovednosti.
  Čoho sa tu ešte dočkáme? Začínajú tu maniere ako v ruských guberniách!!!

  Máme najnovšie čakať, že každý novorodenec dostane do daru od mesta hustilku?

  • 6.1
   asdfghj says:

   Ja mam pocit, ze vsetky tieti “nariadenia dopravneho inspektoratu” pochadzaju z mesta a daju sa na inspektorat odobrit. A ked inspektorat nenajde nieco co je protizakonne tak o schvali. A mesto potom povie, ze to vsetko nariadil dopravny inspektorat. vid jednosmerka na halenarskej

 7. 7
  erika says:

  mimo témy, mesto dostala do daru 84 tisíc € na bicykle od spoločnosti IT TT, bez schválenia MZ, táto spoločnosť je v strate ,ekonomika ako vyšitá

 8. 8
  Rozalia says:

  A ver.obstaravanie nie je na nakup bajkov vypisane ci netreba babo porad

 9. 9
  maxim says:

  Kedy otvorí mesto aj toto detské ihrisko s parčíkom, ktoré pred rokom odkúpilo od north tower, s.r.o.?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.