reklama

Mestu sa nepáči fungovanie amfiteátra, uvažuje o zrušení zmluvy s nájomcom

Mestu sa nepozdáva fungovanie amfiteátra a uvažuje nad výpoveďou zmluvy súčasnému nájomcovi. Informatívnou správou a analýzou stavu využívania Mestského amfiteátra sa budú v utorok 23. júna zaoberať aj poslanci mestského zastupiteľstva.

Podľa mesta nájomca porušil viaceré ustanovenia nájomného vzťahu, na základe čoho „dohodnutý nájomný vzťah na dobu určitú by mohol byť so spoločnosťou AMFIK s.r.o. ukončený písomnou výpoveďou“.

Odbor kultúry, školstva a vzdelávania mestského úradu konštatuje neplnenie úlohy predkladania dramaturgického plánu. „V roku 2015 nebol predložený žiadny zoznam podujatí a v predchádzajúcich rokoch bol plán podujatí predkladaný nepravidelne.“

Zámer využitia areálu amfiteátra pre kultúrno-spoločenské aktivity bol podľa vyjadrenia v informatívnej správe plnený len v rámci aktivít organizovaných Mestom Trnava. „Kultúrne podujatia, ktoré nájomca sporadicky ponúkal, boli takmer výhradne realizované v priestoroch kaviarne Amfik Cafe pre obmedzený počet návštevníkov,“ uvádza odbor kultúry a navrhuje pripraviť „taký model prevádzky mestského amfiteátra, ktorý by prioritne zohľadňoval potrebu rozšírenia ponuky kultúrno-spoločenských aktivít a plnohodnotné využitie priestorov zrekonštruovaného areálu“.

amfiteater-tt

Odbor právny a majetkový na Mestskom úrade v Trnave v správe predloženej poslancom konštatuje: „Je zrejmé, že v priebehu plnenia nájomnej zmluvy o prenájme objektu amfiteátra došlo k viacerým porušeniam povinností na strane nájomcu.“

Nájomca podľa mestských právnikov porušuje zmluvu tým, že nepredložil mestu zoznam kultúrnych podujatí, ktoré bude realizovať v priestoroch objektu amfiteátra v zmluvne dohodnutej forme a termínoch, nepredkladá ani informatívny dramaturgický plán na nasledujúci kalendárny rok, rovnako neuhrádza v stanovených termínoch nájomné.

Navyše nájomca dlží mestu takmer 12-tisíc eur na nájomnom. Túto sumu na prostredníctvom dohody o uznaní dlhu zaviazal zaplatiť do 31. decembra 2015.

Výpovedná lehota zmluvného vzťahu je tri mesiace.

Mesto kompletne zrekonštruovalo amfiteáter s investičnými nákladmi približne 2 milióny eur v roku 2008.

Premietáreň a premietanie letného kina prevádzkuje mesto prostredníctvom Správy kultúrnych a športových zariadení. Zostávajúcu časť objektu má v prenájme Amfik, s.r.o.

Účelom nájmu je komplexné zabezpečenie celkovej prevádzky a bežnej údržby objektu, s výnimkou prevádzky letného kina, organizovanie kultúrnych podujatí, prevádzka kaviarne a bufetu a zabezpečenie prevádzky a údržby oddychovej zóny.

Zmluva bola uzavretá na desať rokov a trvá do augusta 2018. Pôvodní konatelia spoločnosti ukončili pôsobenie v roku 2010, ďalšia zmena v štatutárnom orgáne firmy nastala v roku 2013.

V roku 2014 realizoval nájomca v amfiteátri päť podujatí, všetky v priestoroch kaviarne, v rokoch 2012 a 2013 to bolo desať akcií, z nich väčšina bola tiež umiestnená v kaviarni.

Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava navrhuje dva varianty ďalšieho fungovania amfiteátra: využívať zariadenie vo vlastnej réžii alebo prenajať ho inému subjektu.

Komisia kultúry pri MZ na svojom zasadnutí 28. mája prijala uznesenie, v ktorom v prípade rozhodovania sa medzi variantmi odporúča poslancom prikloniť sa k možnosti využívať amfiteáter vo vlastnej réžii.

ekofest-1
Mestu sa nepozdáva nízky počet podujatí v amfiteátri

Ulož ako PDF
Napísal 19. júna 2015 7:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestu sa nepáči fungovanie amfiteátra, uvažuje o zrušení zmluvy s nájomcom”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.