reklama

Radnica chce nájsť prevádzkovateľa kaviarne a detského ihriska v amfiteátri

Trnavskej radnici sa dlhodobo nedarí nájsť spoľahlivého nájomcu priestorov kaviarne v Mestskom amfiteátri. Doterajší nájomníci často neplnili záväzky stanovené v zmluve s mestom, obyvatelia sa sťažovali aj na mizernú starostlivosť o detské ihrisko, špinu aj nebezpečné odpadky. Kaviareň nefunguje už dlhé mesiace.

Na októbrové rokovanie mestského zastupiteľstva pripravuje mesto schválenie návrhu súťažných podmienok ná prenájom kaviarne, klubovne, bufetu, skladu, terasy, detského ihriska, šatní či hygienických zariadení za javiskom.

Radnica chce priestory prenajať za najmenej 5667 eura bez DPH ročne.

Účelom nájmu bude celoročná prevádzka kaviarne s terasou, bufetu a realizácia kultúrnych a spoločenských podujatí, ktoré sa týkajú predmetu nájmu.

Do predmetu nájmu nie je zahrnutá ohradená plocha s javiskom a hľadiskom. Tú bude mesto naďalej využívať na kultúrne podujatia, premietanie filmových predstavení a príležitostný prenájom na kultúrne a spoločenské podujatia. Predmetom nájmu nie je ani hygienické zariadenie využívané pre verejnosť.

amfiteater-tt
amfik-cafe
Priestory bývalého Amfik Café sú dlhobo nevyužívané

Posledný nájomca skončil v amfiteátri k 31. decembru 2015 a podľa údajov mestského úradu dlhuje mestu 44-tisíc eur.

V roku 2016 sa uskutočnila verejná súťaž na prenájom kaviarne s terasou a bufetu za cenu 14-tisíc eur ročne, do súťaže sa nik neprihlásil.

V návrhu nových súťažných podmienok je navrhnutá suma za prenájom podstatne nižšia.

Mesto bude od záujemcov o prenájom žiadať nielen predaj občerstvenia a prevádzkovanie kaviarne, ale aj “napĺňanie zámeru v oblasti spoločenskej a kultúrnej”.

V priestoroch dnes už neexistujpceho Amfik Café sa v minulosti často konali koncerty, ale aj iné kultúrne a spoločenské akcie.

Predložené návrhy záujemcov budú vyhodnotené komisionálne na zasadnutí Majetkovej komisie MZ 22. novembra 2016, výsledky plánujú predložiť na decembrovú schôdzu zastupiteľstva.

Ulož ako PDF
Napísal 6. októbra 2016 12:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

3 komentáre pre “Radnica chce nájsť prevádzkovateľa kaviarne a detského ihriska v amfiteátri”

 1. 1
  Klobucnik says:

  A preco mesto hlada najomcu preco si to mesto nespravuje samo ved sa to vola mestsky amfiteater ..asi nieco nieje v poriadku ked sa tam ziadny najomca neuzivy …ked nad tym rozmyslam malo tam zostat len to prirodne kino v lete a zbytok roka zatvorene aspon by neboli v minuse … Alebo tu kaviaren prerobit na galeriu ked uz ma byt nejaka kultura kedze kaviaren je tam logicky utopia

 2. 2
  jano says:

  To by s malo prenajať za 1 €, lebo je to nelukratívne miesto, čo tak nejaký p. poslanec nech si to prenajme za tú cenu, p. Klobúčnik to dobre okomentoval.

 3. 3
  zákazník says:

  Miesto je celkom dobré.
  Treba sa len seriózne snažiť podnikať. Mať aj personál so záujmom o zákazníka. Debaty Personálu s kýmsi Dôležitým, chichi a chacha, cigaretový dym tiahnúci na chudáka zákazníka od Dôležitých chichúňajúcich sa a nezáujem o zákazníka.
  Bol som tam dvakrát a stačilo. Pravdepodobne aj ostatným.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.