reklama

Radnica chce Pracháreň dlhodobo prenajať výmenou za rekonštrukciu

Do konca júna chce nájsť mesto nového nájomcu Prachárne. Radnica ponúka záujemcom možnosť objekt dlhodobo prenajať, Pracháreň si však mesto ponechá vo svojom majetku. Zámerom je zrekonštruovať zdevastovanú budovu, ktorá nie je v súčasnosti v prevádzkyschopnom stave, a ako protihodnotu ponúknuť dlhodobý prenájom.

Pracháreň nefunguje už takmer osem rokov. Posledný nájomca budovu opustil na jeseň roku 2008 a objekt zanechal v dezolátnom stave.

Mesto sa v minulosti pokúšalo budovu bez úspechu predať, hoci sa z času na čas záujemcovia objavili. K dohode však nikdy neprišlo.

Alternatívou predchádzajúceho vedenia radnice bola aj rekonštrukcia objektu z vlastných peňazí mesta a následný prenájom priestorov súkromným subjektom. Ani tieto plány sa napokon neuskutočnili.

Aktuálne chce mesto ponúknuť objekt formou verejnej súťaže. Radnica prenajme budovu subjektu, ktorý predloží „najvhodnejší podnikateľský zámer na využitie nehnuteľnosti“.

pracharen-1
Rekonštrukcia Prachárne si vyžiada vysoké investičné náklady

V súťažných podmienkach, o ktorých budú hlasovať poslanci MZ na aprílovej schôdzi, mesto konkretizuje svoje predstavy o ďalšom využití a fungovaní budovy.

Od účastníkov verejnej súťaže bude mesto požadovať predloženie zámeru, kde navrhnú svoje predstavy o účele využitia Prachárne, rozsahu rekonštrukčných prác, predpokladanej výške investície na rekonštrukčné práce, ale aj rozsahu a spôsobe ich započítania či predpokladanom termíne začatia prevádzky.

Záujemcovia o prenájom objektu dostanú možnosť predkladať svoje projekty do 31. mája 2016.

Súťažné návrhy bude posudzovať a vyhodnocovať Majetková komisia MZ, prípadne doplnená o ďalšie osoby.

Kritériami pre výber najvhodnejšieho súťažného návrhu sú účel využitia nehnuteľnosti, rozsah rekonštrukčných prác, predpokladaná výška investície do rekonštrukcie, spôsob započítania preinvestovaných finančných prostriedkov na rekonštrukciu, doba nájmu, minimálna výška nájmu a predpokladaný termín začatia prevádzky.

Súťažný návrh, ktorý bude podľa členov hodnotiacej komisie najviac vyhovovať mestu Trnava, predložia na posúdenie a schválenie poslancom mestského zastupiteľstva 28. júna 2016.

Budova Prachárne je národná kultúrna pamiatka zapísaná v zozname kultúrnych pamiatok. Tehlový objekt bol postavený okolo roku 1500, v pôvodne gotickom slohu, neskôr bol prestavaný na renesančný štýl. Objekt mal význam ako pracháreň – sklad pušného prachu a materiálu na delové gule. Budova je trojpodlažná so suterénom a obytným podkrovím v centre mesta, v pamiatkovej zóne. V rokoch 1996-1997 bola nehnuteľnosť rekonštruovaná. O roku 1997 do roku 2008 prenajatá a využívaná nájomcom na poskytovanie služieb v oblasti stravovania, ubytovania a pohostinskej činnosti.
Zdroj: mesto Trnava

Mestské zastupiteľstvo je oprávnené vybrať a prijať ten návrh, ktorý mu najviac vyhovuje z hľadiska kritérií pre výber najvhodnejšieho súťažného návrhu, resp. zrušiť súťaž bez udania dôvodu.

S vybraným predkladateľom najvhodnejšieho súťažného návrhu uzatvorí mesto Trnava na základe schválenia v mestskom zastupiteľstve nájomnú zmluvu.

Súťaž končí schválením alebo neschválením najvhodnejšieho návrhu na využitie objektu Prachárne na zasadnutí mestského zastupiteľstva 28. júna 2016.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2016 9:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.