reklama

Správca budovy Prachárne začal po rokoch s výmenou porozbíjaných výplní okien

Šesť rokov po odchode posledného nájomníka objektu Prachárne sa správca objektu, spoločnosť TT-Komfort, pustila do výmeny porozbíjaných sklených výplní a odstraňovania starých reklamných pútačov.

Pôvodné rozbité a zaprášené okná na prízemí budovy dostávajú novú nepriehľadnú výplň, miznú aj staré reklamy a nápisy. Po niekoľkých dňoch vymaľovali aj fasádu na prízemí objektu.

Na nedôstojný stav okien nedávno poukázal v diskusnom príspevku aj čitateľ portálu trnava-live.sk.

Prízemie budovy doteraz využívali ako skladisko stavebníci pracujúci na projekte rekonštrukcie Hlavnej ulice. Po ich odchode sa správca rozhodol prízemnú časť upratať a skultúrniť aj poškodené okná,” priblížil hovorca radnice Pavol Tomašovič. Ako pripomenul, k renovácii prispelo aj dokončenie pešej zóny a celková revitalizácia okolia budovy.

pracharen-okna-1
pracharen-okna-2
Správca postupne opravil všetky okná na prízemí

Objekt Prachárne je opustený od roku 2008. Posledný nájomník zanechal budovu v katastrofálnom technickom stave. Mesto do rekonštrukcie objektu investovalo v 90. rokoch približne 70 miliónov korún.

Napriek avizovanému záujmu niekoľkých podnikateľských subjektov sa Pracháreň nepodarilo v minulých rokoch opätovne prenajať, ani predať. Aktuálne rozhodnutie mesta je také, že historickú budovu postupne zrenovuje vo vlastnej réžii.

V tomto roku plánuje vynaložiť na projektovú dokumentáciu 50-tisíc eur.

Podľa vyjadrenia podnikateľa, ktorý mal záujem objekt prenajať, zrekonštruovať a prevádzkovať, si obnova Prachárne môže vyžiadať až milión eur.

Okrem toho, že exteriér aj interiéry budovy sú značne zdevastované, problém budovy tkvie aj v skutočnosti, že interiérovú časť bude pre zložitosť a nepoužiteľnosť súčasného dispozičného riešenia nutné úplne prebudovať.

pracharen-okna-3
Aj toto okno sa po rokoch konečne dočkalo opravy
pracharen-okna-4
Stôp po bývalom nájomníkovi nájdeme na budove stále viac ako dosť

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2014 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

4 komentáre pre “Správca budovy Prachárne začal po rokoch s výmenou porozbíjaných výplní okien”

 1. 1
  andrea says:

  “Posledný nájomca objektu, spoločnosť Pracháreň, s. r. o., zanechal za sebou po piatich rokoch nájmu dlh 70.000 eur. Mesto firmu zažalovalo na súde, ale vzhľadom na skutočnosť, že spoločnosť reálne nefunguje, radnica nepredpokladá vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou.”

  toto je ono?
  PRACHÁREŇ spol. s r.o. výpis z OR
  http://orsr.sk/vypis.asp?ID=4769&SID=7&P=1

  • 1.1
   Flego says:

   Eseročka je úžasná vec, keď reálne nefunguje, nie je pohľadávka vymožiteľná. Vôbec nevadí, že majiteľ má ďalších 19 živých firiem. Kto vydáva takéto zákony?

 2. 2
  andrea says:

  ako hospodárilo Mesto Trnavahttp://www.trnava.sk/…/download/attachment/2uzn_080422.pdf

  U Z N E S E N I A
  z 9. riadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Trnava,
  ktoré sa uskutočnilo 22. apríla 2008 v konferenčnej sále trnavskej radnice

  uznesenie k odpusteniu pohľadávky vo výške 500.000,- Sk Pracháreň spol. s r.o., na Ul. Radlinského č. 8
  Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní
  1. Schvaľuje
  Odpustenie pohľadávky vo výške 500 000,- Sk – PRACHÁREŇ spol.s.r.o., Radlinského č.10,
  917 01 Trnava, na základe § 13 ods. 3 písm. b), Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom mesta a majetkom v štátnom vlastníctve, ktorý bol mestu zverený v znení doplnkov.

 3. 3
  H says:

  tam robili najlepsiu pizzu aku som kedy jedol, bolo by fajn keby ta pizzerka nekde otvorila prevadzku aj ked uz nie priamo v pracharni
  mliecny bar klasika

  to boli pekne casy

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.