reklama

Správca budovy Prachárne začal po rokoch s výmenou porozbíjaných výplní okien

Šesť rokov po odchode posledného nájomníka objektu Prachárne sa správca objektu, spoločnosť TT-Komfort, pustila do výmeny porozbíjaných sklených výplní a odstraňovania starých reklamných pútačov.

Pôvodné rozbité a zaprášené okná na prízemí budovy dostávajú novú nepriehľadnú výplň, miznú aj staré reklamy a nápisy. Po niekoľkých dňoch vymaľovali aj fasádu na prízemí objektu.

Na nedôstojný stav okien nedávno poukázal v diskusnom príspevku aj čitateľ portálu trnava-live.sk.

Prízemie budovy doteraz využívali ako skladisko stavebníci pracujúci na projekte rekonštrukcie Hlavnej ulice. Po ich odchode sa správca rozhodol prízemnú časť upratať a skultúrniť aj poškodené okná,“ priblížil hovorca radnice Pavol Tomašovič. Ako pripomenul, k renovácii prispelo aj dokončenie pešej zóny a celková revitalizácia okolia budovy.

pracharen-okna-1
pracharen-okna-2
Správca postupne opravil všetky okná na prízemí

Objekt Prachárne je opustený od roku 2008. Posledný nájomník zanechal budovu v katastrofálnom technickom stave. Mesto do rekonštrukcie objektu investovalo v 90. rokoch približne 70 miliónov korún.

Napriek avizovanému záujmu niekoľkých podnikateľských subjektov sa Pracháreň nepodarilo v minulých rokoch opätovne prenajať, ani predať. Aktuálne rozhodnutie mesta je také, že historickú budovu postupne zrenovuje vo vlastnej réžii.

V tomto roku plánuje vynaložiť na projektovú dokumentáciu 50-tisíc eur.

Podľa vyjadrenia podnikateľa, ktorý mal záujem objekt prenajať, zrekonštruovať a prevádzkovať, si obnova Prachárne môže vyžiadať až milión eur.

Okrem toho, že exteriér aj interiéry budovy sú značne zdevastované, problém budovy tkvie aj v skutočnosti, že interiérovú časť bude pre zložitosť a nepoužiteľnosť súčasného dispozičného riešenia nutné úplne prebudovať.

pracharen-okna-3
Aj toto okno sa po rokoch konečne dočkalo opravy
pracharen-okna-4
Stôp po bývalom nájomníkovi nájdeme na budove stále viac ako dosť

Ulož ako PDF
Napísal 17. júna 2014 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Správca budovy Prachárne začal po rokoch s výmenou porozbíjaných výplní okien”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.