reklama

Záujemca o prenájom zdevastovanej Prachárne plánuje vynaložiť na rekonštrukciu milión eur

Objekt Prachárne v centre Trnavy bude mať možno po troch rokoch nájomcu. Záujem o prenájom priestorov na nároží Radlinského a Hlavnej ulice prejavila už pred viac ako rokom známa trnavská spoločnosť podnikajúca v gastronómii Relax Team, s.r.o. Rozhodnutie o odsúhlasení prenájmu a podmienok s tým spojených je v rukách mestských poslancov.

Technický stav budovy si vyžiada kompetnú rekonštrukciu

Relax Team má záujem prevádzkovať v Prachárni kaviareň, reštauráciu a občerstvenie, ponúkať chce aj ubytovacie kapacity. Časť priestorov plánuje vyhradiť pre administratívu vedenia vlastnej spoločnosti.

Keďže objekt je v súčasnosti značne zdevastovaný a vyžaduje si pomerne veľké investície, budúci nájomca si chce uplatniť zápočet časti vynaložených investícií do mestského majetku vo forme úľavy na nájomnom. Predpokladané investície do kompletnej rekonštrukcie budovy si môžu vyžiadať podľa slov konateľa spoločnosti Relax Team Jozefa Sváteka investíciu vyššiu ako 1 milión eur. „Zrekonštruovať sa musí celý objekt od suterénu až po strechu. Je známe, že interiéry budovy sú dispozične absolútne nepoužiteľné, preto je nutné realizovať totálnu rekonštrukciu vnútorných priestorov. Navyše, v budove po odchode posledných nájomníkov nezostal kameň na kameni, takmer všetko bude potrebné vybudovať odznova,“ opísal situáciu v budove Prachárne J. Svátek v rozhovore s nami ešte minulý rok.

Zdevastované exteriéry. Interiér objektu nie je v oveľa lepšom stave

Posledný nájomca objektu, spoločnosť Pracháreň, s.r.o., užívala priestory v rokoch 2003 až 2008. Podľa informácií spoločnosti TT – Komfort, ktorá objekt spravuje, dlh na nájomnom dosiahol ku dňu ukončenia nájomného vzťahu 70-tisíc eur. Mesto firmu úspešne zažalovalo na súde. „Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná spoločnosť reálne nefunguje a konateľom spoločnosti je len dosadená osoba, nepredpokladáme vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou,“ konštatuje stanovisko TT – Komfortu.

V októbri 2008 bol ukončený nájom objektu za prítomnosti mestskej polície, pracovníkov mestského úradu a pracovníkov predchodcu TT – Komfortu – SMM Trnava. „Pri obhliadke nebytových priestorov bolo zistené, že priestory po odchode nájomcu nie sú schopné užívania. V apartmánoch chýbali dvere, koberce, nábytok, v kúpeľniach boli rozbité obklady, chýbali vane, záchody, umývadlá, batérie a kotol, ktorý vykuroval apartmány. V ostatných priestoroch boli poškodené koberce, nábytok, sanita, zatečené steny, rozbité dvere, chýbali svietidlá, WC misy. Od 15.10.2008 do dnešného dňa objekt nie je prenajímaný. Približná škoda na zdemontovaných predmetoch a zariadeniach nebytového priestoru bola vyčíslená na 11.646,42 EUR. V uvedenej veci bolo začaté trestné stíhanie za prečin krádeže a poškodzovania cudzej veci, ktoré však bolo uznesením OR PZ v Trnave zo dňa 6.12.2010 prerušené z dôvodu, že sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti konkrétnej osobe,“ opisuje situáciu, ktorá vznikla po odchode doteraz posledného nájomcu Prachárne, správcovská spoločnosť TT – Komfort.

Nádejný nájomca predpokladá, že na rekonštrukciu objektu vynaloží najmenej 1 milión eur

Mesto v návrhu budúcej nájomnej zmluvy so spoločnosťou Relax Team určuje výšku nájomného za 1400 m² priestorov vo výške 138-tisíc eur ročne.
Maximálny zápočet vopred odsúhlasených nákladov na renováciu objektu navrhuje mesto vo výške 984-tisíc eur. Zmluva o prenájme Prachárne má byť podpísaná na dobu neurčitú, ak ju mestskí poslanci odsúhlasia, platiť by mala pravdepodobne od októbra tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2011 15:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Záujemca o prenájom zdevastovanej Prachárne plánuje vynaložiť na rekonštrukciu milión eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.