reklama

Záujemca o prenájom zdevastovanej Prachárne plánuje vynaložiť na rekonštrukciu milión eur

Objekt Prachárne v centre Trnavy bude mať možno po troch rokoch nájomcu. Záujem o prenájom priestorov na nároží Radlinského a Hlavnej ulice prejavila už pred viac ako rokom známa trnavská spoločnosť podnikajúca v gastronómii Relax Team, s.r.o. Rozhodnutie o odsúhlasení prenájmu a podmienok s tým spojených je v rukách mestských poslancov.

Technický stav budovy si vyžiada kompetnú rekonštrukciu

Relax Team má záujem prevádzkovať v Prachárni kaviareň, reštauráciu a občerstvenie, ponúkať chce aj ubytovacie kapacity. Časť priestorov plánuje vyhradiť pre administratívu vedenia vlastnej spoločnosti.

Keďže objekt je v súčasnosti značne zdevastovaný a vyžaduje si pomerne veľké investície, budúci nájomca si chce uplatniť zápočet časti vynaložených investícií do mestského majetku vo forme úľavy na nájomnom. Predpokladané investície do kompletnej rekonštrukcie budovy si môžu vyžiadať podľa slov konateľa spoločnosti Relax Team Jozefa Sváteka investíciu vyššiu ako 1 milión eur. „Zrekonštruovať sa musí celý objekt od suterénu až po strechu. Je známe, že interiéry budovy sú dispozične absolútne nepoužiteľné, preto je nutné realizovať totálnu rekonštrukciu vnútorných priestorov. Navyše, v budove po odchode posledných nájomníkov nezostal kameň na kameni, takmer všetko bude potrebné vybudovať odznova,” opísal situáciu v budove Prachárne J. Svátek v rozhovore s nami ešte minulý rok.

Zdevastované exteriéry. Interiér objektu nie je v oveľa lepšom stave

Posledný nájomca objektu, spoločnosť Pracháreň, s.r.o., užívala priestory v rokoch 2003 až 2008. Podľa informácií spoločnosti TT – Komfort, ktorá objekt spravuje, dlh na nájomnom dosiahol ku dňu ukončenia nájomného vzťahu 70-tisíc eur. Mesto firmu úspešne zažalovalo na súde. „Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná spoločnosť reálne nefunguje a konateľom spoločnosti je len dosadená osoba, nepredpokladáme vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou,” konštatuje stanovisko TT – Komfortu.

V októbri 2008 bol ukončený nájom objektu za prítomnosti mestskej polície, pracovníkov mestského úradu a pracovníkov predchodcu TT – Komfortu – SMM Trnava. „Pri obhliadke nebytových priestorov bolo zistené, že priestory po odchode nájomcu nie sú schopné užívania. V apartmánoch chýbali dvere, koberce, nábytok, v kúpeľniach boli rozbité obklady, chýbali vane, záchody, umývadlá, batérie a kotol, ktorý vykuroval apartmány. V ostatných priestoroch boli poškodené koberce, nábytok, sanita, zatečené steny, rozbité dvere, chýbali svietidlá, WC misy. Od 15.10.2008 do dnešného dňa objekt nie je prenajímaný. Približná škoda na zdemontovaných predmetoch a zariadeniach nebytového priestoru bola vyčíslená na 11.646,42 EUR. V uvedenej veci bolo začaté trestné stíhanie za prečin krádeže a poškodzovania cudzej veci, ktoré však bolo uznesením OR PZ v Trnave zo dňa 6.12.2010 prerušené z dôvodu, že sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti konkrétnej osobe,” opisuje situáciu, ktorá vznikla po odchode doteraz posledného nájomcu Prachárne, správcovská spoločnosť TT – Komfort.

Nádejný nájomca predpokladá, že na rekonštrukciu objektu vynaloží najmenej 1 milión eur

Mesto v návrhu budúcej nájomnej zmluvy so spoločnosťou Relax Team určuje výšku nájomného za 1400 m² priestorov vo výške 138-tisíc eur ročne.
Maximálny zápočet vopred odsúhlasených nákladov na renováciu objektu navrhuje mesto vo výške 984-tisíc eur. Zmluva o prenájme Prachárne má byť podpísaná na dobu neurčitú, ak ju mestskí poslanci odsúhlasia, platiť by mala pravdepodobne od októbra tohto roka.

Ulož ako PDF
Napísal 20. júna 2011 15:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

11 komentárov pre “Záujemca o prenájom zdevastovanej Prachárne plánuje vynaložiť na rekonštrukciu milión eur”

 1. 1
  rufik says:

  no neviem ci milion bude stacit. ale drzim palce, ta budova robi mestu uz velmi dlho hanbu. neviete ci sa planuje robit v ramci rekonstrukcie nieco s tym “uzasnym” sklenenym schodiskom?

 2. 2
  123 says:

  Asi zacnem podnikat v nasom zlatom state. Tato veta nema chybu a vyjadruje co za bordel tu existuje:
  Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná spoločnosť reálne nefunguje a konateľom spoločnosti je len dosadená osoba, nepredpokladáme vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou,” konštatuje stanovisko TT – Komfortu.

 3. 3
  12345 says:

  na dobu neurčitú znamená kedykoľvek výpoveď bez udania dôvodu … za týchto podmienok investovať 1mil eur ??? dačo tu smrdí..

 4. 4
  miklo says:

  Ktože to prenajal majetok v takej hodnote nastrčenej osobe v novovzniknutej s.r.o. ????????
  Tomu by som dal uhradiť škodu !!!!

  • 4.1
   Jovany says:

   Ano Miklo súhlasím.To je dobrý termínus-technikus.Nastrčená osoba.A kto bol tá zastrčená osoba???
   A ešte by bolo potrebné zverejniť koľko stála rekonštrukcia Prachárne pred cca.13.rokmi. Možno p.Čechovič by o tom vedel viac.

 5. 5
  stefan b says:

  vlastnici Relax Team:

  http://orsr.sk/vypis.asp?ID=1633&SID=7&P=1

  a vravi sa ze tichy spolocnik je viceprimator sucasny B.S. je to vazne ” pravda ” ?

 6. 6
  123456 says:

  Velice zaujímavé čítanie ako hospodárilo Mesto Trnava

  U Z N E S E N I A
  z 9. riadneho zasadnutia Mestského zastupiteľstva mesta Trnava,
  ktoré sa uskutočnilo 22. apríla 2008 v konferenčnej sále trnavskej radnice

  e) úhrada straty zrušenej príspevkovej organizácie Správa mestského majetku
  Trnava
  1. z fondu reprodukcie SMM Trnava vo výške 3 194 121,04 Sk
  2. z rezervného fondu SMM Trnava vo výške 3 424 802,14 Sk

  uznesenie
  k odpusteniu pohľadávky vo výške 500.000,- Sk Pracháreň spol. s r.o.,
  na Ul. Radlinského č. 8
  Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní
  1. Schvaľuje
  Odpustenie pohľadávky vo výške 500 000,- Sk – PRACHÁREŇ spol.s.r.o., Radlinského č.10,
  917 01 Trnava, na základe § 13 ods. 3 písm. b), Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom
  mesta a majetkom v štátnom vlastníctve, ktorý bol mestu zverený v znení doplnkov.
  2. Ukladá
  SMM Trnava s.r.o.
  zabezpečiť všetky náležitosti súvisiace s odpustením pohľadávky
  Počiatočné náklady na rekonštrukciu bývalého mliečneho baru okolo 20mil.sk sa vyšplhalo na 40mil.sk,preto ten názov Pracháren lebo mesto preinvestovalo toľko prachov. Za tie peniaze vtedy mesto mohlo postaviť dve nové prachárne. Podnikanie ala Mesto Trnava s.r.o

 7. 7
  jop says:

  a aj keby bol B.S. spolocnikom … hlavne nech to zrekonstruuju, lebo momentalne to vyzera fakt strasne …
  @12345: rekonstrukciu si budu uplatnovat ako odpocitatelnu polozku … a uprimne ak by im dali vypoved tak by boli asi padnuti na hlavu

 8. 8
  karol says:

  BS je skutocnym vlastnikom Relax-u (aj ked nie na papieri). to je 100% pravdiva informacia. cisty konflikt zaujmov. ..jak hovoril slogan BS v komunalnych volbach Trnava mame na viac! chce sa mi z toho grcat

 9. 9
  fero says:

  kazdy moze byt tichym spolocnikom, lobistom, alebo tutorom… ale vzdy to budu iba reci…100% pravdu sa my nikdy nedozvieme !!!

 10. 10
  Jovany says:

  Silno pochybujem.Keď Jožo Svátek mal Relax tak B.S.bol radový policajt.čiže nezaujímavý a bez vplyvu na čokoľvek.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.