reklama

O prenájme objektu Prachárne sa bude rozhodovať asi až v septembri

Materiál o prenájme objektu Prachárne trnavskej súkromnej spoločnosti sa napokon na utorňajšie rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva nedostal. Na rokovaní mestskej rady bol materiál stiahnutý a posunutý na ďalšie dopracovanie.

Podľa slov primátora mesta Trnava Vladmimíra Butka nádejnú dohodu medzi trnavskou samosprávou a spoločnosťou Relax Team, podnikajúcou v oblasti gastronómie, opätovne prerokuje majetková komisia.

„Je potrebné si uvedomiť, že Pracháreň potrebuje veľkú investíciu. V objekte sa na nachádza veľký počet metrov štvorcových, ale tie sú veľmi zle dispozične riešené. Prevažná väčšina miestností je z praktického hľadiska nevyužiteľná. Všeobecne záväzné nariadenie, ktorým sa určuje výška nájomného, však o takýchto veciach nepojednáva. Keď sa všetky plochy v Prachárni spočítali, tak podľa VZN by mal nový nájomca zaplatiť mestu ročné nájomné vo výške 138-tisíc eur. Realita je taká, že posledný nájomník platil mestu len asi 33-tisíc eur ročne, čo je približne štyri razy menej,” vysvetľuje trnavský primátor a pokračuje: „To predošlé nájomné bolo určené dohodou a priznám sa, že inú výšku nájomného si ani nevieme predstaviť. Zdôrazňujem, že niekto je ochotný investovať do obnovy tejto budovy v centre asi 1,3 milióna eur. Ide o peniaze, ktoré sú v gastronómii návratné po veľmi dlhom čase.”

V stiahnutom materiáli bol navrhnutý až štvornásobne vyšší nájom ako v prípade predchádzajúceho nájomcu

Mesto bude teraz hľadať so spoločnosťou Relax Team spoločnú reč v záujme vypracovania materiálu, ktorý bude obojstranne výhodný a akceptovateľný. V. Butko predpokladá, že k dohode dôjde a o prenájme objektu Prachárne budú po zapracovaní zmien hlasovať poslanci už na najbližšom septembrovom zasadnutí.
„Chceme nájsť cestu, ktorá by vyhovovala nielen mestu, ale aj tomu, kto investuje súkromné peniaze do mestského majetku. Uvedomujeme si, že ide o citlivú záležitosť a preto k nej pristupujeme s maximálnou zodpovednosťou. Ako Trnavčan si hovorím, že ak si mám vybrať z možnosti pozerať sa na budovu v takom stave v akom je dnes, a druhou alternatívou je fungujúca prevádzka reštaurácie a iných príbuzných zariadení, tak je moja voľba jasná. Chceme mať v centre peknú a príťažlivú budovu, a preto je v záujme všetkých, aby sme sa vedeli dohodnúť,” skonštatoval Vladimír Butko.

Mesto podľa slov viceprimátora Bystríka Stanka neuvažuje o predaji Prachárne. V prípade odsúhlasenia prenájmu však plánuje stanoviť prísne podmienky a časový rámec rekonštrukcie objektu, ktorý bude musieť prípadný nový nájomca dodržať.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2011 1:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

7 komentárov pre “O prenájme objektu Prachárne sa bude rozhodovať asi až v septembri”

 1. 1
  obyvatel says:

  To je zaujimave ze v jednom trnavskom tyzdenniku som cital za najomne bolo v rovnakej cene ako mal povodny najomca len nejakym nedopatrenim, spravcovska spolocnost pracharne prihodila do najomnej zmluvy aj 135 tisic evri za atraktivitu . Tak teraz kde je pravda ? a co chce mesto rokovat, s Relax teamom, ked TT komfort bude mat posledne slovo aj tak. Tym ze ma mesto v TT komfort 50% akcii tak asi tazko prehlasuje tu druju polovicu nie ? Podla mna pockame ( teda TT-Rokford) pocka kym ta cela pracharen padne, tym padom ju vyradia z pomiatkoveho a budu tam moct postavit hypermodernu budovu. Je to tu cele na hlavu. a na tu halenarsku ked clovek pozrie tak uplne ze na grcanie. Mna by zaujimalo aky debil uzakonil alebo urobil VZN ktorym sa nemozu upravovat ceny nehnutelnosti podla toho v akom su stave a aky je o nich zaujem .

  • 1.1
   kamos says:

   Síce je pravda, že oficiálne má akože posledné slovo TT komfort, ale v skutočnosti je pravda taká, že vedenie mesta a vedenie TT komfortu = vzájonmé pritakávanie a prihrievanie si polievočky. Stačí si pozrieť, že na rôznych mestských spoločenských údalostiach vystupujú spolu jednotne a nápadne veľmi kamáratsky.

 2. 2
  Jovany says:

  Pracháreň je majetok mesta a nie TT-komfort.Tí môžu robiť iba to, čo im mesto nariadi.Bohu žiaľ opäť sa ukázala neschopnosť tejto Fy.Alebo že by Ing.Krajčovič zabudol že zabudol pred pár rokmi započítať atraktivitu tej tajomnej S.R.O-čke???

 3. 3
  123456 says:

  Uz som to to raz pisal jak sa Mesto Trnava zachovalo voci tej tajomnej s.r.o Uznesenie
  k odpusteniu pohľadávky vo výške 500.000,- Sk Pracháreň spol. s r.o.,
  na Ul. Radlinského č. 8
  Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní
  1. Schvaľuje
  Odpustenie pohľadávky vo výške 500 000,- Sk – PRACHÁREŇ spol.s.r.o., Radlinského č.10,
  917 01 Trnava, na základe § 13 ods. 3 písm. b), Zásad hospodárenia a nakladania s majetkom
  mesta a majetkom v štátnom vlastníctve, ktorý bol mestu zverený v znení doplnkov.
  2. Ukladá
  SMM Trnava s.r.o.
  zabezpečiť všetky náležitosti súvisiace s odpustením pohľadávky. Asi to vtedy nebola citliva zalezitost a preto k nej mesto nepristupovalo s maximalnou zodpovednostou.HA HA HA. Neviem na aku sumu je ohodnotene podla znaleckeho posudku toto zdevastovane roddinne striebro Mesta Trnavy ale podla mna v takomto stave nema Pracharen ani cenu predpokladanej investicie 1,3miliona eur. Navratnost tejto investicie iba ked tam bude prevadzka McDonalds a odpustenie najmu v cene investicie,cize desiatky rokov a potom ?

 4. 4
  Jovany says:

  Možno by sa mali orgány činné v trestnom konaní spýtať p.Čechoviča vykonávateľa kšeftov pána Štefana B. ako to vlastne bolo.

 5. 5
  123456 says:

  Jovany, to trestne oznamenie by musel niekto podat, ale oni povedia ,ze to schvalila majetkova komisia, potom mestska rada, potom mestske zastupitelstvo a este boli aj v kostole sa vyspovedat, tak ze ich svedomie je cistejsie ako svedomie prave narodeneneho dietata. Podivnych predajov, zakaziek, odpustenie pohladavok, vypoziciek atd. za cias bacovania Talibanu na ktorych mesto prislo o miliony sk je vela. Nebolo by zle na toto zalozit temu, kde by ludia prispeli svojimi informaciami.

 6. 6
  Jovany says:

  123456 ja toto viem dávno že kolektívna vina sa netrestá.Inak by som bol prvý čo by som podal trestné oznámenia.Ale založiť blog kde by občania napísali svoje poznatky by bolo veľmi zaujímavé čítanie.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.