reklama

O prenájme objektu Prachárne sa bude rozhodovať asi až v septembri

Materiál o prenájme objektu Prachárne trnavskej súkromnej spoločnosti sa napokon na utorňajšie rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva nedostal. Na rokovaní mestskej rady bol materiál stiahnutý a posunutý na ďalšie dopracovanie.

Podľa slov primátora mesta Trnava Vladmimíra Butka nádejnú dohodu medzi trnavskou samosprávou a spoločnosťou Relax Team, podnikajúcou v oblasti gastronómie, opätovne prerokuje majetková komisia.

„Je potrebné si uvedomiť, že Pracháreň potrebuje veľkú investíciu. V objekte sa na nachádza veľký počet metrov štvorcových, ale tie sú veľmi zle dispozične riešené. Prevažná väčšina miestností je z praktického hľadiska nevyužiteľná. Všeobecne záväzné nariadenie, ktorým sa určuje výška nájomného, však o takýchto veciach nepojednáva. Keď sa všetky plochy v Prachárni spočítali, tak podľa VZN by mal nový nájomca zaplatiť mestu ročné nájomné vo výške 138-tisíc eur. Realita je taká, že posledný nájomník platil mestu len asi 33-tisíc eur ročne, čo je približne štyri razy menej,“ vysvetľuje trnavský primátor a pokračuje: „To predošlé nájomné bolo určené dohodou a priznám sa, že inú výšku nájomného si ani nevieme predstaviť. Zdôrazňujem, že niekto je ochotný investovať do obnovy tejto budovy v centre asi 1,3 milióna eur. Ide o peniaze, ktoré sú v gastronómii návratné po veľmi dlhom čase.“

V stiahnutom materiáli bol navrhnutý až štvornásobne vyšší nájom ako v prípade predchádzajúceho nájomcu

Mesto bude teraz hľadať so spoločnosťou Relax Team spoločnú reč v záujme vypracovania materiálu, ktorý bude obojstranne výhodný a akceptovateľný. V. Butko predpokladá, že k dohode dôjde a o prenájme objektu Prachárne budú po zapracovaní zmien hlasovať poslanci už na najbližšom septembrovom zasadnutí.
„Chceme nájsť cestu, ktorá by vyhovovala nielen mestu, ale aj tomu, kto investuje súkromné peniaze do mestského majetku. Uvedomujeme si, že ide o citlivú záležitosť a preto k nej pristupujeme s maximálnou zodpovednosťou. Ako Trnavčan si hovorím, že ak si mám vybrať z možnosti pozerať sa na budovu v takom stave v akom je dnes, a druhou alternatívou je fungujúca prevádzka reštaurácie a iných príbuzných zariadení, tak je moja voľba jasná. Chceme mať v centre peknú a príťažlivú budovu, a preto je v záujme všetkých, aby sme sa vedeli dohodnúť,“ skonštatoval Vladimír Butko.

Mesto podľa slov viceprimátora Bystríka Stanka neuvažuje o predaji Prachárne. V prípade odsúhlasenia prenájmu však plánuje stanoviť prísne podmienky a časový rámec rekonštrukcie objektu, ktorý bude musieť prípadný nový nájomca dodržať.

Ulož ako PDF
Napísal 30. júna 2011 1:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “O prenájme objektu Prachárne sa bude rozhodovať asi až v septembri”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.