reklama

O kúpu Prachárne je záujem, poslanci zatiaľ verejnú súťaž na predaj nevyhlásia

Mestská rada mesta Trnava rozhodla o stiahnutí materiálu o vyhlásení verejnej súťaže na predaj opustenej a schátralej budovy Prachárne v historickom centre. Poslanci tak o tomto bode na utorkovom rokovaní zastupiteľstva hlasovať nebudú.

Oficiálne zdôvodňuje samospráva stiahnutie predaja objektu blížiacim sa letným obdobím, ktoré nie je na takýto predaj najvhodnejšie. K materiálu sa majú poslanci vrátiť na jeseň.

Je prinajmenšom zvláštne, že k stiahnutiu materiálu a rozhodnutiu mestskej rady prišlo aj napriek tomu, že v kuloároch je už dlhšie zrejmé, že existuje najmenej jeden vážny a ekonomicky zabezpečený záujemca o kúpu a komplexnú rekonštrukciu budovy.


Budova Prachárne je opustená už štyri roky

V materiáli o vyhlásení súťaže sa uvádzala minimálna východisková cena za predaj objektu pamiatkovo chráneného objektu 594-tisíc eur. Tá je zhodná so sumou stanovenou znaleckým posudkom.

Pred časom sa intenzívne o Pracháreň zaujímala aj istá trnavská spoločnosť podnikajúca v gastronómii. Tá však nechcela budovu kúpiť, ale ju vziať do prenájmu.

Doteraz posledný nájomca objektu, spoločnosť Pracháreň, s.r.o., užívala priestory v rokoch 2003 až 2008. Podľa informácií spoločnosti TT – Komfort, ktorá objekt spravuje, dlh na nájomnom dosiahol ku dňu ukončenia nájomného vzťahu 70-tisíc eur. Mesto firmu úspešne zažalovalo na súde. „Vzhľadom na skutočnosť, že predmetná spoločnosť reálne nefunguje a konateľom spoločnosti je len dosadená osoba, nepredpokladáme vymožiteľnosť priznanej pohľadávky exekučnou cestou,” konštatuje stanovisko TT – Komfortu.

V októbri 2008 bol ukončený nájom objektu za prítomnosti mestskej polície, pracovníkov mestského úradu a pracovníkov predchodcu TT – Komfortu – SMM Trnava. „Pri obhliadke nebytových priestorov bolo zistené, že priestory po odchode nájomcu nie sú schopné užívania. V apartmánoch chýbali dvere, koberce, nábytok, v kúpeľniach boli rozbité obklady, chýbali vane, záchody, umývadlá, batérie a kotol, ktorý vykuroval apartmány. V ostatných priestoroch boli poškodené koberce, nábytok, sanita, zatečené steny, rozbité dvere, chýbali svietidlá, WC misy. Od 15.10.2008 do dnešného dňa objekt nie je prenajímaný. Približná škoda na zdemontovaných predmetoch a zariadeniach nebytového priestoru bola vyčíslená na 11.646,42 EUR. V uvedenej veci bolo začaté trestné stíhanie za prečin krádeže a poškodzovania cudzej veci, ktoré však bolo uznesením OR PZ v Trnave zo dňa 6.12.2010 prerušené z dôvodu, že sa nepodarilo zistiť skutočnosti oprávňujúce vykonať trestné stíhanie proti konkrétnej osobe,” opisuje situáciu, ktorá vznikla po odchode doteraz posledného nájomcu Prachárne, správcovská spoločnosť TT – Komfort.

Mesto Trnava ponúka dlhodobo na predaj viac ako dvadsať historických objektov v centre mesta. Sú však v zlom technickom stave, vyžadujú si rozsiahle, časovo aj technicky náročné rekonštrukcie. Navyše cena nehnuteľností stanovená znaleckými posudkami je veľmi vysoká. Aj preto sa v minulosti investori o kúpu týchto budov prakticky nezaujímali.

Výnimkou je nedávny úspešný predaj nehnuteľností na Štefánikovej ulici a Trojičnom námestí, ktoré vo verejnej súťaži kúpil trnavský rodák, úspešný slovenský podnikateľ a zakladateľ softvérovej firmy Eset Miroslav Trnka.

Ulož ako PDF
Napísal 25. júna 2012 16:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “O kúpu Prachárne je záujem, poslanci zatiaľ verejnú súťaž na predaj nevyhlásia”

 1. 1
  Trolo says:

  treba uznat ze v pracharni bola najlepsia pizza

 2. 2
  DonFanatickýPes says:

  Malý národ, malí ľudia … radnica sa presúva na 4. poschodie

 3. 3
  Jovany says:

  Bošo a Čecho vďaka Vám.

 4. 4
  michal says:

  Bola raz jedna malá krajina a v tej krajine mestečko zvané Trnava. V tejto krajine sa v roku 1989 odohrala vzbura podriadených, ktorým sa podarilo úspešne zhodiť z trónu vládcov ľudu. Po zvolení si nového kráľa, kráľa s velkým srdcom Mečiara si král Mečiar zvolil svojích zástupcov pre jednotlivé mestá. Spomínané mestečko trnava tiež dostalo svojho zástupcu, ktorý sídli na 4. poschodí istej pevnosti.
  Od 90-teho roku tento zástupca kráľa Trnavu spravoval veľmi zle! Za dvadsať rokov svojej správy neurobil pre svoje mesto nič prospešné, nijako sa nezapísal v očiach verejnosti pozitívnymi skutkami nehovoriac o tom, že by svoje mesto zveladoval.
  Zrazu, v roku 2011 prišiel istý ujo z trnavy, ktorý povedal, že chce zveladiť svoje rodné mesto. Začal tým, že na námestí pre občanov mesta trnava otvoril krásny výčap. Tento ujo sa však nezastavil a pokračoval vo zveladovani. To už ale zástupcovi kráľa prišlo niečo divné! Povedal DOSŤ!!! A teraz tento ujo, aj keby rád, nemoze zveladovať mesto, lebo by bol v očiach verejnosti viac, ako zástupca kráľa, ktorý za 20 rokov nič neurobil!!! Všetky osoby, súvislosti a dej príbehu je vymyslený! :)

  • 4.1
   Jovany says:

   Michal,Trnava mala svojho hrocha od 90.roku až do 2011.A preto sa v Trnave nič nevybudovalo lebo tohoto hrocha nemali moc v láske ani v jeho vlastnej stranníckej centrále.Tento sedlák z Malženíc nedokázal presadiť žiadnu investíciu na štátnej úrovni.A to bola tragédia mesta zvaného Trnava.

 5. 5
  Peter Bročka says:

  V realite sa predáva vtedy, keď chcem predať, je kupec a ponúka dobrú cenu. V Absurdistane sa predáva len vtedy, keď to niekomu vyhovuje..

  • 5.1
   michal says:

   Je kupec, ponúka exkluzívnu cenu a mesto hovorí nie! Čo teraz?

   • 5.1.1
    Peter Bročka says:

    Vedenie mesta by k tomu malo hlavne zaujať jasné stanovisko – bludy o ne/výhodných sezónach nech si nechajú “pre toho, čo seno žere”.. Na mieste reálneho záujemcu (ak skutočne existuje), by som svoj záujem deklaroval verejne.. No a v prípade, že sa “nedostaví adekvátna reakcia” nezostane iné, než pripomenúť “vrchnosti”, kto sú všetky tie položky v zozname voličov..

 6. 6
  Ujo Palo says:

  Prečo sú z investícií pána Trnku niektorí ľudia na radnici takí nervózni?

  • 6.1
   Gaudeamus says:

   no preto, lebo zatát to tu vlastnili odnevidzím ponevidzím a ščuleky voláká Trnka sa tu zjaví

  • 6.2
   Mihoč says:

   Pretože keby sa pán Trnka rozhodol uchádzať o miesto primátora, najbližšie voľby má už teraz vyhraté.

   • 6.2.1
    TT says:

    Pán Trnka už nemusí do konca života ani prstom pohnúť. Bol by hlúpy, keby sa uchádzal o primátorské kreslo. Tam keby sedel ktokoľvek, nikdy nebudú ľudia spokojní a všetko by si odniesol. To teda určite nepotrebuje.

    • 6.2.1.1
     Mihoč says:

     On podľa mňa nikdy nebol z tých, čo nechcú už ani prstom pohnúť. Je vidno, že na svoje rodné mesto myslí a už čo-to aj urobil, pritom vôbec nemusel. Odrádzať od politiky ho môže najskôr asi nechuť k tomu korupčnému prostrediu, ktoré tam vládne. A nemyslím si, že by ľudia v Trnave neboli nikdy spokojní – veď volili zakaždým Bošnáka, resp. Butka, tak asi im to vyhovovalo. Akurát nikoho z nich nepoznám, lebo sú stále doma alebo v kostole. Takže už by sa hodil konečne niekto pre ďalšiu generáciu.

 7. 7
  Jovany says:

  Trepete tu piate cez deviate.A ten čo mal záujem o Prachareň určite nie je Trnka.

 8. 8
  matkotejko says:

  pamatam si aj ja tu pizzu, bola tam super, často som odtial bral domov k obedu, či k večeri

 9. 9
  lubos says:

  niečo je tu tuším zhnité…

 10. 10
  bobby_sands says:

  Tak rozptylme spekulacie a sup sem mena.. Zaujem o Pracharen ma dlhodobo p. Svatek, ano ten majil, resp. spolumajitel diskoteky Relax, restauracie atd. Dalsi spolumajitel sa vola Bystrik Stanko a prave tito dvaja mali o tu Pracharen zaujem, ale dosiel p. Trnka, ktory ma prostriedky to kupit za trhovu cenu, nie za znacne mensiu, aby sa nabalil a chce to riadne zrekonstruovat.
  Co sa tyka rodaka z Malzenic a najuspesnejsieho primatora z krajskych miest- ano vacky si naplnil a kvitlo kradnutie a rodinkarstvo, ale aj sa urobil kus roboty. Hlavne v 2 a 3 volebnom obdobi.

 11. 11
  Ponáhlik says:

  Prečo si Ponáhlik nespraví Pracháreň z maštale v Šúrovcách ale hrabe sa do mesta

 12. 12
  šúrovce horses says:

  Ľudia milý, z nášho mestečka sa nám stáva Zemiansky dvor, ani neviete ako je to tu celé prehnilé

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.