reklama

Poslanci jednohlasne schválili predaj objektov školy na Limbovej ulici

Trnavskí poslanci jednomyseľne schválili predaj objektov a pozemkov v areáli bývalej základnej školy na Limbovej ulici. Mesto zinkasuje za predaj nehnuteľností, ktoré využíva súkromná škola v súlade so štátnym vzdelávacím programom, pol milióna eur.

Za schválenie kúpnej zmluvy za cenu 500 000 eur hlasovali všetci prítomní poslanci a prerokovanie materiálu sa obišlo bez pripomienok zastupiteľov.

Poslanci sa zároveň zaviazali, že finančné prostriedky získané z predaja školy použije mnesto na investície v oblasti školstva.

“Mesto Trnava predmetné nehnuteľnosti nevyužíva pre prevádzku škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, kupujúci užíva podstatnú časť nehnuteľnosti na základne zmluvy o nájme a so súhlasom mesta realizoval rozsiahle stavebné úpravy s cieľom modernizácie objektu a má záujem v budúcnosti využívať nehnuteľnosti na účely vzdelávania v súlade so Štátnym vzdelávacím programom, vydaným a zverejneným Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR,“ zdôvodnila trnavská samospráva.


Súkromná škola Besst

Besst realizoval v minulosti pravidelne rozsiahle rekonštrukcie na mestských objektoch, časť z investičných nákladov sa škole odpočítaval z výšky nájomného.

Kúpna zmluva zaväzuje zriadenie predkupného práva, ktoré vzniká vkladom do katastra nehnuteľností, a to na dobu 20 rokov odo dňa uzatvorenia kúpnej zmluvy. Mesto Trnava teda predáva predmet prevodu s výhradou, že spoločnosť BESST nehnuteľnosti písomne ponúkne mestu na predaj v prípade, ak by chcela predmet prevodu napríklad predať.

Nový vlastník je povinný využívať najmenej 80 percent plochy nehnuteľností výlučne na účely vzdelávania v súlade so štátnym vzdelávacím programom

Spoločnosť Besst sa tiež zaviazala, že poskytne 20 štipendií na obdobie 5 rokov kompletného štúdia na základnej škole formou vždy dvoch štipendií ročne. Štipendium bude priznávané na základe prospechového kritéria zvoleného kupujúcim.

“V prípade, že spoločnosť BESST po nadobudnutí vlastníckeho práva bude mať v úmysle scudziť nehnuteľnosti a poruší kúpnu zmluvu, bude povinná zaslať Mestu Trnava písomnú ponuku na predaj predmetu prevodu za sumu zodpovedajúcu súčtu kúpnej ceny vo výške 500 000 eur a sumy vo výške rozdielu medzi hodnotou predmetu prevodu stanovenou v budúcom znaleckom posudku a medzi hodnotou predávaných nehnuteľností,” uvádza sa v schválenom návrhu kúpnej zmluvy.

Tá je podľa aktuálneho znaleckého posudku 1,7 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2017 16:43. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci jednohlasne schválili predaj objektov školy na Limbovej ulici”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.