reklama

Besst má záujem kúpiť od mesta prenajaté objekty školy na Linčianskej za 500-tisíc eur

Za cenu 500 000 eur plánuje mesto Trnava predať objekty a pozemky v areáli bývalej základnej školy na Limbovej ulici. Tie dlhodobo využíva súkromná bilingválna škola Besst, ktorá prevádzkuje základnú a materskú školu a pripravuje zriadenie gymnázia.

O predaji majetku mesta má rozhodovať mestské zastupiteľstvo na svojom zasadnutí 28. marca 2017.

Predaj nehnuteľností na sídlisku Linčianska bude mesto riešiť priamym predajom ako prípad hodný osobitného zreteľa podľa zákona o majetku obcí.

Aby sa predaj uskutočnil, súhlas musí udeliť trojpätinová väčšina všetkých poslancov.Prevádzkovateľ školy realizoval v minulosti rozsiahlu rekonštrukciu priestorov na vlastné náklady

Ilustračné foto: BESST

„Dôvod hodný osobitného zreteľa spočíva v skutočnosti, že Mesto Trnava predmetné nehnuteľnosti nevyužíva pre prevádzku škôl a školských zariadení vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti, kupujúci užíva podstatnú časť nehnuteľnosti na základne zmluvy o nájme a so súhlasom mesta realizoval rozsiahle stavebné úpravy s cieľom modernizácie objektu a má záujem v budúcnosti využívať nehnuteľnosti na účely vzdelávania v súlade so Štátnym vzdelávacím programom, vydaným a zverejneným Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu SR,“ zdôvodňuje trnavská samospráva.

O možnom predaji budov a areálu súkromnej škole Besst sa hovorilo už v minulosti.

Škola realizuje pravidelne rozsiahle rekonštrukcie na mestských objektoch, časť z investičných nákladov sa škole odpočítava z výšky nájomného.

Súčasťou predaja za navrhovanú sumu 500-tisíc eur sú budova školy, objekt telocvične a vnútroareálové pozemky.

Ulož ako PDF
Napísal 9. marca 2017 7:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Besst má záujem kúpiť od mesta prenajaté objekty školy na Linčianskej za 500-tisíc eur”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.