reklama

Prevádzkovateľ súkromnej školy chce kúpiť od mesta objekt na Linčianskej

Prevádzkovateľ súkromnej školy chce kúpiť od mesta budovu bývalej základnej školy na Limbovej ulici na sídlisku Linčianska.

Spoločnosť BESST si od mesta prenajíma približne polovicu objektu, kde prevádzkuje súkromnú základnú školu, materskú školu a súkromné gymnázium.

Od roku 2009 nájomca investoval do rekonštrukcie mestského objektu viac ako 400-tisíc eur.

Prevádzka objektu je pre mesto neekonomická, objekt nie je riešený na prenájom viacerým subjektom. Hlavným nedostatkom v objekte je nevyregulovanosť vykurovacej sústavy, ktorá vzhľadom na technický stav v nerekonštruovaných častiach nie je možná. Zároveň v telocvičniach sú nainštalované pôvodné výbojkové svietidlá veľmi náročné na elektrickú energiu,“ konštatuje mesto v dôvodovej správe materiálu, o ktorom budú rokovať mestskí poslanci 24. septembra.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Budova a areál školy sa nachádza na sídlisku Linčianska

Ilustračné foto: archív

Vzhľadom na zrealizované stavebné úpravy ponúka nájomca mestu za nehnuteľnosti 200 000 eur.

Žiadosťou spoločnosti BESST sa v auguste zaoberala majetková komisia mestského zastupiteľstva, ktorá odporučí poslancom predaj nehnuteľnosti schváliť s výnimkou časti školského dvora a dvojizbového bytu, ktorý je súčasťou objektu školy a mesto ho nedávno zrekonštruovalo.

Iný názor majú členovia komisie školstva a vzdelávania. Objekt odporúčajú aj naďalej ponechať v majetku mesta.

Ešte pred rozhodnutím o predaji musí podľa zákona mestské zastupiteľstvo rozhodnúť o prebytočnosti majetku.

Budovu s podlahovou plochou 6800 metrov štvorcových, ktorá stojí na pozemkoch s celkovou výmerou približne 29-tisíc m2, postavil štát a v roku 2002 po prechode kompetencií na samosprávy delimitoval nehnuteľnosti do majetku mestu Trnava.

Situácia (zdroj: mesto Trnava)
besst-limbova

Ulož ako PDF
Napísal 19. septembra 2013 9:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Prevádzkovateľ súkromnej školy chce kúpiť od mesta objekt na Linčianskej”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.