reklama

Bročka si nechá preveriť, či pri predaji školy na Linčianskej nebol porušený zákon. Uznesenie zatiaľ nepodpísal

AKTUALIZOVANÉ 11. 4. o 19:51

Predaj mestských objektov súkromnej škole Besst, ktoré schválilo Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava na marcovej schôdzi, zatiaľ nie je právoplatný. Primátor Bročka pre pochybnosti o možnej nedovolenej pomoci verejných inštitúcií odložil podpísanie uznesenia zastupiteľstva a výkon tohto rozhodnutia.

“Vzhľadom na dostupné informácie, ktoré primátor mal k dispozícii a v rámci ktorých vznikli pochybnosti, či nejde o porušenie zákona v rámci systému ochrany pred narušovaním hospodárskej súťaže vo forme nepovolených štátnych podpôr, pozastavil primátor Peter Bročka výkon uznesenia, aby nedošlo k porušeniu zákona a aby tým nebola negatívne ovplyvnená činnosť Besst,” vysvetlil krok vedenia radnice hovorca mesta Pavol Tomašovič.

Bročka zvolal aj mimoriadnu mestskú radu, ktorá prijala nasledovné uznesenie:

“1. Mestská rada berie na vedomie pozastavenie výkonu uznesenia z 28. marca 2017 primátorom mesta JUDr. Petrom Bročkom, LL.M., ktorý sa domnieva, že predmetný predaj nehnuteľností, resp. navrhovaná kúpna zmluva sa javí v rozpore s čl. 107 Zmluvy o fungovaní Európskej únie.
2. Vyjadruje znepokojenie nad formálnymi nedostatkami vedúcimi k pozastaveniu výkonu uznesenia MZ č. 595 zo dňa 28.3.2017, napriek niekoľkonásobnému prerokovaniu predmetnej veci na rokovaní rôznych orgánov mesta Trnava.
3. Ukladá prednostke Mestského úradu v Trnave zabezpečiť prípravu materiálov na rokovanie orgánov mesta s požadovanou odbornosťou s prihliadnutím na dôležitosť prerokúvaných záležitostí.”


Súkromná škola Besst

Predaj objektov bývalej ZŠ na Limbovej ulici schválili poslanci MZ mesta Trnava jednomyseľne.

Za schválenie kúpnej zmluvy za cenu 500 000 eur hlasovali všetci prítomní poslanci a prerokovanie materiálu sa obišlo bez pripomienok zastupiteľov.

Poslancami schválená kúpna zmluva zaväzuje zriadenie predkupného práva, ktoré vzniká vkladom do katastra nehnuteľností, a to na dobu 20 rokov odo dňa uzatvorenia kúpnej zmluvy.

Mesto Trnava teda predáva predmet prevodu s výhradou, že spoločnosť BESST nehnuteľnosti písomne ponúkne mestu na predaj v prípade, ak by chcela predmet prevodu napríklad predať.

Poslanci sa zároveň zaviazali, že finančné prostriedky získané z predaja školy použije mesto na investície v oblasti školstva.

Téme sme sa venovali aj v článkoch TU alebo TU.

Ulož ako PDF
Napísal 11. apríla 2017 10:50. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bročka si nechá preveriť, či pri predaji školy na Linčianskej nebol porušený zákon. Uznesenie zatiaľ nepodpísal”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.