reklama

Radnica má podľa zastupiteľstva ukončiť spor so City Arenou. Poslanci opäť odsúhlasili uznesenie, ktoré Bročka odmietol podpísať

Článok bol aktualizovaný 7. novembra o 8:22

Dvadsiatimi hlasmi poslancov dnes mestské zastupiteľstvo opätovne schválilo a potvrdilo uznesenie z mimoriadneho októbrového zasadnutia MZ, ktorým trnavskí poslanci vyjadrili nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu medzi mestom Trnava a spoločnosťami City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s.

Za prijatie uznesenia hlasovalo 20 prítomných poslancov, piati boli proti a dvaja sa zdržali.

Uznesenie schválili poslanci už 3. októbra 2018, primátor Peter Bročka ho však odmietol podpísať. Opätovné schválenie uznesenia trojpätinovou väčšinou hlasov poslancov už nepotrebuje podpis primátora a jeho výkon vstupuje do platnosti.

„V zmysle zákona č. 369 o obecnom zriadení a organizačného a rokovacieho poriadku MZ mesta Trnava som pozastavil výkon uznesenia č. 995 z mimoriadneho zasadnutia konaného 3. októbra 2018. V lehote do 10 dní od jeho schválenia som predmetné uznesenie nepodpísal, nakoľko sa domnievam, že jeho textácia odporuje zákonu,“ konštatoval Peter Bročka.

Ilustračné foto

Na doplňujúcu otázku poslanca Mariána Galbavého, či primátor aj konkrétne odôvodní, v čom alebo v akej časti uznesenie odporuje zákonu, Bročka poznamenal, že podľa jeho názoru veta „Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá“ nezodpovedá realite, ani zákonu.

„Problém je v tom zmysle, že nejde o žalobu Petra Bročku alebo o žalobu mesta? V tom je to protizákonné?,“ opýtal sa Galbavý. „Nie som tu právny poradca pre niekoho, kto tvoril toto uznesenie. Jedno z tých pochybení v textácii sa nachádza napríklad v tej časti, ktorá je označená písmenom ‚f‘. Myslím, že som jasne identifikoval svoju vôľu nepodpísať toto uznesenie a umožnil zastupiteľstvu, aby ho trojpätinovou väčšinov opätovne schválilo v prípade, že má pocit, že je to správne,“ odpovedal Bročka.

Počas rozpravy poukázal poslanec Vladimír Butko na skutočnosť, že hoci protistrana obdržala rozsudok Okresného súdu v Trnave už 26. októbra, mesto Trnava tvrdí, že rozsudok nemá. Rozsudok zatiaľ vraj nevidel ani Peter Bročka. Časť poslancov získala 49-stranový dokument od protistrany.

Butko počas vystúpenia prečítal aj časť z textu rozhodnutia súdu a pripomenul, že podľa názoru väčšiny poslancov primátor nemal právomoc podať žalobu bez vedomia a súhlasu zastupiteľstva. Ako zdôraznil, mestu teraz reálne hrozí, že kvôli neúspešnej žalobe príde o nemalú sumu peňazí.

Bročka si však stojí za názorom, že na podanie žaloby mal zákonnú kompetenciu.

Okresný súd rozhodol 14. septembra 2018 o zamietnutí žaloby o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou medzi mestom Trnava s spoločnosťami City Arena a nariadil mestu zaplatiť trovy konania.

Súd vo výroku rozsudku priznal žalovaným stranám, teda spoločnostiam City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s., plnú náhradu trov konania. O výške náhrady trov konania rozhodne súd po právoplatnosti uznesenia samostatným uznesením. Tým sa konanie ukončí.

Opätovne schválené uznesenie MZ mesta Trnava:

„Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní:

1. Konštatuje, že v súlade s ustanovením zákona č. 369 z roku 1990 o obecnom zriadení je oprávnenie na nakladanie s majetkom mesta a schvaľovanie najdôležitejších úkonov týkajúcich sa tohto majetku a kontrola hospodárenia s ním vyhradená výlučne mestskému zastupiteľstvu.

b) Uznesenie č. 400 z roku 2012 k majetkovo – právnemu usporiadaniu Štadióna Antona Malatinského – projekt City Arena, bolo schválené počtom hlasov 31 z 31 členov mestského zastupiteľstva.

c) Rozhodnutie o kolaudácii rekonštrukcie mestského štadióna Antona Malatinského, ako aj preberací protokol k jeho technickému zhodnoteniu, podpísal v roku 2015 za mesto Trnava osobne JUDr. Peter Bročka, LLM., bez pripomienok.

d) Kroky JUDr. Petra Bročku, LLM., smerujúce k podaniu žaloby o určenie vlastníckych práv k pozemkom voči spoločnostiam City – Arena a City Arena Plus neboli predmetom rokovania mestského zastupiteľstva a neboli ani s mestským zastupiteľstvom konzultované.

e) Podaním žaloby porušil JUDr. Peter Bročka, LLM., ustanovenie bodu 12.2 kúpnej zmluvy, ktorá zakotvuje povinnosť zmluvných strán urovnať prípadné vzájomné spory vyplývajúce zo zmluvy prednostne formou vzájomných rokovaní.

f) Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá.

2. Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava vyjadruje nesúhlas s ďalším pokračovaním sporu.“

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2018 21:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Radnica má podľa zastupiteľstva ukončiť spor so City Arenou. Poslanci opäť odsúhlasili uznesenie, ktoré Bročka odmietol podpísať”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.