reklama

Radnica má podľa zastupiteľstva ukončiť spor so City Arenou. Poslanci opäť odsúhlasili uznesenie, ktoré Bročka odmietol podpísať

Článok bol aktualizovaný 7. novembra o 8:22

Dvadsiatimi hlasmi poslancov dnes mestské zastupiteľstvo opätovne schválilo a potvrdilo uznesenie z mimoriadneho októbrového zasadnutia MZ, ktorým trnavskí poslanci vyjadrili nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu medzi mestom Trnava a spoločnosťami City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s.

Za prijatie uznesenia hlasovalo 20 prítomných poslancov, piati boli proti a dvaja sa zdržali.

Uznesenie schválili poslanci už 3. októbra 2018, primátor Peter Bročka ho však odmietol podpísať. Opätovné schválenie uznesenia trojpätinovou väčšinou hlasov poslancov už nepotrebuje podpis primátora a jeho výkon vstupuje do platnosti.

“V zmysle zákona č. 369 o obecnom zriadení a organizačného a rokovacieho poriadku MZ mesta Trnava som pozastavil výkon uznesenia č. 995 z mimoriadneho zasadnutia konaného 3. októbra 2018. V lehote do 10 dní od jeho schválenia som predmetné uznesenie nepodpísal, nakoľko sa domnievam, že jeho textácia odporuje zákonu,” konštatoval Peter Bročka.

Ilustračné foto

Na doplňujúcu otázku poslanca Mariána Galbavého, či primátor aj konkrétne odôvodní, v čom alebo v akej časti uznesenie odporuje zákonu, Bročka poznamenal, že podľa jeho názoru veta “Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá” nezodpovedá realite, ani zákonu.

“Problém je v tom zmysle, že nejde o žalobu Petra Bročku alebo o žalobu mesta? V tom je to protizákonné?,” opýtal sa Galbavý. “Nie som tu právny poradca pre niekoho, kto tvoril toto uznesenie. Jedno z tých pochybení v textácii sa nachádza napríklad v tej časti, ktorá je označená písmenom ‘f’. Myslím, že som jasne identifikoval svoju vôľu nepodpísať toto uznesenie a umožnil zastupiteľstvu, aby ho trojpätinovou väčšinov opätovne schválilo v prípade, že má pocit, že je to správne,” odpovedal Bročka.

Počas rozpravy poukázal poslanec Vladimír Butko na skutočnosť, že hoci protistrana obdržala rozsudok Okresného súdu v Trnave už 26. októbra, mesto Trnava tvrdí, že rozsudok nemá. Rozsudok zatiaľ vraj nevidel ani Peter Bročka. Časť poslancov získala 49-stranový dokument od protistrany.

Butko počas vystúpenia prečítal aj časť z textu rozhodnutia súdu a pripomenul, že podľa názoru väčšiny poslancov primátor nemal právomoc podať žalobu bez vedomia a súhlasu zastupiteľstva. Ako zdôraznil, mestu teraz reálne hrozí, že kvôli neúspešnej žalobe príde o nemalú sumu peňazí.

Bročka si však stojí za názorom, že na podanie žaloby mal zákonnú kompetenciu.

Okresný súd rozhodol 14. septembra 2018 o zamietnutí žaloby o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou medzi mestom Trnava s spoločnosťami City Arena a nariadil mestu zaplatiť trovy konania.

Súd vo výroku rozsudku priznal žalovaným stranám, teda spoločnostiam City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s., plnú náhradu trov konania. O výške náhrady trov konania rozhodne súd po právoplatnosti uznesenia samostatným uznesením. Tým sa konanie ukončí.

Opätovne schválené uznesenie MZ mesta Trnava:

„Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní:

1. Konštatuje, že v súlade s ustanovením zákona č. 369 z roku 1990 o obecnom zriadení je oprávnenie na nakladanie s majetkom mesta a schvaľovanie najdôležitejších úkonov týkajúcich sa tohto majetku a kontrola hospodárenia s ním vyhradená výlučne mestskému zastupiteľstvu.

b) Uznesenie č. 400 z roku 2012 k majetkovo – právnemu usporiadaniu Štadióna Antona Malatinského – projekt City Arena, bolo schválené počtom hlasov 31 z 31 členov mestského zastupiteľstva.

c) Rozhodnutie o kolaudácii rekonštrukcie mestského štadióna Antona Malatinského, ako aj preberací protokol k jeho technickému zhodnoteniu, podpísal v roku 2015 za mesto Trnava osobne JUDr. Peter Bročka, LLM., bez pripomienok.

d) Kroky JUDr. Petra Bročku, LLM., smerujúce k podaniu žaloby o určenie vlastníckych práv k pozemkom voči spoločnostiam City – Arena a City Arena Plus neboli predmetom rokovania mestského zastupiteľstva a neboli ani s mestským zastupiteľstvom konzultované.

e) Podaním žaloby porušil JUDr. Peter Bročka, LLM., ustanovenie bodu 12.2 kúpnej zmluvy, ktorá zakotvuje povinnosť zmluvných strán urovnať prípadné vzájomné spory vyplývajúce zo zmluvy prednostne formou vzájomných rokovaní.

f) Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá.

2. Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava vyjadruje nesúhlas s ďalším pokračovaním sporu.“

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2018 21:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

62 komentárov pre “Radnica má podľa zastupiteľstva ukončiť spor so City Arenou. Poslanci opäť odsúhlasili uznesenie, ktoré Bročka odmietol podpísať”

 1. 1
  Tony says:

  Paráda, tak on to nepodpíše kvoli písmenku… kompetentný primátor toto…fakt… som zvedavý, koľko to bude mesto stáť… úžasné… fakt…

  • 1.1
   Romana says:

   Presne… a čiste technicky nás to mohlo celé stáť ešte väčšiu sumu… Bože, tento hurá systém,…veď predsa musel vedieť, že to nemôže prejsť… “nie som právny poradca” :D … no skvelé… koľko zaplatíme tomu nášmu “pro bono” poradcovi, ktorý sa ani neunúval uvažovať, čo sa bude diať, ak súd mesto prehrá…

 2. 2
  Ešte že tak says:

  Ešte mali poslanci trojpätinovou väčšinou odhlasovať, aby to ten dobrodruh aj zaplatil.
  Poslancov, ktorí hlasovali ZA, treba oceniť za ich rozhodnosť. Dúfajme, že dobrodruhovia čo boli proti, už v ďalšom MZ nebudú mať možnosť hlasovania.

  • 2.1
   pipo says:

   Je zaujímavé že za dobrodruha nehlasovali ani posledné verné podržtašky z LT.
   Rýchlo zmizli počas hlasovania. Asi im už docvaklo s kým sú to vlastne v bande.
   Veľmi neskoro ale predsa.

 3. 3
  bono says:

  Bono bol vybratý preto lebo je vodcov typ.
  Je pekný ako Guniš. Teho též vyberal vodca.
  Nevadzí že ničemu nerozumá.
  Aj vodca je vodca a ničemu nerozumi. No a čo.
  Práskne tam selfíčko a je to.

 4. 4
  Tomas says:

  Pan Pokorny odkial ste zobrali ze radnica definitivne ukonci spor?

 5. 5
  tictac says:

  Dajte mená tých svíň, čo hlasovali za Poora proti ľuďom, za tie prachy sa mohla postaviť časť obchvatu.

  • 5.1
   ST says:

   Skôr by si sa mal opýtať ako hlasovali tí zvyšní dobrodruhovia

  • 5.2
   Tralala says:

   Nemôžeš sa asi ani viac mýliť… :X … práve naopak, keby to pokračovalo, stalo by to mesto, teda nás, oooooveľa viac… a už by sme tu nemali peniaze fakt na nič…

   Veď bradatý sa nemusí báť, nie sú to jeho peniaze… snáď v sobotu dostane “vysvedčenie” a konečne tu bude niekto, kto dokáže robiť rozhodnutia rozvážne…

  • 5.3
   1105 says:

   Za obchvat loboval na ministerstve 5 minút aj primátor Bročka, Potom to vzdal a čakal na zvyšok týmu v aute so šoférom. Vieš za štadión lobovali, SFZ, história futbalu v Trnave. vtedy 5 titulov majstra ČSSR, atmosféra na štadióne počas zápasov. Takže poď na tie svine. Mená svíň si ľahko nájdeš pri pozretí si záznamu na internete.

   • 5.3.1
    Lobing says:

    Tento typ lobingu vyzerá, že by mohol mať tiež svoju kvalifikáciu v medzinárodnej štatistickej kvalifikácii MKCH10.
    Zistíme 🙃.

 6. 6
  juri says:

  Konečne zastavili toho dobrodruha Bročku. Doviedol by Trnavu do nútenej správy.

  • 6.1
   Mirec says:

   Možno by nútená správa bola napokon v istom zmysle aj vítaná – za predpokladu, že by henten… “primator” bol primátorom aj ďalšie 4 roky.
   A teda by si aj on musel vyžrať dôsledky svojich rozhodnutí.

   • 6.1.1
    Neblbni says:

    To čo odporúčaš je metóda samobičovania.
    Nie je najmenší dôvod, aby obyvatelia Trnavy roky znášali dopady nútenej správy. To by tu zastal čas, je možné, že Trnava by začala kráčať aj vzad.
    To nech pán z parku ide radšej naspäť natierať lavičky, kosiť trávu a robiť selfíčka.

    • 6.1.1.1
     Mirec says:

     Veď ja rozhodne nie som za nútenú správu, bolo by to trápenie pre ľudí a mesto ako také. Písal som to len na adresu pána veľkomožného, aby si užil to, čo narobil.

 7. 7
  fanda says:

  Aj dnes sa idú pretŕčať títo štyria fanúšikovia úspechu ktorí dohnusili veci okolo Spartaku na výjazd do Záhrebu ? ( chýba Šujan )
  https://www.facebook.com/brockatt/photos/p.2107137956165763/2107137956165763/?type=3&theater
  Ďakujem takú faloš nemusím.

  • 7.1
   Oholený says:

   Akú formu majú na tie brady?

   • 7.1.1
    Evolution says:

    Evolúcia stále prebieha.
    O čo sú väčšie brady, o to viac sa musia upravovať dievky.
    Nemajú radi efekt suchého zipsu.

    • 7.1.1.1
     Vilma says:

     Veru, a platí to zvlášť v chladnom počasí.
     Chlapovi s bradou sa pri stretnutí s babou tak zamotala brada do jej huňatého šálu, že si ho celý musela odmotať a ešte si pritom pokazila účes.
     Určite stála pred zrkadlom aspoň hodinu, a celú jej námahu zlikvidoval jeden okamih. Strašné.
     Našťastie u nás sú trochu menšie brady. Tuná sa jednalo o bradu mudžahedína.

 8. 8
  hlasovanie says:

  Podľa zápisnice je zaujímavé že niektorým zo zvyšku LT sa začalo rozvidnievať v tých hlavách a dvaja Štefunko a Neštický sa zdržali hlasovania a dvaja Peciar a Grónsky neprítomní ( ale tam boli ) zdrhli na záchod v momente keď mali položiť život za vodcu.
  Domček z kariet za začal rozpadať. Tí múdrejší pochopili.
  Tí sprostejší ešte kopú nožičkami – Šujan, Uhlík, Novota, Pekarčík, Fúzak
  Tak im treba …

 9. 9
  Mad MAX says:

  Toto je vlastne merito problému zajtrajších volieb.
  99 % odborníkov nechápe čo to vlastne Bročka spravil a na čo, čo tým chcel dosiahnuť. Napriek tomu jakobíni ho za každú cenu chránia, aj za cenu nútenej správy.
  Čoho potom budú schopní za ďalšie 4 roky keď teraz nemajú zdravý rozum ?
  Bude na Trojičnom námestí gilotína a fejsbukový ľud bude hlasovať kto tam pôjde na popravu ?
  Už teraz fejsbúkový matrix popravuje každého kto nevelebí vodcu. Sú presne ako Mad Max – Šialený Max. Ani som netušil keď som to videl že to je z Trnavy.
  Vodca vylieva spodine vodu a spodina je šťastná. A čo potom ?
  Budíček priatelia, mobilizácia – Trnava je v hlbokej morálnej kríze …

  • 9.1
   Šéf zemegule says:

   A nemáš pocit ze aj ty preháňaš? Nútená správa gilotina popravovanie?

   • 9.1.1
    Mad MAX says:

    Nútená správa je reálne na stole, žiaľ.
    Gilotína je poukázanie na známu históriu keď revolúcia požierala svoje deti.
    Nič nové pod slnkom. Toto všetko tu už bolo.
    Na fejsbúku ak si to sledoval fejsbúkový ľud ukázal žumpu svojej inteligencie.
    Vzhľadom na to že sa jedná o pomerné mladých a snáď aj vzdelaných ľudí mám veľké obavy o budúcnosť. Zúfalci ktorí iba dokážu urážať iný názor.
    V anonymite alebo s podporou masy sú to veľkí hrdinovia. V realite života iba zbabelci. Je mi z toho smutno.
    A to už majú rodiny a deti. Vychovajú ich iba na svoj obraz. Hmm ..

    • 9.1.1.1
     Baro says:

     A z coho presne ta nutena sprava? Z toho klesajuceho dlhu ci vyrovnaneho rozpoctu?

     Aka revolucia? LT je cisty establisment a ziadna revolucia.
     FB ma nezaujima. Tam sa netulam.
     Staroveki greci tiez mali obrovske obavy, ked pozerali na vtedajsiu mladez. Neboj sa nicoho, ziaden armagedon nas necaka.
     Nezabudaj ze ak by volby mohli nieco (zasadne) zmenit, tak su davno zrusene.

     • 9.1.1.1.1
      Ano says:

      Prosím do akého veku sa používa označenie mládež?

      • 9.1.1.1.1.1
       Asi takto says:

       Je silne individuálne, dokedy možno niekoho považovať za mládež. Už máme takú dobu.
       Záleží to od správania dotyčnej osoby. Niektoré individuality môžu byť považované za mládež aj do päťdesiatych rokov. Záleží to len od toho, kedy sa začnú správať primerane svojmu veku.
       Hodnotiacimi faktormi môžu napríklad byť:
       – frekvencia akcií s partičkou v krčmičke
       – starostlivosť o vlastnú rodinu
       – život vo virtuálnej realite (fejsbuk, selfíčka, príspevky na Instagrame, …)
       – život v mamahoteli
       – spôsob úpravy vlastného zovňajšku, obliekania, cestovania
       – snaha predvádzať bombové imidžovky a zahlcovať nimi virtuálny svet
       – úspešnosť realizácie vlastných nápadov
       – schopnosť počúvať múdrejších a skúsenejších
       – schopnosť pochvaly resp. znevažovania lepších myšlienok
       – schopnosť stmeliť resp. rozdeliť kolektív
       – pocit ohrozenia od určitej osoby a vonkajšia prezentácia tohoto faktora
       Atď.
       Niekto má taký šťastný život, že už chodí s paličkou a ešte je v podstate mládežou. 😂

     • 9.1.1.1.2
      Jozo says:

      Nutena sprava zo skod, ktore bradaty ***** sposobil a este pri tom aj zakon porusil, kedze primator nesmie narabat s majetkom mesta bez vole zastupka. Oooo, ano uz trovy sa pocitaju za majetok, pretoze si predstav platia sa peniazmi, tvojimi a mojimi. V presove za to primatora zavreli a mohli sa aj na hlavu postavit. Klesajuci dlh je pekna zaludnost, najma ked nemas na investicne aktivity a tie zazmluvnene sa chystas v rozpocte platit zdvihnutim dani a predajom “nadbytocneho” majetku, ked nepredas, teda ked kamosi Marcian, Trnka a Hirner nekupia, budes ho musiet tak trochu zalozit a zrazu sa dostanes s tvojim klesajucim dlhom vies kam. Toto mesto ma nizsie prijmy ako vydavky, ze je v plane vykryt ich predajom majetku, lebo je este co a komu a treba splatit dlhy z kampane a okresnej kriminalke za krytie korupcie, je sice pekne, ale na chvilku. Nutena sprava moze prist dokonca este pred skodovymi udalostami, lebo prijmy nepokryju ani operativne kapitoly, bude sranda, ale sak ludia maju radi kvetinky za 30tis a chodnicek za 400tis, este dame nejaku zelen na lavku za 300 a bude to tuti fruti. Fuzak a Uhlik tam budu premyslat o nesmrtelnosti chrusta, pockaj, oni nemaju cim, tak nic vlastne, sorry.

      • 9.1.1.1.2.1
       1105 says:

       K tej lávke a jej výsadbe zrejme asi ťahavých rastlín. Skvelý príklad je táto forma zelene na MÚ. Rastie to ako v Brazílskom pralese, myslím že je to vysadené 3 roky a nádherne to tieni budovu z Pavlínskej ulice. V roku 2050 to bude spĺňať účel. Keby to aspom intenzíve polievali a dodávali rastlinám výživu.

  • 9.2
   Mat says:

   Vážený, Bročka sa chová presne tak ako v predchádzajúcich svojich zamestnaniach, takže nič nové. Narobil škody za státisíce €.Väčšina sa ticho prizerá a nechápe. Takže uvolnené ihrisko využíva vo svoj prospech schovávajúc sa za pomoc núdznych s podporou polície.

   • 9.2.1
    Baro says:

    Kolko skody narobili ti stranici, ktori rozdali lukrativne mestske pozemky za euro?

    • 9.2.1.1
     Jozo says:

     Ja viem, ze brokovi volici su tupi, ale ukaz mi jeden rozdany pozemok za euro. Kazda taka zmluva mala protiplnenie, aj ta, ked dostal za euro herr Marcian, brokov kamos, co nas tu okrada na cestach a stat na Decku. Vymente si plienky a instrukcie, je jasne, ze idete po hlasoch od toho najsprostejsieho, co v tt zije, ale uz asi lovite prilis nizke iq, vies, aby sa to vobec vedelo nadychnut. Nie kazdy je urovne fuzak uhlik, to je statisticka odchylka, to tromfne aj opica, ta tiez dokaze vlozit trojuholnik do sablony spravne.

 10. 10
  mordor says:

  Mali sme dva roky nádej ale žiaľ prišla realita.
  Sauronové oko začalo žiariť na mestskej veži a slabý vodca podľahol ríši Mordoru.
  Pýcha, ego, mamon sa stali prioritami. Kult osobnosti, vlastne podobizne autoportréty sa stali veľdielami, ikonami davu.
  Lenin večné živý – to už sme tu ale mali.
  Fanatické stádo tancuje okolo zlatého teľaťa a velebí vodcu.

  Našiel sa ale malý trnavčan a zakričal KRÁĽ JE NAHÝ !

  Aj vy môžete zajtra vo voľbách zakričať – tak to urobte !
  Držím palce !

 11. 11
  Volby 2018 says:

  Tieto volby asi vyhrá Bločka. Žiaľ ludom nebolo dostatočne povedané čo je to za človeka. Aj Mečiar mal 70 % hlasov a trvalo to roky kým sa ľudia presvedčili o pracde, toto budd rovnaké.
  Akakolvek kritika a pravda povedaná je sfanatizovanym davom vnimana ako ohovaranie.
  Jesenne brutalne zapchy su rovnako odpovedou. Ludia co nechodite na bocykloch ? Tento pan auta neznasa. Nic pre cestnu dopravu nespravi.
  Tak sup sup na bicykel s detmi na nosič, na rúru nákupy a cestujte bikom hoci aj zo zavara.
  Trnava wake up !

  • 11.1
   Virtuálny svet says:

   Výsledok týchto volieb môže ukázať silu virtuálneho sveta.
   Realita je pritom úplne v riti.
   Voľby by mali byť v lete, keď sú dlhé dni a všetko je lepšie vidieť, aj burinu a špinu cestou k volebnej schránke.

  • 11.2
   Robert Fico says:

   No zápcha vyzerá ináč ako to co je v Trnave. Ešte si môžme gratulovať.

 12. 12
  Súdne rozhodnutie says:

  Tento špás s City arénou bude stáť mesto cca 100 000.-€.
  Súd tak rozhodol v polovici apríla, mesto bude cvakať.
  A to je pred nami ešte takmer celé volebné obdobie. Môžeme sa tešiť na ďalšie spupné “vifikundácie”?
  Koľkoželen hustiliek mohlo byť za tie peniaze zakúpených…

  • 12.1
   Tomo says:

   Pokial viem nieje to pravoplatne ale 700 000 litrov ktore prehralo mesto diky panovi Bosnakovi uz je aj to si tak vyplakaval?

   • 12.1.1
    Súdne rozhodnutie says:

    Nevyplakáva tu nikto. Je to obyčajné konštatovanie.
    Ako bije baran ♈ hlavou do múra, tak sa z … hory ozýva

    • 12.1.1.1
     Tomo says:

     Jasne ze vyplakavas. 700 litrov ti nevadi ale nieco co neni pravoplatne tak ano , hlavne kazdy vie ze CA nebola koser a profitovala len jedna strana. A stale je podnet na EU komisii takze sa vsetko moze rychlo otocit.

     • 12.1.1.1.1
      Timur says:

      Ty musíš byť po mozgovej porážke. Postavený nový futbalový stánok na ktorý volá Nero komisiu ktorá rozhoduje o tom čí mesto dostane ohodnotenie mesto športu a ty tu polemizuješ či to bolo kóšer alebo nie. Komisia bola príjemne prekvapená a to sa ich tam nehambil Nero zavolať a chváliť sa úrovňou štadiona. Keby ho nepostavil mecenáš tak ho po častiach buduje mesto a využije na to príspevok vlády. Bol by to zlepenec a architektonický paškvil. Možno by sa vrátili Švajčiari a využili dotáciu štátu a prenajali pozemky na 60 rokov a bol by si spokojný. Nero porozhadzoval za krátku dobu ďaleko viac bubáčikou ako je hodnota pozemkov pod stavbou, a to tu diriguje mesto len 4,5 roka.

      • 12.1.1.1.1.1
       Tomo says:

       Ach ty tupec vtom spore islo a ide o pozemky a nie o stadion. Ale viem ze tvoj kuraci mozocek to nikdy nepochopi kedze ty si mesto cecal 20 rokov a stale si myslis ze si to robil dobre…

   • 12.1.2
    Argument says:

    Poukazovaním na niekoho chyby sa ospravedlňujú vlastné chyby?
    Primitívna argumentácia.

    • 12.1.2.1
     Tomo says:

     Ano je chyba v tvojom poninami ked sa snazi niekto napravit chyby minuleho zastupitelstva ale kryli tu roky aj Kocnera a Basternaka tiez policia a prokuratura rozhodovala v prospech zlocincov a hla teraz sa to nejak otaca.

   • 12.1.3
    boro says:

    Bosnakov pripad bolo nieco celkom, ale celkom ine. Bosnak hlavne nic nerobil mimo zastupitelstva ty tlko.

    • 12.1.3.1
     fero says:

     Je to celkom to isté.Treba dať do toho aj zbabraný úver z EÚ 2,4 mil.eur na technologický park.Všetko muselo hradiť mesto.To sú ale pálky…

   • 12.1.4
    Filip says:

    Prosim vies konkretizovat kedy a ako Stefan Bosnak ako osoba – primator svojim vlastnym rozhodnutim pripravil mesto o 700k eur? Diky.

 13. 13
  Parva Roma says:

  Platí ten, kto žaloval a prehral?

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.