reklama

Poslanci opäť rokovali dlhé hodiny, Bročka chce častejšie schôdze zastupiteľstva

Trnavský primátor Peter Bročka si aj po utorkovom zasadnutí mestského zastupiteľstva stojí za svojím a opäť spomína svoju snahu o častejšie zvolávanie rokovaní mestského zastupiteľstva.

Vo februári rokovali mestskí poslanci deväť hodín, na tohtotýždňovej druhej riadnej schôdzi sedeli zastupitelia v rokovacej sále s posunutým začiatkom od pätnástej do 23.15 hodiny.

Naposledy ich čakalo na schvaľovanie viac ako 40 materiálov.

„Opäť to bolo veľmi dlhé rokovanie, zastupiteľstvo by malo byť častejšie. V ideálnom prípade každý mesiac, s výnimkou letných mesiacov“ myslí si Bročka.

Podľa primátora nehrá rolu skutočnosť, v akom čase zastupiteľstvo začne. „Dôležité je to, že stále budeme rokovať osem a viac hodín. To množstvo agendy na jednej schôdzi býva niekedy neúnosné, a to ešte neprebieha diskusia pri všetkých bodoch,“ komentoval.

brocka-mz
P. Bročka na aprílovom rokovaní MZ

Reprofoto: TT-IT

Riešením je podľa Bročku pravidelné a častejšie stretávanie sa poslancov s menším počtom prerokovávaných materiálov.

S Bročkovým návrhom sa už v minulosti úplne nestotožnili jeho politickí oponenti, najmä tí, ktorí majú skúsenosti s prácou v zastupiteľstve a chodom mestského úradu.

Podľa názoru viacerých z praktického hľadiska pre pracovníkov mestského úradu nemusí byť jednoduché pripravovať kvalitné podklady pre poslancov v rýchlom slede, druhým otáznikom je dostatočná a pravidelná účasť poslancov na väčšom počte zasadnutí pri pracovnej vyťaženosti väčšiny z nich.

„Tieto veci sa dajú v budúcnosti nastaviť a vyladiť, určite sa o to pokúsime,“ vyhlasoval primátor už v minulosti.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2015 0:00. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci opäť rokovali dlhé hodiny, Bročka chce častejšie schôdze zastupiteľstva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.