reklama

Poslanci Zastupiteľstva TTSK prvýkrát rokovali prostredníctvom videokonferencie

Poslanci Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja na zasadnutí v stredu 15. apríla 2020 rozhodli, že na opatrenia proti ochoreniu COVID-19 bude vyčlenených 500 – tisíc eur. Finančné zdroje boli na tento účel presunuté z grantových schém, ktoré tento rok nie je možné realizovať. Poslanci tiež rozhodli o vypísaní verejnej obchodnej súťaže na predaj štyroch nehnuteľností, ako aj o prevzatí cesty v obci Horné Orešany – časť Majdánske do svojej správy, čím sa vyrieši dlhoročný pretrvávajúci problém s jej údržbou.

Trnavská župa, ako prvá spomedzi všetkých samospráv, rokovala prostredníctvom videokonferencie. Túto možnosť dostali samosprávy zmenou legislatívy, ktorú inicioval trnavský župan a predseda Združenia samosprávnych krajov – SK 8 Jozef Viskupič.

„Sme historicky prvá župa, ktorá prijala dôležité rozhodnutia prostredníctvom videokonferencie. V mimoriadnej situácii realizujeme mimoriadne opatrenia. Pre tento účel sme pripravili aplikáciu a vo veľmi krátkom čase sme dokázali zrealizovať rokovanie zastupiteľstva prostredníctvom videokonferencie,“ povedal J. Viskupič.


Rrokovanie zastupiteľstva

FOTO: TTSK

Poslanci rozhodli, že niektoré projekty, ktoré mali byť realizované cez dotačné schémy, budú presunuté na neskoršie termíny. Finančné prostriedky vyčlenené na tento účel budú použité na opatrenia v boji proti ochoreniu COVID-19.

Celková suma na tento účel je 500 – tisíc eur.

Trnavská župa sa tiež výrazne priblížila k vyriešeniu problému cesty v obci Horné Orešany, časť Majdánske.

„Vyše 30 rokov úrady neboli ochotné a schopné vyriešiť vlastnícky problém tejto cesty. Výsledkom neochoty úradov bolo, že cesta nemá ‚svojho pána‘ a je problém s jej údržbou. Trnavská župa sa rozhodla prevziať tento úsek do svojej správy, čoho proces bol dnes spustený,“ skonštatoval Viskupič.

Zastupiteľstvo TTSK rozhodlo aj o tom, že štyri objekty vo vlastníctve kraja budú ponúknuté na predaj vo verejnej obchodnej súťaži.

Ide o súbor objektov a pozemkov v Hornom Bare a v Zemianskych Sadoch, budovu internátu s pozemkami v Holíči a budovu osvetového strediska s pozemkom v Trnave.

„Ešte v roku 2017, po nástupe súčasného vedenia župy, bol zastavený predaj nehnuteľného majetku. Jeho cieľom bolo zmeniť prístup k posudzovaniu využiteľnosti nehnuteľností v správe župy. Teda nerozpredávať majetok, ale naopak, snažiť sa definovať preň nové verejné funkcie. Toto sa župe podarilo v prípade 3 nehnuteľností, ktorým sme definovali nové verejné využitie, vrátane budovy bývalej strednej školy v Piešťanoch, kde vzniká nová kultúrna inštitúcia – kultúrne a kreatívne centrum ARTA,“ pripomenul predseda TTSK Jozef Viskupič.

Ulož ako PDF
Napísal 16. apríla 2020 0:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.