reklama

Z rokovania Zastupiteľstva TTSK

Po druhý raz počas mimoriadnej situácie spojenej s pandémiou rokovalo v stredu 20. mája 2020 Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) formou videokonferencie.

Poslanci rozhodli, že štipendiá pre žiakov zapojených do systému duálneho vzdelávania bude možné poskytovať aj počas mimoriadnej situácie spojenej s koronakrízou a pri neúčasti žiakov na praktickom vyučovaní u zamestnávateľa. Práve účasť bola podmienkou pre poskytnutie podpory.

Zastupiteľstvo tiež ukončilo proces transformácie Strednej športovej školy Jozefa Herdu a gymnázia v Trnave na spojenú školu a rokovalo o použití dotácií na opatrenia proti šíreniu COVID-19.


Online rokovanie krajského zastupiteľstva. Vľavo župan J. Viskupič.

FOTO: TTSK

Župní poslanci na rokovaní Zastupiteľstva TTSK rokovali o zmene v poskytovaní duálnych štipendií. Ich vyplácanie je aktuálne podmienené účasťou žiakov na praktickom vyučovaní u zamestnávateľa.

Župa bude vyplácať štipendiá aj v prípade, že sa žiaci nemôžu na tomto vyučovaní zúčastňovať z objektívnych dôvodov súvisiacich s pandémiou ochorenia COVID-19.

Keďže štát zákonom zrušil športové gymnáziá, župa transormovala Strednú športovú školu J. Herdu a gymnázium na dva subjekty, z ktorých vznikla spojená škola, s dvoma organizačnými zložkami.

TTSK tým zracionalizuje potrebu, aby každá škola mala samostatné vedenie, či vlastné účtovníctvo a prevádzkové služby.

Krajskí poslanci rokovali o dotáciách určených na opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19. Zoznam projektov nájdete TU.

Trnavská župa rokovala prostredníctvom videokonferencie. Túto možnosť, počas mimoriadnej situácie, dala samosprávnym krajom zmena zákona, ktorú presadilo Združenie samosprávnych krajov SK8.

Ulož ako PDF
Napísal 21. mája 2020 8:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.