reklama

Bročka chce v komisiách MZ odborníkov, hlásiť sa môžu do 12. januára

Peter Bročka chce doplniť členov komisií mestského zastupiteľstva o odborne zdatných ľudí.

Trnavský primátor Peter Bročka vyzýva prostredníctvom svojho verejného profilu na sociálnej sieti odborne zdatných ľudí, ktorí majú záujem o prácu v jednej z komisií pôsobiacich pri mestskom zastupiteľstve, aby o sebe dali vedieť a prihlásili sa.

Tento krok je v súlade s Bročkovými predvolebnými predsavzatiami.

brocka-v
Primátor Trnavy Peter Bročka

„Súčasťou nášho programu bolo aj zvýšenie odbornosti jednotlivých komisií mestského zastupiteľstva. To sa dá dosiahnuť len tak, že do nich vyberieme odborníkov z radov občanov,“ pripomína s dovetkom, že komisie boli v minulosti „iba ďalším priestorom na ‚upratanie‘ menej úspešných straníckych kolegov, či inak ‚spriaznené osoby‘.“

Trend z minulosti chce Bročka ukončiť. „Radiť majú odborníci, nie politici,“ myslí si.

Preto sa v snahe získať pre prácu v komisiách odborníkov rozhodol zverejniť výzvu prostredníctvom Facebooku.

„Ak poznáte vo svojom okolí niekoho odborne zdatného, kto by mal záujem pomôcť Trnave svojou prácou v niektorej z komisií alebo ste ním práve Vy, dajte o sebe vedieť!,“ vyzýva primátor Trnavy.

Životopisy alebo informácie o sebe môžu záujemcovia posielať do 12. januára priamo na e-mailovú adresu primátora peter.brocka@trnava.sk.

Finančná odmena za pôsobenie v komisiách je skôr symbolická. Zasadnutia majú prebiehať v popracovných hodinách, maximálne jedenkrát za mesiac, skonštatoval Bročka na záver.

Výzva sa týka nasledujúcich komisí Mestského zastupiteľstva mesta Trnava:

Finančná komisia
Komisia kultúry
Komisia mládeže a športu
Komisia sociálna a zdravotná
Komisia bytová
Komisia stavebná, územného plánovania a kultúrnych pamiatok
Komisia školstva a vzdelávania
Komisia životného prostredia a prírodných hodnôt
Komisia dopravy a verejnoprospešných služieb

Ulož ako PDF
Napísal 7. januára 2015 20:15. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bročka chce v komisiách MZ odborníkov, hlásiť sa môžu do 12. januára”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.