reklama

Poslanci odhlasovali uznesenie, v ktorom vyjadrujú nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu mesta so City Arenou

V stredu 3. októbra 2018 sa uskutočnilo v konferenčnej sále trnavskej radnice mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Jediným bodom schôdze bolo prerokovávanie situácie v súvislosti s aktuálnym súdnym sporom Mesta Trnava so spoločnosťami City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s.

Okresný súd v Trnave 14. septembra 2018 rozhodol o zamietnutí žaloby o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou medzi mestom Trnava s spoločnosťami City Arena a nariadil mestu zaplatiť trovy konania.

Mimoriadne zasadnutie zvolal primátor Peter Bročka na základe návrhu podpísaného 11 poslancami MZ mesta Trnava.


Peter Bročka počas dnešného mimoriadneho zasadnutia MZ

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Počas rokovania vystúpili v rozprave trvajúcej viac ako 2,5 hodiny postupne viacerí poslanci. Prítomný bol aj právny zástupca mesta Trnava v spore so obomi spoločnosťami, advokát Jozef Zámožík.

Okrem viacerých rečníkov predstavil v rámci prebiehajúcej diskusie svoj pohľad na súčasný majetkovo – právny stav projektu City Areny – Štadióna Antona Malatinského vo vzťahu k mestu Trnava aj primátor Peter Bročka.

Na záver mimoriadneho rokovania poslanci pomerom hlasov 17 za, 6 proti a 4 sa zdržali odhlasovali uznesenie v tomto znení:

“Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní:

1. Konštatuje, že v súlade s ustanovením zákona č. 369 z roku 1990 o obecnom zriadení je oprávnenie na nakladanie s majetkom mesta a schvaľovanie najdôležitejších úkonov týkajúcich sa tohto majetku a kontrola hospodárenia s ním vyhradená výlučne mestskému zastupiteľstvu.

b) Uznesenie č. 400 z roku 2012 k majetkovo – právnemu usporiadaniu Štadióna Antona Malatinského – projekt City Arena, bolo schválené počtom hlasov 31 z 31 členov mestského zastupiteľstva.

c) Rozhodnutie o kolaudácii rekonštrukcie mestského štadióna Antona Malatinského, ako aj preberací protokol k jeho technickému zhodnoteniu, podpísal v roku 2015 za mesto Trnava osobne JUDr. Peter Bročka, LLM., bez pripomienok.

d) Kroky JUDr. Petra Bročku, LLM., smerujúce k podaniu žaloby o určenie vlastníckych práv k pozemkom voči spoločnostiam City – Arena a City Arena Plus neboli predmetom rokovania mestského zastupiteľstva a neboli ani s mestským zastupiteľstvom konzultované.

e) Podaním žaloby porušil JUDr. Peter Bročka, LLM., ustanovenie bodu 12.2 kúpnej zmluvy, ktorá zakotvuje povinnosť zmluvných strán urovnať prípadné vzájomné spory vyplývajúce zo zmluvy prednostne formou vzájomných rokovaní.

f) Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá.

2. Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava vyjadruje nesúhlas s ďalším pokračovaním sporu.”

Pre narastajúci počet urážlivých príspevkov a komentárov mimo témy tohto článku bola diskusia ukočená.

ZÁZNAM Z MIMORIADNEHO ZASADNUTIA (link po kliknutí na obrázok)

Záznam priameho prenosu začína v čase 25:30 min

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2018 15:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

110 komentárov pre “Poslanci odhlasovali uznesenie, v ktorom vyjadrujú nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu mesta so City Arenou”

 1. 1
  Mlanko says:

  K tomu ako odhlalili pravú tvar Galbavý, k tomu naozaj srdečne gratulujem. A je neuveriteľne zábavné ako mu Lancaric robí komparz.

  • 1.1
   Tomas says:

   Cela akoze priatelska Trnava…Galbavy po dnesku uz moze hovorit co chce ale je len Poorov lokajik aj so svojimi oveckami…

   • 1.1.1
    Volič says:

    Ach jaj, komu niet pomoci, tomu niet rady. Počúvali ste to zastupiteľstvo? To vám nestačí? ušných lekárov je dosť v rámci TT, treba navštíviť. ale áno, máte slobodu slova, aj keď ste na smiech

    • 1.1.1.1
     Tomas says:

     No pocul ze mesto ma prd a niekto zaraba na byvalych mestkych pozemkoch statisice…to mi staci..a kto cele obhajuje by sa mal ist liecit.

   • 1.1.2

    Kuk na stránku na to, kto je lokajík. :-D
    Či aj to neexistuje a Bročka dodnes pracoval ako veľvyslanec dobrej vôle pri svätej stolici?

   • 1.1.3
    Pjotr says:

    Vážne, práve Galbavý je poorov lokaj? https://pravdaotrnave.wordpress.com/2018/10/02/prava-tvar-petra-brocku/ Práve instagramista má s ním prepojení až až… a celé to smrdí,… veď prečo nerokoval so City arenou a rovno ich žaloval? no aby mohli na rýchlo zarobiť chechtáky… naše prachy…

    • 1.1.3.1
     Tomas says:

     Jj stranka co dava trestne ktore nikdy nedorazili dobry pokus

    • 1.1.3.2
     Taraj says:

     Choď už do prdele s tou ubohou stránkou! !!Kde sú tie trestné oznamenia? ??U Poora???

  • 1.2
   Etela says:

   P. Galbavý bol perfektné pripravený a reagoval na všetky zložité otázky profesionálne, odborne a zrozumiteľne.
   Smutný bol pohľad na Pro bono ktorý asi neovláda latinčinu a pro bono pre neho znamená ťahať z mesta ( Bročku ) eurá. Prehral spor v prvom kole a za celý čas pri všetkej snahe som nepočul relevantnú odpoveď. Nehľadiac na to, že porušil rokovací poriadok ( probono asi môže ) a lapol si za predsednícky stôl kde nemal čo hľadať.
   Objektívne treba priznať že dobre bol pripravený p. Mráz, p.Butko a p.Bošnák.
   Z primátora si spravili trhací kalendár.
   Komparz som videl v novo vzniknutom klube “Mlčiaca Trnava” ( pôvodne lepšia ). V závere sa prebral Fúzak a vyplakal pre šéfa zľavu.

   • 1.2.1
    zmena says:

    Citujem Galbavého z verejného profilu 13.december::Čl.107 108 Zmluvy o fungovaní Európskej Únie zakazuje aby štát,akýkoľvek verejný subjekt,poskytoval verejné peniaze súkromnému sektoru,tak že tým zvýhodní jedného súťažiteľa na úkor konkurencie-v tomto prípade hotel a obchodné centrum.Ak by EK povedala-Áno,bola to neoprávnená štátna pomoc,v takom prípade by City Aréna alebo jej právni zástupcovia,v šišom prípade nadobúdatelia,museli doplatiť rozdiel v neoprávnene poskytnutej štátnej pomoci.
    EK logicky ,a podľa mňa aj veľmi múdro ,vylúčila aby prijímateľ takejto neoprávnenej štátnej pomoci mohol byť akýmkoľvek spôsobom odškodnený.Predstavme si napr. situáciu,že ja ako minister poskytnem kamarátovi 10 mega a zároveň podpíšem zmluvnú pokutu 10 mega,ak by EK rozhodla,že je to nepovolená pomoc.Bum!Mám 10 mega tak či tak!!!Preto EU stanovuje,že takéto postupy by boli v rozpore s právom EU a podľa slávneho článku 7 ods 2 Ústavy neplatné.
    Summa Summarum.Na základe sťažnosti podanej na EK nie je možné spôsobiť mestu škodu.
    Tak Galbavý už vymenil naraz tvár.Tri mesiace pred voľbami.Za koho kope?

    • 1.2.1.1
     Fero says:

     Galbavy neklamal, ma pravdu o EK, len ju nepovedal celu(ako kazdy pravnik), lebo ak EK povie ano, musi nadobudatel preplatit pomoc, cize pozemky za nejakych 6 mil, ale mesto musi vratit zhodnoteny majetok aka SAM pre blbych stadion antona malatinskeho, ktore by v pripade kladneho rozhodnutia EK v prospech mesta mesto malo v majetku neopravnene, lebo by bola anulovana kazda zmluva. Toto vie aj Brcko, problem nastal, ked galbaveho pohryzlo svedomie a zistil, ze rozdiel v sume stadiona a poskytnutej pomoci je v milionoch, ktore by mesto muselo exekucnym titulom ako to sam vola ihned a bezodkladne zaplatit, co by nemalo a preto by nasledovala nutena sprava. Nadobudatel nesmie byt odskodneny iba za poskytnutu pomoc, co jeho narok na peniaze vynalozene do SAMu nespochybnuje, prave naopak uklada mestu povinnost ich preplatit ako keby si stadion mesto spravilo same.

     • 1.2.1.1.1
      taraj says:

      Galbavého nehrýzlo svedomie,ale..On sám vie čo je v tom.Vedia to aj jeho kamaráti.Proste porko je podvodník a smutné je,že páni kresťania čo sa chodia modliť do kostola,tak čašníkovi pomohli k veľkému zlodejstvu.Len stále to je na EK a tá keď rozhodne,že mesto urobilo chybu,tak City Aréna bude musieť doplatiť peniaze.

      • 1.2.1.1.1.1
       Peter says:

       A mesto stadion, ty inteligent, to ti nevadi? Asi nie, ved vy hipsterska luza dane neplatite, lebo byvate u mamiciek a kedze k svojim rodicom a starsim nechovate ziadnu uctu, nech cvaknu vase detinske rozmary a este budete plackat preco si o vas kazdy rozumny mysli, ze ste sprosti nevychovani caparti. Len sa nemnozte, alebo radsej kludne, ved to i tak neviete. Napoviem ti, skus elektrikarsky: do zasuvky patri zastrcka

       • 1.2.1.1.1.1.1
        Taraj says:

        Hipstersku luza máš doma dobre?Narozdiel od teba ja sa správam k starším ľuďom úctivo. Dúfam, že takí ľudia ako Ty sa ďalej už množiť nebudú, lebo v hlavičke to majú značne pomýlené. Narozdiel od teba nebudem podporovať privatizera a odporného zlodeja.Tie detské rozmary nauctuj Bosnakovi či Butkovi za prehrate spory a krásny úver vyše 2 melonov na technologický park.

      • 1.2.1.1.1.2
       asdfg says:

       ty rozumies tomu, ze ked on bude musiet doplatit peniaze (ktore ma) za pozemky mesto trnava bude musiet poorovi doplatit cenu stadiona? to by bolo akoze dobre?

    • 1.2.1.2
     Milan says:

     Za Trnavu !
     Čo s tým majú voľby, to akože má MZ nechať tak tento prieser a budeme čakať až keď sa nebude dať nič robiť ?
     Mimoriadne zastupiteľstvo mal práveže zvolať Bročka a všetko tam vysypať z rukáva. Bol by náš hrdina. To by ale musel byť profesionál, obborník a spravodlivý človek.
     Čo ale evidentne nie je – videli a počuli sme.

    • 1.2.1.3
     Marian_Galbavý says:

     Za tým si do písmena stojím. Laik asi rozdiel nezaznamená, ale je to v zásade o koze a o voze.

     Dnes sme sa bavili, zjednodušene, o žalobe na slovenskom súde o neplatnosť predaja. A súd v odôvodnení skonštatoval: Neexistuje spojitosť medzi nepovolenou pomocou a neplatnosťou zmluvy.

     Výpomoc môže byť stále nepovolená – a to znamená, že by museli (CA) vrátiť ďengi.

     • 1.2.1.3.1
      Juraj Fuzák says:

      Ano a bavili sme sa aj o tom co mesto vlastni alebo nevlastni. Ano spravne, toho co vlastni je zalostne malo…

 2. 2
  Mlankovi a Tomasovi says:

  Dnes zacal koniec ery Petra Brocku pani, nerieste M. Galbaveho. Ste s tym smiesni.

  • 2.1
   Volič says:

   Musia nejak začať odvádzať pozornosť, to im ide bravúrne. ale k veci sa vyjadriť nevedia. dobre vedeli o čom bude zastupiteľstvo a on sa nepripraví? je toto vôbec normálne a reálne? nebude vám odpovedať, odpoviem vám písomne. kocúrkovo. aký plat berie primátor?

  • 2.2
   Taraj says:

   Koniec?Galbavý sa rýchlo zmenil,opačné mal slová keď bol ešte za Lepšiu Trnavu.Brocka bude opätovne zvolený za primátora. Ani falošný Mráz či faloš Galbavý!

   • 2.2.1
    kecal says:

    A načo nám to hovoríš ? Čo si zvolíte to budete mať.
    50% vás voličov v pohode volí Smer, SNS, Kotlebu, Kolára ani okom nemihnete. Každý druhý.Ty nie si vínimka patríš k ním.
    Budú exekúcie, nútené správy, súdne trovy z tvojích daní. No a čo že ?
    Cyklochodníky nebudú buď si istý.

 3. 3
  Pjotr says:

  Ved to bolo už čo? Prehli ho cez koleno a dostal na zadok ako soplavý chlapec… Ako dlho vedel, že bude zastupiteľstvo? Ak toto bola jeho maximálna príprava tak to nás chráň pánboh… Toto cele smrdi… veď prečo ich žaloval, keď zo zmluvy mohol rokovať? Prečo sa oháňa tým, že mesto nemá prístup k hracej ploche, ked jeho diletanstvom, alebo diletanstvom jeho ľudí ho mesto nemá? A na jednu časť otázok “odpovie písomne”, k dalsej sa nebude vyjadrovať a pri zvyšku neodpovie k veci ale nejaký blud alebo k niečomu uplne inému. Primátor mesta…

  • 3.1
   Lojzo says:

   Nepripravený,amatérsky,arogantný. Všetko je absurdné,nestojí za reč a na ostatné odpovie písomne a to mu napíše nejaky zamestnanec MU :D A toto že je primátor?No hanba!

 4. 4
  jozef says:

  pre zaujímavosť nevie niekto ako kto hlasoval, vďaka

  • 4.1
   asdfg says:

   za: Alchus, Bosnak, Fridrichova, Galbavy, Halada, Hascik, Klokner, Kralovic, Kramar, Lancaric, Lancaricova, Mraz, Niznansky, Petkova, Pikna, Pobiecky, Stanko
   proti: Čavojsky, Fuzak, Nesticky, Novota, Pekarcik, Uhlik
   zdrzali sa: Gronsky, Kristofik, Peciar, Stefunko
   Butko nehlasoval

   • 4.1.1
    xyz says:

    A Šujan ako hlasoval ?

    • 4.1.1.1
     Emilia says:

     nebol tam

     • 4.1.1.1.1
      Why says:

      Prečo ?
      Asi mal službu na FB a pripájal videjka na úrovni 14 ročného pubertiaka ?
      Nemal čas riešiť vážne problémy mesta, FB je jeho priorita tam sa schová

   • 4.1.2
    hlasujúci says:

    Zaujímavé hlasovanie LT, že by sa Grónsky, Peciar a Štefunko prebrali zo sna a pochopili, že úloha hvězdnej pechoty je trápna.
    Otázne je hlasovanie vicežupana Neštického, ktorý sa týmto verejne stotožňuje s nezmyselným konaním vodcu. To takéto praktiky budú aj na VUC ?
    No to ďakujeme vopred.

 5. 5
  Blazkova says:

  Scela som to vidzet v televizory. Kere poslanecke hovado to zatrhlo?

 6. 6
  Roman says:

  Strasne mu nalozili, jedine, od čoho ho ušetrili, bola osobná zodpovednosť. Keby nie, tak sa tam na mieste rozplače… no realita je krutejšia, ako na facebooku… Tak mu treba…riešiť niečo takéto… jediné, čo sa stane, že mesto na tom bude škodne…

  • 6.1
   Fero Jahoda says:

   Normalne dostal ten arogantny spratek po papuli?

   Este tak zverejnit video s Fuzakom ako ozraty devastuje autobus a auta. Zvolat este jedno mimoriadne MZ a mozu to kinderteatro zavriet do basy.

   • 6.1.1
    Jahodka says:

    ****** veď ho zverejni!Máš veľký pr…Ako článok na stránku Pravda o Trnave by bol veľmi dobrý. …D

  • 6.2
   ABC says:

   Od ničoho ho neušetrili. Pokiaľ to spustil bez súhlasu MZ a niekto do toho bude rýpať, tak to zaplatí aj s úrokmi. Môže začať šetriť, pri jeho životnom štýle nastane problém.

 7. 7
  Emilia says:

  Teraz je otazka, ci su take tupela a nechali sa ofajcit, alebo im ten majetok vydali umyselne a mali by to teraz obyvatelom preplatit.

 8. 8
  Táňa says:

  Teraz som si pozrela záznam. Najprv som si myslela, že možno to nie je uplne zlý nápad ich žalovať. Škoda, že sa nepochválil tým, že napríklad je chyba mesta, že stále nie je prístup k hrisku, alebo že v zmysle zmluvy mal najprv rokovať… Teraz si to odnesieme všetci… zatiahneme z vlastného vrecka. Tú osobnú zodpovednosť, že ho od nej ochránili, by bola posledná vec a asi by sa zrútil…

 9. 9
  komunikácia says:

  Malo to byť o obchodno-právnych problémoch ale ukázala sa skutočnosť, že je to len o komunjkácii.
  Stačilo vyzvať partnerov na rokovanie a “upratať” nedostatky a pochybnosti v zmysle bodov zmluvy. Za tri roky bolo času dosť. = (ne)komunikácia
  Bolo to treba prerokovať s mestským zastupiteľstvom, mestskou radou, vedením a nemusela Trnava prísť ani o 1 euro. = (ne)komunikácia
  Je záväzne dodžiavať body zmluvy a rokovať vopred mimosúdnou dohodou = (ne)komunukácia

  Teraz má Trnava iba kopu problémov.

  • 9.1
   Timur says:

   Trnava klesla na samé dno správy vecí verejných. Preukázalo sa že čelný predstavitelia mesta nevedia čítať. O čom čvirikali vrabce na streche, že rozdielne názory na výklad zmluvy sa majú riešiť vzájomným rokovaním, jedna zo zmluvných strán nerešpektovala. Kladiem si otázku z akého dôvodu? Nenávisť , arogancia, alebo nevedia čítať ?

 10. 10
  comunicare says:

  Efektívna a asertívna komunikácia :

  Efektívna komunikácia – realizuje sa spoluprácou oboch účastníkov komunikácie, ktorí sa snažia byť navzájom ústretoví – čiže empatickí a využívajú schopnosť vrátiť sa do duševných pochodov druhého človeka.

  Empatickí ľudia vedia:

  1. čo chcú povedať
  2. nájsť spôsob, ktorým získajú poslucháča
  3. udržiavať vzťahy
  4. čo sa poslucháčovi páči a čo ho zaujíma
  5. čo si vybrať z rôznych komunikačných možností
  6. kedy a kde komunikovať
  7. komunikovať jasne, stručne, zrozumiteľne
  8. aktívne počúvať
  9. prijaté informácie vedieť pochopiť a objasniť

  Opakom efektívnej komunikácie je devalvujúca komunikácia. Realizuje sa bez uplatnenia princípu zdvorilosti, často je sprevádzaná agresivitou. Podmienky, v ktorých sa odohráva, často skreslia podávanú informáciu.

  Prejavy devalvujúcej komunikácie:

  1. neberie komunikujúceho partnera na vedomie
  2. napáda ho
  3. skáče mu do reči
  4. správa sa povýšenecky
  5. podceňuje, uráža, strápňuje partnera komunikácie
  6. opvrhuje partnerom
  7. zneužíva dôveru
  8. nedododržuje dohodnuté pravidlá
  9. nehovorí celú pravdu
  10. zámerne poskytuje falošné informácie

 11. 11
  Oskar says:

  Na to, čo spravili z primátora je slovné spojenie “fackovací panák” slabé slovo. Vyškolili ho… nebyť fúzaka tak mu to zosobnia a odchádzal by s plnou plienkou… takto isiel len s mokrou… co to je za primátora, ktorý ide takto “pripravený”?! veď musel vedieť, čo ho tam čaká…

  alebo je to celé úplná blbosť, že ich žaloval a jednoducho toto bola najlepšia “príprava” akú mohol mať…

 12. 12
  Pan Nedokonalý says:

  “Platí to,čo som povedal.” (PB) :D :D :D :D …ja,ja, ja, jenom ja mam pravdu :len vsetci okolo vedia,ze ju nema, ale on o tom stale nevie. cha

 13. 13
  VIP says:

  No mohli mu to zosobnit. To by potom Bosnak a Butko plakali…Dobre im to Fuzak povedal.To by sa začali vyťahovať prehrate súdne spory.Pozemky pod Peugot,úver na technologický park vyše 2 melóny a iné ďalšie prehrate spory.Tak tu plenku daj tým čo po prestávke velice zmenili svoj veľký bod….D. Čo ho sa tak naraz zľakli? ?To sú skúsení politici, keď si sami verejne nakaka…..Majstri sveta.Poor Vás už čaká vo VIPKe. Že Majo.

 14. 14
  žalobca says:

  Laik sa ťažko vyzná ale ja vidím 3 žaloby :

  1. prvá je ta ktorú PB prehral, tá sa dnes preberala
  2. druhá je potvrdená v liste od CA … vzájomná žaloba už na súde prebieha
  o tej sa bude kedy rokovať, zas keď babrák niečo prehrá, prečo to nebolo dnes ?
  3. Tzv. šikanózna žaloba za marenie predaja Shopingu

  Tento účet kto zaplatí a z čoho ?
  Vie to niekto spočítať – dajte.

  • 14.1
   sponzor says:

   No to budú mať Štefunko a Pekarčík ako sponzori čo robiť aby to zatiahli.

 15. 15
  Sud says:

  Jesko nestrapnuj sa.Smeje sa z teba celá Trnava.Oligarcha nemôže žalovať, to sú rozhodnutia najvyššieho súdu pána Harabina.Tak nešír klamstva.

 16. 16
  Peter Klimo says:

  moje postrehy:

  1. ze Brockovi neboli otazky dorucene pisomne povazujem za chybu. po skusenostiach z minulych MZ bolo pravdepodobne ze sa ustne nevyjadri k nicomu…
  2. Brocka si z rokovacieho poriadku spravil toaletny papier, chapem ze niektori poslanci protestovali, ale nemalo to ostat len pri ustnych protestoch. Zamozik nemal bez odsuhlasenia poslancov vobec vystupit..
  3. Prekvapil ma pragmaticky postoj Galbaveho, naozaj si myslim, ze sukromne vlastnictvo nepredstavuje pre mesto v tomto pripade ziadne nebezpecenstvo. Funguje to tak teraz a nie je dovod aby to nefungovalo dalej. Brocka v tomto pripade hra na pudy svojho facebookoveho fanklubu…
  4. Stotoznujem sa s tym, v co dufal Galbavy – ze mesto nebude nikdy spravovat stadion. Dufam ze ta zmluva o prenajme bude pokracovat co najdlhsie..
  5. Ludia sa v spleti zakonov a zmluv nevyznaju. Je evidentne ze pre Poora je hlavnou motivaciou zisk (rovnako ako pre kazdeho podnikatela),to je v poriadku.. Avsak ludom treba zrozumietelne vysvetlit ake ma mesto zisky z CA aj napriek tomu, ze tieto pozemky nevlastni (zamestnanost ludi, dane, parkovanie pre verejnost atd atd)..
  6. Ten sporny bod v uzneseni, ktory mal sluzit ako moralny apel podla mna nakoniec vyznel ako vlastny gol.. Skoda toho..
  7. Nepocul som zeby sa niekto pytal na odmenu pre pravneho zastupcu mesta, kedze na minulom rokovani tvrdili borci z LT (vtedy aj s Galbavym), ze advokat pracuje zadarmo..

  • 16.1
   Juraj Fuzák says:

   @ Peter…

   1. Pokial Rasto Mraz cakal ze na tak zavaznu temu mu tam primator bude opdovedat z rukava, na temu kde realne potrebujes pripravu aby si vedel relevantne odpovedat, tak je jasne ze z toho celeho chcel urobit len predvolebnu komediu.

   2. Chapem, hovoril som si ze sak daj hlasovat to je tak nepodstatna vec…

   3. Mna zas prekvapil Galbavy svojim saltom mortale v tomto celom, ale to je jeho problem. Nikto netvrdi ze sukromne vlastnictvo je nejaky problem. Problem je nevlastnictvo mesta, respektive to co z tohoto “super” dealu mestu zostalo.

   4. Samozrejme ze mesto nepotrebuje spravovat stadion, ved aj na co. To ani nikto z nas netvrdil. Tvrdime vsak, ze ak by k takej situacii prislo (moze sa stat ze klub po 30 rokoch prestane existovat, takych prikladov su na Slovensku desiatky, respektive sa nenajde nikto kto by ho tahal, moze sa stat ze novy vlastnik CA nebude mat zaujem o dalsi prenajom stadiona) tak by cela prevadzka stadiona zostala na pleciach mesta, ale uz bez podpornych komercnych priestorov pod tribnunami, ktore mesto vlastni. Cize vlastnik CA bude nadalej brat stotisice rocne za prenajom a mesto bude z rozpoctu tahat prevadzku. O tom ze vlastnime de facto len tribuny a este aj z nich su vystrihnute z vlastnictva Skyboxy, kde sa bavime o cca 300 tisic za prenajom rocne sa radsej ani nema zmysel vyjadrovat…

   5. Ze je niekoho motivaciou zisk pri takejto akcii je asi normalne, musel by byt na hlavu padnuty ak by nebol. Nikto nespochybnuje ze tam robia ludia, ze platia dane atd, ale to robia aj vsetky ostatne podniky v meste, napriklad aj akvapark a dalsi. Nikto nespochybnuje stavbu samotnu, na jej vyzor, umiestnenie atd moze mat tisic ludi tisic nazorov, to neni podstatne. Podstatne je to ako tento deal prebehol.

   6. K tomuto bodu sa mi tazko nieco hovori, navyse ak taketo nieco daju dokopy dvaja pravnici tak pevne dufam ze ked raz nieco vyvediem tak budem mat dost penazi na to aby mi ani jeden z tychto dvoch nemusel byt prideleny ex offo lebo by ma asi dostali do basy aj za kradez rozku. Ale je skoda ze to odtial vyhodili, lebo chcel som skutocne vidiet tie spotene cela a pohlady smutnych ociek keby som tam priniesol navrh uznesenia, ktory by hovoril o prijati hmotnej zodpovednosti za uver 2,3 mega, ktory sa bral na vykritie zbabraneho verejneho obstaravania na technologicky park pod taktovkou Bosnak, Butko, respektive spatne za vsetky spory, ktore mesto prehralo.

   7. Myslim ze to bolo jasne vysvetlene hned po tom prvom srdcervucom liste Adamca ked bola debata ze Zamozik nezobral odmenu za pripravu zaloby, ale az za zastupovanie a to si vies lahko dohladat.

   • 16.1.1
    ABC says:

    Taký mladý a taký zbehlí. Ktoťa to len naučil takto prekrúcať fakty. To čo vypustíš zo seba je perla, takže sa nemusíš báť o svoju existenciu, pokiaľ niekoho nenahneváš že stratí nervy. Tak že si už len niekoho nájdi čo to bude po tebe zbierať. Môžeš s tým prihnojovať prenajaté mestké polia,do mesta s tým nechoď, všade byť nemusíš.

   • 16.1.2
    kecal says:

    Ako sa nám Fúzak rozkecal a pred kamerami zavzdušnený.

   • 16.1.3
    Peter Klimo says:

    Ja som uz dlho upozornoval na to, ze Galbavy si ide svoju liniu a snazi sa moc “neuspinit” od kauz Lepsej Trnavy. V tomto ma neprekvapil vobec, prekvapilo ma mozno len to, ze to spravil tak skoro..
    Mna osobne ne-vlastnictvo mesta vobec netrapi, som nazoru, ze kazdy iny vlastnik je lepsi spravca ako mesto/stat. Ak sa pozeram na sucasne vedenie tak som o tom presveceny este viac..
    Deal prebehol so suhlasom MZ, ktore bolo vtedy legitimne zvolene. Na deal su treba dvaja, otazkou je, ci za vami stanovenych podmienok by to niekto kupil..
    Pre mna je najdolezitejsie ze CA sluzi obcanom mesta. Mesto by sa malo podla mna skor orientovat na lepsiu spravu priestorov ktore vlastni, tam vidim obrovske rezervy..

    • 16.1.3.1
     Pravnik says:

     Ano Klimo taky zimak je krasny priklad ako sa iny vlastnik strara o mestsky majetok. Uz si cital spravu otom ako to tam vyzeralo po prevzati? Opytaj sa tvojho kamosa Butka :)

     • 16.1.3.1.1
      Peter Klimo says:

      Zimny stadion mal ineho VLASTNIKA ? Asi mi nieco uslo, ale si pravnik, vies lepsie..

      • 16.1.3.1.1.1
       Pravnik says:

       Pardnom pan Klimo , spravca staci to ? Skoda ze sa hrajes len na slovicka :)

       • 16.1.3.1.1.1.1
        Peter Klimo says:

        Ano spravne, patri mestu. Pozri sa krizom cez cestu a uvidis ako vyzera majetok ktory vlastni sukromnik a porovnaj ho s majetkom mesta.
        Pravdupovediac keby bolo po mojom, uz by zimak v majetku mesta davno nebol..

     • 16.1.3.1.2
      hokejista says:

      Prečo sa schovávaš za Butka. Predseda športovej komisie je Fúzak, predseda majetkovej komisie je Pekarčík na nich sa obráť ako sa štyri roky starali o majetok mesta a športoviská a kontrovali ho.

      • 16.1.3.1.2.1
       Pravnik says:

       Kto inicioval aby bol stadion znova pod spravou mesta? Kto bol celu dobu proti? Netrep tu prosim ta ok? Kto to tam teraz dava dokopy Butko?

      • 16.1.3.1.2.2
       zodpovednosť says:

       Jediný kto tu bol zodpovedný za chod zimného štadióna je správca a volá sa Peter Pejkovič.Dúfam,že bude podané aj trestné oznámenie na tohto pána.

       • 16.1.3.1.2.2.1
        hokejista says:

        Jediný kto tu bol zodpovedný za správu mestského majetku – zimného štadióna je Bročka, Pekarčík, Fúzak. Mali na to 4 roky aby to ukázali. Neurobili nič.

        • 16.1.3.1.2.2.1.1
         Tom says:

         Ty ******** urobili to ze je teraz ten stadion mestsky a konecne sa zisitilo ako sa tam hospodarilo. Ten stadion mal v sprave vyse 20 rokov a posledne 4 sa ho snazili dostat do spravy tak ocom tu meles? Ci to si ty Pejkovic? Trases co stebu bude?

     • 16.1.3.1.3
      Mat says:

      Ja si myslím že na pretras príde aj zimák , a pravda vide najavo. To čo splieta Turčan a Biľak je groteska a potvdzuje sa že čítať nevedia.

      • 16.1.3.1.3.1
       Tom says:

       Povedz teda tu pravdu o zimaku.

      • 16.1.3.1.3.2
       Juraj Fuzák says:

       Aku pravdu myslis? Ze tam Pejkovic pustil do kanala miliony kubikov vody? Ze spolocne priestory, technologie vsetko je v katastrofalnom stave? Ze sa odtial vyviezlo asi 5 kontajnerov bordelu? Ze tam nechal 2500 litrov cpavkom kontaminovaneho oleja? Alebo co aka pravda? Mas nejake zatmenie? Ze tam niektori predajcovia platili za stanky a ini nie? Alebo co by si nam este chcel ozrejmit?

       • 16.1.3.1.3.2.1
        silvia says:

        p. Fuzák a prečo to došlo tak ďaleko, veď ste už vládli pomaly 4 roky a tam nikto nechodil na kontrolu, čudné, mali ste to vypovedať Pejkovičovi ihneď po nástupe a zdôvodniť prečo to tak musí byť

        • 16.1.3.1.3.2.1.1
         Tom says:

         Vypoveda to zastupiteltvo pokial viem a kdh bolo proti.

        • 16.1.3.1.3.2.1.2
        • 16.1.3.1.3.2.1.3
         Juraj Fuzák says:

         Ja som to navrhoval od sameho zaciatku, nikdy sme nanasli na to najprv podporu. Boli aj nejake sedenia, aj MR tam zasadala, potom si pan Pejkovic nechal vypracovat nejaky energeticky audit a sermoval s tym kolko mestu usetril a podobne. Butko reagoval argumentami ze vzdy ked tam prisiel aj vecer, tak tam niekto bol, Pejkovic to robi dobre a podobne, Bosnak hovoril ze vsetko co funguje chceme znicit atd. Tazko sa argumentuje potom. Neskor sme si pochodili viacere stadiony a tento pseudomodel kde mesto vsetko plati a niekto druhy sa stara a zaraba nikde nefungoval. Nakoniec sme podporu pod to odvolanie nasli chvalabohu a dnes sa ukazuje ze asi v hodine 12tej. Zimny stadion si vypyta vyrazne invsetcie, potrebujeme sa s nim pohnut o hodny kus dopredu a nie tam s ciernymi studnami a tisickami kubikov podzemnej vody denne polievat kompresory a vykrikovat aky sme lacny. Dnes zistujeme take veci ze to je mozne len v bananovej republike aby takto fungovali prevadzky. Roky to tam niekto toleroval, chvalabohu je tomu koniec.

       • 16.1.3.1.3.2.2
        sprava says:

        Pokiaľ som čítal zmluvu všetky opravy väčšieho rozsahu malo zabezpečovať mesto, keď chcem niekoho znemožniť nedám na to peniaze a je to. To že sa riešili iba havarijné situácie posledných 12 rokov je vizitka mesta. Prečo nemáme mestskú krytú plaváreň, cyklochodníky krížom krážom po celej Trnave, pokosenú trávu, v lete sa nezmývajú cesty, vymenené žiarovky na verejnom osvetlení za letkové, prečo nám vysychajú stromy čo sa vysadili. Zlé mesto nemá na nič peniaze alebo málo zarábame a tým aj málo odvádzame mestu. Alebo nech hokejisti platia ako dôchodcovia za opatrovaťeľskú službu v Trnave a to 75 % nákladov a zrazu bude na všetko dosť peňazí.

        • 16.1.3.1.3.2.2.1
         Juraj Fuzák says:

         Nie mylis sa, mesto neplatilo iba “vacsie” investicie ale uplne vsetko. Do poslednej skrutky, to vsetko bolo totiz dva krat do roka prefinancovane z takzvaneho fondu oprav ktory sa tvoril zo zisku. Do posledneho srobika, matky, kvapky oleja sa fakturovalo mestu. Kryta plavaren je na Zatvore, rozbehli sa rokovania s investorom, ktory chce postavit novu na Druzbe. Cyklochodniky dufam raz budeme mat krizom krazom, keby si videl maskaradu co sme zazili na poslednej majetkovej komisii k teme osvetlenia by si velmi rychlo pochopil preco neni.

         • 16.1.3.1.3.2.2.1.1
          sprava says:

          Fuzák urýchlene v rámci prežitia vyhľadaj odbornú lekársku pomoc, pokiaľ máš vzdelanie dotýkajúce sa aj ekonomiky zahoď ho a viac sa k tomu nepriznávaj.

          • 16.1.3.1.3.2.2.1.1.1
           Tomas says:

           Este ze ma mesto a svet teba ty odbornik.Mal by si svetu ukazat co dokazes okrem kecov

          • 16.1.3.1.3.2.2.1.1.2
           Juraj Fuzák says:

           Tolko argumentov si sem zadelil az sa mi hlava zatocila…

    • 16.1.3.2
     Juraj Fuzák says:

     Peter, Galbavy je slobodny clovek a moze si robit co chce, tam to pre mna konci.

     Musim ti ale oponovat v tom co hovoris o tom vlastnictve/nevlastnictve. Je to velmi podstatne v tomto pripade. Mozme to napriklad porovnat s dealom na naroznu vezu, aj ked rozsah je ovela vacsi v tomto pripade. North Tower vystaval naroznu vezu, odovzdal ju do vlastnictva mesta a na 30 rokov ju dostali do prenajmu. Potialto je to rovnake. ALE. Po uplynuti 30 rokov dostane mesto naspat vezu aj s priestormi za ktore bude mozne vyberat najom (kaviaren atd) a z toho financovat pripadne opravy a rekonstrukcie, respektive bude mat peniaze v rozpocte. Dalsia vec je ze North Tower pozemky pod dalsiu komerciu od mesta odkupil. Postavia tam restiku, kde budu pracovat ludia, budu platit dan z nehnutelnosti atd, teda vsetky plusy ktore si vymenoval pri CA. Vidis v tom rozdiel? V tom vlastnictve/nevlastnictve? Pri stadione sa pri uplynuti vrati do ruk mesta, stadion (tribuny) ale uz bez komercnych priestorov pod nimi, dokonca ani len skyboxy nam nebudu patrit ktore su sucastou tribun. Keby boli v mestskom majetku aj priestory pod tribunami s komerciou tak nepoviem pol slova. Co v pripade ze terajsi alebo buduci vlastnik CA nebude mat zaujem na pokracovani najmu stadiona? Kto ho bude zivit? Klub?

     Hovoris ze je otazkou ci za nami stanovenych podmienok by niekto nieco kupil. Videl si to v pripade akvaparku ze kupil, dokonca o 750 000 krat drahsie ako to mali niektori v programoch, vidis to v pripade naroznej veze atd. Suhlasim ze su rezervy v spravovani priestorov, vzdy su rezervy vo vsetkom o tom sa asi nemusime dotahovat.

     A este jedna vec, to ze nieco odsuhlasi MZ podla mojho nazoru neznamena ze to je spravne. Ked bude v zastupitelstve konstelacia ze schvalia ze Fuzakovi patri 300 hektrarov roli na Medzihaji za euro tak uz s tym nikto nic nespravi?

     • 16.1.3.2.1
      jojo says:

      Pan fuzak, vas styl v tychto internetovych diskusiach mi nebol po voli, ale Vase prispevky pod tymto clankom su uplne ine. Len tak dalej, super. A drzim LT palce, aby ste tuto epizodku ustali.
      Nik nie je bez chyby ale jednoznacne si dalsie 4 roky zasluzite.

      Ziadne nase mestto ktore sa hlasi ku kontinuite Bosnaka a Butka a Bystrika tu nechceme.

  • 16.2
   jasná správa says:

   Pán Klimo jasná reč. Plný Súhlas.
   K bodu 7 – to tvrdil Bročka. Faktúry už sú na stole.

  • 16.3
   viktor says:

   Ad 6) o tom parkovaní pre verejnosť by som pomlčal:
   a) investor nepostavil toľko miest koľko sa zaviazal
   b) kým dovtedy na parkovnom zarábalo mesto, teraz zarába investor
   c) parkovanie sa v skutočnosti zhoršilo, čo Vám potvrdí ktorýkoľvek obyvateľ sídliska Podjavorinskej alebo iných okolitých ulíc…

   • 16.3.1
    Juraj Fuzák says:

    O parkovani sa nemusime ani len bavit. Parkovisko je majetkom CA a nepatri ku stadionu. V pripade ze by sa novy majitel rozhodol ze stadion uz v prenajme nechce a malo by ho prevadzkovat mesto tak sa tam budu hrat gorotky a nie medzistatne zapasy kedze k stadionu oficialne neprislucha ani jedno parkovacie miesto a prevadzkovatel by si musel tieto miesta prenajimat atd. Cely tento deal je postaveny na hlavu, je zamotany, je tam niekolko spolocnosti a pritom to stacilo riesit na zaciatku uplne jednoducho. Len to uz by nebolo tak jednostranne vyhodne.,,,

    • 16.3.1.1
     brano says:

     pán poslanec Fúzak v dvoch prispekoch po sebe si trošku protirečíte! príspevok 16.1.3.1.3.2.1.3
     “Neskor sme si pochodili viacere stadiony a tento pseudomodel kde mesto vsetko plati a niekto druhy sa stara a zaraba nikde nefungoval.” ahá takže staroslivosť je zadarmo?
     poprosíme aj info ako sa zarábalo? lebo v druhom príspevku 16.1.3.1.3.2.2.1 uvádzate “Nie mylis sa, mesto neplatilo iba „vacsie“ investicie ale uplne vsetko. Do poslednej skrutky, to vsetko bolo totiz dva krat do roka prefinancovane z takzvaneho fondu oprav ktory sa tvoril zo zisku.”
     keď tomu správne rozumiem tak ten prevádzkovatel musel vytvoriť zisk z ktorého mohol poopravovať časti mestského majetku a následne mal garantovaný zisk?
     opýtam sa ešte jednu vec koľko platili hokejisti za využívanie lad plochy a kolko platia teraz nakolko ked sa pozriem na rozpis ladu tu http://sprava.trnava.sk/wp-content/uploads/2018/10/2018-10-01_07zmena3.pdf tak vidím vačšinu ladu obsadenú muži, dorast, juniori, kraso a je tam uvedená aj suma 120E v kolonke volné predpokladám že je to cena za hodinu ladu?

   • 16.3.2
    Súhlas says:

    Ulica Hlboká, Tehelná,V.Clementisa,Starohajska,Konierekova,Spartakovska. …doporucujem sa tam ísť postaviť pri väčších akciách. A obhajovať City Arénu.Domáci nemajú šancu legálne zaparkovať. Sú potom pokutovaní mestskou políciou.Aj domáci sú riešení a aj tí čo idú na futbal.Napr.pri repre Vás vôbec nepustia do City Arény. Majú tam vyhradené parkovanie. SBS vás otočí. Tie pokuty bude priplácať Butko,Bosnak či Stanko?Alebo Mráz s Galbavým.

 17. 17
  Priatelia says:

  Priatelska Trnava mi pripada jak ti traja poslanci od Borisa Kolara co zrazu zacali hlasovat zo smerom…Tak to si teda body v TT neziskate. Vladko zelenina je najvacsi podvodnik a zlodej v TT a vy obhajujete jeden z najvacsich podvodov v TT ktore zosnovali spolu s Butkom a ostatkom gratulujem ale karma je zdarma.

  • 17.1
   karma says:

   Si zaslepený a ohúrený ako drvivá väčšina slovenských voličov.
   Vyjadruj sa k meritu veci. Neosočuj.
   V tejto veci nejde o Bročku ten je absolútne nezaujímavý, nejde o KDH, Priateľskú Trnavu, Mlčiacu Trnavu, Smer ani Póora.
   V prvom rade ide o mesto Trnava ! Mesto sa nezodpovedným konaním jednotlivca dostalo do veľkých problémov. Na stole sú fakty.
   To mali zodpovední poslanci akože ignorovať v mene adorácie neschopného vodcu ? Povinnosťou poslancov MZ je v čase krízy sa čelom postaviť k problémom, riešiť ich a hľadať výhodne riešenia, východiská pre mesto Trnava.
   Nikto slovom nikto nekázal Bročkovi aby to urobil. Dokonca aj Pekarčík sa rozčuľoval že ( vraj ) o ničom nevedel.
   Keď nás tieto bludy dostanú do nútenej správy potom čo budeš vykrikovať komu budeš gratulovať? Áno karma je zdarma súhlasím. Urobil to vedome so zlým úmyslom a dobehlo ho to. Žiaľ aj mesto.

  • 17.2
   karma2 says:

   Samozrejme že si ich kúpil,tak ako si kúpil pol Trnavy.Je to vypočítavý a odporný človek.Títo ľudia ako Brhel,Kočner,Baštrnák či Por sú skaza Slovenska.Kočnera to dobehlo,tak dúfam,že príde aj na týchto šmejdov!

 18. 18
  DPH says:

  Ako tak pozerám na portrét nášho vodcu myslím, že ako príde o post primátora núdzu o prácu mať nemusí. Podobnosť s vodcom proletariátu ho predurčujú na obsadenie všetkých hlavných úloh vo filmoch, ktoré sa budú natáčať o tom zvrhlíkovi 20 storočia.

  • 18.1
   Tom says:

   Kto ho porazi prosim ta? Galbavy?

   • 18.1.1
    bezdomovec says:

    Tom nedopraješ mu lepšie bubáky. V tej brandži bude môcť robiť všetko to čo robí na tajnáša bez zábran. Opadne z neho stres, nebude pod tlakom verejnosti a aj Trnavčania si vydýchnu.

   • 18.1.2
    Volič says:

    Za mňa jednoznačne on. veľa ľudí naokolo ho začalo vnímať. keď si pozriem zasadnutia spätne, tak vie čo hovorí, štýl komuniácie úplne iná úroveň ako súčasný primátor. áno, za mňa to bude Galbavý. ešte si počkajme na spločné debaty, tam sa to rozhodne

    • 18.1.2.1
     trnavák says:

     Z tohoto marazmu môže dostať Trnavu len zdatný manažér, akceptovaný väčšinou obyvateľov, schopný komunikovať zo všetkými aktérmi a dostatočne erudovaný v právnych záležitostiach. Tieto zbytočné spory budú žiaľ trvať roky.

     • 18.1.2.1.1
      firhang says:

      Porovnavat leasing auta s nevyhodnym predajom svojho vlastneho majetku? Fakt? Toto ked vypusti niekto z ust, tak ho pokladam za financne negramotneho a nie ze za managera :D

   • 18.1.3
    skalpel says:

    Myslím, že ho položí Rastislav Mráz. Ľudia už nebudú voliť hrrrr a radšej budú voliť odbornosť.

 19. 19
  majstri sveta says:

  Dnes cca o 9.30 som išla peši smerom z promenády okolo evanjelického domu.
  Zrazu sa proti mne rútila skupina žltých bicyklov asi 40 cyklistov na čele s Bročkom ktorý mal na hlave zimnú čapicu a s Viskupičom s motýlikom. Išli bezohľadne po celej šírke chodníka, pritom vedľa je široká cesta a na druhej strane cyklochodník. Chodci museli tejto maškaráde uskakovať z cesty aj ženy s deťmi.
  Zlatý kliniec bol na konci pelotónu- dvaja mestskí policajti tiež na bicykloch.
  To čo je za pojazný cirkus ? Kto to dovolil ?
  Žiadam šéfa mestskej polície aby sa vyjadril.
  Bročku a jeho maskota Viskupiča sa pýtať je zbytočné.
  Odporná arogancia.

  • 19.1
   Cibuľky says:

   Išli sadiť tulipány, ako o arogancii netreba hovoriť, o tej vieme všetci. ALE, pýtam sa, išli sa sadiť cibuľky tulipánov.. a čo sa stalo s tými, čo tam boli čerstvo vysadené, za ktoré pán primátor vykasoval z mestkých peňazí cca 30000Eur? Vraj sa tie cibuloviny vyťahovali z pôdy. Kam išli? Prečo sa sadili nové?
   Pán Pokorný, prosim Vás vyzistite to vy pre nás. Vám snáď dajú relevantú odpoveď.

   • 19.1.1
    Citaj says:

    Tisíc cibuliek unikátnej odrody tulipánu s názvom Slovensko vyšľachtenej práve na tento účel venovalo našim občanom Veľvyslanectvo Holandského kráľovstva pri príležitosti oslavy 25. výročia vzniku Slovenskej republiky.

    • 19.1.1.1
     Cibuľky says:

     Veĺmi šlachetná myšlienka, to áno. a kam teda išla tá časť mega drahých cibulovín? kam ich nasadili?

  • 19.2
   krajan says:

   Jofa sme volili na to, aby sa staral o kraj. Miesto toho robí v pracovnej dobe poskoka Bročkovi. Kedy už vy šašovia začnete robiť poriadnu tvrdú robotu na úradoch ? Kde sú obchvaty ? To tam mohol zrovna zostať Mikuš.

   • 19.2.1
    Maja says:

    To, prečo si ľudia zvolili Jofa už ho nezaujíma.. Ešte som nepočula, že by sa od zvolenia vyjadroval ako pred voľbami “posledný župan” a čo preto urobil..
    ..ale na úrade už tvrdo maká, prijal tam toľko ľudí, že už sa nezmestia do kancelárií a vysedávajú kade tade po zasadačkách..

    • 19.2.1.1
     Maja says:

     No ale to je záber ako z Fantozziho :-) ..ešte im tam chýba zasadrovaný Calboni..

     http://www.trnavskyhlas.sk/c/24863-trnava-na-jar-zakvitne-tulipanmi-vo-farbach-slovenska.htm

     • 19.2.1.1.1
      majstri sveta says:

      No to sú presne oni. Tu aspoň idú po cyklochodníku, ale čo robili na chodníku pre peších a rozháňali chodcov, to sa v Holandsku môže ?
      Tam sú takí istí politici akí sú tu. Potrebujú predať prebytky tulipánov a my máme padnúť na zadok. Cirkusanti.

      • 19.2.1.1.1.1
       Majstri says:

       Padla si na zadok?Inak by ti to ani neuskodilo. Tá skupina normálne prechádzala na bicykloch a nikoho neobmedzila.Prestaň si vymýšľať. Dúfam, že to máš nahraté na telefóne ako padali ľudia na zem.Jé napíšto na stránku Pravda o Trnave,určite to budú lajkovat aj ľudia z Brazílie. ..D

       • 19.2.1.1.1.1.1
        Tom says:

        Jasne ze ma ale nahodne sa to stratilo ako tie trestne oznamenia z tej stranky :D Ono po 4 rokoch hejtovania si tito divni ludia stale myslia ze niekoho ovplyvnia :D

     • 19.2.1.1.2
      Niečo tomu chýba says:

      Nie, je to výborná akcia Jofa a Broka. Bude údajne pokračovať aj seminármi:

      Využitie cyklodopravy v nevýhodných poveternostných podmienkach, hlavný speaker: Peter Bročka AKA Snežný muž so zamrznutou bradou
      Ako zvyšovať odolnosť obyvateľa Trnavy počas zimného obdobia, hlavný speaker: Juraj Fuzák AKA Bradáč nenávistný
      Ako prejsť hranicu okresu a vstúpiť do krajského extravilánu na bicykli, hlavný speaker: Jozef Vyskupič AKA Otužilec motýlí

    • 19.2.1.2
     Taraj says:

     Maja a koľko tam je Jofo?Vysvedčenie mu daj tak za tri či štyri roky.Iba sa strapnujes.

     • 19.2.1.2.1
      Maja says:

      Taraj, ja nemusím čakať, mám to v priamom prenose a bohužiaľ som sa veľmi sklamala :-(
      Ten človek rieši veci, za ktoré si ho občania nezvolili a ak mu pripomenieš, že chcel napr. riešiť státie pred poliklinikou (už vtedy muselo byť trošku znalým problematiky, že on to nemôže ovplyvniť, ale ako kampaň- poslužilo), tak na to odpovie, vraj to nejde a VUC sú len štatisti..

     • 19.2.1.2.2
      Maja says:

      Ó a Táraj, ešte niečo spravil.. Zabudla som na odborníka, ktorého si dosadil za riaditeľa úradu – Július Fekiač, ak by si chcel, tu máš nejaké profesijné veci pána riaditeľa… ale je ich aj viac, len toto som tak na rýchlo :-)

      https://slovensko.hnonline.sk/131036-do-bytov-pre-sudcov-poslali-kontrolu

      • 19.2.1.2.2.1
       Taraj says:

       Zasa sa strapnujes a dávaš sem totálne bludy.Keď povieš A treba dať aj B.Ja nejakého Fekiaca nepoznám a ani ma nezaujíma. Pozri ja dám vysvedčenie Jofo po povedzme štyroch rokoch.A poslali kontrolu a ukončenie tej kontroly?Tak či tak držím palce Jofovi.Keď mu skončí obdobie si môžme povedať čo urobil alebo neurobil.

       • 19.2.1.2.2.1.1
        Maja says:

        Táraj, tak bohužiaľ, strápňuješ sa len a len Ty.. NEJAKÝ Fekiač by ťa mal zaujímať, lebo on je RIADITEĽ TTSK a nie je to žiadny úradník.. Aby si to lepšie pochopil, je to niečo ako prednosta na MÚ.. On rozhoduje o chode úradu (zamestnanci, verejné obstarávania,..)

 20. 20
  Bono says:

  Keďže nám ten pro BONO nič nepovedal mohol nám aspoň zaspievať.
  Navrhujem – “With or without you”

 21. 21
  TvojTatko says:

  diskusia na tejto stranke ma neskutocnu schopnost odbocit od temy clanku. zas sa tu mele o tulipanoch. k teme pozrel som si cele video zo zastupitelstva. o tom kto je Poorov lokaj a/alebo sa snazi obhajit svoje rozhodnutie o prevode je jasne. Galbavy Lancaric Budko Bosnak sa v podstate obhajovali ze pre mesto je to vyhodne a nechajme to tak, lebo nam hrozi nieco zaplatit. Ano teraz ano, co bude za 30 rokov ? kde bude spartak za 30 rokov. stadion bude uz zastaraly a mesto nebude mat z coho pokryt rekonstrukciu lebo pozemky sme si ,,prejedli,, pri tejto jednorazovke. K parkovisku pri kalogakatii tiez nikto neposkytol odpoved ako sa ocitlo u sukromnika. Vsetkych obyvatelov TT v podstate okradli ale aby to nebolo take okate tak to bude na 30 rokov. a vlastne mozno na dlhsie. Inak pekne sa to ukaze ked Poor preda FCST a City Arenu. Brocka chcel spravit neco pre obcanov len netusil ze su tu ovecky ktore kukaju iba na to ci budu mat neskaj co zrat. co bude zajtra je asi jedno.

  • 21.1
   Tom says:

   Ja si myslim ze vacsina ludi to v Trnave chape len tu je uz par rokov anti Brocka sebranka ktora nema iny ciel len vymyslat sracky ale kedze neziju v realite stale im nedoslo ze to nejak nepomaha. Potom si spravili stranku ked na clanok kupili za 2 dolare 100 ikov brazilcov a tym sa uplne degradovali…Bez respektu je dalsia kapitola ktoru aspon ludia vyuzili na uteranie okien a scanek po psikoch. Boh vie ake im dali vysvedcenie ich sefovia november sa blizli a ti akoze fanusici Brocku nie nie zacat fandit sasovi Mrazovi alebo lokajovi Galbavemu ktory si mysli ze 2 mesiace prebere LT ich volicov ale zatial si akuat postval proti sebe ludi a jeho postavenie sa bude len zhorsovat.

  • 21.2
   TvojaMamka says:

   Keďže nemáš žiadne vecné, odborné ani právne argumenty nezostáva ti nič rozumné čo by si mohol dať do diskusie iba ohovárať a špiniť. Vôbec sa nelíšiš od novín Bez rešpektu. Zalezený v anonymite. Zakomplexovaný.
   Poorov lokaj zamestnaný xy rokov v Smere je tvoj vzor, za neho položíš život.
   Čo ty chudáčik vieš čo bude za 30 rokov ? Ani tvoj vodca to nevie.
   Štadión nikto na chrbte neodnesie ani za 30 rokov. Zúfalec primátor nevedel odpovedať na triviálne otázky. Si tak hlúpy že nevieš že Poor nemôže predať CA lebo ju nevlastní ? Iba tu potvrdzuješ IQ úroveň fanatikov fanklubu Bročku.

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.