reklama

Poslanci odhlasovali uznesenie, v ktorom vyjadrujú nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu mesta so City Arenou

V stredu 3. októbra 2018 sa uskutočnilo v konferenčnej sále trnavskej radnice mimoriadne zasadnutie Mestského zastupiteľstva mesta Trnava. Jediným bodom schôdze bolo prerokovávanie situácie v súvislosti s aktuálnym súdnym sporom Mesta Trnava so spoločnosťami City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s.

Okresný súd v Trnave 14. septembra 2018 rozhodol o zamietnutí žaloby o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou medzi mestom Trnava s spoločnosťami City Arena a nariadil mestu zaplatiť trovy konania.

Mimoriadne zasadnutie zvolal primátor Peter Bročka na základe návrhu podpísaného 11 poslancami MZ mesta Trnava.


Peter Bročka počas dnešného mimoriadneho zasadnutia MZ

Reprofoto: trnava.videostream.sk

Počas rokovania vystúpili v rozprave trvajúcej viac ako 2,5 hodiny postupne viacerí poslanci. Prítomný bol aj právny zástupca mesta Trnava v spore so obomi spoločnosťami, advokát Jozef Zámožík.

Okrem viacerých rečníkov predstavil v rámci prebiehajúcej diskusie svoj pohľad na súčasný majetkovo – právny stav projektu City Areny – Štadióna Antona Malatinského vo vzťahu k mestu Trnava aj primátor Peter Bročka.

Na záver mimoriadneho rokovania poslanci pomerom hlasov 17 za, 6 proti a 4 sa zdržali odhlasovali uznesenie v tomto znení:

„Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava po prerokovaní:

1. Konštatuje, že v súlade s ustanovením zákona č. 369 z roku 1990 o obecnom zriadení je oprávnenie na nakladanie s majetkom mesta a schvaľovanie najdôležitejších úkonov týkajúcich sa tohto majetku a kontrola hospodárenia s ním vyhradená výlučne mestskému zastupiteľstvu.

b) Uznesenie č. 400 z roku 2012 k majetkovo – právnemu usporiadaniu Štadióna Antona Malatinského – projekt City Arena, bolo schválené počtom hlasov 31 z 31 členov mestského zastupiteľstva.

c) Rozhodnutie o kolaudácii rekonštrukcie mestského štadióna Antona Malatinského, ako aj preberací protokol k jeho technickému zhodnoteniu, podpísal v roku 2015 za mesto Trnava osobne JUDr. Peter Bročka, LLM., bez pripomienok.

d) Kroky JUDr. Petra Bročku, LLM., smerujúce k podaniu žaloby o určenie vlastníckych práv k pozemkom voči spoločnostiam City – Arena a City Arena Plus neboli predmetom rokovania mestského zastupiteľstva a neboli ani s mestským zastupiteľstvom konzultované.

e) Podaním žaloby porušil JUDr. Peter Bročka, LLM., ustanovenie bodu 12.2 kúpnej zmluvy, ktorá zakotvuje povinnosť zmluvných strán urovnať prípadné vzájomné spory vyplývajúce zo zmluvy prednostne formou vzájomných rokovaní.

f) Žaloba JUDr. Petra Bročku, LLM., o určenie vlastníckych práv k pozemkom bola rozsudkom Okresného súdu v Trnave odmietnutá.

2. Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava vyjadruje nesúhlas s ďalším pokračovaním sporu.“

Pre narastajúci počet urážlivých príspevkov a komentárov mimo témy tohto článku bola diskusia ukočená.

ZÁZNAM Z MIMORIADNEHO ZASADNUTIA (link po kliknutí na obrázok)

Záznam priameho prenosu začína v čase 25:30 min

Ulož ako PDF
Napísal 3. októbra 2018 15:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Poslanci odhlasovali uznesenie, v ktorom vyjadrujú nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu mesta so City Arenou”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.