reklama

Mesto má zaplatiť City Arene 99 – tisíc eur za trovy konania súdneho sporu, Bročka chystá podanie opravného prostriedku

V septembri 2018 zamietol súd žalobu Mesta Trnava, ktoré sa domáhalo vrátenia časti pozemkov pod projektom City Arena – Štadión Antona Malatinského. Okresný súd v Trnave vo svojom rozhodnutí zároveň nariadil samospráve zaplatiť trovy konania. Podľa informácií agentúry SITA, súd v polovici apríla 2019 vyčíslil náhradu trov konania v spore medzi mestom a spoločnosťami City-Arena a City-Arena Plus.

Samostatné uznesenie o výške trov konania zatiaľ nie je zverejnené, ani právoplatné.

Ako informovala agentúru SITA hovorkyňa Okresného súdu v Trnave Jana Kondákorová, v prípade nadobudnutia právoplatnosti musí mesto do pätnástich dní zaplatiť právnemu zástupcovi žalovaných sumu 99 328 eur.

O stanovisko sme požiadali vo štvrtok 2. mája primátora Trnavy Petra Bročku. „Uznesenie v tejto chvíli nie je právoplatné. My každopádne podáme opravný prostriedok, resp. sťažnosť voči tomuto uzneseniu. Budeme rozporovať hodnotu, z ktorej bola výška trov vypočítaná, aj niektoré položky, ako je cena znaleckého posudku. Obdobný znalecký posudok bol evidentne násobne lacnejší, keď ho kupovalo mesto, ako keď ho kupoval niekto iný. Sme momentálne vo fáze podávania opravného prostriedku,“ reagoval Bročka.

Ilustračné foto

Mesto Trnava podalo 10. novembra 2017 na Okresnom súde v Trnave žalobu o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou.

Trnavská radnica zároveň podala aj dve sťažnosti Európskej komisii so žiadosťou o vyjadrenie k možnosti neoprávneného poskytnutia štátnej pomoci v súvislosti s realizáciou projektu City Arena.

Prvé súdne pojednávanie vo veci určenia vlastníckeho práva k pozemkom prebehlo v júni 2018, súd vtedy požiadal obe zainteresované strany o doloženie dôkazových materiálov, znaleckých posudkov a ďalších dokumentov, ktoré majú dokázať, že právo je na ich strane.

Druhé pojednávanie v piatok 14. septembra 2018 prinieslo rozhodnutie Okresného súdu v Trnave, ktorý zamietol žalobu Mesta Trnava a nariadil samospráve zaplatiť trovy konania.

Spoločnosť City Arena získala pozemky pod štadiónom aj nákupným centrom od mesta Trnava za symbolické euro výmenou za nový futbalový štadión, ktorý po kolaudácii prešiel do majetku mesta. City Arena obratom získala štadión do prenájmu na obdobie 30 rokov za jedno euro ročne.

Zmluvu medzi mestom a City Arenou jednomyseľne podporilo všetkých 31 poslancov mestského zastupiteľstva na novembrovom zasadnutí v roku 2012.

Súčasné vedenie radnice považuje prevod časti pozemkov z majetku mesta do súkromných rúk pod športovou časťou komplexu City Arena za nezákonný, pozemky mali byť podľa primátora Bročku predané za nižšiu cenu, ako je ich všeobecná hodnota. Tým mohlo prísť aj k poskytnutiu neoprávnenej štátnej pomoci.

Zástupcovia City Areny vypočítali, že mestu Trnava poskytli po dokončení projektu do majetku vybudované objekty a infraštruktúru v hodnote 32 miliónov eur, pričom od mesta získali majetok v hodnote 11 mil. eur.

Po oznámení o podaní žaloby poslala 4. decembra 2017 City Arena list poslancom mestského zastupiteľstva, v ktorom podrobne vysvetľuje kroky, ktoré realizácii zámeru predchádzali a boli súčasťou zmluvy medzi mestom a ich spoločnosťou.

Na list reagoval vo svojom stanovisku aj primátor Peter Bročka.

Kompletné vyjadrenia oboch strán z decembra 2017 si môžete prečítať tu.

V októbri 2018 Mestské zastupiteľstvo mesta Trnava odhlasovalo uznesenie, ktorým trnavskí poslanci vyjadrili nesúhlas s ďalším pokračovaním súdneho sporu medzi mestom Trnava a spoločnosťami City – Arena, a. s. a City – Arena PLUS, a. s.

Ulož ako PDF
Napísal 2. mája 2019 11:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mesto má zaplatiť City Arene 99 – tisíc eur za trovy konania súdneho sporu, Bročka chystá podanie opravného prostriedku”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.