reklama

Výstavbe štadióna a obchodného centra pre City Arenu už nestojí nič v ceste

Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva schválili predaj a prenájom pozemkov a nehnuteľností pre spoločnosť City Arena.

Za tento bod sa v hlasovaní vyslovilo všetkých 31 poslancov.

City Arena sa zaviazala za mestské pozemky s výmerou 3,5 hektára a nehnuteľnosti v odhadovanej hodnote viac ako 7 miliónov eur, ktoré získa kúpou od mesta za cenu 1 euro, zmodernizovať, zhodnotiť a užívať areál a okolie futbalového štadiónu Antona Malatinského, vrátane zásadnej rekonštrukcie a výstavby štadióna spôsobom zodpovedajúcim požiadavkám a normám FIFA a UEFA.

Investor sa tiež zaviazal v priestoroch súčasného parkoviska pri amfiteátri postaviť polyfunkčné centrum s komerčnými a administratívnymi priestormi, štvorhviezdičkovým hotelom, multiplexovým kinom a približne 1300 parkovacími miestami.

Odhadované náklady na realizáciu projektu majú dosiahnuť približne 76 miliónov eur.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu a výstavbu štadióna, ktorý zostane mestským majetkom a bude v dlhodobom prenájme investora na 30 rokov, majú dosiahnuť približne 15 miliónov eur.

Investor bude platiť ročné nájomné vo výške 1 euro a v jeho réžii budú tiež prevádzkové náklady celého areálu.

Poslanci schválili aj pozmeňujúci návrh poslanca Petra Pacalaja, ktorý navrhol vytvorenie dozornej rady, do ktorej chce mesto nominovať dvoch svojich zástupcov.

V rozprave k materiálu o predaji a prenájme pozemkov pre spoločnosť City Arena vystúpilo viacero poslancov.

Bývalý viceprimátor Bystrík Stanko zdôraznil, že zvolený model je pre mesto výhodný. “Na rekonštrukciu štadióna mesto potrebné tri milióny eur nemá. Investor postaví štadión z vlastných zdrojov a vďaka tomu bude stáť v Trnave najmodernejší futbalový stánok na Slovensku. Navyše, investor vráti mestu naspäť vyššiu hodnotu ako dostane v podobe pozemkov a nehnuteľností za znaleckú cenu približne 7 miliónov eur, pretože do štadióna investuje najmenej dvakrát toľko. Pozitívom je aj výstavba komerčných priestorov, ktoré prilákajú do centra mesta viac ľudí, a nielen z Trnavy,” uviedol vo svojom vystúpení.

Podobný názor zdieľa aj primátor Vladimír Butko. “Som presvedčený, že každý z primátorov vyše 130 slovenských miest by s takýmto návrhom súhlasil a podporoval by ho. Ak by sme teraz tento zámer nepodporili, a neurobili krok smerom k investorovi, tak je isté len jedno – že z projektu nič nebude. Ale ja verím, že tento projekt bude mať dobrý koniec,” vyhlásil trnavský primátor.

Poslanec Matej Lančarič poukázal aj na ďalšie pozitíva projektu, medzi ktoré zaradil vybudovanie lávky pre peších cez Hlbokú ulicu či revitalizáciu priestoru na Dolných Baštách a obnovu hradieb v priestore za severnou tribúnou.

Mestu aj investorovi však trošku vyčítam slabú informovanosť verejnosti, vďaka čomu vzniklo mnoho negatívnych názorov na tento zámer. Ani ja osobne ako poslanec som takmer až do poslednej chvíle presne nepoznal všetky benefity, ktoré mesto z tohto projektu získa,” poukázal Lančarič pripomínajúc, že projekt podporuje a považuje ho pre Trnavu za výhodný.

B. Stanko vo svojom príspevku tiež pripomenul, že v minulosti bol skôr zástancom výstavby štadióna mimo centra mesta. “Dnes to vidím inak. Ak by investor realizoval štadión aj komerčné aktivity napríklad pri Modranke alebo niekde inde za mestom, a nie v týchto priestoroch, v Trnave by možno naozaj ‘zabili’ návštevnosť historického centra. V tomto prípade sa tak nestane,” doplnil.

Poslanec Martin Viskupič považuje zmluvu s investorom za výhodnú pre mesto. Obavy vyjadril s ďalším prehustením dopravy na Kollárovej ulici v súvislosti s prevádzkou štadióna aj komerčných priestorov.

Ako občan tohto mesta plné vítam zámer, aký v iných mestách nemá obdobu. Máme investora, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu života v našom meste a je ochotný investovať svoje vlastné peniaze a dobré meno. Projekt má pre mesto mnoho výhod a súhlasím s tým, aby sme ho podporili,” poznamenal poslanec Peter Pacalaj.

Spoločnosť City Arena deklaruje snahu začať so stavebnými prácami už na jar 2013 v snahe projekt dokončiť na konci roka 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2012 17:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

23 komentárov pre “Výstavbe štadióna a obchodného centra pre City Arenu už nestojí nič v ceste”

 1. 1
  tt says:

  suhlas z projektom ,ale ako bude dooprava riešena nie je nikde popisane ???
  to ako ked dojde zapas z vyblednutyma odstavia nakupne centrum a 3/4 trnavy ?

  • 1.1
   vlaDyka says:

   …a nielen / práve preto – nesúhlas. Pretože jediné, čo v podstate je na tomto celom projekte zbytočné, je vlastne štadión samotný.

   • 1.1.1
    naex says:

    aj ty si zbytočný, ale ešte vždy sa môžeš vysťahovať

    • 1.1.1.1
     vlaDyka says:

     Isteže…ako každý ;)
     Ale je to myslené v rámci toho celého projektu (ak to náhodou nebolo pochopené takto) a nie že je štadión zbytočný. To nieee… ;)
     Celý projekt mne vyznieva veľmi ucelene a jednoznačne – len ten štadión k nemu nepasuje. Veď kto a kde by už staval “shopping” a “office” centrum s 4* hotelom a futbalovým štadiónom dokopy ? …no, a odpoveď je známa.
     Ja si podobne ako “tt” viem fakt živo predstaviť “štandardný futbalový zápas” aké su tu priam štandardné s policajnou kordónou skrz nejaké to centrum nalepené na štadión, prípadne blokáciu hotela či podzemnej garáže.

 2. 2
  tt says:

  neeebláááázni …..zasa si nemysli že tu postavia neičo ako je v BAA ,WIEN ,alebo HUNGARI schopping centra ??? …..

 3. 3
  Ivan says:

  … Predpokladané náklady na rekonštrukciu a výstavbu štadióna, ktorý zostane mestským majetkom a bude v dlhodobom prenájme investora na 30 rokov, majú dosiahnuť približne 15 miliónov eur….

  Čo zostane mestským majetkom ? Hracia plocha a západná tribúna aj s pozemkom ? No a tuším ešte aj ostatné tribúny ale tentoraz už bez pozemkov, pretože tie sa predajú investorovi a tribúny bude mesto prenajímať za 1 euro na 30 rokov ? Tribúny, ktoré investor zrekonštruuje. Neviem, možno som to nepochopil alebo som jednoducho len nevidel nejakú zmluvu s mestom, ale pripadá mi zvláštne, že stavby – zvyšné tri tribúny – síce v majetku mesta ale budú stáť nie na mestských ale súkromných pozemkoch. Ak by to bol vyvážený obchod – rekonštrukcia – prestavba štadióna, ktorý celý aj s pozemkami bude v majetku mesta a predaj za euro pozemkov, v hodnote rovnajúcej sa približne hodnote prestavby štadióna, na účely výstavby obchodného centra a parkoviska. Popritom prenájom štadióna aj s tribúnami na 30 rokov za 1 Euro. S tým by som nemal žiadny problém.

  Lenže takto som to od nikoho nepočul … nikde nečítal …

 4. 4
  Palko says:

  je to divne, poslanci co vela veci kritizuju (Lancaric, Viskupic) spievaju na projekt ody. Co sa stalo, ze zmenili nazor? Som z nich sklamany. :(

 5. 5
  naivka says:

  Teraz sa nam uz zostava len modlit aby pravnici zastupujuci mesto mali viac rozumu ako investorovi, aby nas pri podpise zmluvy neodrbali. Uz len historia da za pravdu nadsencom alebo odporcom projektu. Podla mna Belgicka ulica bude atraktivnejsia.

  • 5.1
   pravnik says:

   Netuším, kde je Belgická, ale pozrel som zmluvy k City Arena na http://www.trnava.sk/sk/clanok/dokumenty-mz a ten kto ich podpíše (primátor,KDH,mesto) má PROBLÉM. Mesto dáva majetok HNEĎ za 1Eur a Investorovi stačí Začať zhodnotenie štadióna do 31.12.2017 (nie skončiť)? Umožňuje mu to slovo „alebo“ v čl.6.2. Ak by nič neurobil, zaplatí po roku 2019 cenu podľa posudku z roku 2012 (čl.6.2). To je bezúročná pôžička, navyše zaručená iba investorom. Mesto si majetok nechráni ani pred konkurzom na investora (napr. zabezpečovací prevod), ani povinnosťou ďalších vlastníkov pozemkov zhodnotiť štadión. Podobne problémové sú aj čl.5.3. a 10.3. (neurčitosť potvrdenia ,znenia čl.). V nájomnej zmluve sa podľa čl.IV ods.2 môže Zmluva predlžovať do vtedy, pokiaľ nebude úplne odpísané Technické zhodnotenie, t.j. aj za dobu prenájmu 30 rokov. Stačí, aby Nájomca v rámci Opráv, ktoré má zabezpečovať na svoje náklady, urobil „Opravu“ za niekoľko tisíc Eur, zaradil ju do odpisovania a nájom sa neskončí ani ďalších „x“ rokov.  Právnici asi tiež dostali doživotné permanentky :-)

 6. 6
  pedro says:

  #investor vráti mestu naspäť vyššiu hodnotu ako dostane v podobe pozemkov a nehnuteľností za znaleckú cenu približne 7 miliónov eur, pretože do štadióna investuje najmenej dvakrát toľko

  zaujimave ze investicia spred 30 rokov do pracharne dnes az tak ruzovo pre mesto nevyzera

  #je isté len jedno – že z projektu nič nebude

  ale nebojte sa pan primator ved aj vam z toho nieco kapne a za 30 rokov vzhladom nas voj vek vam to uz moze byt jedno

  #Mestu aj investorovi však trošku vyčítam slabú informovanosť verejnosti…benefity, ktoré mesto z tohto projektu získa,

  je velky rozdiel si pod mestom predstavat obcanov a poslancov

  #v Trnave by možno naozaj ‘zabili’ návštevnosť historického centra. V tomto prípade sa tak nestane

  v trnave navstevnost historickeho centra neexistuje. do centra sa chodi iba na urady a za nakupom. vystavba stadiona podporena takymito silnymi recami tomu nema preco napomoct.

  #pomôže zvýšiť kvalitu života v našom meste a je ochotný investovať svoje vlastné peniaze a dobré meno

  dobre meno investora? City-Arena a.s Deň zápisu: 23.05.2012
  tak tato akciovka ma urcite dobre meno lebo jej ho este nemal kto pokazit.
  aj ja by som tie peniaze investoval do toho projektu lebo je jasne ze pre investora to musi byt projekt uspesny=ziskovy. tych par euro co som neminul na parkovne by som este naskriabal

  tak blizko od Pezinku a tolko chorych ludi na hlavu v jednom meste…

 7. 7
  jojo says:

  heh, aky fajny paradox, dame poorovi obrovsky majetok za euro pod zamienkou navratu a obnovy zivota v tt. poorik bude zarabat, mastit si brucho a to vsetko za jedno evricko. a ludia platte vyssie dane, platte parkovne, platte poslancov, platte za cerstvy vzduch, a potom este nech vam zostane evricko na tu kavicku do hotelika pre poorika.. A este to obhajovat ako filantropicky cin roka :D

 8. 8
  marsy says:

  a kde bude občersvenie cez jarmok?

 9. 9
  belasí says:

  Pozrite si diskusiu na sme.sk k TT štadiónu, ľudia prišli na to, že štát teraz nemusí dávať peniaze na tzv, národný štadión ( v skutočnosti slovanistický ) a repre môže hrať v Trnave, sú zvedaví aj my či Smer vyhodí cca 45 mil € na štadión ktorý teraz SR nepotrebuje
  cha cha a čo ščúl Slovan ?

  • 9.1
   sandor says:

   mecenas Smer-u nebude pocas ich vladnutia nikdy tratit len sa pripravovat na chudobne roky po ich skonceni. Narodnym sa tu ohanali uz krestania, ludaci, komunisti, … a vzdy na to doplatili iba ich naivni fanusikovia ci hlupaci Futalova repre moze hrat aj inde no mat v tomto meste uz niekolko rokov majstra Slovenska v baseballe,softballe a nemat roky dostojny reprezentacny stanok k ich vykonom to je celoslovenska europska hanba mesta Trnavy! Ich fanusikovia si zasluzia lepsie podmienky pre sledovanie majstrovskych aj medzistatnych zapasov. Tito Angels su mi sympatickejsi ako prizemne proletarsky Spartakovci.

   • 9.1.1
    naex says:

    jasné postavme štadión pre bejzbalistov – koho vlastne zaujíma táto americká priblblosť čo nemá ani hlavu ani patu – to možu hrať kludne aj na letisku :-D

    • 9.1.1.1
     vtipnaspfutbal says:

     Aby tak v Klčovanoch nemali vyššiu návštevnosť keď ich z Trnavy vyháňajú

     ? zúfalca vlastne v meste ešte zaujíma futbalový klub zo slávnou robotníckou históriou s množstvom asi zle platených legionárov dlhé roky potácajúci sa na dne akýchkoľvek ligových tabuliek Diváka až oči bolia keď vidí výkon hráčov ako sú ich zápasy vopred predané. Tipovanie ich výsledkov je výnosnejšie ako predvedená hra. Zistite si aj vy správne informácie a len tipujte. Nemusíte sa rozčuľovať.

 10. 10
  papula says:

  Ta zapadna tribuna vyzera otrasne popri tych 3 zrekonstruovanych.

 11. 11
  pedro says:

  preco vlastne ziskala tento biznis city arena? to nebol lepsi zaujemca co by dal 2 eura alebo 3?

  • 11.1
   naex says:

   asi preto že nikto iný nemá o tie pozemky záujem (za úradnú cenu) – a ak tam niekto má postaviť štadión, tak chce z toho aj niečo mať! ale debilita tu diskutujúcich vidí len cenu 1€ – to sú presne tí istý čo chcú len pre sebaááááá – proste hamtavá debilita

 12. 12
  gruno says:

  Ludia, čo ste fakt už praštení??? Čo neviete čítať, rátať, alebo čo? Mesto odpredá pozemky v hodnote 6-7 mil a investor na nich preinvestuje 70 (či kolko) mil. Z toho do majetku mesta vráti štadión v hodnote 15 mil. Mesto bude v pluse temer 9 mil !!! A budeme mať nádherný štadion s kinami, hotelom a obch. centrom…
  Komu čo na tomto može vadiť ??? Že to stava VP ?? No a čo! On aspon robí pre Trnavu niečo, kdežto tí vaši milovaní matovičovci a sulíkovci robia holé trt pre nás. Len šecko kritizujú a oplúvajú a nekerí trnaváci im to žerú…

  • 12.1
   naex says:

   gruno – tie reakcie tu sú hlavne od magorov ktorím leží poor v bruchu za to že im vyfúkol nejaké kšefty, ale samy by len rozkrádali chamraď …

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.