reklama

Výstavbe štadióna a obchodného centra pre City Arenu už nestojí nič v ceste

Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní zastupiteľstva schválili predaj a prenájom pozemkov a nehnuteľností pre spoločnosť City Arena.

Za tento bod sa v hlasovaní vyslovilo všetkých 31 poslancov.

City Arena sa zaviazala za mestské pozemky s výmerou 3,5 hektára a nehnuteľnosti v odhadovanej hodnote viac ako 7 miliónov eur, ktoré získa kúpou od mesta za cenu 1 euro, zmodernizovať, zhodnotiť a užívať areál a okolie futbalového štadiónu Antona Malatinského, vrátane zásadnej rekonštrukcie a výstavby štadióna spôsobom zodpovedajúcim požiadavkám a normám FIFA a UEFA.

Investor sa tiež zaviazal v priestoroch súčasného parkoviska pri amfiteátri postaviť polyfunkčné centrum s komerčnými a administratívnymi priestormi, štvorhviezdičkovým hotelom, multiplexovým kinom a približne 1300 parkovacími miestami.

Odhadované náklady na realizáciu projektu majú dosiahnuť približne 76 miliónov eur.

Predpokladané náklady na rekonštrukciu a výstavbu štadióna, ktorý zostane mestským majetkom a bude v dlhodobom prenájme investora na 30 rokov, majú dosiahnuť približne 15 miliónov eur.

Investor bude platiť ročné nájomné vo výške 1 euro a v jeho réžii budú tiež prevádzkové náklady celého areálu.

Poslanci schválili aj pozmeňujúci návrh poslanca Petra Pacalaja, ktorý navrhol vytvorenie dozornej rady, do ktorej chce mesto nominovať dvoch svojich zástupcov.

V rozprave k materiálu o predaji a prenájme pozemkov pre spoločnosť City Arena vystúpilo viacero poslancov.

Bývalý viceprimátor Bystrík Stanko zdôraznil, že zvolený model je pre mesto výhodný. „Na rekonštrukciu štadióna mesto potrebné tri milióny eur nemá. Investor postaví štadión z vlastných zdrojov a vďaka tomu bude stáť v Trnave najmodernejší futbalový stánok na Slovensku. Navyše, investor vráti mestu naspäť vyššiu hodnotu ako dostane v podobe pozemkov a nehnuteľností za znaleckú cenu približne 7 miliónov eur, pretože do štadióna investuje najmenej dvakrát toľko. Pozitívom je aj výstavba komerčných priestorov, ktoré prilákajú do centra mesta viac ľudí, a nielen z Trnavy,“ uviedol vo svojom vystúpení.

Podobný názor zdieľa aj primátor Vladimír Butko. „Som presvedčený, že každý z primátorov vyše 130 slovenských miest by s takýmto návrhom súhlasil a podporoval by ho. Ak by sme teraz tento zámer nepodporili, a neurobili krok smerom k investorovi, tak je isté len jedno – že z projektu nič nebude. Ale ja verím, že tento projekt bude mať dobrý koniec,“ vyhlásil trnavský primátor.

Poslanec Matej Lančarič poukázal aj na ďalšie pozitíva projektu, medzi ktoré zaradil vybudovanie lávky pre peších cez Hlbokú ulicu či revitalizáciu priestoru na Dolných Baštách a obnovu hradieb v priestore za severnou tribúnou.

Mestu aj investorovi však trošku vyčítam slabú informovanosť verejnosti, vďaka čomu vzniklo mnoho negatívnych názorov na tento zámer. Ani ja osobne ako poslanec som takmer až do poslednej chvíle presne nepoznal všetky benefity, ktoré mesto z tohto projektu získa,“ poukázal Lančarič pripomínajúc, že projekt podporuje a považuje ho pre Trnavu za výhodný.

B. Stanko vo svojom príspevku tiež pripomenul, že v minulosti bol skôr zástancom výstavby štadióna mimo centra mesta. „Dnes to vidím inak. Ak by investor realizoval štadión aj komerčné aktivity napríklad pri Modranke alebo niekde inde za mestom, a nie v týchto priestoroch, v Trnave by možno naozaj ‚zabili‘ návštevnosť historického centra. V tomto prípade sa tak nestane,“ doplnil.

Poslanec Martin Viskupič považuje zmluvu s investorom za výhodnú pre mesto. Obavy vyjadril s ďalším prehustením dopravy na Kollárovej ulici v súvislosti s prevádzkou štadióna aj komerčných priestorov.

Ako občan tohto mesta plné vítam zámer, aký v iných mestách nemá obdobu. Máme investora, ktorý pomôže zvýšiť kvalitu života v našom meste a je ochotný investovať svoje vlastné peniaze a dobré meno. Projekt má pre mesto mnoho výhod a súhlasím s tým, aby sme ho podporili,“ poznamenal poslanec Peter Pacalaj.

Spoločnosť City Arena deklaruje snahu začať so stavebnými prácami už na jar 2013 v snahe projekt dokončiť na konci roka 2014.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2012 17:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavbe štadióna a obchodného centra pre City Arenu už nestojí nič v ceste”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.