reklama

Vedenie trnavskej radnice: hovoriť v tejto fáze o výstavbe štadióna je predčasné

Poslanci mestského zastupiteľstva súhlasili so zapracovaním zmien v územnom pláne centrálnej mestskej zóny v súvislosti so zámerom výstavby nového futbalového štadióna. Súhlas so zapracovaním zmien a ich kokrétna úprava poskytne prípadnému investorovi príležitosť osadiť svoj projekt na danom území v rozsahu, ktorý bude korešpondovať s platným územným plánom.

Slovenský investor, ktorý pred časom predložil na trnavskej radnice svoj investičný zámer podľa slov primátora Vladimíra Butka počíta so zachovaním súčasnej polohy štadióna. Zachovať chce aj investície, ktoré mesto realizovalo na štadióne z vlastných zdrojov pred niekoľkými rokmi.
„Myslíme tým trávnik, vyhrievanie hracej plochy a západnú tribúnu,“ konkretizoval trnavský primátor.

Západná tribúna Štadióna Antona Malatinského

Súčasťou projektu má byť aj komerčná zóna na ploche dnešného tréningového ihriska a parkoviska pri amfiteátri. „Je to logické. Nikto nebude stavať futbalový štadión bez toho, aby sa mu vynaložené peniaze nevrátili. Je zrejmé, že možno 20 zápasov za rok to nedokáže. Ako všade vo svete, aj v našom prípade má investor záujem získať svoju investíciu do futbalového stánku späť normálnym komerčným spôsobom, aký ľudia prijmú – mám na mysli klasické obchodné, administratívne a iné komerčné priestory, v ktorých sa návštevníci budú cítiť dobre,“ vysvetlil V. Butko.

Podľa viceprimátora Bystríka Stanka je dôležité pripomenúť, že zámer investora je v súčasnom štádiu iba v plienkach a zatiaľ vôbec nie je isté, či projekt napokon dospeje do realizačného štádia.

„Nerád by som predbiehal ani dával falošné nádeje. Mali sme len niekoľko úvodných stretnutí, kde potenciálny investor predstavil svoje zámery. V tejto fáze ešte zďaleko nechceme hovoriť o tom, že v Trnave bude nový futbalový štadión. Bolo by to veľmi predčasné,“ zdôraznil Stanko.

Ulož ako PDF
Napísal 28. októbra 2011 2:19. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vedenie trnavskej radnice: hovoriť v tejto fáze o výstavbe štadióna je predčasné”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.