reklama

Mestská rada stiahla materiál o predaji pozemkov pre City-Arenu z rokovania zastupiteľstva

Mestská rada mesta Trnava na svojom pondelňajšom zasadnutí rozhodla o stiahnutí materiálu o predaji a prenájme pozemkov a nehnuteľností v priestoroch a dotyku Štadióna Antona Malatinského spoločnosti City-Arena z programu septembrového mestského zastupiteľstva.

Mestská rada, rovnako tak finančná a majetková komisia žiadajú investora o predloženie presného geometrického zamerania pozemkov, ktoré majú byť zahrnuté do predaja za cenu 1 euro.

Na základe predložených čísel pozemkov z katastrálnej mapy nie je možné presne, jasne a bez pochybností definovať, o ktoré pozemky investor žiada. Členovia mestskej rady preto požiadajú investora o spresnenie a doplnenie ďalších dokladov,“ uviedol vedúci kancelárie primátora Pavol Tomašovič.

Stiahnutie materiálu napokon odhlasovala mestská rada na návrh finančnej komisie.


Grafické znázornenie pozemkov a nehnuteľností zaradených do predaja a prenájmu spoločnosti City-Arena. Obrázok po kliknutí zväčšíte

O predaji a prenájme pozemkov a nehnuteľností spoločnosti City-Arena, ktorá plánuje v Trnave modernizáciu a kopmlexnú rekonštrukciu futbalového štadióna, výstavbu hotela, obchodného centra, administratívnych priestorov a podzemného parkoviska pre 1100 áut, sa bude rozhodovať najskôr až na ďalšom zastupiteľstve. To je predbežne naplnánované na 11. decembra.

Na rokovaní mestskej rady o predaji a prenájme mestských pozemkov zazneli tiež pochybnosti o dostatočných garanciách zo strany investora voči mestu v prípade zlyhania celého zámeru.

Viacerí z členov komisií požadujú garancie podobné tým, ktoré malo mesto zmluvne zakotvené v prípade švajčiarskeho investora. Vtedy mesto požadovalo finančnú zábezpeku vo výške približne 7 miliónov eur.

Bolo to z dôvodu, aby sa nestalo, že investor rozoberie štadión a od projektu počas výstavby odskočí. Mesto by síce prišlo o štadión, ale zo zloženej zábezpeky by mohlo financovať výstavbu nového,“ vysvetlil člen mestskej rady Jozef Pobiecký, ktorý v období rokovaní so Švajčiarmi zastával na radnici pozíciu viceprimátora.

Ako pripomína, tak ako v minulosti aj dnes projekt výstavby nového štadióna podporuje, ale zároveň zdôrazňuje dôležitosť pevných garancí zo strany investora voči mestu.

V návrhu zmluvy sa síce spomínajú garancie napríklad v podobe úhrady sumy za poskytnuté pozemky vo výške znaleckého posudku, ale ten je potrebný spracovať,“ dodáva.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2012 9:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Mestská rada stiahla materiál o predaji pozemkov pre City-Arenu z rokovania zastupiteľstva”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.