reklama

Vladimír Poór predal City Arenu Petrovi Korbačkovi z J&T

Hovorilo sa o tom už niekoľko mesiacov, dnes je to realita. Trnavský podnikateľ Vladimír Poór predal nákupné centrum City Arena predsedovi predstavenstva spoločnosti J&T a investorovi Petrovi Korbačkovi. O jednej z najväčších obchodných transakcií tohto roka na Slovensku informovali ako prvé Hospodárske noviny (HN).

Nákupné centrum CITY ARENA je súčasťou multifunkčného areálu. Nakupujúci tu nájdu viac ako 120 obchodov, reštaurácie, hudobný klub, najväčší detský svet v Trnave, fast foodové jednotky, multiplex Cinemax s piatimi kinosálami spolu s casinom, hotelom, bowling a fitnes centrum.

Novopostavené nákupné centrum spolu s novým Štadiónom Antona Malatinského otvorili 22. augusta 2015. Obchodná časť bola v majetku spoločnosti Vladimíra Poóra City Areny, štadión spoločnosť po vybudovaní a kolaudácii odovzdala do majetku mesta v decembri 2015.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Cena za predaj City Areny nebude zverejnená, pretože ostáva predmetom obchodného tajomstva. Podľa HN ide zatiaľ o jednu z najvýznamnejších transakcií tohto roka v retailovom segmente.

„Z portfólia som predal jednu so svojich spoločností. Sme radi, že ostala u slovenského investora,“ povedal k transakcii v tlačovej správe podnikateľ Vladimír Poór.

Peter Korbačka má vo svojom portfóliu okrem iného aj bratislavskú Euroveu. „Verím v dlhodobo-udržateľný rast maloobchodného segmentu a potenciál mesta Trnava. Lokalita City Arény v absolútnom centre mesta, jej kvalitné prevedenie, 100% obsadenosť prenajímateľných priestorov a synergia so susedným štadiónom sú predpoklady, že aj naďalej bude napredovať v úspešnej prevádzke,“ povedal.

Výstavba multifunkčného komplexu City Arena začala v septembri 2013, dokončili ju auguste 2015 s celkovými investičnými nákladmi 92 miliónov eur, z toho takmer 30 miliónov eur stála výstavba štadióna.

Projekt získal v rámci 21. ročníka celoštátnej súťaže Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia ocenenie Stavba roka 2015.

Autormi architektonického riešenia sú Pavol Adamec, Milan Paulík, Pavol Hrčka a Martin Ďurík.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2018 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Vladimír Poór predal City Arenu Petrovi Korbačkovi z J&T”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.