reklama

Vladimír Poór predal City Arenu Petrovi Korbačkovi z J&T

Hovorilo sa o tom už niekoľko mesiacov, dnes je to realita. Trnavský podnikateľ Vladimír Poór predal nákupné centrum City Arena predsedovi predstavenstva spoločnosti J&T a investorovi Petrovi Korbačkovi. O jednej z najväčších obchodných transakcií tohto roka na Slovensku informovali ako prvé Hospodárske noviny (HN).

Nákupné centrum CITY ARENA je súčasťou multifunkčného areálu. Nakupujúci tu nájdu viac ako 120 obchodov, reštaurácie, hudobný klub, najväčší detský svet v Trnave, fast foodové jednotky, multiplex Cinemax s piatimi kinosálami spolu s casinom, hotelom, bowling a fitnes centrum.

Novopostavené nákupné centrum spolu s novým Štadiónom Antona Malatinského otvorili 22. augusta 2015. Obchodná časť bola v majetku spoločnosti Vladimíra Poóra City Areny, štadión spoločnosť po vybudovaní a kolaudácii odovzdala do majetku mesta v decembri 2015.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Cena za predaj City Areny nebude zverejnená, pretože ostáva predmetom obchodného tajomstva. Podľa HN ide zatiaľ o jednu z najvýznamnejších transakcií tohto roka v retailovom segmente.

„Z portfólia som predal jednu so svojich spoločností. Sme radi, že ostala u slovenského investora,“ povedal k transakcii v tlačovej správe podnikateľ Vladimír Poór.

Peter Korbačka má vo svojom portfóliu okrem iného aj bratislavskú Euroveu. „Verím v dlhodobo-udržateľný rast maloobchodného segmentu a potenciál mesta Trnava. Lokalita City Arény v absolútnom centre mesta, jej kvalitné prevedenie, 100% obsadenosť prenajímateľných priestorov a synergia so susedným štadiónom sú predpoklady, že aj naďalej bude napredovať v úspešnej prevádzke,“ povedal.

Výstavba multifunkčného komplexu City Arena začala v septembri 2013, dokončili ju auguste 2015 s celkovými investičnými nákladmi 92 miliónov eur, z toho takmer 30 miliónov eur stála výstavba štadióna.

Projekt získal v rámci 21. ročníka celoštátnej súťaže Združenia pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva – ABF Slovakia ocenenie Stavba roka 2015.

Autormi architektonického riešenia sú Pavol Adamec, Milan Paulík, Pavol Hrčka a Martin Ďurík.

Ilustračné foto: trnava-live.sk

Ulož ako PDF
Napísal 4. júna 2018 7:36. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

22 komentárov pre “Vladimír Poór predal City Arenu Petrovi Korbačkovi z J&T”

 1. 1
  A je to tu says:

  MEGAŠKANDÁL v slovenskom futbale: Polícia odhalila úplatky v prvej lige, Trnava získala titul pochybne
  … Minimálne v jednom prípade existujú zadokumentované svedectvá a dôkazy, z ktorých vyplýva, že „známa firma z futbalového prostredia“ uplácala hráčov práve v zápasoch Trnavy.

  http://www.topky.sk/cl/100371/1714585/MEGASKANDAL-v-slovenskom-futbale–Policia-odhalila-uplatky-v-prvej-lige–Trnava-ziskala-titul-pochybne

  https://futbal.pravda.sk/fortuna-liga/clanok/472040-vo-futbalovej-lige-sa-malo-podplacat-ma-ist-najma-o-zapasy-majstrovskej-trnavy/

  • 1.1
   A čo tu je? says:

   „V prvom rade chceme zdôrazniť, že akékoľvek spájania s možnou korupciou a spomínaným údajným prípadom tvrdo odmietame a odsudzujeme. Spartak Trnava získal v sezóne 2017/2018 titul absolútne čestne a korektne. Bez akýchkoľvek možných vedľajších vplyvov ako uvádza portál topky.sk.

   Nikto z klubu FC Spartak Trnava či jeho blízkeho prostredia nemal nikdy nič spoločné s akoukoľvek formou ovplyvňovania výsledkov a zápasov. Klub takéto obviňovania tvrdo odmieta a dištancuje sa od nich. Nie je nám známe, že by takýto možný prípad polícia, resp. NAKA vyšetrovala a ani nás to nezaujíma.

   V čase, keď si po 45 rokoch užívame zisk majstrovského titulu, to vnímame ako vykonštruovaný škandál. Môže ísť o zbabelé útoky. V neposlednom rade pokus o hru možných ďalších osôb z futbalového prostredia, do ktorej sa nenecháme zatiahnuť. Klub urobí všetky právne kroky voči tým osobám, ktoré o Spartaku Trnava šíria takéto nepravdy.”

  • 1.2
   michal says:

   http://sportky.zoznam.sk/c/177601/spartak-trnava-sa-od-korupcneho-megaskandalu-distancuje-v-pripade-figuruju-tieto-dve-mena

   Trnava s tym nič nema. Mená idú smerom k Sencu. Neviem, preco sa spomína Trnava. ako ilusrácia je to choré

  • 1.3
   lojzo says:

   Batrkovi neverím ani čo dýchne takže milé topky už konečne by si mali rozmyslieť čo napíšú do éteru, ono je jednoduché pošpiniť, lebo vedia ako sa hneď tento slovenský národ chytí

 2. 2
  majsterko says:

  Jaj preto Majstro tak rýchlo zmizol …

  • 2.1
   len tak says:

   Ako sa dá potrestat novinár ktorý vytvára takúto megalož?

   • 2.1.1
    dodo says:

    To bol určite Slovanistický novinár, ktorý sa nemôže zmieriť s tým, že Slopan neziskal titul.

   • 2.1.2
    Popp says:

    Treba potrestať NAKA že si to dovolila začať vôbec vyšetrovať.

   • 2.1.3
    lojzo says:

    Novinárov beriem, ale odtiaľ potiaľ, niekedy sú ako odtrhnutí od reťaze, ono je jednoduché ublížiť , ale čo potom, mňa dorazil článok v Novom čase na titulnej strane ako p. Ďurianová so synčekom ide z basy z Hrnčiaroviec, to ako si môžu niečo také dovoliť, hnus, všetci si to prečítali a potom tie nechutné reakcie , veď takto to nemôže byť, spamätajte sa p. novinári bulvárov

 3. 3
  Palino says:

  Zaujimalo by ma ci v predajnej cene CA bola celkova suma len s pozemkom za euro alebo navysena o jeho povodnu hodnotu?
  Ak navysena, tak to bol dobry biznis plan – kupim od mesta takmer zadarmo a predam za komercnu cenu.

 4. 4
  kiloi says:

  To je jedno, ked niekto nebol schopný urobiť namiesto oščaných múrov a polechového štadiona taketo niečo:

  https://www.youtube.com/watch?v=QHSTCqteflQ

  panboh zaplať aspoň za tohoto podnikateľa

  • 4.1
   kiloi says:

   A cez deň:

   • 4.1.1
    ABC says:

    Štadión pripravený na majstrovstvá Európy vo futbale, keď prihlášku podali štáty višegrádskej štvorky. Mestá, kde sa bude hrať, Vieden, Salzburg, Budepešť, Péc,. Bratislava, Trnava,Praha Brno. Móže byt.

    • 4.1.1.1
     kuki says:

     snivajte s nami…
     mozno o 10 rokov. ved brno nema ani riadny stadion.

     mimochodom,
     vieden a salzburg su v rakusku
     a rakusko nie je vo visegrade

     • 4.1.1.1.1
      Labakan says:

      Ospravedlňujem sa, chcel som pôvodne napísať Rakúsko – Uhorsko, keď teraz oslavujeme storočnicu vzniku Československa, nebolo by to politicky správne a Poliaci s Ukrajinou už organizovali ME vo futbale. Prispôsobil som to takto. Myslí že ten brnenský štadión by bol ten najmenší problém.

  • 4.2
   Terka says:

   A tie 50 ročné na MU, teraz už 54 ročné. Ako ten čas letí.

 5. 5
  3962 says:

  Zasraný čašník dodrbe vždy všetko!!!

 6. 6
  palo says:

  ok
  teraz tu nevkusnú opachu môže zbúrať…..

 7. 7
  pelé says:

  To je Kmotríková robota, dúfame, že polícia prešetrí aj tituly Slovana.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.