reklama

Fanúšikovia sú nahnevaní, City Arena vraj predpredaj na otvorenie nezvládla. Situáciu vysvetľuje Vladimír Poór

Tvrdé slová kritiky, vyjadrenia o zrade skalných a dlhoročných fanúšikov zo strany vedenia klubu FC Spartak Trnava a predstaviteľov City Areny sa šíria po včerajšom chaose, ktorý nastal po spustení predaja vstupeniek na otvorenie projektu štadióna a obchodného centra, ktoré sa uskutoční 22. augusta.

Predpredaj vstupeniek pre verejnosť trval v stredu 5. augusta len niekoľko hodín. Dostupné lístky sa vypredali veľmi rýchlo, ešte predtým museli fanúšikovia čakať na dotlač vstupeniek, čo spôsobilo ďalšie zdržanie.

Stovky záujemcov čakali v rade pri bývalých parných kúpeľoch v 35 – stupňovej horúčave, ale aj tak čoskoro zistili, že na každého sa nedostane. Výsledkom boli nadávky, hádky a nervozita.

Investor, spoločnosť City Arena avizovala, že očakáva návštevu takmer 16-tisíc ľudí. Podľa vyjadrenia spolumajiteľa klubu Vladmíra Poóra išlo do predaja fanúšikom 6-tisíc vstupeniek, mnohí však toto číslo spochybňujú a hovoria maximálne o polovičnom počte, aký prezentuje klub.

Ľudia čakajúci v dlhej šóre kritizujú aj nedostatočnú organizáciu predpredaja a hovoria o oklamaní a prejave neúcty ku skutočným fanúšikom. Na otvorení arény vraj bude vďaka prístupu vedenia klubu viac ľudí, ktorí futbal primárne nezaujíma, ako dlhoročných oddaných priaznivcov klubu.

listky-CA
Záujem o lístky bol enormný, ľudia vytvorili dlhý rad

Foto: event2all

K situácii sa vyjdaril vo štvrtok 6. augusta aj Vladimír Poór. Prinášame jeho stanovisko.

„Hoci sa to možno nezdá, nový štadión v Trnave je malý zázrak. Za to, že štadión stojí, vďačíme v nemalej miere všetkým, ktorí sa oň priamo či nepriamo pričinili. Patrí im naša vďaka a aj oni majú právo ísť si svoje dielo pozrieť. To isté platí pre bývalých hráčov Spartaka a ľudí, ktorí tvorili a tvoria históriu trnavského futbalu. Mimo obchodných partnerov išlo fanúšikom trnavského Spartaka cca 6 000 lístkov. Preto garantujem, že väčšina našich hostí v sobotu večer budú Trnavčania a milovníci futbalu,“ hovorí Vladimír Poór a dodáva: „Samozrejme, je mi ľúto každého jedného Trnavčana, ktorý sa v sobotu na štadión nedostane, no kapacitu nafúknuť nedokážeme. Aj preto chystáme hneď v najbližších týždňoch atraktívne zápasy Spartaku Trnava s Olympique Marseille a FC Utrecht. Tu už bude k dispozícii plná kapacita štadióna a verím, že každý si príde na svoje. Ide nám predsa o spoločnú vec – rozvoj futbalu v Trnave.“

Ako ďalej vysvetlil, vstupenky sa predávali iba na jednom mieste na Kollárovej ulici preto, lebo pokladnice v novej City Arene ešte nie sú pripravené, do poslednej chvíle nebol jasný počet vstupeniek pre priamy predaj a tiež kvôli obmedzeniam počtu vstupeniek kupovaných jednou osobou. Pri všetkých budúcich predajoch už bude plne funkčný predaj cez internet, poznamenal Poór.

„Záujem verejnosti bol podľa očakávania obrovský. Nie je vylúčené, že lístky z nevyzdvihnutých rezervácií partnerov City Areny sa ešte poskytnú ďalej do predaja. Nestane sa tak však skôr ako 17.augusta. Informácia o dodatočnom predaji lístkov bude zverejnená aj na www.spartak.sk,“ informoval mediálny zástupca City Areny Ľudovít Tóth z agentúry event2all.

Situácia na Kollárovej ulici počas predpredaja vstupeniek.
(autor: Rastislav Biely)

Odvrátená tvár City Arény … -blamáž-Sú zodpovední naozaj zodpovední …?Ultras Spartak Trnava Spartak.tv Spartak Trnava Spartak.SK Fotky stará Trnava City Arena – Trnava City Aréna – ŠAM v Trnave (FC Spartak 1923 Trnava)

Posted by Rastislav Biely on 5. august 2015

Ulož ako PDF
Napísal 6. augusta 2015 12:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Fanúšikovia sú nahnevaní, City Arena vraj predpredaj na otvorenie nezvládla. Situáciu vysvetľuje Vladimír Poór”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.