reklama

Prinášame list spoločnosti City Arena poslancom a stanovisko primátora Trnavy Petra Bročku (kompletné znenie)

V pondelok 4. decembra 2017 poslala spoločnosť City Arena poslancom Mestského zastupiteľstva mesta Trnava list, v ktorom informuje o nedávnych krokoch vedenia trnavskej radnice. Mesto Trnava podalo 10. novembra 2017 na Okresnom súde v Trnave žalobu o určenie vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam prevedeným kúpnou zmluvou a zároveň podalo mesto Trnava aj dve sťažnosti Európskej komisii z dôvodu vyjadrenia o možnosti neoprávneného poskytnutia štátnej pomoci v súvislosti s realizáciou projektu City Arena.


City Arena v Trnave

Ilustračné foto

Tejto téme sa venovali v utorok 12. decembra aj poslanci mestského zastupiteľstva v závere poslednej tohtoročnej schôdze.

Prebehla aj pomerne živá, takmer dvojhodinová diskusia. Na úvod prečítal svoje stanovisko k listu zástupcov City Areny primátor Peter Bročka.

V plnom znení vám prinášame list poslancom, aj stanovisko primátora mesta Trnava.

LIST POSLANCOM MZ

STANOVISKO PRIMÁTORA MESTA TRNAVA PETRA BROČKU (12. decembra 2017):

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2017 21:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

219 komentárov pre “Prinášame list spoločnosti City Arena poslancom a stanovisko primátora Trnavy Petra Bročku (kompletné znenie)”

 1. 1
 2. 2
  Vlado says:

  Tento krok primátora nebol správny! Teraz sa bude mesto 10 rokov súdiť a získajú na tom len právnici. Mesto nič nedostane na to sa môžme staviť. Mesto teraz iba stratí…
  Brocka je fajn ale toto pokašľali.

 3. 3
  Jan says:

  Akí právnici na tom získajú? Mesto to podalo na súd a tým to končí. A ten právnik čo spisoval tú žalobu, tak robil zadarmo.Tu sa jedine KDH hrajú na dobrodincov, ktorí chcú platiť advokátsku kanceláriu. Po skončení súdu treba dať žalobu na KDH,môžu to všetko preplatiť.

  • 3.1
   julinka says:

   ” Mesto to podalo na súd a tým to končí.” Svatá prostoto ! Ak by to mesto /Bročka/ dal na facebook, tak tam to mohlo skončiť, resp.mohlo to ďalej víriť, hecovať vášne, adorovať záchrancu Trnavy atď./o chvíľu ma tu kvalitne doplníte/. Lenže ja sa obávam, že to ešte len začne a Trnava si pomaly uvedomí, čo sa vlastne stalo a čo bude nasledovať.

   • 3.1.1
    Odbornik says:

    Popis nam co bude nasledovat ?

    • 3.1.1.1
     julinka says:

     Neviem, nie som odborníčka.

    • 3.1.1.2
     RYKY says:

     Plač a škrípanie zubov.

    • 3.1.1.3
     RYKY says:

     Odporník,počas rokovania mestkého zastupiteľstva žiadny pohyb na Trnava live,z toho dedukujem že prevažná časť diskutujúcich podporujúcich anarchiu PB pachajúcu na občanoch mesta Trnava je z LT.Zopár nespokojencov z radov občanov.Takže, žiadne rozdávanie rozumov, naučte sa na svojich chybách ,alebo si mal dávať v škole pozor.

     • 3.1.1.3.1
      Odbornik says:

      Dedukuj co chces , ked mas problem s niekym z LT tak vies kde ich najdes mozes si to ist vyrozpravat. Je jasne ze tu potrebujes nahanat bodiky tym jak vsetci co pisu za PB su z LT ale myslim ze uz na volbach do Vuc bolo jasne videt kolko ludi ich podporuje tak plac kolko chces ale to su fakty. Jedine zeby sa naklonovali ale asi nie ze?

   • 3.1.2
    Emilia says:

    Bude nasledovat kataklyzma, pekelna smrst, diablov kotol, smrtiace plamene. Aha to len KDHci pridu do pekla :D

    • 3.1.2.1
     Terka says:

     Len aby to neskončilo ako v tom vtipe, ked Lucifer sprevádza po pekle nového hriešnika,ktorý si má vybrať, kde bude zaradený. Prechádzajú okolo vriacich kotloch plných hriešnikov – tak tu nechcem byť, preblesne hlavou hriešnikovi,rovnako ako napichnutý na kole nad ohniskom.V tretej miestnosti v kotloch plných sračiek si hriešnici spokojne fajčia cigára.Hriešnikovi prebehne hlavou,tak toto by sa dalo vydržať,ked tu začuje príkaz ,,dofajčiť a ponoriť ,,.Takto nejako to funguje na meste pod vedením PB,nikto nevie čo bude nasledovať.

  • 3.2
   Prava Roma says:

   Čo si šiši? Advokát v tomto prípade berie 95 eur / hodina. Zmluva je zverejnená.

  • 3.3
   Kuko says:

   zadarmo ? klameš !!! už teraz je zverejnená zmluva na 100 eur, za každú hodinu právnických služieb medzi mestom a právnikom ktorý ich zastupuje.

  • 3.4
   Primator klame says:

   Primátor klame, veta “A ten právnik čo spisoval tú žalobu, tak robil zadarmo” nie je založená na pravde. BODKA. Ako máme veriť vedeniu mesta? ODVOLAŤ!!!

 4. 4
  brano says:

  Zmluva o právnickej pomoci je na webe aj na školu, tak neviem či to bolo zadarmo , jasne sa malo povedať nech občania vedia zadarmo ako tu píšete ,lebo za úplatu, budú len dohady už som písal 65, € hod. Besst, a 95,- € CA. Už som to písal ale nejako to zmizlo z komentárov

 5. 5
  Vlado says:

  Ja nepoznám právnika čo bude niečo robiť zadarmo! A ver tomu že to bude trvať strašne dlho! Skús sa súdiť zo susedom a potom nám povieš koľko tá to stalo, či to bolo zadara.

 6. 6
  Marek says:

  Treba ešte doplniť, že spoločnosť, ktorá realizovala inkriminované nákupné centrum dostala od verejnej spoločnosti TAVOS prekládku kanalizačných sieti vo výške cca 3mil EUR zadarmo, kde sa tiež vedie vyšetrovanie:
  https://www.trnava-live.sk/2015/06/24/mesto-bude-presetrovat-3-milionovu-investiciu-tavosu-v-projekte-city-arena/

  Zároveň spoločnosť hrubo zavádzala verejnosť aj poslancov, keď pri uzatváraní zmluv z Mestom ukazovala v prezentáciach/vizualizáciach plánované verejnoprospešné investístície v hodnote milionov EUR, ktoré napokon nezrealizovala:

  1. dostavba Trnavskej národnej kultúrnej pamiatky “Hradobný systém mesta Trnava”
  https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/15170/hradby-na-dolnych-bastach
  2. ozelenenie strechy nákupného centra pre zníženie dopadov na klímu
  https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/podnety/21090/nedorobky-city-areny

  • 6.1
   la brada says:

   Asi toľko doteraz od mesta dostala firma CS a teda chceš povedať že ich tiež ukradli?

   • 6.1.1
    la koko. says:

    Ty klaun jak mozes porovnavat prace pre mesto teda aj pre obcanov??? odtoho ze spolocnost kde ma mesto podiel spravi nejakemu sukromnikovi prekladku a este si nato zobere uver ??? fuuu lokaji uz ste asi fakt mimo

    • 6.1.1.1
     la brada says:

     Ty si klaun, nepamätáš že bola rozkopaná komplet Kollárova a menili kanalizaciu cez ktorú kadíš aj ty!

     • 6.1.1.1.1
      Hehe says:

      :D nepamata, on totiz nekadi, jemu sa to uklada v hlave, aby mohol vypustat na Internet :D a ani mu nevysvetlis, lebo uz tam ma nalozene vyse okraja, nema cim pochopit ze rula je vacsa jak mala byt, aby kam mali hovna ist :D uz len do nej napojit hlboku a nebude smrdiet, iba internet od trollov

 7. 7
  jozef says:

  Zmluvy o spolupráci advokáta z mestom Zámožíka sú na webe , tak aj já pochybujem, že zadara , prečo sa to jasne nepovie nech je to transparentné a nie zahmlievať

 8. 8
  jozef says:

  Besst 65€ hodina , City Aréna 95,-€ tak je to v zmluve

 9. 9
  Kuko says:

  som vizionár a myslím si, že Bročka v budúcnosti uzatvorí zmluvu s firmou North Tower ktorú založí v roku 2013 konateľ firmy CS s.r.o,
  ( pracovníkov budeme vídať asi na každej zákazke mesta) na vybudovanie severnej veže, reštaurácie, parkoviska, bytových jednotiek a predajne bicyklov (pre poslanca LT myslím, že sa bude volať Kachliar, alebo Piecka ? ) ktoré po dostavbe následne prejdu na mesto za 1euro pod podmienkov prenájmu na 30 rokov za 1euro na rok. tomu tiež bude predchádzať predaj priľahlého pozemku cca 300m2 za cenu 60 Eur m2 a to všetko v historickom centre mesta.
  tak neviem uvidíme……

 10. 10
  Bruno says:

  To nieje prvé klamstvo od arogantných predstaviteľov nášho mesta

 11. 11
  Potrestať primátora says:

  Ja som za trest voči Petrovi Bročkovi. Akýkoľvek legálny a zastupiteľstvom určený, prerokovaný a schválený trest za to, čo urobil, za to čoho dôsledky neradno bagatelizovať, ak s nimi súhlasia právnici Poórovcov a rovnako aj celá opozícia v zastupiteľstve. A o toto tu ide. Niekto tu niečo chce bagatelizovať a pán poslanec Galbavý v tom robí medvediu službu svojmu primátorovi, ako právnik, politik a človek. Nikto z tuná prítomných diskutérov nemusí milovať VP alebo jeho syna. Nikto nemusí adorovať ich projekt a úplne naisto nemusí súhlasiť “právne” s tým čo sa deje, ergo – nemusí hovoriť, že rodina Poórovcov má zaručene pravdu. Alebo naopak, vedenie mesta. Jedno je však vecou, ktorú nemožno poprieť. Peter Bročka bol len zaujímavým experimentom, spoločensky, politicky a rovnako aj vekovo a s ohľadom na kariérne skúsenosti. Experiment skončil pre mňa ako jeho voliča, človeka, ktorý ho zle odhadol. Peter Bročka sa ukazuje byť “politikom” nového veku, ktorého základným argumentom je lož. Ak hovoril o PRO BONO službách právnika a niekde je zmluva so sto eurovou odplatou, tak vedome a premyslene klamal. Ak primátor krajského mesta klame, nemá už morálnu legitimitu zastávať svoj úrad. Nie som právnik, neviem aký trest má dostať, jediné o čom som úplne presvdčený je to, že si ho zaslúži za jednu jedinú vec – traumatizuje metódou akou vykonáva svoju funkciou toto mesto, jeho občanov a to celé zvláda v čase Adventu. Peter Bročka si zaslúži za toto čo robí jednoducho dostať od občanov varovanie, ktoré sa má blížiť k jedinému – a to k tomu, že ak sa preukáže, že zneužíva pre politický boj metódy, ktoré sú evidentne cez čiaru a môžu privodiť mestu škodu – mal by odstúpiť z funkcie ako chlap sám, alebo strpieť následky v akejkoľvek podobe. My si Trnavu rozvracať nedáme !!! Už to tu bolo a stačilo. Všetci by sa mali upokojiť a vrátiť sa k rokovaciemu stolu a pochopiť, že v politike platí a platilo pravidlo PADNI KOMU PADNI. A je jedno, že ste práve v úrade primátora. Volám po zodpovednosti na oboch stranách, vždy. Tentokrát však môj barometer posunul svoju ručičku smerom na primátora krajského mesta celkom jednoznačne. Volám po tom, aby zastupiteľstvo okamžite KONALO a zamedzilo tomu aby občan Peter Bročka, aktuálne primátor mesta, prestal robiť TRNAVE hanbu po celej republike a to, že okamžite!!! A nech mi nikto nehovorí, že na to zastupiteľstvo nemá páky a mne zostáva len veriť, že okrem pák ma na to ešte aj dostatok integrity. Tento postoj očakávam od celej opozície Lepšej Trnavy, ktorá je pre mňa ako obyvateľa Trnavy obrovským sklamaním len pre jediné – rozdeľovanie spoločnosti.

  • 11.1
   Terka says:

   Bolo písané o malej Gorile,ktorá im skáče po hlavách ale za 8 hodín MZ je z nej veľká G O R I L A tá ich bude GNIAVIŤ do konca mandátu.

  • 11.2
   potrestať Butka says:

   Keď Európska Únia vydá záväzné stanovisko,že bývalé vedenie mesta Trnava jednoznačne pochybilo s pozemky pre City Arénu,tak vyvodiť trestnoprávne dôsledky voči Butkovi,Stankovi a zodpovedným čo mali na starosti všetky zmluvy!V Trnave je značná skupina ľudí,ktorí lížu Porkovi ri…
   Najsmutnejšie je na tom,že aj vysokopostavení páni policajti.Potom závratnou rýchlosťou stúpajú na kariére.

  • 11.3
   firhang says:

   Toto su take dristy, az sa hory v zime zelenaju. Mne to pripomina retoriku vtedajsieho HZDS resp. terajsieho SNS. Ked uz nevedia, ako dalej, tak zacnu moralizovat. “traumatizuje metódou akou vykonáva svoju funkciou toto mesto, jeho občanov a to celé zvláda v čase Adventu”. Koho prosim ta traumatizuje? Myslis si, ze obcania tohoto mesta teraz nemozu skrz tu zalobu dobre spavat alebo ako? Jediny, kto je tym traumatizovany je pan Poor and co. + byvale vedenie mesta. A dobre im aj tak. Taky inetergalakticky odrb, aky sa im podaril sa len tak lahko nevidi.

   • 11.3.1
    Zacinajuci pravnik z Trnavy says:

    Prepacte pane, to co pisete Vy su dristy, nie ten diskuter. Ak pan Vladimir Poor + cele byvale vedenie mesta a 31 poslancov zazaluje pana Petra Brocku za poskodzovanie mena, urobite co ? …ak nezavisly sud povie, ze primator je vinny? Viem co poviete. Ze su to dristy. A ze sud nie je nezavisly. A ze Vam to pripomina nieco z cias HZDS. A ze Peter Brocka ma pravdu aj keby sa dialo neviem co. To Vy ste integalakticky somar. Primator realne zautocil na niekoho pre nieco a len on to zrejme vie, preco to robi. Viete, pane, aj ja som len Zacinajuci pravnik z Trnavy, tak ako Peter Brocka. Len sa nehram na primatora.

    • 11.3.1.1
     Pravnik says:

     Sak nech zazaluju co im v tom brani?

     • 11.3.1.1.1
      Slusnost says:

      Brani im v tom slusnost, pan doktor. Neradi by asi opakovali to co robil primator sam, t.j., ze prisiel do uradu a prve co spravil bolo trestne oznamenie na pana Butka.

    • 11.3.1.2
     Terka says:

     Ročník narodenia PB 1981,teraz je rok 2017.36 rokov ja vek muža v stredných rokoch.Že je to človek bez akýchkoľvek pracovných skúseností, neschopný sa postarať sám o seba, ktorí sa má postarať o 65 000 tisícové mesto je tragédia jeho a aj naša.

     • 11.3.1.2.1
      Tragédia menom Bročka says:

      Terka, presne takto to je. Peter Bročka je jednoducho len a len výborný marketér samého seba. Nič viac. Pardon, bol.

    • 11.3.1.3
     Strach says:

     Strach Pora,bývalého vedenia a jeho lokajov je dosť značný. Až taký, že nejaký akože začínajúci právnik ide súdiť Brocku. Pritom ešte ani jeden nepodal trestné oznámenie. No choďte už na tú políciu. Vás trápi, že EÚ si to ozehlila tak,že ten čo podá oznámenie je chránený? ?Pan bývalý čašník, privatizer ktorý rozkrádal túto republiku je riešený nezávislými súdmi? ?Všetko sa mu raz vráti. Aj tým čo ho kryli a pomáhali mu!Šťastné a veselé Vianoce pán privatizer a lokajkovia. Krásne sny!

    • 11.3.1.4
     firhang says:

     1. pan Poor a spol. moze kludne Brocku zalovat. Ja to psychycky zladnem. Dokonca budem aj dobre spat a nebudem mat stres v case adventu :D
     2. Ak nezavisli sud povie, ze Brocka je vinny, tak to tak bude. Nebudem tu pustat potoky falosnych emocii ako ty.
     3. Ty mas asi kristalovu gulu, ked presne vies, co by som povedal, nie?

     Odporucam hlboky nadych a vydych. Opakovat aspon aspon 10-krat za sebou. Potom vypnut pocitac a ist na ryby.

  • 11.4
   Ferdo says:

   Brocka je primatorom prvy ale aj posledny krat… V Trnave uz davno skoncil…

 12. 12
  Petra says:

  Nech to prezentujeme v akom koľvek svetle tento projekt bol pre mesto a jeho občanov značným prínosom a len hlupák to spochybní. Tento pokus o popularitu mestských hejterov podľa môjho názoru bude ich fiaskom a ponížením

 13. 13
  pravda says:

  Takže poprosím všetkých anonymných trollov,aby už konečne išli na Bročku podať trestné oznámenie,keď tvrdia,že verejne klame a zavádza verejnosť.To doslova v priamom prenose.Je verejný činiteľ.Keď to nespravíte,tak ste obyčajní klamári Vy!!!Nikto iní!!Prestaňte prdet do vetra a spravte niečo užitočné!
  Že verejne klame oligarchov syn,to Vám je jedno.

  • 13.1
   la koko. says:

   Sak nevies ako to chodi oni by aj dali trestne oznamenie ale ked isli po ceste tam tak icj stopli lebo poor :D :D :D :D :D :D

  • 13.2
   Hura says:

   Už sa na tom pracuje,neviem či do Vianoc ale bud o tom nie sú žiadna pochybnosti.A NIE LEN NA NEHO.To nie sú vyhrážky ale občianska povinosť.

  • 13.3
   Hehe says:

   A v com? :D jaaaj, sak ked im niekto povie narovinu, ze su pohlavne organy a jak posulozili cele mesto tak to boli :D:D:D chudacika poloretardovaneho poslanca prasiatko najvac, sa cudujem, ze tu nesmrdi okrem jeho trollov, asi dostal stopku, lebo maminka mu nestaci znahat neurol

  • 13.4
   Ferdo says:

   Spravime,vo volbach kde si ako primator uz dalsie volebne obdobie neskrkne,ani ten kinder manazment co je v zastupitelstve…

   • 13.4.1
    • 13.4.1.1
     Krestan katolik says:

     Ja som ich mal istym zvlastnym sposobom rad a sledoval som z bezpecnej obchodnej, politickej a aj spolocenskej vzdialenosti co urobia. Potom tieto deti dostali Trnavu do Noveho Casu (treba si pozriet diskusiu v tom clanku, stoji za to) a zacala zabava menom Lepsia Trnava. Ked mi kamos, ktory roky podnika povedal o tom, ako sa na meste funguje v pripade napriklad zahranicnych investorov, uz som skutocne spozornel. A odvtedy hladam v pracovni ustanovanie zakona, ktore hovori o moznosti vymeny tohto druhu hazarderov za profesionalov. Nie profesionalnych politikov, na tych mam tiez nazor. Za profesionalov, ktory kym zacnu spravovat veci verejne preukazu nieco ako „kariera“, co tito mladeznici pre nezaujem volica urobit nemuseli. Kedze som take ustanovenie zakona nanasiel, vsetkym diskuterom na tejto stranke prajem pozehnany Advent a pokoj v dusi. Lepsej Trnave sebareflexiu a schopnost pochopenia toho, ze VOLA K CINOM nerobi vysledky. VYSLEDKY prinasa vacsinou skusenost, pokora, profesionalita. Rok 2018 bude rokom zmeny v Trnave a vobec si nemyslim, ze to bude az v case volieb. Nech sa nam vsetkym dari a v dnoch ocakavania prichodu Jezisa Krista na svet v sebe nachadzajme odpovede na otazky, na ktore sme nemali pocas roka cas. Panovi primatorovi Petrovi Brockovi prajem hojnu radost a vela sebareflexie a pokoja v sebe.

     • 13.4.1.1.1
      Amen says:

      Amen, požehnaný Advent celej Trnave prajme a menej politiky a ak nejaká musí byť, nech je pre ľudí a nie egá aktérov a politikov mladej generácie

     • 13.4.1.1.2
      Terka says:

      Irituje ma názov deti,kinder menežment, sú to ľudia s vekom nad 30 rokov PR 36, takže sa očakáva že dačo by mali mať za sebou.Za sebou majú voľnú zábavu v duchu hipís,nulové pracovné návyky a aj výsledky.Pekarčík podľa informácií od jeho kamarátov kšefty s DPH.

  • 13.5
   Ferdo says:

   A naco na neho podavat trestne oznamenie, skoda si s nim spinit ruky? staci pockat do konca volebneho obdobia (dlho to uz nebude), odsudil sa davno sam, pretoze ako primator mesta skonci. to ako permanentne rozostvava on aj jeho poskokovia obcanov mesta tu nebolo za ziadneho primatora Trnavy…

   • 13.5.1
    Potrestať a obmedziť says:

    Nie, mýliš sa. Treba ho potrestať a potom mu obmedziť právomoc. Dnes som bol v City Aréne na káve a polovica ľudí riešila ironicky aká je tam na prd káva lebo je v budove od Poórovcov, samozrejme ironicky. Pozri si príspevok číslo 11, toto je dobrý názor! Nesúdiť ho dopredu, ale ak sa mu to dokáže tak potrestať!!!

 14. 14
  jozef says:

  Myslím, že je to predvolebná kampaň, prečo to nebolo urobené v krátkom čase po nástupe do funkcie , toto jediné ma trocha zaráža, presne vie ako na občanov, lebo si je vedomý čo sa týka V.P. a jeho obľubenosti v Trnave , jedno je isté ,že podľa mňa všetky jeho aktivity v meste nie sú v neprospech mesta.

 15. 15
  anka says:

  Z iného súdka , s chuťou som sa zasmiala, výberové konanie na upratovačku, ale na niektoré funkcie čo pribudli na meste nebolo výberko vôbec, veru transparentné

  • 15.1
   ABB says:

   Presne tak. Pán trasparentný aj s pani transparentnou na MsÚ. Ľudia by sa mali zaujímať akým spôsobom sú na úrade obsadzované vedúce funkcie napr. Odbor organizačný a vnútornej správy.

 16. 16
  Pozorovatel says:

  A zas sa tu vsetci len vadia na trapnom virtualnom pieskovisku. Ludia, nebudte trapni a odpovedzte mi na otazku, ktora mna na tom celom jedina zaujima: nikomu v trnave nevadi, ze zamozik klamal europsku komisiu v mene mesta trnava a nevie to vysvetlit? Take tie sprostosti, ze kde a kedy nemusite ani pisat.

  • 16.1
   ABB says:

   Áno. Na jednej strane Bročka rozkrútil kolotoč, ktorý nevieme ako skončí. Na druhej strane sa snáď obyčajný človek dožije zhabania majetkov a nasadenie želiezok podvodníkom. Ako je možné, že v trnavskej nemocnici sa k nehnutelnostiam dostali veľmi čudní a navzájom prepojení ľudia. Toto je ta demokracia? Toto je ten spravodlivý systém? Pomaličky sa priciciavajú na štátnych inštitúciach, parazitujú na peniazoch obyčajných ľudí a ešte si myslia akí sú chytrí. Na druhej strane by manažéri verejných a štátnych inštitúcií mali mať z tresného zákona trojnásobný trest, že im toto dovolili!

 17. 17
  Petra Majerská says:

  Páni , ja som študentka práva a pán firhang by mal podľa mňa začať premýšľať inak. Logicky. Nikdy to intergalaktický odrb nebol a prečo je až teraz? Pretože Peter Bročka povedal. Kto je ten človek? Kto je vlastne Peter Bročka!!!??? Aktivista!

 18. 18
  Peter Klimo says:

  Pravnu stranku tohoto sporu by som tentokrat vynechal, ako aj jeho nasledky. To nech si riesia pravnici, my to “iba” zaplatime..

  Co ma vsak zaraza je fakt, ze primator v tejto veci nikoho neinformoval. Je to naozaj tak, ze poslanci MZ sa o jeho krokoch dozvedeli z listu od konatela City Areny ?
  Naozaj to cele primator zbuchal na kolene (s pravnikom zadarmo) poza chrbat ostatnym ?
  Zalobu na sud a staznost na EK podal kto ? Brocka ako sukromna osoba alebo primator mesta ?

  Cele tyzdne sa tu zabavame drevenymi budkami a malinovkami a tu najzasadnejsiu informaciu primator zamlci uplne ? Este ma stale niekto pocit ze primator hra otvorenu hru, ze je to Pan transparentny ?

  • 18.1
   Pan transparentny says:

   Bingo. Vyborne napisane, pan Klimo. Mate moj respekt. Ano, nie je vobec podstatna pravna rovina sporu ale fakt, ze toto vsetko naznacuje, ze pan Peter Brocka zneuziva urad akoby stale aktivistom bol. Co s tym teraz? Odvolanie je asi nemozne. Ako odvolate aktivistu, len tak mimochodom?

   • 18.1.1
    Peter Klimo says:

    “Poslanec Matej Lančarič poukázal aj na ďalšie pozitíva projektu, medzi ktoré zaradil vybudovanie lávky pre peších cez Hlbokú ulicu či revitalizáciu priestoru na Dolných Baštách a obnovu hradieb v priestore za severnou tribúnou.
    „Mestu aj investorovi však trošku vyčítam slabú informovanosť verejnosti, vďaka čomu vzniklo mnoho negatívnych názorov na tento zámer. Ani ja osobne ako poslanec som takmer až do poslednej chvíle presne nepoznal všetky benefity, ktoré mesto z tohto projektu získa,“ poukázal Lančarič pripomínajúc, že projekt podporuje a považuje ho pre Trnavu za výhodný.”

    Ja len doplnim ze vtedajsi poslanci schvalili zmluvu suhlasnou vacsinou…

    • 18.1.1.1
     fero says:

     No a ? Správne a ešte napr. aj podzemné parkovanie je k dispozícii verejnosti celoročne.

    • 18.1.1.2
     sisa says:

     Preto Lančarič tam na MZ čučal a ani nemrkol, ale taká je politika , sedelo by keby sa aj on vyjadril

     • 18.1.1.2.1
      sklovská says:

      Malo by platiť, že k právnym problémom sa vyjadrujú právnici, k stavebným stavbári atď. To iba Klokner a Butko majú pocit, že sa majú vyjadrovať k všetkému. V Mtt bolo vidieť ako Butko behá po schodoch za Trokanom pre rozumy. Keby to nebolo trápne, bolo by to smiešne. Každý nemusí zo seba robiť šaša.

  • 18.2
   Larab says:

   Mňa by naopak zaujímalo práve to, že čo od toho očakáva. Ak budú pozemky priklepnuté späť mestu, čo sa stane? Budova tam už stojí, búrať sa to nebude. Takže City Arena zaplatí mestu trhovú cenu pozemkov a dôjde k zrušeniu pôvodnej zmluvy. Čo so štadiónom, zaplatí mesto 15 miliónov za jeho prestavbu?

   A inak, on a ani nikto ďalší z Lepšej Trnavy nikdy aktivistom nebol. Veď všetky dobrovoľnícke aktivity začali robiť až ako predvolebnú kampaň. Ako iste je lepšie robiť si kampaň takto, ako oblepiť polovicu mesta billboardmi, ale aktivistu to z neho nerobí.

  • 18.3
   Fero Jahoda says:

   V case ked si viceprimátor riešil stánkový kšeft, primátor páchal trestne oznámenie.
   A ten tretí trol ako by tam ani nebol.

   • 18.3.1
    Hura says:

    Ten pán viceprimátor, ktorý rieši stánkový kšeft by si mal vyriešiť problém s DPH z minulosti,ako mu to pripomenul jeho priateľ v niektorej z týchto diskusií.

  • 18.4
   juraj says:

   Zainteresovaní vedia, zorientovaní tušia, naivní veria

 19. 19
  Hura says:

  Vážený,mám pre vás dve správy jednu dobrú a jednu zlú.Pokiaľ by do určitej doby mesto stiahlo žalobu zaobíde sa to bez pokuty.Pokiaľ ten proces bude zdlhavý,výber renomovanej firmy jej posúdenie zmluvy prekročí nejakú stanovenú dobu,tak mesto môže skončiť v nútenej správe.Takže je ešte čas vytvoriť tlak na obe strany sporu, aby došlo k dohode.Tá pokuta môže dosiahnuť až 15 mil.€. Dve športové haly.Zvolať mimoriadne zastupiteľstvo a rokovať pokiaľ nepríde k dohode.My Vám budeme držať palce a fandiť, aby došlo k dohode.

  • 19.1
   Jan says:

   Prestaň šíriť Kopunkuve reči. Mestu nehrozí nič .Tu hrozí jedine oligarchovi a bývalému vedeniu finančný postih. Žaloba sa stiahnuť nedá. Budeme trpezlivo čakať na rozhodnutie EÚ. Keď si hrdina utekaj podať na Brocku trestné oznámenie.

   • 19.1.1
    bývalé vedenie says:

    Bývalému vedeniu? Si zaspatý, alebo čo? Ved tá zmluva o prevode bola spravená na základe predtým schváleného uznesenia mestského zastupiteľstva! Hlasovalo za ňu všetkých 31 poslancov. Aj viceprimátor Lackovič, aj Viskupičov bratanec. Či oni už nenesú potom zodpovednosť?

  • 19.2
   Ham Sawkens says:

   Hurá, mám pre Teba len jednu správu. Neviem, či je pre Teba dobrá, ale zlá.
   Skamaráť sa so slovníkom slovenského pravopisu a zamysli sa nad prevodom svojich myšlienok do textovej formy. Vyzerá to tak, že máš nejaký zádrheľ v prevodovke.
   Nabudúce ak niečo napíšeš, pre istotu si to ešte prečítaj a až potom to odošli.

 20. 20
  tictat says:

  Konečne sa niekto postavil tej mafiánskej čvarge. Rozkradli mesto, tak nech vrátia prachy. Našťastie na EK nemá vplyv smerácka mafia. Ja chcem tiež pozemky za euro, z vodarní 3 mega a od štátu 12 mega, to mi už nejaká banka potom pomôže k nákupnému štadiónu

  • 20.1
   Milan P. says:

   Tvrdý ako Bročka a jeho erekcia! Slovo čvarga? Naozaj? Mafiánska ako adjektívum? To je podľa Vás mafián aj viceprimátor?

 21. 21
  Ham Sawkens says:

  Takto to dopadne, keď greenhorn príde na divoký západ.
  Chytrák na druhú – to si to o sebe myslí. V prvom, najneskôr v druhom Saloone “nakúpi” držkovú. V najlepšom prípade spôsobí neprehľadnú paľbu chľastajúcich kovbojov. Potom sa upracú mŕtvolky a môže sa chľastať ďalej.
  Greenhornovi je najlepšie v slnkom zaliatom parčíku, s dečkou a piknikovým košíkom plným mamkiných buchiet.
  Prostredie divokého západu je len pre kovbojov s dlhoročnými pracovnými kovbojskými skúsenosťami.

  • 21.1
   Greenhorn says:

   Presne tak.
   A k tým buchtám len toľko: dobrá buchta nie je zlá buchta.

   • 21.1.1
    Ham Sawkens says:

    Ak sa Greenhorn chce hrať na western, najprv by si mal k tým buchtám a dečke do parčíku vziať Lego “Divoký západ”. V parčíku by postavil lego, pustil by fantáziu z uzdy, zajal by zloducha Santera s odovzdal ho na spravodlivý proces. Ešte by pojedol mamkine buchty a potom by pekne krásne išiel domov do sprchy. Mamka by skontrolovala, či nechytil náhodou kliešta.
    HOWHG.

 22. 22
  Kolo času says:

  Kde beriete to, že mesto nebude platiť? To že to povedal ten Bročkov právnik, teoretik? Keby aj hneď boli pozemky vrátené mestu, na základe rozhodnutia EK tak mesto konalo neoprávnene keď poskytlo nedovolenú štátnu pomoc a za to je sankcia a nie že nie je. Ok pozemky budu mestské, stavba Poorova, Poor bude teda platiť ročný NAJOM v takej výške, ako Billa naproti na parkovisku. A hasla fajka. Ani to nepocíti. A teraz ale čo so štadiónom? Tam Poor vynaložil v dobrej viere prachy, ktoré nabetón bude chcieť naspäť. Za nákupák si prachy nárokovať nebude môcť, ale za mestský štadión určite áno. A bude mať mesto 10, 20 miliónov? Podľa SK právneho poriadku, ten, komu bola spôsobená škoda má nárok na jej náhradu a ten, kto škodu spôsobil, hoc neúmyselne je povinný škodu nahradiť. Čo potom Bročkovci?

  • 22.1
   Jan says:

   Štadión je mestský. To ma Por len v prenájme.Tam je to poriadku.Takže tie ostatné pozemky bude musieť vrátiť alebo riadne zaplatiť. Butko a spol.pravdepodobne porušili zákon. Na to bude polícia ako to vyrieši. Ja držím palce Brockovi.Počkáme si na rozhodnutie EÚ.

   • 22.1.1
    Kolo casu says:

    Hej, stadion je mestsky, ale Poor ho na svoje naklady zrekonstruoval, resp. okrem jednej tribuny nanovo postavil. Ako protihodnotu za pozrmky pid CA. To naozaj po tyzdni medializovania tejto veci mize byt niekto taky ako tento Jan hore a napusat hento?
    Stokrat tu bolo povedane, ze nie Butko, ale vsetci vtedajsi poslanci jednohlasne rozhodli o predaji pozemkov. Aj terajsi viceprimas Lancaric!

    • 22.1.1.1
     Dan says:

     Keď niekto nedodrží zmluvu čo sa dohodol, tak bude za to potrestaný. Netreba vynášať popredu rozsudky. Počkáme si na výroky súdu na Slovensku a z EÚ. Potom trestajme Poora,Butka alebo Brocku.

 23. 23
  pre kolo času says:

  Bročkovci skončili,..

 24. 24
  Voda says:

  A už prestante s tym kvakanim o 3 mil od Tavosu pre City Arenu. Preco nekvakate aj o prekladkach po 30 mega pre samsung a peugeot? Preto lebo to nie su Poorove podniky? Telce.

 25. 25
  Bush says:

  Co je to vlastne Brocka za primatora, ked nedokaze na otazky a problemy hned odpovedat? Na Mrazovu interpelaciu pri stankovo-sirupo ej kauze mu trvalo vecnost nez pisomne odpovedal, na list od areny si tiez nechal napisat odpoved, na otazky poslancov na.utorkovom zastupitelstve tiez bude odpovedat pisomne. To naozaj nedokaze suvisle hned odpovedat? Dat dokopy par viet? Naozaj je odkazany len precitat co mu niekto napise?
  P.S. Tento prispevok bol skontrolovany na virusy programom od Esetu, nakolko bol obliaty Trnkovicou.

  • 25.1
   Putin says:

   a aj asi trochu trapas, keď poslanec Bošňák povedal, že mu na mestskej rade na jeho otázku právnik pro bono vôbec neodpovedal

  • 25.2
   Peter Klimo says:

   MZ nie je facebook. Jeho revirom je facebook..
   Keby MZ zasadalo na facebooku tak im odpovie smajlom alebo pripadne sa pusti do obsiahlejsej odpovede, napr. “nadych vydych”..

   Nechcem byt opat zly, ale co ine ocakavate od 36 rocneho fluktuanta ?

 26. 26
  Juraj says:

  Navrhujem aby Pekarčík vo svojej stávkovej kancelárii vypísal stávku, ako rozhodne Európska komisia
  Ja vsadím 1€ na remízu – EK rozhodne, že to nieje v jej kompetencii, lebo právo nakladať s majetkom mesta prináleží MZ a išlo to v režime osobitného zreteľa
  navyše mesto ako také nevie poskytnúť štátnu pomoc podnikateľovi
  Ale zámer sa podaril, Bročka prekazil predaj nákupného centra, prečo? Závisť…

 27. 27
  vlado5 says:

  Toto by som bral zatiaľ ako celkom dobrý začiatok na vyjednávanie o návrate aspoň jednej parcely naspäť do majetku mesta. Je to parcela pri Kalokagatii (bývalé verejné parkovisko) v cene cca 300 tisíc. Tá rozhodne nemala byť súčasťou predaja, ale maximálne tak prenájmu počas výstavby, keď tam boli unimobunky stavebných firiem. Teraz by sa to malo vrátiť mestu. Nepatrí to k štadiónu a nie je tam postavená ani komerčná časť. Predajom tretej strane mesto stratí akúkoľvek šancu na návrat majetku a už nebude môcť rozhodovať o tom, čo sa tam postaví.

 28. 28
  firhang says:

  Zbezny pohlad na kometare pod inymi clankami a energicky odboj pod tymto tu mi naznacuju, ze projekt “bez respektu” bol vzhladom na naklady neefetkivny. Zeby zmena taktiky? :D

  • 28.1
   kuzelnik says:

   Nahodou je celkom vtipne idu jak osy par dni potom zas klud a zas znova a sefko skontroluje kdo dal kolko minusiek a komentov :D

 29. 29
  Mistborn says:

  Firhang, ze ty si Brocka osobne? Ty nadych a vydych :)

 30. 30
  kuzelnik says:

  Jasne ze je , co nevidis tu bradu? A ty si ufonec ?

 31. 31
  juraj says:

  Musím povedať, že ako volič PB som sklamaný z toho, že ani on sa nevyhol prešľapom, ktoré dokáže len ťažko obhájiť, resp. ich obhajoba vyznieva dosť neisto a amatérsky. Vôňa politiky je tak opojná, že keď si k nech človek raz čuchne, urobí mu to v jeho myslení a konaní riadny zmätok.
  Nemyslím, že vek človeka je zárukou toho, že jeho rozhodnutia a skutky budú bezchybné. Teda neznamená to, že starší človek=senilný spiatočník a mladý človek=schopný génius. Každí sme omylní a veci ktoré robíme v najlepšej viere a vlastnom presvedčení, nemusia byť tie najsprávnejšie. Len si treba občas urobiť analýzu, prekonať vlastnú ješitnosť a prikloniť sa k tomu správnemu.
  Určite veci nepomôže ani “medvedia služba” na nete od človeka, ktorý sa nedokáže vyrovnať s tou mini-mimi mocou, ktorú mu občania zverili. Človek sa učí na vlastných chybách, len si ich musí uvedomiť, lebo aj dva krát do tej istej rieky sa vstúpiť dá…

  • 31.1
   Terka says:

   Teraz už nerozumiem ničomu.Čo ja na údržbe zelene, čistený komunikácií oprave ciest, vývozu odpadu ,oprave verejného osvetlenia, prevádzke športovísk len politické?Zloba a závisť sú činitele ktoré to ženú do absurdistanu menom ktoré chceme dáko pomenovať, tak to zvalíme na politiku .Tá znesie.

 32. 32
  Trnava v rozkole says:

  Trnava zažíva kauzu Bezák opätovne. Človeku sa chce plakať. Nové bojuje so starým. Staré s novým a ľudia dialógu sa stratili z dohľadu.

 33. 33
  Villi says:

  Riťieri z Agátky a z parku pri Kalvárii vyhlásili vojnu štyrom ročným obdobiam, štyrom svetovým stranám, dvanástim mesiacom, siedmym dňom v týždni.
  Ak sú vo vojnovom stave so všetkými, s kým chcú vybudovať pre toto mesto niečo pozitívne.
  Vyzerá to tak, že s nikým.

 34. 34
  ABB says:

  To som zvedavý ako sa toto skončí. Neviem kto z nich vyhrá, ale už teraz určite prehral bežný trnavčan.

 35. 35
  Fifík says:

  Toto je presne obraz dnešnej doby. Anonymita na soc. sieti dáva kope primitívom možnosť vyjadriť sa o to hneď takým spôsobom, ktorému by v bežnom živote čelili len s rozbitým nosom a to myslím doslovne. Verím, že veľa krát sú to jedinci ktorí sú v bežnom živote zakomplexovaní a týmto spôsobom si navyšujú svoje pošľapané ego. Potom je tu samozrejme druhá skupina, tých inteligentnejších, ktorí týchto primitívov využijú vo svoj prospech a takto sa snažia účelovo manipulovať s verejnou mienkou vo svoj prospech. Takto to vyzerá aj v iných mestách, kde bojujú proti sebe na sieti zasa iní trolovia. Už dlho sledujem primátora ako útočí na všetkých, ktori prejavia iný názor ako prezentuje on a jeho skupina. Presne takýmto spôsobom sa pritom dostali do vedenia mesta aj oni. Všetko kritizovali. Považoval som to ale iba za ich stratégiu, preto som zostal prekvapený, ako vo svojich útokoch pokračovali a vlastne stále pokračujú do teraz a tým myslím hlavne útoky na Poórovcov. Jasné, každý z nás by chcel mať veľký dom, či pekné auto, aj ja, ale v tomto už vidím iba závisť niektorých ľudí v príspevkoch čo samozrejme využívajú “hejtery” s politickými ambíciami. Našli v tom totiž spôsob ako zaujať u svojej skupiny tých “ovplyvniteľnejších”. Verte, že keby mňa niekto urážal tak ako to bežne zvyknete vy na ich adresu, už by som ho škrtil a z môjho okolia by to tak isto urobilo z desiatich asi deväť ľudí. Teraz hovorím aj o Kopúnkovi, ktorého meno je druhé najpoužívanejšie, či o chalanovi, ktorý vám pred časom v nejakej diskusii napísal, len to “že čo za burinu ste vysadili na námestí ” a táto jeho inak trefná poznámka ( kým to vyrástlo to ozaj vypadalo ako burina) prerástla až do vyhrážok podania trestného oznámenia zo strany Fuzáka a Bročku.
  Takto pokračujte a nebudem sa čudovať ak natrafíte na niekoho, kto bude menej asertívny a nebude komunikovať len cez “písmenka”.
  Takto nejako to cítim ja . A aby bolo jasné, som len bežný čitateľ čo raz za rok niečo napíše, iba keď ho niečo naserie.

  • 35.1
   Hans says:

   Fifik je len hrdina na nete,pritom to nevie povedať nikomu do oči. A možno je tiež teplý. ..

  • 35.2
   Odbornik says:

   Kritizovali pod svojimi menami nie ako ty chapes? Preco skoncil ten kopunkov platok? Lebo to bol hnus nad hnus co sa tam pisalo ludia to hadzali do kosa. Na kazdeho si mozes zohnat cislo na nete tak smelo dotoho. Ale odvaha konci tu na nete vsak? Oni to trestne oznamenie podali a co ty?

   • 35.2.1
    kritika says:

    Kritizovali pod svojimi menami??? To nemyslíš vážne. A na tejto diskusii? A Duch Svatý, to je meno akože? Ta legendárna postavička :) Klamstvo, ale ved ok, ideu volby, ukazujete akou metódou budete pracovať.

  • 35.3
   Taktická hra says:

   No takto to poviem. Ja poznám pár ľudí, ktorí kritiku na primátora budú riešiť aj osobne a nie na tejto stránke. Nebude to ale ani príjemný zážitok a ani politicky dôstojný, pre ani jednu zo strán. Inak máte úplne pravdu, anonymita je posledný figový list na prirodzeniach oboch strán sporu. Čoskoro skončí aj tá. A niekomu z toho príjemne nebude.

 36. 36
  Satanik says:

  Podla mňa je pán primátor teplý

  • 36.1
   Satanik says:

   Takto nejako si to myslel Fifik ? Podobným výmyslom sa tu dá len ťažko ubrániť, stačí len niekto kto si tu bude niečo vymýšľať a druhému chce ublížiť.

   • 36.1.1
    Mirka P. says:

    Tak tak, akurát by sa nemalo to ubližovanie dotýkať vecí ako je sexuálna orientácia niekoho a už vôbec nie primátora. Je to jeho vec koho miluje a s kým sa miluje. Aj keď… Keď už je to téma. Má pán primátor, veľký fešák, priateľku!?

  • 36.2
   jozef says:

   Nepatrí to sem do tejto diskusie,,ale inak orientovaný ľudia proti ktorým nič absolutne nemám/poznám ich dosť/ nie sú arogantný a hrajú čistú hru keď ide o funkciu, takže je to v poriadku

 37. 37
  zmluva says:

  Vy, čo sa tu staviate za Bročku, že ako dobre s tou žalobou spravil, myslíte, že keď napr. EK skonštatuje, že sa v prípade pozemkov nejednalo o nedovolenú štátnu pomoc, že to tým skončí? Že si právnici v CIty Arene a.s. odfúknu a nechajú to tak? Potom ste hlupáci, ako Brno. Bročka je štatutár mesta, môže tvrdiť čo chce, ale vystupuje za mesto a mesto týmto podaním hrubo porušilo ustanovenia zmluvy o riešení sporom rokovaní a o tom, že mesto nebude nijak napádať projekt. Ak teda bude ten výrok EK taký, aký som naznačil vyššie, okamžite bude smerovať od CA žaloba na súd. Žaloba na náhradu škody. Bročka totiž tým, čo urobil, nielen že porušil ustanovenia zmluvy, ale i zmaril rokovania o predaji obchodnej časti Areny. A tá sa nemala predať za za nejaké stotisíce, či milióny, ale za desiatky miliónov. S tými peniazmi CA rátala v svojich Ďalších projektoch a tie tiež mali generovať nejaké príjmy.A vy si myslíte, že existuje na svete nejaká spoločnosť, čo si len tak nechá brutálne znížiť svoj zisk a nebude sa brániť? osobne čakám, že tá žaloba na náhradu škody bude o mimoriadne mastnú sumu! A kto to potom zaplatí? Mesto, alebo Bročka osobne? Ani jeden na to nebude mať. Tým pádom viete, čo bude nasledovať…
  Tento krok s podaním na EK a súd mohol spraviť len tupec. A doplatíme na to všetci občania Trnavy.

  • 37.1
   Odbornik says:

   Keby som ten podnet dal ja ako obcan? Kedze mam nato oravo?

   • 37.1.1
    zmluva says:

    jasne ze mas pravo. V tom pripade by ale mesto neporusovalo zmluvu. Takze v pripade ak by EK konstatovala, ze sa nejednalo o nedovolenu statnu pomoc, tym by to koncilo.
    Ale ak by konstatovala, ze sa jedna o nedovolenu statnu pomoc, tak by si urobil zle mestu, lebo za taketo konanie mesta je sankcia. Zmluvy by boli neplatne, pozemky by sa vratili a CA by si narokovala nahradu skody za prostriedky vynalozene na stadione (nie na obchodnom dome), lebo mesto ich zavadzalo v tom, ze so svojim majetkom (pozemkami) moze nakladat tak ako vstupovalo do tych zmluv…
    Jednoduche.

   • 37.1.2
    silvia says:

    Dajte , ale to niečo stojí

    • 37.1.2.1
     Pat says:

     Dúfam že si to ty čo reaguješ na odkaz pre starostu a hovoríš o tom, aby sa ľudia zbytočne nevzrušovali ked kritizujú kvalitu klziska .Čo máš potom zo života,si frigidná?Vyvaliť 400 tis.€ na adventné trhy a dať tam klzisko od firmy ,ktorá bola organizátorka trhov v minulosti.Aby si silvia pochopila aj ty ten rozdiel skús ,lízať med cez sklo.Prosím ťa obhajuj obhájiteľné

     • 37.1.2.1.1
      silvia says:

      Já som nereagovala na žiadne klzisko , ale odpovedala som odborníkovi ohľadom podania na vyššie uvedenú problematiku 37.1 odborník, neviem čo ste týmto mysleli, keby som ten podnet dal ako občan citácia odborníka

      • 37.1.2.1.1.1
       Terasky says:

       Mám tomu rozumieť že si zamestnanec mesta,platená z našich daní.Tak si prosím odpusti komentár o vzrušovaní,tebe to komentovať neprináleží.Iba že by bol na meste vyhlásený najvyšší stupeň pohotovosti.Čo bolo bolo terasky som major.

     • 37.1.2.1.2
      jozin says:

      klzisko je sponzorska zalezitost sachsu ako tento rok tak aj minuly rok. Vianocne trhy organizoval Novotny, nie sachs. A keby. aj. preco by mesto nemohlo pouzit dobre napady z minulosti aj ked niekoho ineho?

  • 37.2
   Tern says:

   Takze sa uz konecne dozviem za kolko chcu predat komercnu cast CA? Co to znamena v desiatkach milionov? 20,30 alebo 90?

 38. 38
  Hm says:

  Tupec budeš Ty,lebo si sedíš na usoch. Možno tu širiš zámerne reči ako mladý Martinko ,ktorý verejne klame.Ca žalovať mesto nemôže, zakazuje mu to zákon. Brocka aj Galbavý to viackrát hovorili.Takže pokračuj vo svojom tarani ďalej,sám Gabriel Kopunik by sa za teba nehanbil.Krásne Vianoce!

  • 38.1
   Pointa says:

   Presne tak nick Hm. Povedali to páni Bročka a Galbavý a ich právny výklad by som bral ťažko s rezervou. Skutočne si myslíte, že je primátor s jeho doterajšou právnou praxou silnejší v kramflekoch ako armáda právnikov na strane VP? Ak primátor má PRO BONO právnika, prečo nebol na zastupiteľstve osobne?

   • 38.1.1
    Hura says:

    Ako som už raz napísal je možnosť žalobu stiahnuť a nebudú žiadne dôsledky ako sa vraví kde je vôľa tam je cesta

   • 38.1.2
    Odbornik says:

    Kto su ti pravnici VP? Trokan? To mozu hned zabalit

    • 38.1.2.1
     Pointa says:

     Nie, to nie je o mene právnika. Ale o motivácii na jednej a druhej strane najať si drahého advokáta. Pretože mesto obstaralo údajne nejakého akademika a aj to nejako zvláštne v režime pro bono a zároveň za odplatu. Ja netuším koho najala City Arena len som redukovať, že im ide o viac…

    • 38.1.2.2
     Pointa says:

     Myslel som slovo dedukoval a nie redukovať a prosím Vás, kto je pán Trokan?

  • 38.2
   zmluva says:

   Žiaden zákon nezakazuje žalovať mesto za náhradu škody – prostriedkov vynaložených na obnovu štadióna! O nákupáku sa nebavíme. Čítaj!
   A konec koncov žaloba može ísť aj kvoli nákupáku, to je ústavné právo každého domáhať sa spravodlivosti, ak má pocit, že je mu škodené. Otázka je, čo s tou žalobou spraví súd. Ale opakujem zákon nič nezakazuje, to je mylná interpretácia.

 39. 39
  Krestan katolik says:

  Ja som ich mal istym zvlastnym sposobom rad a sledoval som z bezpecnej obchodnej, politickej a aj spolocenskej vzdialenosti co urobia. Potom tieto deti dostali Trnavu do Noveho Casu (treba si pozriet diskusiu v tom clanku, stoji za to) a zacala zabava menom Lepsia Trnava. Ked mi kamos, ktory roky podnika povedal o tom, ako sa na meste funguje v pripade napriklad zahranicnych investorov, uz som skutocne spozornel. A odvtedy hladam v pracovni ustanovanie zakona, ktore hovori o moznosti vymeny tohto druhu hazarderov za profesionalov. Nie profesionalnych politikov, na tych mam tiez nazor. Za profesionalov, ktory kym zacnu spravovat veci verejne preukazu nieco ako „kariera“, co tito mladeznici pre nezaujem volica urobit nemuseli. Kedze som take ustanovenie zakona nanasiel, vsetkym diskuterom na tejto stranke prajem pozehnany Advent a pokoj v dusi. Lepsej Trnave sebareflexiu a schopnost pochopenia toho, ze VOLA K CINOM nerobi vysledky. VYSLEDKY prinasa vacsinou skusenost, pokora, profesionalita. Rok 2018 bude rokom zmeny v Trnave a vobec si nemyslim, ze to bude az v case volieb. Nech sa nam vsetkym dari a v dnoch ocakavania prichodu Jezisa Krista na svet v sebe nachadzajme odpovede na otazky, na ktore sme nemali pocas roka cas. Panovi primatorovi Petrovi Brockovi prajem hojnu radost a vela sebareflexie a pokoja v sebe.

 40. 40
  silvia says:

  Aj za euro bude užívať severnú vežu North Tower, tým okolo sa všeobecne začína v posledných dvoch troch rokov super dariť, vzniká jedna firma za druhou

  • 40.1
   Pat says:

   Ako to tak sledujem PB má vytvorenú sieť zamestnancov mesta platených z našich daní,ktorí majú za úlohu vytvárať pozitívny obraz spravovania vecí verejných v meste Trnava.Teraz poprosím ešte o jednu informáciu. S príplatkom za za prácu nadčas , sviatky a dni pracovného pokoja?

 41. 41
  Pozitívny diskriminátor says:

  Navrhujem pre komunálnych politikov kandidujúcich na starostov, primátorov, županov zaviesť pozitívnu diskrimináciu v rozsahu:
  – vek minimálne 35 rokov,
  – trestná bezúhonnosť,
  – od 18 rokov veku pokračujúce súvislé nepretržité vzdelávanie, resp. zamestnanie, bez zamestnania maximálne 3 mesiace,
  – usporiadaný rodinný život, vrátane výchovy vlastných detí,
  – vzdelávací kurz z komunálnej legislatívy,
  – platné psychologické vyšetrenie na riadiacu pozíciu s dobou platnosti min. 5 rokov.

  • 41.1
   juraj says:

   Keď si môže každý podnikateľský subjekt stanoviť svoje podmienky pre výber uchádzačov o zamestnanie, prečo nie aj mesto. Z hľadiska vážnosti a zodpovednosti tejto funkcie sú kritériá celkom logické a nemal by s nimi mať nikto problém. Asi by sme si mali brať príklad od našich predkov, lebo aj oni si volili richtára a myslím, že s väčšou vážnosťou ako my dnes. Asi nestačilo poprevážať obraz kandidáta na voze po meste, alebo chodiť po meste, alebo dedine s palcom hore.

 42. 42
  Tešíme sa says:

  Komunisti a fandovia oligarchov sa ozývajú. Brocka musí určitým vplyvným ľuďom strašne ležať v žalúdku. A to je dobre.Budete ešte veľmi moc plakať. Krásne Vianoce Porkovci.Povedzte Vášmu Martinkovi aby už toľko neplakal, už si nehrabali dosť.

  • 42.1
   Sandokan says:

   Myslím, že vidíš len čiernu a bielu farbu. Nič iné medzi týmito farbami.
   Ľudí, ktorých Bročka sklamal, začína byť veľmi veľa a nie sú to žiadni pórovci.
   Je to obyčajný amatér bez skúseností.

 43. 43
  hm says:

  .sk/c/20708789/poorovi-a-jeho-ludom-sa-za-posledny-rok-v-trnavskej-nemocnici-darilo.html?ref=trz

 44. 44
  Suhlas says:

  Je to obyčajný amatér bez skúseností. A to je všetko! Alebo nie? Je to fešák!

 45. 45
  Trulo says:

  Malo pravdepodobné,ale možné.Podám žalobu, súd mám vopred prehratý.Druhá strana ma zažaluje, súd vyhrá,dokáže škodu, ktorú mi spôsobila žalujúca strana.Škodu si rozdelíme po bratsky alebo napoli.Fešák do konca života nemusí robiť.MZ skloní hlavu,urobili sme chybu,kedže je to kolektívne rozhodnutie škoda sa vymáhať nedá.

  • 45.1
   Juraj Fuzák says:

   Haleluja 😂 minule som akurat hovoril ze kedy konecne niekto pride aj s touto prevratnou verziou 👏👏😂

   • 45.1.1
    Trulo says:

    No vidíš našiel sa.Pravdepodobnosť že to tak je minimálne, 50 na 50%.Ked by som to mal typovať kurz 1,2.

    • 45.1.1.1
     Juraj Fuzák says:

     Presne tak, lebo ako mesias Rostas hovori: “neni to pravda, ale mohla by byt” alebo “bez vetra sa ani listok nepohne” 😂😂

 46. 46
  hm says:

  Ono pán oligarcha zabudol,že raz sa mu všetko vráti.To ale taký Trulo a im podobní trolovia nemôžu pochopiť.Vladovi právnici zabudli,že sme v EÚ a musíme dodržiavať aj ich zákony.Čistý príklad je štadión v Blave,ktorý sa stavia.Pozemky pod štadión za euro a pozemky pod komerčnú časť za trhovú cenu.

  • 46.1
   Terasky says:

   hm, Trulo o voze a ty o koze. Máš pravdu,karma dobehne všetkých,len musíš brať do úvahy morálku zúčastnených.Ja nemám ani o jednom vysoké hodnotenie.Jeden je podnikateľ ,čo nie je zakázané je dovolené.Ten druhý musí zvážiť čo nie on, ale mesto získa,či to riziko stojí za to

  • 46.2
   DPH says:

   Presne ako hovoríš sme v EÚ a predsa nás tu strieľajú ako škodnú, pre potešenie z roztopaše. Policajti si vyšetrujú čo chcú Fuzák prekrúti aj to čo nedokázali agitátori v 50 rokoch minulého storočia, bratranci vykrikujú chyťte zlodeja. A tak si tu žijeme.

 47. 47
  ASI says:

  Spartak asi bude hrať v Myjave.
  Trnavčania budú asi bez Spartaka v Trnave.
  Mesto Trnava asi bude musieť zaplatiť nemalé peniaze za štadión.
  Trnavčania asi budú smutne pozerať, ako im chátra mesto, lebo asi nebudú peniaze na nič iné.
  Primátorko sa asi bude môcť prevážať na svojom bicykli po trávniku štadióna.
  Asi si bude môcť prerobiť bicykel na cyklokosačku.
  LTT bude mať asi ďalší priestor na pikniky. Trávnik na Kalvárii je asi dosť zasraný od pobehujúcich psov.
  Asi sme si zvolili to čo si zaslúžime.
  Asi to je v rici. Asi aj v P…

  • 47.1
   asa says:

   V rici si ty aj s tvojím čašníkom,ktorý doslova rozkradol Slovensko.Mesto Trnava nebude nič platiť,lebo žaloba nemá nič spoločné so štadiónom.Šír ďalej klamstvá uja privatizéra s jeho synčekom..

 48. 48
  Hipsteri na Hrad says:

  Hop Hop Hop Hips

 49. 49
  brano says:

  možno od veci možno o kompetencii.
  včera 7.4.2018 bol zákaz predaja podávania a požívania alko nápojov na vybraných uliciach nebudem ich vypisovať je ich 12. kompetencia nášho pána LLM P.B sa ukázala ako človek na správnom mieste , viete ktorú ulicu alebo objekt zabudol do tohoto zákazu zahrnúť? ŠAM !!!! čudné? korupčné? myslím že nie ide len o lajdáckosť a neschopnosť súčasného vedenia mesta na čele s pánom LLM.

 50. 50
  Feri says:

  Nezabudol tak sa schovaj a pozri sa do zrkadla.Si vulgárny a pravdepodobne aj primitív. To že sa niekde predával alkohol a bol tam zakázaný, tak si mal zdvihnúť telefón a volať na políciu. Niekto ho tam predával na čierno a ty si to neoznámil. ..bože vol. .Pozri si v médiách kde bol zakázaný alkohol.Aj na štadióne. A zákaz vydávala polícia, keď sa nemýlim.

 51. 51
  Propaganda says:

  Feri voľ si ty a korunovaný nauč sa citát!!!! Nevravím že sa predával alkohol tam kde bol zákaz ale že sa predával na stadione ktorý nebol uvedený v rozhodnutí o zákaze predaja!!!! Populizmus alebo lajdackost? najväčšieho zrna zo strany nášho LLM , len aby si nepohneval fanúšikov!!! Voličov.. zákaz nevydáva polícia ale mesto na základe žiadosti PZ a rovnako mesto rozhoduje o tom kde ako aj o výnimkach.

 52. 52
  Feri says:

  Na Sme písali, že zákaz alkoholu platí aj na štadióne. Článok si môžeš kludne nájsť. Ja som oficiálne rozhodnutie nevidel.Iba to čo som čítal v médiách. A tam bol aj štadión. A inak mi to je jedno.Čau

 53. 53
  Propaganda says:

  Mne v podstate tiež ,avšak zdá sa mi to ako prinajmenšom lajdacke “a možno aj niečo iné “zo strany primátora a mesta že vydáva zákaz predaja a miesto kvôli ktorému tento zákaz vydáva sa do zákazu nedostane, zabudne,nedá. Čo si mam potom o tom myslieť? Iba to že niekto zlihal či už úmyselne alebo nie. V tomto prípade Primator ktorý tento zákaz podpisuje. Cauko

  • 53.1
   DPH says:

   Zober to takto 13 123 divákov z toho 30 % z Trnavy, potanciálny voliči.Jedna tretina hlasov potrebných na zvolenie za primátora, oslovená. 6e to je zneužitie funkcie, tato alebo krsný vybaví.

 54. 54
  Len toľko says:

  Okresný súd rozhodol.
  Trovy sudneho konania musí zaplatiť mesto. Komu? City aréne.
  Mesto prehralo.

 55. 55
  Slovenské príslovie says:

  Nerýp hovno, bude smrdieť.

  Už to smrdí. Od Dolnej brány až po Zelený kríček.

 56. 56
 57. 57
  vtedy na východe says:

  kovbojsko skončilo

  • 57.1
   Vlado says:

   Vladimír a celá jeho rodina ďakujú za túto drobnú dotáciu. Zídu sa.
   Je dobre že Trnava má takého náčelníka čo chudobným berie a bohatým dáva

   • 57.1.1
    Timur says:

    Čože je to 100 000 €, oproti 8 000 000 € čo bolo ponechaných na horšie časy a boli veľmi účelovo minuté na samé potrebné akcie. To najlepšie len príde , keď Európsky súdny dvor rozhodne že dotácia bola vo forme pozemkov neoprávnená. City Aréna bude musieť zaplatiť pozemky a mesto štadión A. Malatinského. Potom sa trnavská organizovaná skupina postav pred televízne kamery a bude sa dožadovať pridelenia financií na tancujúce koláčiky do kultúrnych centier, na výsadbu lúčnych porastov, prednášky ako posilniť vplyv na výklad histórie, umožnenie prednášky o fašizme zo svojho uhla pohľadu, atď.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.